Keresés

Részletes keresés

Dzsubee Creative Commons License 2 napja 0 0 95473

Kedves Lövésztársak!

Komolyabb fegyver vásárlása miatt eladásra kínálom gyűjteményem pár darabját:

1., Diana 75 BALOS, diopterrel

2., Diana 25D univerzális (Hétvégéig jegelve)

3., Feinwerkbau 300 BALOS, diopterrel

4., Feinwerkbau Mod. 100 BALOS pisztoly (Alumínium koffere jár hozzá)

5., HW45 (Szalonállapotú, doboza és a 2021-ig érvényes MKH kártya is jár hozzá.) (ELKELT)

6., HW75

7., Diana Bandit PCP 300 bar (ELKELT)

Mindegyik fegyver használatra kész, jó tömítésekkel. A fegyverek Érden találhatóak, kipróbálhatóak, posta a vevő költségére megoldható.

Érdeklődni e-mailben: tamas.csucsu@gmail.com címen lehetséges.

Előzmény: Dzsubee (95466)
exhighand Creative Commons License 3 napja 0 0 95471

OK, így értem.

Előzmény: Fricu1 (95470)
Fricu1 Creative Commons License 4 napja 0 0 95470

Az más szitu. Ők újat alkottak, azt nem értette a világ. A kolléga itt olyat kritizált, amit nem kellet volna. Az ő fegyvere sem jobb, sem szebb nem lesz attól, hogy a másét lehúzza, erre hívtam fel a figyelmét - barátilag (tényleg).

Előzmény: exhighand (95458)
Fricu1 Creative Commons License 4 napja 0 0 95469

Az nincs, de van másik. Persze nem az amit az imént mutattam, az a sajátom.

Előzmény: RWCsabi (95457)
.psp Creative Commons License 4 napja -1 0 95468

Ott a Pont !

Előzmény: bosijani (95439)
bando53 Creative Commons License 4 napja -1 1 95467

Szerintem is Bosinak van igaza, mert elszállt belőle a dugattyú tömítés. 

Előzmény: _Zsolt (95465)
Dzsubee Creative Commons License 4 napja -1 0 95466

Kedves Lövésztársak!

Komolyabb fegyver vásárlása miatt eladásra kínálom gyűjteményem pár darabját:

1., Diana 75 BALOS, diopterrel

2., Diana 25D univerzális (Hétvégéig jegelve)

3., Feinwerkbau 300 BALOS, diopterrel

4., Feinwerkbau Mod. 100 BALOS pisztoly (Alumínium koffere jár hozzá)

5., HW45 (Szalonállapotú, doboza és a 2021-ig érvényes MKH kártya is jár hozzá.) (Szerda estig jegelve)

6., HW75

7., Diana Bandit PCP 300 bar (ELKELT)

Mindegyik fegyver használatra kész, jó tömítésekkel. A fegyverek Érden találhatóak, kipróbálhatóak, posta a vevő költségére megoldható.

Érdeklődni e-mailben: tamas.csucsu@gmail.com címen lehetséges.

Előzmény: Dzsubee (95422)
_Zsolt Creative Commons License 4 napja -2 0 95465

Mások puskái rendben vannak. Nekem szar és orvosolandó pár dolog. A szomorú, hogy tetszik a puska az első perctől. És rohadtul sajnálom, hogy ilyen vacak szituba kerültem. És mivel most halmozottan dőlt rám a baj, más vonalon is a megoldás sem megy egyszerűen.
A lényeg, hogy nem akarok most még elkölteni erre a puskára 20-30eFt-ot. Az alkatrész és utazgatás lazán elvihet annyit+sok időt.
És szar alkatrészt sem raknék bele. Mert használni szeretném és nem szétveretni.
Tehát nem az LG55 a baj. Hanem az én LG55-öm. Ami mellesleg kívülről nagyon szép és jó állapotban van. És lehet, hogy tényleg tömítéscsere és ennyi.

Előzmény: Fricu1 (95449)
stuszigabi Creative Commons License 5 napja -1 0 95464

A CZ 200-as tár érdekel megszeretném vásárolni.

emailen már jelentkeztem nem tudom hogy megkaptad e.

Előzmény: Antal0124 (95367)
picurgyu Creative Commons License 5 napja -1 0 95463

Attól függ mire akarod használni. 10 méteres pontlövészetre lapos fejű mert az értékelhetőbb lyukat üt a lőlapon. Hosszabb távra lencsefejű mert azt a szél nem téríti el annyira mint a lapost. Márkában a JSB hosszúra ,10 méteresre lehet H&N. Az átmérőt meg a puska határozza meg, hogy 4,50-4,51-4,52 legyen. A kemény anyagú H&N lövedékeket kerüld. Nekem egy puskám sem lőtt jókat velük ( H&N Field Target Trophy, Trophy Green , Trophy Power).

Előzmény: t4rck3r (95431)
Gyümölcsfás Creative Commons License 5 napja 0 2 95462

Ha csak 9 napja van nálad a puska én felvenném a kapcsolatot az eladóval.

Ez nem normális helyzet.

Előzmény: _Zsolt (95434)
Gyümölcsfás Creative Commons License 5 napja 0 1 95461

Tényleg nem zavar, hogy akinek Diana is van és HW is van a Dianát tartja jobbnak?

Előzmény: Faragó54 (95454)
armorarc Creative Commons License 5 napja -3 0 95460

Én az autópályán mindig a többiek mögött megyek,  menekülnek is rendesen a.......... gyorshajtók. Lehet azért mert két lepukkant használhatatlan Űbergeci WALTHEREM van :D  

ZoliD65 Creative Commons License 5 napja -1 0 95459

Édes jó istenem.... Ezeket tán az is tudja hogy kivételek aki szembe megy a pályán a másik százzal.... örülök hogy találtál a kákán is csomót .

Előzmény: exhighand (95458)
exhighand Creative Commons License 5 napja 0 1 95458

"de amikor a hírekben azt hallod hogy: egy autó megy szemben az autópályán te meg azt látod, hogy sorban jönnek veled szemben a kocsik - nos akkor ideje elgondolkodni..."

Azért ezzel csak óvatosan. Giodano Brunó, Kepler, Gallilei, Bójai, Szentgyörgyi, Eötvös, Pavlov, Curie, Rutherford, Beljajev, Bohr, Pauli, stb.

Ezek mind szembementek.

RWCsabi Creative Commons License 5 napja 0 0 95457

Fricu kolléga! Hali! Figyelj csak, neked egyébként volt egy eladó LGR-ed is, ha jól emlékszem. Azt közben férjhez adtad? Vagy megvan még?

RWCsabi Creative Commons License 5 napja 0 0 95456

Pedig ez így tök jólnézne ki. 🤘

RWCsabi Creative Commons License 5 napja 0 0 95455

Faragó54 Creative Commons License 5 napja -2 0 95454

Még valaki....?

Előzmény: ZoliD65 (95453)
ZoliD65 Creative Commons License 5 napja -2 1 95453

Ez nem leszólás , ez csupán Tapasztalat alapján Objektív vélemény nyilvánítás , de te a HW-val eddig nem voltál objektív .

Előzmény: Faragó54 (95450)
klenó1 Creative Commons License 5 napja 0 0 95452

"A nálad lévő puska a maga idejében biztos nem volt két forint és akkor még javába versenyeztek rugós-dugattyúsokkal ami rengeteg gyakorlást el kell hogy tűrjön gond nélkül."

Az LGR nem rugós!

Fricu1 Creative Commons License 5 napja -1 1 95451

Ha figyelted, én nem szóltam le a HW-ket. Nekem nincs, tehát csak a hallomásokra hagyatkozhatnék - azt meghagyom másnak.

És igen, amikor vettem újonnan, egy fél évi fizetésem volt. Ma is annyi lenne egy LG400-as, szóval nincs új a nap alatt. Az élvonalnak mindig ára van.

De most arról elmélkedtünk, hogy ennyi év múltán, egy új HW és barkács Walther áránál kevesebbért szabad-e, érdemes-e megvenni őket?

Sommás ítéleted, miszerint már csak dísznek jók - felzúdulást okozott, szerintem jogosan.

Abban viszont neked van igazad, hogy ennek is annak is megvan a megfelelő közönsége. De nincs azzal baj, kinek a pap...

Faragó54 Creative Commons License 5 napja -1 0 95450

Ami jó az jó! Amit én árultam jóformán az egyetlen volt a HW tipusok közül százezer alatt. Nem értettem, hogy ez miért gond föggetlenül attól, hogy egy itthoni vásárlású Walther miatt már többen annó egyszer rám szált a Fórum. A nálad lévő puska a maga idejében biztos nem volt két forint és akkor még javába versenyeztek rugós-dugattyúsokkal ami rengeteg gyakorlást el kell hogy tűrjön gond nélkül. Nyilván ezek a fegyverek az örökkévalóságnak készültek és nem csak pár évre. Node pont egy HW-t leszólni akkor amikor a sok régi versenyfegyver között jőcskán van törőcsöves is. Legfeljebb nehezebb és pláne ólmozott a tusa és valamivel finomabb a sütése mint a HW-nek Énnekem is van D75 T01-esem de azért nem csak azzal az öt kilós puskával élvezet a lövészet. Soha senki fegyverét nem szóltuk le a lőtéren. Itt ezen a Fórumon úgylátszik mások a szabályok.

Fricu1 Creative Commons License 5 napja -1 2 95449

Kedves Faragó, ezzel a véleményeddel nagyon sokan nem értünk egyet.

Természetesen jogod van a saját álláspontra, de amikor a hírekben azt hallod hogy: egy autó megy szemben az autópályán te meg azt látod, hogy sorban jönnek veled szemben a kocsik - nos akkor ideje elgondolkodni...

Nézd meg az én puskámat. Szerinted ez már csak dísznek jó?

Minden eredeti rajta természetesen, és pár tömítés cseréjét leszámítva gyári az állapota.

Aktívan versenyeztem vele jó pár évig, és ahogy Sako kolléga írta is, gyenge hétnek számított, ha nem fogyott el egy doboz RWS.

Ettől a te HW-d még lehet a maga nemében jó fegyver (nekem nincs), de nincsenek egy súlycsoportban, az bizonyos.

A kolléga sajnos mellényúlhatott, ilyen előfordul. Ha korrekt az eladó, orvosolja a hibát. Szerintem a dugattyútömítés cseréje megoldhatja a problémát, és az messze nem 50 ezres tétel.

(és nem, nem eladó az LGR, mielőtt megkapom a vádat, hogy reklámot csinálok neki)

Előzmény: Faragó54 (95435)
ZoliD65 Creative Commons License 5 napja -2 1 95448

Te vagy dilettáns, vagy elfogult vagy . ki ki döntse el maga.. Ez az írás nem enged màsra következtetni. 

Előzmény: Faragó54 (95443)
barbet Creative Commons License 5 napja -1 0 95447

Éppen az imént állítottad,hogy vén puskát nem szabad megvenni,és most azt írod,hogy milyen pontos az LP 427-ed! Hidd el,hogy egy gyártónak hatalmas presztízs egy nemzetközi puska,mindent meg tesz a jó minőségéért,úgy a tervezés,mint a kivitelezés során! A problémát az jelenti egy régi versenyfegyvernél,ha valaki "igazít" rajta. Láttam olyan D 75 "testreszabást",hogy az igazi lövészeket azonnal tettlegességre sarkalta volna! Ha elolvasod Podolak fórumtárs (gyakorlati mérnök),javaslatát  az új HW-n elvégzendő munkákról,és végiggondolod,amennyiben valaki olyan befejezetlen márkás puskába fut,jóhiszeműen használja,milyen károsodást okoz pár doboz lövedék ellődözésével! 

robertó69 Creative Commons License 5 napja 0 0 95446

"Ha valaki komolyan versenyzik, készül a versenyekre , edz, stb mennyi lövedéket lő el egy héten?"

Csak viszonyításképpen: a lövész edzéselmélet nagy könyve szerint, a kezdő lövészek esetében akkor hatásos egy edzés, ha 60-80 lövés kerül leadásra minimum. Alatta csak maszatolás, nem épülnek be a megfelelő rutinok az ember fiába. Heti három edzés minimum van a jobb, felszereltebb egyletekben. Egy versenyszinten lövő - nem kezdő - sporinak minimum a versenyadag duplája az alap - Olimpiai számoknál ez ugye 2x60 lövés. Itt már a heti 5 edzés az alap. Mondjuk, nem mind technikai.

Lehet matekozni, de biztosan nem 4 db nullára végződik a ténylegesen kilőtt lövedékek száma!:-)))

Más: ismered P. Lacit te is jól: vagy tucat  HW légpuskája van a sulijában, ami mind vadi új vétel volt. Sorra törnek el a gyári rúgók benne. Ennyit a gyári, új, és német minőség triumvirátusról.

Mindenkinek meglehet a saját véleménye pro és kontra erről, én a saját tapasztalataimra hallgatok inkább, mint hozzá nem értő találgatásokra.;-)

Amikor elkezdtem kipróbálni a HFT-t, egy olyan lestrapált kinézetű D75-el versenyeztem, hogy többen megszóltak: ezt a fegyvert szégyen ilyen állapotban hagyni.

Tusát"gyári új"-ra glancoltam, Zsiga Mester meg a fém részeiről gondoskodott. Érdekes módon a rohadt bonyolult elsütő szerkezete, a rúgói, stb. még ma is a gyáriak, azt nem kellett kicserélni benne, mert nem kopott sz.rrá, és nem tört el benne semmi sem. A műanyag tömítéseit meg gond nélkül be lehet szerezni, cserélni hozzáértő szakembernek.

Az lesz az utolsó, amitől megválok, ha muszáj lesz! Meg a többi Dianám, FWB-m!

Ja, és én nem árulok ilyen fegyvereket, nem vagyok ebben érintett fél.

Próbáltam Szertelen doki HW fegyverét: az is tetszett nekem nagyon, de akkor sem cserélném el a Dianámra! :-))

Előzmény: sako (95430)
Faragó54 Creative Commons License 5 napja -2 1 95445

Lehet, hogy az annyira azért nem baj. 3 évet voltam lövészetvezető az ERWA lőklubban és nagyon kevés légpuskával találkoztam. A sok lőfegyver hangja után ajándék volt az élettől ha a klubtag eltette a tüzifegyvereit és rálőt a lőlapra egy párat 25 méteren. Ott vetem az első Hanel 312 Shult az egyik fickótól és onnantól ha nem volt lövő én is célba lőttem 25-re. Rég volt. Viszont az MCM-től a Desert Eagle-ig szinte minden itthon fellelhető fegyverrel lőttem. Legjobb a 22-es volt. Faragó.

Előzmény: bosijani (95444)
bosijani Creative Commons License 5 napja -2 2 95444

neked halványlila gőzöd sincs ezekről a fegyverekről.....

Faragó54 Creative Commons License 5 napja -2 1 95443

És mennyit volt az használva az elmúlt 50 év alatt? Nekem is van egy LP 427 Raven névre hallgató magyar légpuskám ami sose volt versenypuska és fillérekért árulták külföldön és jócskán volt használva mert újra kellett festenem a tusáját de a lőpontossága elképesztően jó még most is. De ez nem jelenti azt, hogy minden fellelhető ilyen tipusú fegyvert akkor érdemes beletenni egy nagy sporttusába és majd szényent hoz a versenyfegyverekre. Főleg azokra amit ti annyira ajnároztok és a gond csak akkor van amikor valamelyikőtök éppen ráfázik valamelyikre. Faragó.

Előzmény: bosijani (95439)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!