Keresés

Részletes keresés

koffeinmentes sör Creative Commons License 2021.05.04 0 0 901

Nem sikerül, hogyan lehet a képet megnézni?

Az üveget hogyan van lehetőség rögzíteni? Ablakkeretben?

 

Előzmény: Dmitrij Petrovic (899)
Prakagyil Creative Commons License 2021.05.02 0 0 900

Szia!

60x40x3mm

Előzmény: Dmitrij Petrovic (899)
Dmitrij Petrovic Creative Commons License 2021.05.01 0 0 899

Sziasztok!

Örülök, hogy beindult újra a fórum!
Én is éppen benne vagyok az üvegházépitésben. Prakagyilhoz lenne egy kérdésem, hogy Ti milyen vastag zárszelvényből csináltátok a tetőt? A méret megvan, hogy 60x40es, de anyagvastagságot nem találtam. 

Én különben az ilyen monsterákat szeretem... :D 
Az egyik 2 éves, még mindig csak negyed kész, rendes argonos 2 rétegű ablakok, a tetején 25ös polikarbonát, majd még bővitve lesz. A másikat tavaly kezdtem, ez már full üveg lesz, a teteje is, szintén argonos 2 rétegűvel....nem igazán jött be a polikarbonát, majdnem ugyan abban az árban van az üveggel és nem örök. 

https://photos.google.com/share/AF1QipPzfS_B_0Xt4zJg6WCdDyHHMk5_DTxDTQu0xDsMj3k-CGHk4veGn9F-JBjf2QwgLw?key=QlM2SzVvVGdLTG53d3ZUczBqQ29pdmxEU2kzNVp3

marc0 Creative Commons License 2021.04.25 0 0 898

 

 

Szia !

 Nekem van egy 2x3,8méteres 2m magas, teteje 16mm az oldala10mm-es x strukturált multicellás lemez. (A-plast kft.)

Tetején érdemes a leszorítót megvenni komplett, oldalát lehet habszivacs a fakeretre és rá a lemez.

 

Most készül egy 2,8x4,8 méteres ami2,5m magas. Ezen 10mm-es lesz csak és az oldala is ez lesz nagyon drága.

A hőátbocsátási érték az x strukturált multicellás lemez: 10mm-es 2,2 a 16mm-es 1,9

 

 

 

https://indafoto.hu/marc2/image/26880017-1be51edc

Előzmény: egyszervolt.holnemvolt (896)
Prakagyil Creative Commons License 2021.04.25 0 0 897

Szia!

Nekem a tető van polikarbonátból és a felső háromszögek (820,830,860-as hozzászólás).

A toldások alá érdemes a gyári öntapadós szivacsot megvenni, felülre én sima ablak tömítést raktam, rá festett laposvas vagy lemez csík, lindab csavarral rögzítve, nekem acél szerkezet van. 

Polikarbonát felső részét lezárhatod boltban kapható öntapadós aluszalaggal, vagy bármely olyan ragasztóval ami víz és UV álló.

Alsó pontra érdemes megvenni a gyári pára áteresztő szalagot, de vízvetőnek jó egy vékony (0,5mm) alulemez meghajtva.

Én sarokprofilt nem raktam a két polikarbonát találkozásához két oldali öntapadós szivacsot raktam.

Valóban nagyon drágák a segédanyagok.

Előzmény: egyszervolt.holnemvolt (896)
egyszervolt.holnemvolt Creative Commons License 2021.04.24 0 0 896

Sziasztok!

 

Polikarbonát üvegház építésével kapcsolatban lennének kérdéseim:

- sima lefogatócsavarral is stabilan lehet rögzíteni a lemezeket, vagy ajánlott a drága leszorítós profilrendszerrel való szerelés?

- van-e nagyobb jelentősége a záró profiloknak (párazáró, áteresztő)?

- érdemes-e sarokprofilt feltenni, vagy fölösleges?

 

Nem olcsó mulatság egy rendes üvegház építés, ezért ami a kiegészítőkből elhagyható, elhagynám, és a megspórolt pénzből inkább vastagabb (16 mm) lemezt vennék a tetőre.

 

 

Esetleg tapasztalatokat is szívesen olvasnék, mi az amit máshogy csinálnátok, mert nem vált be, nem lett tartós, stb.

 

Köszönöm.

Ali-bá Creative Commons License 2021.04.12 0 0 895

Igazad van, lehet, hogy valami korai fajtával megpróbálom, had legyen még koraibb.

Előzmény: koffeinmentes sör (891)
koffeinmentes sör Creative Commons License 2020.12.10 0 0 893

Viszonylag kevés információt találni a honlapon. Miért éppen erre a cégre esne a választás?

Előzmény: Luxhonlap (892)
koffeinmentes sör Creative Commons License 2020.11.29 0 0 891

No de miért ne lehetne más fajtát termeszteni az üvegházban?

Előzmény: Ali-bá (889)
Ali-bá Creative Commons License 2020.11.29 0 0 890

Igazad van Nóra! Egybe van nyitva a télikert a lakóelőrérrel és nagyon kellemes a fotelekben olvasgatni, néha a kanapén szundikálni kicsit.  

 

 

 

 

Előzmény: CBNora (888)
Ali-bá Creative Commons License 2020.11.29 0 0 889

Több évvel ezelőtt már kigondoltam, hogy a belgákat utánozva ebben a kis üvegházban szőlőt nevelek. Alaposan utána néztem a mikénteknek, minden stimmelt. Mucsi Ferinek sikerült is megszereznie a III.Leopold nevű csoda szőlőjüket. Mivel nagyon jóban voltunk (2015-ben 19-féle különleges szőlőfajta oltóvesszőt küldött ingyen) így kértem tőle oltócsapot. Erre egy merev hangú elutasító választ kaptam.  Teljesen elment a kedvem a melegházi szőlőtől. Úgy döntöttem, nem bajlódok vele. Az udvarhoz kapcsolódó kertemben van úgyis több mint százféle eljátszadozom azokkal.

Előzmény: koffeinmentes sör (887)
CBNora Creative Commons License 2020.11.29 0 0 888

Szerintem egy kellemes, növényekkel teli télikert, ahol a fagyos időben akár papucsban, reggeli közben lehet olvasgatni úgy, hogy nem leszel közben sáros, príma kihasználása egy üvegháznak. Ehhez pedig célszerű a szilárd burkolat.

Előzmény: koffeinmentes sör (887)
koffeinmentes sör Creative Commons License 2020.11.29 0 0 887

Az jutott eszembe, persze távol álljon tőlem, hogy átalakítsam az üvegházadat ;) hogy biztosan vannak olyan növények, amik jól éreznék magukat ott, de nem szemetelnek úgy, mint a füge. Vajon mitől függ, melyikük érzi jól magát bent az egész évben?

 

Elsőre nekem a szőlő ugrik be, ami bírhatja azt, ha esetleg nyáron forróság van bent. És jobban irányítható, mint a füge. Gondolom, hogy hamarabb fordul így termőre, és korábban is érik, talán már nyár elején. De persze ennél sokkal egzotikusabb növények bizonyára jobban "ki tudnának használni" egy üvegházat.

Előzmény: Ali-bá (886)
Ali-bá Creative Commons License 2020.11.28 0 0 886

Volt benne egy füge, gyögyörüen benőtte a teret, enni se győztük. Sajnos az érett füge potyogott és lerondította a be és feljárót. Ha nem néztünk a lábunk alá ráléptünk, behurcoltuk a lakásba - szóval sokáig türtünk neki, aztán kivágtam.  Később az egyik citromot ültettem a termett talajba, de nem tetszett neki, amiket ki-be hurcoltunk azok jobban érezték magukat. Vörös dísz lóhere van az egyik sarában, de inkább csak cserepes növények, amiket ki lehet vinni, ha permetezésre szorulnak.

Előzmény: koffeinmentes sör (885)
koffeinmentes sör Creative Commons License 2020.11.28 0 0 885

Nem volna-e jobb az a termőtalaj ültetésre, mint csak teleltetésre? Vagy vannak benne növények is azért?

 

Előzmény: Ali-bá (884)
Ali-bá Creative Commons License 2020.11.28 0 0 884

Az egész télikert magasan van egy alagsor felett. Előtte egy kisebb fűtetlen rész van az utcaszintről feljáró 9db lépcsővel (negyedik kép), ott a fele rész, ami a lépcső (bambusz-korlát) mellett van, termett föld.  Ott szokott telelni a citrom , bungeavillea, leánger, gulán,...)

 

(az első kép a K-i oldalt mutatja. A ház D-i oldalához ragasztvahoz ragasztva látszik ott a szürke ajtók felett.)

(a második kép Ny-ról.)

(a harmadik D-ről.)

Előzmény: koffeinmentes sör (883)
koffeinmentes sör Creative Commons License 2020.11.28 0 0 883

Tulajdonképpen miért van leburkolva a padló? Természetes talajjal komplett üvegház lehetne.

Előzmény: Ali-bá (880)
Ali-bá Creative Commons License 2020.11.27 0 0 882

Bekerült a mellette lévő helységbe egy gázkonvektor és a fűtési szezonban minden reggel 8-10 aszalt molylepke volt a tetején vagy 10 napig, aztán egyre kevesebb, a hibiszkuszról pedig eltüntek. Azóta mikor bevisszük telelni a virágokat ez minden évben megismétlődik.

Előzmény: dani64 (881)
dani64 Creative Commons License 2020.11.27 0 0 881

Off :    Tiszteletem !     

           (Csak a liszteskétől, amit bent nem tudtam lepermetezni. De egy véletlen néhány éve azt is végleg megoldotta.) 

 Kíváncsi lennék mi volt az a véletlen ?

Előzmény: Ali-bá (880)
Ali-bá Creative Commons License 2020.11.27 0 0 880

Itt nézd meg a napozást.  https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9115951

 

Ami a meleget illeti, a két méretes felső ablak, mint a kémény húzza ki a levegőt, ha nyitva van a lenti ajtó, ablak. Különösen mióta fent hőszigetelt panel tető van és csak oldalról süt be a Nap. (Télen alacsonyan jár, sok fény-hő bejön, nyáron magasról süt, így kevés. Ha süt a Nap télen a fűtés is lekapcsol az egész házban.) 

 

Lehet, hogy nyáron melegebb van az üveg mellett, mint kint, de semmi problémát eddig nem okozott. Volt, hogy az egyik hibiszkusz, mikor tavasszal kivittük megégett, a bent maradt pedig vidáman élt. Egyetlen növénynek se lett baja még bent a melegtől. (Csak a liszteskétől, amit bent nem tudtam lepermetezni. De egy véletlen néhány éve azt is végleg megoldotta.)

Előzmény: koffeinmentes sör (879)
koffeinmentes sör Creative Commons License 2020.11.27 0 0 879

Az jót tesz a D-vitamin háztartásnak. Hát azt gondolnám, hogy ha besüt a nap, akkor a napozás nem igényel külön fejtörést, de most már akkor kíváncsi lettem, hogy mégis hogyan. :)

Na most akkor azt mondod, hogy az üveg tető, egy raschel hálóval fölötte, az már elegendő nyáron, ha nyitva vannak az ablakok is? Drótüveggel még háló nélkül is jó egész nyáron? Azért lepődök meg kicsit, mert sima drótüveg tetős déli teraszon is 4-5 fokkal melegebb tud azért lenni napsütéskor, mint a kertben... és hogyha elképzelek még drótüveg tetős terasz köré oldalra is üveget (még ha több ablak nyitva is marad), de az a körbe üveg inkább még jobban bezárja a tető alatt megrekedő meleget, nem?

 

Előzmény: Ali-bá (878)
Ali-bá Creative Commons License 2020.11.27 0 0 878

Nagyon is besüt. Déli tájolású. (Még télen is tudok napozni bent. Ha érdekel, megírom hogyan.)

 

A teteje nagy fejlődésen ment át 30 év alatt.  Először drótüveg volt, de akkor még fűtetlenűl. Később dupla üvegű tető került rá egy bontott üvegházból. Ez nagyon nagy fényt, hőt engedett át nyáron, ezért raschel hálóval árnyékolni kellett. Jó tíz év után eluntam a tetőre mászkálni évente kétszer (hálo fel-le), néhány üveg is megrepedt, ezért kicseréltem az üveget szendvics-panelre. Ez nagyon bevált. Nagyon nagyok a D-i üvegabakok ráadásul még K-ről és Ny-ról is kap fényt, elég a növényeknek.

Előzmény: koffeinmentes sör (877)
koffeinmentes sör Creative Commons License 2020.11.27 0 0 877

Ez igen jól hangzik. Besüt a nap az üvegházba?

A tetejét miből készítetted?

Előzmény: Ali-bá (875)
Ali-bá Creative Commons License 2020.11.27 0 0 876

Az esővíz a tetőn lévő vályuban gyűlik össze és folyik el a lefolyókban éppen úgy, mint a háztetőkről.

Előzmény: koffeinmentes sör (872)
Ali-bá Creative Commons License 2020.11.27 0 0 875

Jól szellőzik. Két ablak van magasan, egy nagy és az ajtó lent. Ha kinyitom mindet, akkor ugyanannyi a hőmérséklet bent, mint kint.

 

Ilyenkor télen, pedig ha süt a Nap, leáll a fűtés.

 

A belső oldala egybe nyitható a lakóelőtérrel, csak egy dupla függöny választja el, amit nyáron, ha nagyon meleg van behúzunk. Ez árnyékol és nem engedi be a meleget. (Megdöbbentem eleinte, hogy egy függöny 10°C hőmérséklet különbséget tud produkálni.)

 

Állandó lakói fikuszok, pálmák, orchideák, egyéb dísznövények. Télen a kint nyaralók (hibiszkusz, cikász, klivia) is bekerülnek. Nagyon kellemes környezetet ad itt bent. Kint hó - bent trópusi hangulat.

Előzmény: koffeinmentes sör (874)
koffeinmentes sör Creative Commons License 2020.11.26 0 0 874

Nyáron, megkérdezhetem, mit kezdesz vele? Ki tudod szellőztetni megfelelően?

Előzmény: Ali-bá (855)
koffeinmentes sör Creative Commons License 2020.11.26 0 0 873
koffeinmentes sör Creative Commons License 2020.11.26 0 0 872

Sziasztok,

Az ilyen típusú üvegháznál (a video 10. másodpercénél) mit csinálnak a tetőre zúduló esővízzel?

t-Gabor Creative Commons License 2020.11.11 0 0 871

Nekem is tervbe van véve kisebb üvegház készítése jővőre. Szerintem hasznosnak találod ezt az oldalt: https://noinet.hu/uveghaz-epites-mielott-uveghazat-epit-vagy-vasarol/

Előzmény: Vacy (-)
Ali-bá Creative Commons License 2020.08.19 0 0 857

Teljesen egyenesre ugyanazzal a géppel, amivel meghajlították.      (Én majdnem egyenesre úgy hajlítottam vissza, hogy a végét bedugva egy 'betonvillanyfa' lyukába, a másik végénél fogva apránként erőltettem. A fele után a másik végéről kezdtem.  Macerás!) /Nagyon erős, idős villás elágazású fa is jó, csak megsérti a kérgét. Cseresznye fám bánta az első kísérletet./

Előzmény: esztergabéla (856)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!