Keresés

Részletes keresés

koffeinmentes sör Creative Commons License 5 órája 0 0 916

Húú, ezt pénzér mutogathatnád ;)

Előzmény: Dmitrij Petrovic (914)
Dmitrij Petrovic Creative Commons License 7 órája 0 0 915

Kicsit fejleszthetnének ezen a fórumon, mondjuk lehetne már végre szerkesztés lehetőség... :) Szóval 7x3 méter. 

Dmitrij Petrovic Creative Commons License 7 órája 0 0 914

Papiron igen. :D Illetve sok növényt egymás cserepébe szoktam rakni. Alul pl cserimoja 50es cserépben, arra rá a maracuja ráfuttatva, annak a cserepébe meg 1-2 éves kis csemeték. :) Rettenetes locsolni, átlátni, de télen szerencsére/sajnos nincs sok teendő velük. A maracujákat pl 2x locsoltam november végétől március végéig.
A pawok meg eleve 10 centire visszavágva mennek majd a polcokra, 20 centi magas cserépben, azaz 35ös polc kiosztás lesz, 7x30 méteren, 4es sorban ami 80 centi széles összvissz meg azé jó pár elfér és csak 2 hónapig lesznek bent. De nyilván a puding próbája...

Előzmény: koffeinmentes sör (913)
koffeinmentes sör Creative Commons License 8 órája 0 0 913

Ejha. Ez mind elfér ott?

Előzmény: Dmitrij Petrovic (912)
Dmitrij Petrovic Creative Commons License 9 órája 0 0 912

Amit eladásra, az paw/indián banán lesz konténerben polcozva kb elfér 250-300 darab majd, hobbiból meg kiültetve lesz majd maracuja, citrom, illetve cserépben sok egyéb más, banánok, tamarillo, még több citrus és maracuja, szamóca guava, ausztrált cseresznye, stb. :)

Előzmény: koffeinmentes sör (911)
koffeinmentes sör Creative Commons License 9 órája 0 0 911

Mit termesztesz majd benne?

Előzmény: Dmitrij Petrovic (910)
Dmitrij Petrovic Creative Commons License 11 órája 0 0 910

Igen, a helyét is én ástam, vagyis véstem mert a nagy része riolit tufa volt. 4.2x3.4 a hasznos alapterülete, a magassága pedig 2.3 és 3 méter. Nem olcsó sajnos manapság az épitkezés, még egy üvegház se, de előhajtatott oltványok lesznek majd benne polcozva. Úgy remélhetőleg hamar kitermeli az árát. :) 

A már kész üvegházat különben még idén se kellett április elejétől fűteni, mert megvolt mindig a 12 fok este is, a téli minimum volt 7 fok, akkor amikor kint -15 fok volt és lényegében csak a ház bejárati ajtaja volt nyitva neki pár órát esténként, az volt a "fűtés" és az nincs a föld alatt.(Pl a maracuja is kitelelt és már most szőlőszem nagyságú termés van rajta) Szóval ennek még jobb lesz a hőtárolása, mert az alacsonyabb oldalán 1 méterrel, a magasabbik oldalán 2 méterrel van a föld alatt. Ja és még fontos tényező az is, h nyáron se melegedett fel a kisebbik 36 fok felé, akkor se amikor kint 30 fok volt. Nekem eddig bejön ez a módszer.

Előzmény: koffeinmentes sör (909)
koffeinmentes sör Creative Commons License 13 órája 0 0 909

Ez az anyagköltség lesz akkor gondolom, úgy, hogy mindent saját magad csinálsz? Nem tudom fejből a zsalukő mérteket, ennek mik lesznek a végső mértei?

Előzmény: Dmitrij Petrovic (908)
Dmitrij Petrovic Creative Commons License 14 órája 0 0 908

1 millió környéke. :) Mondjuk egy ugyan ekkora minőségi üvegház sima egy rétegű üveggel vagy 8-10 mm-es polikarbonáttal se sokkal olcsóbb. 800 körül vannak.

Előzmény: koffeinmentes sör (907)
koffeinmentes sör Creative Commons License 1 napja 0 0 907

Csináltál rá költségvetést, hogy így menyiből fog kijönni?

Előzmény: Dmitrij Petrovic (906)
Dmitrij Petrovic Creative Commons License 1 napja 0 0 906

Egy "kis" tömegkályhát akarok majd épiteni, jó nagy ajtóval. Fél hektárról össze fog annyi gally stb jönni amivel egész télen tudom fűteni.
Az egész szigetelve lesz különben, lábazaton 10 cm xps, homlokzaton pedig 5 cm EPS, kivéve a beton pilléreket, azok is 10 centit kapnak. Igy egységesen 0.4 körül lesz a hőátbocsátási tényező, szóval a jelenlegi lakóházakra is érvényes előirásoknak is megfog felelni. :) Persze kibaszott sok pénzért... :D DE mivel falazott és üveg igy amig élek remélhetőleg kitart majd és a fűtésen bőven vissza hozza majd a többlet költségeket. 

Előzmény: koffeinmentes sör (905)
koffeinmentes sör Creative Commons License 1 napja 0 0 905

Azt ősztől tavaszig melegen kell tartani valahogyan, gondolni kell erre is.

A szigetelést meg kell valamiképpen oldani.

Előzmény: Dmitrij Petrovic (904)
Dmitrij Petrovic Creative Commons License 4 napja 0 0 904

Igen, a tetőre. :)

Mé nem jó a betonoszlop? :D Hőtároló tömeg. ;) Viccen kivül, zártszelvényből. 

Előzmény: koffeinmentes sör (903)
koffeinmentes sör Creative Commons License 4 napja 0 0 903

Majd teszel fel arról is képet? Ezt a tetőre érted, ugye?

Hogyan csinálnád körbe az oldalüvegeket, ha nem akarnál betonoszlopot tenni?

Előzmény: Dmitrij Petrovic (902)
Dmitrij Petrovic Creative Commons License 4 napja 0 0 902

https://photos.app.goo.gl/4oDSnQj8FPJyNZww5 Hátha most.

Én ugyan azt a leszoritót fogom használni mint a polikarbonáthoz, illetve alá ugyan azt a gumis alátétet és remélhetőleg nem fog repedni, se beázni. :) Elrepülni azt biztos nem fog, mint a polikarbonát, egy tábla 20 kiló lett. :)

Köszi Prakagyil!

Előzmény: koffeinmentes sör (901)
koffeinmentes sör Creative Commons License 5 napja 0 0 901

Nem sikerül, hogyan lehet a képet megnézni?

Az üveget hogyan van lehetőség rögzíteni? Ablakkeretben?

Előzmény: Dmitrij Petrovic (899)
Prakagyil Creative Commons License 2021.05.02 0 0 900

Szia!

60x40x3mm

Előzmény: Dmitrij Petrovic (899)
Dmitrij Petrovic Creative Commons License 2021.05.01 0 0 899

Sziasztok!

Örülök, hogy beindult újra a fórum!
Én is éppen benne vagyok az üvegházépitésben. Prakagyilhoz lenne egy kérdésem, hogy Ti milyen vastag zárszelvényből csináltátok a tetőt? A méret megvan, hogy 60x40es, de anyagvastagságot nem találtam. 

Én különben az ilyen monsterákat szeretem... :D 
Az egyik 2 éves, még mindig csak negyed kész, rendes argonos 2 rétegű ablakok, a tetején 25ös polikarbonát, majd még bővitve lesz. A másikat tavaly kezdtem, ez már full üveg lesz, a teteje is, szintén argonos 2 rétegűvel....nem igazán jött be a polikarbonát, majdnem ugyan abban az árban van az üveggel és nem örök. 

https://photos.google.com/share/AF1QipPzfS_B_0Xt4zJg6WCdDyHHMk5_DTxDTQu0xDsMj3k-CGHk4veGn9F-JBjf2QwgLw?key=QlM2SzVvVGdLTG53d3ZUczBqQ29pdmxEU2kzNVp3

marc0 Creative Commons License 2021.04.25 0 0 898

Szia !

Nekem van egy 2x3,8méteres 2m magas, teteje 16mm az oldala10mm-es x strukturált multicellás lemez. (A-plast kft.)

Tetején érdemes a leszorítót megvenni komplett, oldalát lehet habszivacs a fakeretre és rá a lemez.

Most készül egy 2,8x4,8 méteres ami2,5m magas. Ezen 10mm-es lesz csak és az oldala is ez lesz nagyon drága.

A hőátbocsátási érték az x strukturált multicellás lemez: 10mm-es 2,2 a 16mm-es 1,9

https://indafoto.hu/marc2/image/26880017-1be51edc

Előzmény: egyszervolt.holnemvolt (896)
Prakagyil Creative Commons License 2021.04.25 0 0 897

Szia!

Nekem a tető van polikarbonátból és a felső háromszögek (820,830,860-as hozzászólás).

A toldások alá érdemes a gyári öntapadós szivacsot megvenni, felülre én sima ablak tömítést raktam, rá festett laposvas vagy lemez csík, lindab csavarral rögzítve, nekem acél szerkezet van. 

Polikarbonát felső részét lezárhatod boltban kapható öntapadós aluszalaggal, vagy bármely olyan ragasztóval ami víz és UV álló.

Alsó pontra érdemes megvenni a gyári pára áteresztő szalagot, de vízvetőnek jó egy vékony (0,5mm) alulemez meghajtva.

Én sarokprofilt nem raktam a két polikarbonát találkozásához két oldali öntapadós szivacsot raktam.

Valóban nagyon drágák a segédanyagok.

Előzmény: egyszervolt.holnemvolt (896)
egyszervolt.holnemvolt Creative Commons License 2021.04.24 0 0 896

Sziasztok!

Polikarbonát üvegház építésével kapcsolatban lennének kérdéseim:

- sima lefogatócsavarral is stabilan lehet rögzíteni a lemezeket, vagy ajánlott a drága leszorítós profilrendszerrel való szerelés?

- van-e nagyobb jelentősége a záró profiloknak (párazáró, áteresztő)?

- érdemes-e sarokprofilt feltenni, vagy fölösleges?

Nem olcsó mulatság egy rendes üvegház építés, ezért ami a kiegészítőkből elhagyható, elhagynám, és a megspórolt pénzből inkább vastagabb (16 mm) lemezt vennék a tetőre.

Esetleg tapasztalatokat is szívesen olvasnék, mi az amit máshogy csinálnátok, mert nem vált be, nem lett tartós, stb.

Köszönöm.

Ali-bá Creative Commons License 2021.04.12 0 0 895

Igazad van, lehet, hogy valami korai fajtával megpróbálom, had legyen még koraibb.

Előzmény: koffeinmentes sör (891)
koffeinmentes sör Creative Commons License 2020.12.10 0 0 893

Viszonylag kevés információt találni a honlapon. Miért éppen erre a cégre esne a választás?

Előzmény: Luxhonlap (892)
koffeinmentes sör Creative Commons License 2020.11.29 0 0 891

No de miért ne lehetne más fajtát termeszteni az üvegházban?

Előzmény: Ali-bá (889)
Ali-bá Creative Commons License 2020.11.29 0 0 890

Igazad van Nóra! Egybe van nyitva a télikert a lakóelőrérrel és nagyon kellemes a fotelekben olvasgatni, néha a kanapén szundikálni kicsit.  

Előzmény: CBNora (888)
Ali-bá Creative Commons License 2020.11.29 0 0 889

Több évvel ezelőtt már kigondoltam, hogy a belgákat utánozva ebben a kis üvegházban szőlőt nevelek. Alaposan utána néztem a mikénteknek, minden stimmelt. Mucsi Ferinek sikerült is megszereznie a III.Leopold nevű csoda szőlőjüket. Mivel nagyon jóban voltunk (2015-ben 19-féle különleges szőlőfajta oltóvesszőt küldött ingyen) így kértem tőle oltócsapot. Erre egy merev hangú elutasító választ kaptam.  Teljesen elment a kedvem a melegházi szőlőtől. Úgy döntöttem, nem bajlódok vele. Az udvarhoz kapcsolódó kertemben van úgyis több mint százféle eljátszadozom azokkal.

Előzmény: koffeinmentes sör (887)
CBNora Creative Commons License 2020.11.29 0 0 888

Szerintem egy kellemes, növényekkel teli télikert, ahol a fagyos időben akár papucsban, reggeli közben lehet olvasgatni úgy, hogy nem leszel közben sáros, príma kihasználása egy üvegháznak. Ehhez pedig célszerű a szilárd burkolat.

Előzmény: koffeinmentes sör (887)
koffeinmentes sör Creative Commons License 2020.11.29 0 0 887

Az jutott eszembe, persze távol álljon tőlem, hogy átalakítsam az üvegházadat ;) hogy biztosan vannak olyan növények, amik jól éreznék magukat ott, de nem szemetelnek úgy, mint a füge. Vajon mitől függ, melyikük érzi jól magát bent az egész évben?

Elsőre nekem a szőlő ugrik be, ami bírhatja azt, ha esetleg nyáron forróság van bent. És jobban irányítható, mint a füge. Gondolom, hogy hamarabb fordul így termőre, és korábban is érik, talán már nyár elején. De persze ennél sokkal egzotikusabb növények bizonyára jobban "ki tudnának használni" egy üvegházat.

Előzmény: Ali-bá (886)
Ali-bá Creative Commons License 2020.11.28 0 0 886

Volt benne egy füge, gyögyörüen benőtte a teret, enni se győztük. Sajnos az érett füge potyogott és lerondította a be és feljárót. Ha nem néztünk a lábunk alá ráléptünk, behurcoltuk a lakásba - szóval sokáig türtünk neki, aztán kivágtam.  Később az egyik citromot ültettem a termett talajba, de nem tetszett neki, amiket ki-be hurcoltunk azok jobban érezték magukat. Vörös dísz lóhere van az egyik sarában, de inkább csak cserepes növények, amiket ki lehet vinni, ha permetezésre szorulnak.

Előzmény: koffeinmentes sör (885)
koffeinmentes sör Creative Commons License 2020.11.28 0 0 885

Nem volna-e jobb az a termőtalaj ültetésre, mint csak teleltetésre? Vagy vannak benne növények is azért?

Előzmény: Ali-bá (884)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!