Keresés

Részletes keresés

KomDoki Creative Commons License 2010.04.09 0 0 8
Igen, mar rajottem, hogy rossz helyre tettem - csak ezt dobta ki a kereso, azert kerult ide! - Bocsi! :)
Előzmény: locsemege (7)
locsemege Creative Commons License 2010.04.09 0 0 7
Szerintem meg Linuxon aligha fut az MS-SQL... ;)
Előzmény: KomDoki (6)
KomDoki Creative Commons License 2010.04.09 0 0 6
Sziasztok! Sajnos nem vagyok SQL guru, pedig szuksegem lenne egy SQL adatbazisra. A gondom, hogy mindenkeppen MS SQL 2005-os kellene, hogy legyen, mert csak azzal mukodik egyutt a program amihez kellene. MySQL-ben mar tudok letrehozni adatbazist. CREATE DATABASE nev; - ott van is egy konzol ahol ezt beirom - remekül működik - tudom is hasznalni a USE paranccsal. De feltelepitettem ezt az MS SQL 2005 Developer csodat es meg csak azt sem tudom, hogy hol kellene beironom az adatbazis letrehozashoz az elobbi sort. Segitsetek légyszi! Milyen programbol adhatom ki az előbbi CREATE DATABASE ... parancsot?!
supertenere Creative Commons License 2000.12.28 0 0 5
Sziasztok!

Hasznal valaki FreeTDS-t MS SQL-el?
Minden megy, csak kepet nem tudok megjeleniteni PHP alatt.

Kosz,
Viktor vhunyad@yahoo.com

nemmindegy Creative Commons License 2000.12.22 0 0 4
A PostgreSQL 'komolyabb', a MySQL gyorsabb. Nagyobb léptékű feladatokhoz mindenképpen a PostgreSQL az igazi.
Személy szerint (talán az oracle miatt is) a PostgrSQL-t kedvelem.
nemmindegy
Előzmény: Aksi (3)
Aksi Creative Commons License 2000.12.22 0 0 3
Ha mar SQL -ne nyissak uj topicot:

Ki melyiket preferalja MySQL vagy PostgreSQL?

dj Creative Commons License 2000.11.14 0 0 2
bocs, konzol alatt a psql dbnev a helyes ahogy netizen írta. (úgyláccik késö lett fáradok:-)))

Üdv:
dj

Előzmény: netizen (1)
netizen Creative Commons License 2000.11.14 0 0 1
Lépések (postgres):

1. Postgres user létrehozása
2. userként adatbázis létrehozása.

1: root konzolból kiadjuk a su - postgres parancsot. postgres userként kiadjuk a createuser username, parancsot, ahol username 1 már létező felhasználó. A parancs rá fog kérdezni a user jogosultságaira, illetve az authentikácó módjára + a user ID-jére. Célszerű a unix értékek válsztása, ill az adatbázis/tábla létrehozás engedélyezése. Praktikus, ha elolvasod a createuser man-ját: man createuser.
2. A fent létrehozott userként bejelentkezünk, majd kiadjuk a createdb dbname parancsot, ami létrehoz 1 dbname névre hallgató adatbázist.

mindezek után psql dbname és hajrá, már nyomathatod is az sql kommandokat...

Mindezek után olvasd el a postgres kézikönyvét

Előzmény: Redlock (-)
dj Creative Commons License 2000.11.14 0 0 0
Redlock,

nekem a postgres a legegyszerübben úgy vált használhatóvá (redhat6.1 alatt), hogy telepíteni kellett a postgres rpm-t. Aktiválni kell a megfeleló /etc/rc.d/rc?? könvtárban a postmastert, hogy bekapcsoláskor automatikusan elinduljon a demon, újraindítani a gépet, akkor létrehozza a teszt (template1 nevü) adatbázisát (ezt érdemes nem letörölni) és elindul a postmaster.

Utána:
$ su - postgres
$ createdb dbnev
$ createuser usernev

Ezzel létrehozol egy dbnev nevü adatbázist és egy usernev nevü felhasználót. Utóbbit annyiszor ismételheted ahány felhasználót akarsz, hogy használhassa az adatbázisokat. Ezután konzol alatt a pgsql dbnev parancs kiadásával tudod kezelni az adatbázisodat vagy X felületen a pgaccess program segítségével macerálhatod.

Ha nem megy akkor olvass bele a postgres topicba is.

Üdv:
dj

Előzmény: Redlock (-)
Redlock Creative Commons License 2000.11.14 0 0 topiknyitó
Tud valaki segíteni, hogy hogyan kell a mysql-t, és/vagy pgsql-t konfigurálni (Suse 6.4) ?
Előre is köszi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!