Keresés

Részletes keresés

muallim Creative Commons License 2012.06.02 0 0 693

Ha farka lenne a fülnek vagy akár füle a faroknak de jobb ha nem részletezem, okosabb maradtam.

nyúlakalapban Creative Commons License 2012.06.01 0 0 692

A természeten kívül ia topik nyitó idézett szövege volt egyébként. Jó felvetés hogy miért nem nyilvánvaló ..., de Marx Károllyal muallim néven is inkább nem próbálkozok,

annál is inkább mivel nem értem, hogy a relativisták nem félnek ezek szerint a birkózó Platón pedig félve írta a Timaoszt, holott az élettörténete szerint sem néz ki valami félős pasinak.  

Előzmény: Törölt nick (659)
muallim Creative Commons License 2012.05.31 0 0 691

Mondjuk agatos, te vagy a Tudatosság és Sapphire az,  Önmagad :-)) és símán beszélgettek.

Előzmény: agatos (689)
Sapphire_ Creative Commons License 2012.05.31 0 0 690

Mi oka lehet rá a tudatosságnak, hogy beszéljen önmagával? Isten unatkozott és kitalálta, hogy abba az illúzióba kergeti magát, hogy ő nem egység, hanem több valami? Ezzel mi célja lehetett? Hogyan lehetséges egyáltalán, hogy valaminek, ami tökéletes célja legyen?

Előzmény: agatos (689)
agatos Creative Commons License 2012.05.31 0 0 689

Részemről ez nem vita. A Tudatosság beszélget Önmagával. Az egész kérdéskör onnan indult, hogy miért nem nyilvánvaló az Isten jelenléte. Szerintem nagyon is nyilvánvaló. Önmagamról csak tudom, hogy vagyok.

De hogy ne legyek unalmas (Önmagamnak), ez volt az utolsó hozzászólásom.

Előzmény: Sapphire_ (688)
Sapphire_ Creative Commons License 2012.05.31 0 0 688

Azt mondtad befelé érdemes haladni, ennek értelmében az elmekoncepciók fórumon való megvitatása az nem éppen befelé haladás.

Előzmény: agatos (686)
Csikorgó Creative Commons License 2012.05.31 0 0 687

Ha mekk akarod mutatni, mi a "maya", az a "maya"!

Előzmény: agatos (686)
agatos Creative Commons License 2012.05.31 0 0 686

Beszélgetni mindig lehet, szerintem ez nem befolyásolja a megvilágosodást.

Előzmény: Csikorgó (685)
Csikorgó Creative Commons License 2012.05.31 0 0 685

Ha szükségét érzed, hogy mekkbeszéldd a dógokat, nem a mekkvilágosodás felé mész. Sőt! :-D

Előzmény: agatos (684)
agatos Creative Commons License 2012.05.31 0 0 684

A végső valóságot illetően érvényes, hogy minden semmi.

 

Ha mindig a fennálló társadalmi-gazdasági rendszerre figyelsz, akkor egész életedben csak azon fogsz síránkozni, hogy "nem mennek jól a dolgok". Ez elég jelentős energiákat köt le.

Okosabb Önmagadra figyelni, mert a dolgok soha nem fognak "jobban menni". Azonkívül nem kell a tudatunkat függővé tenni a külső körülményektől. Ha így teszel, akkor mindig játékszere leszel a körülményeknek. A cél viszont az, hogy játékszerből játékossá váljunk.

Ha befelé haladsz, hatalmas szabadságot fogsz megtapasztalni.

 

Előzmény: Eddie Morra (680)
agatos Creative Commons License 2012.05.31 0 0 683

Így van. Nem is akarok meggyőzni senkit, hiszen nincs "más" akit meggyőzhetnék.

Előzmény: Sapphire_ (682)
Sapphire_ Creative Commons License 2012.05.31 0 0 682

A te álláspontod is csak egy álláspont, 'csak' egy gondolat, és mint olyan teljesen egyenrangú azzal a nézőponttal amit én képviselek.

Előzmény: agatos (677)
Sapphire_ Creative Commons License 2012.05.31 0 0 681

Sorry, ezt én írtam.

Előzmény: Eddie Morra (680)
Eddie Morra Creative Commons License 2012.05.31 0 0 680

Ne haragudj, de ha "minden semmi" akkor, hogyan fókuszálhatnék 'valamire'?

 

A fennálló társ-gazd. rendszer pedig (nem tudom te hogy vagy vele) a valóságom részét képezik, így nem lenne túl bölcs dolog fogyelmen kívül hagyni.

Előzmény: agatos (678)
agatos Creative Commons License 2012.05.31 0 0 679

Azzal viszont egyetértek, hogy nem kell minden "csodagurunak" felülni. Csak hiteles tanítókra érdemes hallgatni. A hiteles tanító az, aki nem akar mindenáron a Mester szerepében tetszelegni, nem alapít semmiféle szektát, egyházat, csoportot, hanem az a célja, hogy elvezessen igazi Önmagadhoz. Itt a Mester szerepe véget is ér. A hiteles Mester megtanít arra, hogy ne légy örökké tanítvány, hanem magad is válj "guruvá". A hiteles Mester -talán mondanom sem kell- ritka, mint a fehér holló. Az ezotéria területén különösen sok a szélhámos.

agatos Creative Commons License 2012.05.31 0 0 678

Nem a a fennálló társadalmi gazdasági rendszerre kell figyelni, hanem arra kell fókuszálnunk a figyelmünket, hogy megvalósítsuk Önmagunkat. A fennálló gazdasági rendszer semmi, mivelhogy minden semmi.

Előzmény: Sapphire_ (675)
agatos Creative Commons License 2012.05.31 0 0 677

Ez is egy álláspont, teljesen rendjén van. Te az én tudatom egy modalitása vagy, aki ezt az egészet butaságnak tartja. A Tudatosság beszélget Önmagával.

Előzmény: Sapphire_ (673)
agatos Creative Commons License 2012.05.31 0 0 676

Így igaz. Azért nem vagyok még megvilágosodott.

Előzmény: Sapphire_ (670)
Sapphire_ Creative Commons License 2012.05.30 0 0 675

Ezzel tulajdonképpen egyetértek, csak ezt a harmóniát nem olyan egyszerű megteremteni, mert a társadalmi-gazdasági rendszer amiben élünk a diszharmónián alapul sajnos.

Előzmény: muallim (674)
muallim Creative Commons License 2012.05.30 0 0 674

A vallásoknak , tanitóknak egy céljuk van, mégha nem is ismerik be vagy a túlzott búzgóság eltakarja, elleplezi, hogy az embereket csoportokba hajtsa és uniformizálja őket és bizonyos kinyilatkoztatott célok érdekében hathatósan hasson más csoportokra, persze ezek a ténykedések durvább és élesebb helyzetekbe is torkolltak és mindig a csoportharcokkal végződtek. A vallás röviden: elmélet az uralkodásra, mások felett. Még akkor is, ha egyenlőséget hirdet évezredek óta.

Az ember igazi célja legyen, együtt, harmóniában élni az élettelen anyaggal, ami nem is annyira élettelen :-))

Előzmény: Sapphire_ (673)
Sapphire_ Creative Commons License 2012.05.30 0 0 673

Pedig ezt szajkózza a sok "guru", meg ehhez hasonlókat. Mondj le a célokról, törekvésekről, a gondolatokról, bár ez nekem sosem jött át igazán, hiszen ha le akarok mondani a törekvéseimről az is csak egy törekvés. Én ezekkel nem értek egyet, és ezt az egész megvilágosodáshajszoló dolgot értelmetlen butaságnak tartom.

Előzmény: muallim (672)
muallim Creative Commons License 2012.05.30 0 0 672

A tanítványoktól hallottam ilyet de igyekeztem ezekről lebeszélni, mert a célok, törekvések a környezetünk meghatározta lehetőségek és olyan, hogy megvilágosodás nincs semmin túl, főleg nem az elmén. Sajnos összekeverednek a tanításokban a fogalmak, hogy csak újabbakkal lehet kijózanítani az eltévelyedetteket, mert a tanítók a hibáikat sosem ismerték el, hanem előre menekültek.

Előzmény: Sapphire_ (670)
muallim Creative Commons License 2012.05.30 0 0 671

A világ csak azért illúzió számodra, mert nem ismered el a tudaton kivüli létezést és az ahhoz tudatoddal kapcsolódó észlelést. Ha csak te lennél magadban és minden más csak illúzió, akkor a fogantatásod állapotában kellett volna maradnod sima zigótaként elvetélve. Ez azonban nem így van mert az életprogramod elindult két másik egyed segitségével. Ekkor már legalább hárman szerepelnek a világodban, amikor még saját tudatod, Éned sincsen.

Előzmény: agatos (663)
Sapphire_ Creative Commons License 2012.05.30 0 0 670

Törekeszel rá? Én azt hallottam, hogy a célok és a törekvés csak az elme terméke, a megvilágosodott pedig túl van az elmén.

Előzmény: agatos (669)
agatos Creative Commons License 2012.05.30 0 0 669

Totális működésként igyekszem megélni Önmagamat. Természetesen én is úton vagyok, mint mindnyájan, nem értem még célba. Ha teljesen felismerném, hogy én vagyok a Teljesség, akkor megvilágosodott lennék. Ott még - sajnos- nem tartok, de törekszem rá.

Előzmény: Sapphire_ (668)
Sapphire_ Creative Commons License 2012.05.30 0 0 668

Értem, és te hogyan éled át Önmagad?

Előzmény: agatos (667)
agatos Creative Commons License 2012.05.30 0 0 667

Mindaddig, amíg Önamagam különálló egyénként, individuumként élem át, addig jelen van a szenvedés is. A szenvedés forrása az a tévhit, hogy én egy egyén vagyok, aki született és meg fog halni.

Előzmény: Sapphire_ (666)
Sapphire_ Creative Commons License 2012.05.30 0 0 666

Szerintem meg, nem. Szerintem te, te vagy, én, meg én. De ez csak egy vélemény. :)

Előzmény: agatos (665)
agatos Creative Commons License 2012.05.30 0 0 665

Az a "sok egyén" is én vagyok.

Előzmény: Sapphire_ (664)
Sapphire_ Creative Commons License 2012.05.30 0 0 664

Én csak egy van az egyén számára, egyén viszont sok van, és mindenki én-ként tekint magára. A sokaság pedig nem csak én-ből állhat, alkothatunk sokaságot: én, te, ő, meg a Józsi is pédául.

Előzmény: agatos (663)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!