Keresés

Részletes keresés

Andzsin-szan Creative Commons License 2022.11.18 0 0 11683

Ha van megfelelő német nyelvtudásod és közvetítőkön kívül tudsz olyan álláshoz jutni Ausztriában,amit hosszú távon meg tudsz tartani,akkor feltétlenül értesíts itt vagy a privát elérhetőségemen!:)

Előzmény: Tommmer (11680)
Vasti Creative Commons License 2022.11.18 0 0 11682

Ausztriában "kollektív szerződés" szerint kapják a dolgozók a fizut.

 

Ezért nem is titkos a dolog, és ezért vannak ott az álláshirdetéseknél a fizetések: van egy piszok nagy táblázat, piszok sokfajta szakmával stb., és ott van, hogy pl. egy MAG/WIG hegesztő bére bruttó 2400 havonta, ez 14x, heti 37,5 munkaórával (ez csak egy példa volt).

 

Ennél kevesebbet nem adhat a munkaadó.

 

Ennél sokkal többet meg valószínűleg nem fognak egy köszönés és egy rövid bemutatkozás után adni, 2x-3x többet meg biztosan nem ;-)

 

Persze van hegesztő is, aki nettóban többet keres, mint 3000, de van olyan is, aki tényleg csak ennyit kap... Munkaadótól, tudástól, és az elvégzett munkától (mennyire speciális és drága terméket állítanak elő) függ.

 

Hogy az informatikában hogy megy, azt nem tudom. Bár otthon informatikus voltam, itt csak 3 hónapig melóztam számtech cégnél... ;-) De sok álláshirdetést megnéztem az évek során, kíváncsiságból is. Nem tudom, mi a valóság, mennyit lehet keresni, de amiket a hirdetésekben írtak, azok nem nagyon lelkesítettek. Pl. rendszergazdákat olyan vicces fizetésekért keresnek, hogy szerintem azt csak másodállásban érdemes csinálni.

 

Keresni kellene a kapcsolatot Ausztriában olyan területen dolgozókkal, amilyen területen te is szeretnél, hátha kiadnak valami infót! Bár sajnos nem jellemző: általában egy ártatlan kérdés, és kapásból úgy viszonyulnak hozzád, hogy na már megint egy magyar, aki ki akar túrni a munkahelyemről ;-)

 

 

Előzmény: Tommmer (11680)
Andzsin-szan Creative Commons License 2022.11.18 0 0 11681

A nagy helyzet,az,hogy még ha valamilyen nyelvtudással rendelkezel is,a munkahely megtartásához sok minden szükséges!

Előzmény: Tommmer (11680)
Tommmer Creative Commons License 2022.11.18 0 0 11680

koszonom mindkettotoknek. meg annyi lenne a kérdésem, hogy az allashirdetések amiket én nézek kozzétesznek egy minimum fizetést pl itt

https://jobs-at.ktm.com/Job/947

ha jol értem akkor ezt a minimum 44-et ha januarba kezdenél 14-el kellene elosztanom, hogy megkapjam a havi bérem. jol gondolom? ha ez a minimum mi lehet a max ? duplája? ha kialkudom a tripláját, megkaphatom-e vagy a minimumot azért teszik kozzé hogy ne is nagyon almodozzak ilyen magas osszegekrol?

a max-ot miért nem teszik kozze?

Andzsin-szan Creative Commons License 2022.11.15 0 1 11679

A nyári (13.) és a téli (14.) havi fizetés nem teljes havi bér,erre pótlékok,kajapénz egyebek nem járnak.Az osztrák kollektív szerződésben foglaltak szerint kapod majd a juttatást.Ennek összege függ az alapbéredtől,attól,hogy mennyit dolgoztál az aktuális félévben.

Előzmény: Tommmer (11677)
hummel8.2 Creative Commons License 2022.11.15 0 1 11678

Ha EVES 100 egysegben egyezel meg, akkor azt 14el kell osztani a havi fizeteshez, igy van.

Juniusban es decemberben "dupla" fizetes erkezik.

Ha havi 100 egysegben egyezel meg, akkor ennek megfelelöen 14szer fogod ezt az összeget kapni..

Előzmény: Tommmer (11677)
Tommmer Creative Commons License 2022.11.13 0 0 11677

oke, danke

 

ha megegyezek a munkaltatoval 100 egyseg fizetésről mondjuk jan1el. akkor adott évben a 100 egységet osszak el 12-vel és az lesz a havi berem amit juli, dec, be 'dupláznak' (ergo a teljes eves fizum 116egység), vagy csak siman osszam el a 100-at 14-el?hogy megkapjam a havit

Előzmény: Andzsin-szan (11676)
Andzsin-szan Creative Commons License 2022.11.13 0 0 11676

A 13.ik és 14. ik juttatás "Sonderzahlung" az aktuális félév ledolgozott ideje után jár.Akár bérmunkás,akár alkalmazott vagy.

Előzmény: Tommmer (11675)
Tommmer Creative Commons License 2022.11.13 0 0 11675

tudnátok segiteni, hogy ausztriában ez a 14 havi fizetés az kb mindenhol van?ez a standard?

 

álláshirdetésbe nem irták le. nem kozvetitos állás, hanem direktbe a cégnél lennék alkalmazott.

Andzsin-szan Creative Commons License 2022.08.21 0 0 11673

Hello!

Én 2015 óta dolgozom Ausztriában,igaz nem a Hogo-nál,de hallottam róluk jót is,rosszat is!

Privát üzenetben szívesen tájékoztatlak,hogy működnek kint a dolgok!

Társalgási szintű német nyelvtudás,saját autó,pénz a megélhetéshez az első fizetésig ALAPVETŐ!

Előzmény: Regiee90 (11669)
Param2121 Creative Commons License 2022.08.16 0 0 11672

Egy régi és állítólagos németországi kórházi tartozást kellene valahogy kideríteni, hogy valóban létezik-e?

Sajnos a németországi fórum évek óta nem él, így itt is próbálkozok.

d.jocov Creative Commons License 2022.08.14 0 0 11671

Mi a képesítésed?

 

Előzmény: Regiee90 (11669)
Vasti Creative Commons License 2022.08.13 0 0 11670

Helló!

 

Nem ismerem a fejvadász cégeket, de nemrég ment nyugdíjba egy (magyar) ismerősöm, aki itt dolgozott sok-sok évig, közben jó kapcsolatot épített ki a közvetítő céggel, amelyiken keresztül dolgozott, és mivel jó fazon az illető ;-) megkérte a közvetítő cég, hogy segítsen nekik Magyarországról munkaerőt keresni!

 

Egyébként piszok sok munkalehetőség van: én júniustól lettem munkanélküli, feltöltöttem amit kell az AMS-hez, és másnaptól nem hagytak békén ;-)

 

Ha gondolod, megkérdezem a volt kollégámat (ja, mert egy ideig kollégák voltunk a nyugdíjba menttel ;-) , hogy foglalkozik-e még ezzel a közvetítős dologgal? Ő biztosan maximálisan korrekt, és állítólag a közvetítő cég is a legkorrektebbek közé tartozik (nem tudom, én olyan mázlista vagyok, hogy a 10 év alatt, amióta itt vagyok, még mindig sikerült direktben a munkaadóval összeakadnom, kihagyva a közvetítőket ;-)

 

Üdv: Vasti

 

Előzmény: Regiee90 (11669)
Regiee90 Creative Commons License 2022.08.13 0 0 11669

Sziasztok!

 

Eljött az ideje, hogy elinduljak Ausztriába dolgozni.

 

Szeretnék információt kérni a Hogo.cc közvetítőről mielőtt kilépek a munkehelyemről.

 

-A szállás amit adnak rendben van-e (nyílván nem kacsalábon forgó palotan, de ne is egyen meg a kosz )

-Kifizetnek rendesen?

 

A facebook oldalukon a véleményekbe beleolvastam és picit elbizonytalanodtam. 

 

Köszönöm ha válaszolsz. :)

project640 Creative Commons License 2022.06.24 0 0 11668

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni ausztriai ingatlan bérbeadásával kapcsolatosan.

 

1 éve hirtelen felindulásból úgy döntöttünk, hogy ingatlanba fektetünk, de nem akartunk Magyarországon.

Így sikerült megszerezni egy kis ausztriai lakást - nem volt egyszerű, hosszú a történet :-)

 

Kiadni nem akarjuk, de hogy hozzon egy kis pénzt booking-on, szallas-on hirdetjuk.

 

Kérdés: elkezdtük hivatalossá tenni , bejelentettük az önkormányzantál, és kaptunk vendégkönyvet .. kell fizetni idegenforgalmi adót ... de mondták, hogy menjük be a WKO-be.... , hogy regisztráljuk a vállalkozást....

na itt elvesztettük a fonalat

 

Kérlek segítsetek, kinek van tapasztalata rövid távú kiadással?

Köszi!!!!!!!!!!!!!

terra x Creative Commons License 2022.01.16 0 0 11667

Szeva!

En ugy tudom kb 10 ezret kaphatsz keresettöl függöen.Bar szerintem a legrosszabb idöszakot

valasztod ki mert most emelkedni fognak a kamatok meg a megelhetes költsege is.

Előzmény: Surci11 (11666)
Surci11 Creative Commons License 2022.01.06 0 0 11666

Sziasztok, hitelügyben kérnék segítséget, van valakinek tapasztalata?

 

2 éve dolgozom Ausztriában, állandó bejelentett munkahelyen, Meldezettellel. A munkakör vendéglátás, Covid alatt is kaptunk (csökkentett) fizut. Személyi kölcsönt szeretnék felvenni, ingatlanfedezet nélkül, csak a fizetésemre. Van arról valami tapasztalat hogy ilyen kondíciókra adnak-e egyáltalán, és ha igen, kb mennyit? Ilyen hitelkalkulátoroknak nem nagyon hiszek.

 

Köszi ha kapok választ.

CARtoone Creative Commons License 2021.11.04 0 0 11664

Sziasztok!

Szeretnék szállításban segítséget kérni!
Találtam egy motorháztetőt Graz közelében, de az ismerősöm kombi autójába sajnos nem fér be.
A mérete : 156x181-es
Olyan személyt keresek, aki el tudná Budapestre vagy vonzáskörzetébe juttatni, mikor hazafelé jön és befér az autóba.
Nagy szükségem lenne rá...
Ha tud valaki futár céget ajánlani, kérem szóljon.
Az e-mail címem : toma(kukac)c2.hu

Köszönöm.

HUBbAsztikus Creative Commons License 2021.08.27 0 0 11663

nezegetek osztrak allashirdeteseket ahol altalaban le van irva a min. fizetes. a kerdesem, hogy miert csak a minimum? miert nem 1 sav? honnan tudhatnam hogy az adott pozicional csak minimum +10%-ot fizetnek vagy min+25% mint atlag ber az adott cegnel?

d.jocov Creative Commons License 2021.07.02 0 0 11662

Segítéget kérek!

self test photo -t nem tudok készíteni

huawei p10 plus

huawei p31

aki tud segítsen légyszi !

köszönöm

Törölt nick Creative Commons License 2020.09.01 0 0 11661

a link nem müködik

Előzmény: Györgyivagyok (11658)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.01 0 0 11660

irtam mailt az itteni mailcimedre

Előzmény: Törölt nick (11659)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.01 0 0 11659

ha erdekel meg, tudok Soprontol 10km-re szakacs allast, irj vissza

Előzmény: crashpo (11656)
Györgyivagyok Creative Commons License 2020.08.21 -2 0 11658

Sziasztok Honfitársak...! Egy kis segítségre volna szükségem ezért mindenkit arra kérek aki megnézi ezt, hogy olvassa el a mellékelt linket:https://www.gofundme.com/f/help-for-a-future-family .

Ha van rá lehetősége ossza meg minél több emberrel, hogy minél tovább jusson, sokan lássák...!

Ez itt sajnos egy család zord valósága...!

üdv. Attila

JAMIE222 Creative Commons License 2020.07.13 0 0 11657

Kezdetnek az ams-nél talán.

Előzmény: crashpo (11656)
crashpo Creative Commons License 2020.07.13 0 0 11656

Sziasztok! 

-hátha tudtok segíteni, most fedeztem fel ezt a topicot. 

-Több évtizede dolgozok a vendéglátásban szakácsként külföldön, ennek nagyobb részét Ausztriában, ezen belül is Tirolban. -Ami íránt érdeklődök hogy a határ közelében ha valaki tud (Burgenland) Szakács állást ill. Valamilyen munkát azt nagyon megköszönném ill. bármilyen informáciot hogy hol tudok érdeklödni. 

(Már nem szeretnék az ország másik felében dolgozni, így hogy öregszem inkább már a határhoz közelebb. 

 

Köszönöm

SEAT ALTEA Creative Commons License 2020.04.25 0 0 11655
nosztalgika02 Creative Commons License 2020.04.21 0 0 11654

Uh, bocs, ez az eredetigazolás, nem voltam még magamnál reggel, mikor írtam.

 

Illetöségi igazolás.... Zugehörigkeitsbescheinigung?

Előzmény: nosztalgika02 (11653)
nosztalgika02 Creative Commons License 2020.04.21 0 0 11653

Német név: esetleg Herkunftsbescheinigung? 

Előzmény: misipapa (11652)
misipapa Creative Commons License 2020.04.20 0 0 11652

Sziasztok.

Szuksegem lenne egy " illetösegi igazolasra"/osztrak.ra/

Valaki esetleg tudna segiteni hogy mi ennek a nemet neve, es hogyan tudom megszerezni?/Finanzamt online hozzaferessel rendelkezem../

.Röviden arrol van szo, hogy magyarorszagon baleseti jaradekot kapok, amiböl a kifizetö levonja az adot. <most a finanzamt is adoztatni akarja..

.a Nav szerint ha ezt az Illetösegi igazolast benyujtom magyarorszagra akkor ok nem vonnak adot, illetve önellenörzessel visszamenöleg viszafizetik az eddig levont összeget.

Köszönöm

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!