Keresés

Részletes keresés

t-Gabor Creative Commons License 2020.11.11 0 0 871

Nekem is tervbe van véve kisebb üvegház készítése jővőre. Szerintem hasznosnak találod ezt az oldalt: https://noinet.hu/uveghaz-epites-mielott-uveghazat-epit-vagy-vasarol/

Előzmény: Vacy (-)
Ali-bá Creative Commons License 2020.08.19 0 0 857

Teljesen egyenesre ugyanazzal a géppel, amivel meghajlították.      (Én majdnem egyenesre úgy hajlítottam vissza, hogy a végét bedugva egy 'betonvillanyfa' lyukába, a másik végénél fogva apránként erőltettem. A fele után a másik végéről kezdtem.  Macerás!) /Nagyon erős, idős villás elágazású fa is jó, csak megsérti a kérgét. Cseresznye fám bánta az első kísérletet./

Előzmény: esztergabéla (856)
esztergabéla Creative Commons License 2020.08.19 0 0 856

Szevasztok ,Ki tudja hogyan lehet a foliasátor ives csövét egyenesre        visszahajliani?esztergabela@citromail.hu vagyok.villanyvezetéket akarok földbe helyezni

Ali-bá' Creative Commons License 2019.09.08 0 0 868

Nagyon jól csinálod ! ! !

Előzmény: Prakagyil (867)
Prakagyil Creative Commons License 2019.09.08 0 0 867

A stokiról érem el a legfelső polcot, mikor locsolom.

Munkámból adódóan, jobbára este-éjszaka megyek ki az üvegházba és miután elvégzem a teendőket, jól esik egy kicsit ücsörögni, kandallóban ropog a tűz, totális stressz oldás.

Előzmény: m-s-m (865)
Ali-bá' Creative Commons License 2019.09.08 0 0 866

Köszönöm a videókat. Elég egyszerű a módszer, könnyen megoldható.  

(Van tavasszal duggatott és megnőtt, már felszedett hagymám is.    Várom a telet.)

Előzmény: Prakagyil (864)
m-s-m Creative Commons License 2019.09.08 0 0 865

karosszék, lábtartóval 💕

Előzmény: Prakagyil (860)
Prakagyil Creative Commons License 2019.09.08 0 0 864

https://www.youtube.com/watch?v=caHVXglGAx8

Tavasszal a kertbe én is Stutgart fajtát duggattam, lett kb. 600 db, ami megy télen az üvegházba.

Előzmény: Ali-bá (861)
Prakagyil Creative Commons License 2019.09.08 0 0 863

https://www.youtube.com/watch?v=D0blvQhqISk

Nagyon fontos, hogy ne áruházban vegye az ember a hagymát mert drága és ki sem hajt, mert valamivel kezelve van. Én így jártam egy polcnyi hagymával.

A jófogáson vettem egy termelőtől méret alatti hagymát, négy nec zsákkal 2000 Foritért. Ebből kb. 1000db ment az üvegházba, amiből szinte mind hozott újhagymát.

Előzmény: Ali-bá (861)
Prakagyil Creative Commons License 2019.09.08 0 0 862

Бизнес на селе #20. "Приключения Чиполлино из Лаишево"

Мини-курс: Выращивание зеленого лука (Часть 1)

Előzmény: Ali-bá (861)
Ali-bá Creative Commons License 2019.09.06 0 0 861

Csoda szép minden!    Különösen esti fényben.   Olyan sejtelmes.  

 

Sok szép termésed lett, lehet az újhagymát én is megpróbálom télen. (Tegyél be egy hagymás videó linket, hadd nézelődjek.)

Előzmény: Prakagyil (860)
Prakagyil Creative Commons License 2019.09.06 0 1 860

Bocsánat nem vettem észre a kérdést, ha még érdekel:

Nagyon élveztem ezt a telet, mert a kert hiányát pótolta az üvegház.

Természetesen minden féle növényt akartam, de gyorsan rájöttem, hogy ami az uborkának jó az a salátának nem.

Így maradt a hidropóniás saláta és az orosz videókból látott, újhagyma termesztés (erre nagyon rákattantam). Az első két polcnyi hagymaszüret február másodikán volt.

Mikor ezek lementek, akkor jött a palánta nevelés.

Ezt követően még raktam be néhány tő paradicsomot, uborkát, jalapeno paprikát, de a nyári melegben csak szenvedtek.

Előzmény: Ali-bá (851)
Kontroll-R Creative Commons License 2019.09.01 0 0 859

Nagyon csábító a szép fotó és a pénztárca-barát ár, de sajnos mindig kiderül, hogy az olcsó húsnak bizony híg a leve....

Előzmény: PoznaMokus007 (858)
PoznaMokus007 Creative Commons License 2019.08.30 0 0 858

Ez volt a bajom ezzel nekem is. Mindegy, közben el lett vetve az ötlet, nem lesz üvegház, legalábbis nem itt és nem mostanában.

Előzmény: Kontroll-R (856)
PoznaMokus007 Creative Commons License 2019.08.30 0 0 857

Az a henger egy kút, azt nem szeretném odébb tenni :) Egyébként közben a projekt tárgytalan lett, de köszi a tanácsot!

Előzmény: Ali-bá (855)
Kontroll-R Creative Commons License 2019.08.30 0 0 856

Halihó!

 

A műszaki paramétereket átolvasva, az 22kg-os súly nekem nagyon gyanús.

Mindenből a legvékonyabb, legolcsóbb.

Amikor majd jönnek a viharok mitől reméled, hogy megvédi a beltartalmat?

 

Olvass vissza pár évet, voltak itt tanulságos esetek az ilyen látvány növényházakkal kapcsolatban.

 

 

Előzmény: PoznaMokus007 (854)
Ali-bá Creative Commons License 2019.08.26 0 0 855

Az aluminium váz örök életű, a polikarbonát is jó, csak kicsit drága az egész. Én a képen látható henger helyére tenném, háttal a ház falának, így tavasszal több Napot kapna.

 

Mielőtt hosszútávra megvenném, előbb kipróbálnám, hogy megfelelő-e a hely a tervezett növényeknek. Egyszerű lécvázból készítenék egy hasonlót fólia borítással. (1-2 év.) Ha beválik, akkor jöhet a végleges.

Nekem a házhoz csatlakozva 10 évig volt (szögvas-üveg) fűtetlen. Bevált, ezért később fűthetővé tett, hőszigetelt üvegű télikert lett. D-i fekvés.

Előzmény: PoznaMokus007 (854)
PoznaMokus007 Creative Commons License 2019.08.25 0 0 854

Sziasztok!

Szeretném a véleményeteket kérni. Lehetőségem lenne a házunk mellé építendő tároló egyik végében egy kis üvegházat kialakítani. Ennek a mérete vagy 192x128cm alapterületű, ez a termék, vagy pedig a tároló méretéhez igazodva max 260x200cm alapterületű, egyedi vázas. Mellékelem képen a vázlatot, a fehér toldás lenne az üvegház. A tájolása dél-délnyugat, mellette viszont ott a házfal. 

 

 

Szerintetek van ennek így értelme? Egy-két növény téli tárolására használnánk, de akár palántázásra is. Csak kérdés, megéri-e? Mit gondoltok?

 

A tárolót gondolom fémvázból kéne, valamilyen szendvicspanel szigeteléssel. Ha nem lesz üvegház, akkor pedig favázat gondoltam. A termék, amit linkeltem, az ér valamit? 4mm polikarbonát a fala, meg eloxált alumínium a váz.

 

Köszi előre is.

 

csiba00 Creative Commons License 2019.03.20 0 0 853

Sziasztok! Üvegház alappal kapcsolatban lenne kérdésem. Milyen érdemes csinálni? Egy kb. 9 m2 alapterületű házról beszélünk. Azt javasolták, ahol vettük, hogy legalább 30 cm mély legyen.

 

Zsalukő kiöntve betonnal és ehhez rögzítve, megfelelő lehet?

marsipulami Creative Commons License 2019.03.09 0 0 852

Tisztelt Forumozok,

 

Eredetileg medencetetonek keszitett , de uveghaztetonek is alkalmas aluminiumvazas polikarbonat teto elado. Ket db van, egyenkent 2,5 m x 4 m, 1 m magas. Egymas melle helyezve 5 m x 4 m. 100 E Ft. Alkukepes.

 

Szetszedni nehez, mert szegecselve van.

 

Keresre tudok kepet kuldeni.

 

Plusz egy gratisz kisebb darab, kb 2mx2m.

 

Budakalasz, 06 20 577 18 71.

 

 

Ali-bá Creative Commons License 2019.01.29 0 0 851

Hogy működik így télen? Néhány képet megnéznénk!

Előzmény: Prakagyil (837)
Kontroll-R Creative Commons License 2018.08.16 0 0 850

OK, semmi gond véletlenül sem szeretném erőltetni a dolgot.

Arra gondoltam, hogy lesznek, akik megörülnek egy ilyen lehetőségnek.

Tévedtem.

 

 

Előzmény: CBNora (849)
CBNora Creative Commons License 2018.08.16 0 0 849

Igen, de ebben az esetben ez az alkatrész eléggé részletkérdés, ha az ember nem ért a szereléshez. Egy kis 2x3 méteres üvegházikó esetében talán túlzás is, és ajtót nyitok, nem ablakot.

Az ablak nyitása nem sokat hűt, és mivel raschel hálóval van árnyékolva, rengeteg rovar fogságba esik és elpusztul, ha kinyitom. Inkább nem nyitom ki.

Előzmény: Kontroll-R (848)
Kontroll-R Creative Commons License 2018.08.16 0 0 848

"És inkább az automatizálás lenne a fontos, a vezérlés, motoros nyitással"

 

Az általam hirdetett alkatrész pont erre való.

Az automatikus, motorizált működéshez kell egy aktuátor, ami a motor forgó mozgását átalakítja a szellőző ablak mozgásává. Ilyen esetekben a feladat mindig a motoros meghajtás illesztése a nyílászáróhoz. Gondoskodni kell a megfelelő fordulatszámok, nyomatékok (különösen nagyobb nyíló felületek esetén fontos ez) és a mechanikus nyitő elemek megfelelő illesztéséről stb.

Sok különféle rendszert építettem már :)

 

 

Előzmény: CBNora (844)
Kontroll-R Creative Commons License 2018.08.06 0 0 847

Mindenkinek köszönöm a válaszokat !

 

Az mindeneképpen megnyugtató, hogy azért vannak még, akik figyelemmel kísérik a fórum életét.

 

Ali-bának:

Jogos az észrevétel, én sok ilyet láttam, nekem természetes, hogy mi hogyan működik, de nem feltétlenül egyértelmű ez másoknak.

Mellékelek egy rajzot, amin talán jobban érzékelhető a működés.

(Videó is akad a témához, de közel 50 Mb a mérete, az lehet, hogy túl nagy lenne ide)

 

Szóval a lényeg, hogy kell egy tengely, amire ráhúzom, majd rögzítem a fogaskereket.

A tengelyt valaminek tartania kell (nevezzük csapágyazásnak) és valaminek hajtania is kell.

(A meghajtás lehet kézi, vagy motoros. A kézi meghajtás fő előnye, hogy olcsó. A motoros meghajtás az már sokkal előnyösebb, mert amellet, hogy drágább megoldás, akár automatizálható is. Felettébb hasznos, ha a szellőző akkor is nyílik/záródik szükség esetén, ha senki nincs otthon. A motoros hajtásnál az a legfőbb kihívás, hogy mindenképpen hajtóművel egybeépített lassú kimeneti fordulatú hajtás szükséges. A vezérlés legegyszerűbb esetben lehet egy időkapcsoló óra, vagy egy termosztát.)

A fogaskerékre ráteszem a fogas ívet, ami a fogaskerék forgatásakor előre/hátra irányuló mozgást végez. A fogasív egyik vége a kinyitandó nyílászáróhoz kapcsolódik, míg a másik vége szabadon mozog. Azért, hogy a fogasív ne ugorhasson le a fogaskerékről kell egy kengyel, ami összetartja a fogaskereket, meg a hozzá kapcsolódó fogas ívet úgy, hogy közben akadálytalanul mozoghassanak egymáson.

Röviden ennyi.

Illetve még annyi, hogy nem csak ablak, hanem ajtó nyitása is megoldható vele.

 

 

Ali-bá Creative Commons License 2018.08.06 0 0 846

Én meg nem látom a működési módszert. A fogaskerékbe kell valami hajtókart valahogy beleszerelni, aztán tekerni? Azt a kengyelt meg mire kell rászerelni? Gondolom az ablak /keret/ a fogasív valamelyik végén van. Egy kép, vagy pláne videó a működő állapotról sokat segítene.

Előzmény: Kontroll-R (843)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.06 0 0 845

Nekem olyan helyen van az üvegházam, hogy télen sok napot kap, de nyáron a déli órákban árnyékot - elég ha kinyitom az ajtaját ilyen melegekben, még a két nyitható ablakot sem szoktam :) ..

Előzmény: Kontroll-R (843)
CBNora Creative Commons License 2018.08.06 0 0 844

Talán az itt olvasók közül keveseknek van ekkora üvegháza vagy fóliája.

Nekem is csak egy pici üvegházam van, ahol az ajtót nyitogatom, ahhoz ez nem jó. És inkább az automatizálás lenne a fontos, a vezérlés, motoros nyitással, ha jobban el akarnék mélyedni a tökéletesítésben. Ha korán megyek el otthonról, ez tavasszal gond.

Előzmény: Kontroll-R (843)
Kontroll-R Creative Commons License 2018.08.06 0 0 843

A kánikula bejött, ahogy számítani lehetett rá, viszont senkit nem érdekeltek a nyitó alkatrészek.

Kicsit meglepődtem, de végül is nem probléma.

Arra az egyre azért kíváncsi lennék, hogy mi lehet az ok.

Túl drága volt a 2000 illetve 1500 Ft-os ár (az új ár 5500 Ft+áfa), vagy egyszerűen csak nem jár erre a fórumra/topicra senki?

Előzmény: Kontroll-R (842)
Kontroll-R Creative Commons License 2018.07.23 0 0 842

Szép napot !

 

Hamarosan aktuálissá válik megint a szellőztetés téma.

A növényházat építő fórumtársak figyelmébe ajánlanék néhány darab bontott, de jó állapotú fogasív, fogaskerék szettet, szellőző ablakok nyitásához.

A készlet három részből áll, egy fogasív, egy fogaskerék és egy kengyel, ami az előbbieket összetartja.

A fogas ív hossza 82 cm és dupla soros fogazású. A fogazás a belső íven van kiképezve.

A fogaskerék 33 mm-es belső átmérőjű és 2 db 8-as imbusz csavar rögzíti a hajtó tengelyhez.

Az alkatrészek acélból készültek. A fogasív kimeneti vége egy M8-as csavarral rögzíthető a szellőző ablakhoz. Masszív gyári példányok.

 

Ár: 2 ezer Ft/szett

Két szettnél több vásárlása esetén az ár 1500 Ft/szett.

Akit érdekel kérem, hogy itt jelezze.

 

Köszönöm a figyelmet !

 

Néhány kép a szóban forgó alkatrészekről:

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!