Keresés

Részletes keresés

springer440 Creative Commons License 2002.12.06 0 0 841
Luciano!

1. én reagáltam elsőnek.
2. a veréb védett állat, aki lelövi, szabálysért. szerinted a légpuskások tesznek ilyet?

csé: springer

Előzmény: Luchiano (832)
kopaszgyik Creative Commons License 2002.12.06 0 0 840
Jelentem, az én CPSportom tök jól működik, és mindenki nagyon elégedett vele a családban. :-)
Előzmény: golbat (839)
golbat Creative Commons License 2002.12.06 0 0 839
@Jurko_e12:

Nekem is vot szerencsem kezben tartani egy CP99 Sport-ot, nyulosabb sutese volt a Gamo pisztolyomnal (!), szvsz tenyleg jobban jartal a cserevel.

A Walther (es mas _hobbi_ CO2-es legpisztolyok) azert nem a falbonto kategoriaba esnek, a torkolati energiajuk MAX. 2-3 J korul szokott lenni. Szoval ne varj toluk egetrengeto "atutokepesseget". ;)
(pL. a homokkal toltott konzervdobozt egyedul a Makarov-om utotte at olomsorettel 6 m-rol, a Gamo Auto45-om es az Mp 651K Spacegun-om mar nem. Persze a sorosdoboz az nem ellenfel...)

Ha utosebb legpisztolyt keresel, nezd meg a Kaliber Leg- es Floberfegyverek kulonszamat, van par jo csuzli benne... ;)
Golbat.

Előzmény: jurko_e12 (838)
jurko_e12 Creative Commons License 2002.12.05 0 0 838
gvass1

2002-01-08-án ezt Írtad:

"A Walther CP99-hez:
Vannak azert ott nagyon fajo dolgok is! Az olcsobb valtozat a "CP Sport" nevre hallgato darab, aminek vasarlasatol mindenki ova intek.
Ugyanis nemcsak az emlitett belso kakast fesztelenito szerkezet hianyzik rola, hanem a szanutanzat hatso resze sem huzhato hatra, igy nincs single action lovesi lehetoseg sem, ergo celbaloni egy kicsit sem alkalmas.

Ezen kivul a szanresz nem fem (cink, hanem gagyi muanyag. Szoval a realis ara valahol 20 ezer alatt lenne. "

Teljesen igazad volt....én sajna elkövettem azt a hibát, hogy előbb vetem fegyvert minthogy utánanéztem volna a dolgoknak, és megvásároltam kb egy hete egy CPSport pisztolyt, ott volt mellete a CP99 is de azt mondta a boltos , hogy "nincs semmi de semmi külömbség a két fegyver között csak az hogy a CP99 az élethűbb, de belül ugyanaz mind a kettő" én meg ugye mint lama kezdö elhittem és megvettem....meg is bántam... addig, addig húztam magym míg visszamentem a boltba és elmondtam, hogy rosszul választottam és szeretném kicsereltetni a pisztolyt ha lehet Erre az a boltos srác aki eladta a fegyvert nekem rögtön egy határozott NEM-el felelt...szerencsére ott volt az uzletvezető (gondolom az lehetett) is és ő rögtön odajott és mondta hogy semmi gond ha a fegyveren nem láccik hogy használt...megnézte..rendben volt
kifizettem a különbözetet és most egy Nikkelezett CP99 boldog tulajdonosa vagyok ami tényleg klasszisokkal jobb mint a CPSport és szebb is (bár drágább is jóval....)

kérdésem az lenne hogy kb mennyi lehet a torkolati sebeseóége a CP99-nek?
és a tapasztalatok szerint milyen erős? (ugy értem hogy pl közelről át kellene hogy üssön egy konzervdobozt? mert a CPSport nem utotte át, de ezzel még nem próbáltam...)

Az élő célpontra lövésről: nem hiszem hogy lenne értelme meg szerintem idegem se lenne leszedni valami élőt....tuti megbánnám utána igy ilyesmivel nem is próbálkozom...inkább a lőlap...vagy távcsővel valami távoli cél de mindenéppen tárgy...de leginkább azt szoktam csinálni hogy elkéram a fotosboltokból az amugy is kidobásra itélt ures filmtekercsdobozokat (muanyag ill fém) és arra lövöldözök otthon, vagy a lötéren rendesen lőlapra...

udv

jurko

Luchiano Creative Commons License 2002.12.05 0 0 837
DworkII!

Meggyőztél. Ezentúl semmi negatív kisugárzás:)

Hali

vakhangya Creative Commons License 2002.12.05 0 0 836
Üdv.
Nálunk családi vonás volt a légpuska, az els? slavia valami 200 forintba került annak idején,
összenyitottuk a szobákat, és máris lehetett rajztáblára lövöldözni, még anyám sem visítozott érte, amit a feleségemr?l már egyáltalán nem mondhatok el, sajnos.
Azért a nagyobbik kölköt már kivittem lövöldözni a l?térre, egész ügyes volt a gyermek.
Itt hallott el?ször sörétes puskát megszólalni, kissé megrázó volt neki az élmény a Duke Nukem hez képest....:-)
Igazad van, mostanság igencsak hisztérikus a közfelfogás a fegyverekkel kapcsolatban, talán még régen nem féltek t?le ennyire, mentünk versenyekre, kiscsajok kezében a nagy fegyver, buszon, villamoson utaztunk, senki meg nem kérdezte, hogy hova, minek, most meg már ötször betelefonálnának a rend?rségre hogy mi az a hosszúkás, fegyvernek látszó tárgy, nem bankot akarok -e rabolni?
Előzmény: Dworkyll (833)
vakhangya Creative Commons License 2002.12.05 0 0 835
SZasztok.
Hát az, hogy "szoktak" az er?s túlzás, legalábbis részemr?l nem szoktam "lelkes" állatra l?ni,nekem a l?lap tizese a legnagyobb ellenségem:-)
Egyetlenegyszer l?ttem le egy verebet, edzésen leszállt a szerncsétlen egy golyófogóra.
Egy darabig küzdöttem magammal, épp töltve volt a vas, aztán a zárt irányzék közepére vettem, és elsütöttem.
Akkorát porzott, mintha a betont találtam volna el,
erre valaki bosszúsan megszólal mellettem: melyik pofátlan volt az, én akartam!
De azóta sem, mert hát úgyis tudom, hogy ha el akarom találni, el fogom, úgyhogy ha disznólkodni akarok, inkább kiviszek magammal valamilyen konzervdobozt, arra lövöldözök.:-)
Előzmény: Luchiano (832)
jurko_e12 Creative Commons License 2002.12.04 0 0 834

"oromteli lenne, ha atgondoltabb hozzaszolasokat irnal.

1. Ne dicsekedjel vele nyiltan, hogy tuningoltatod a legpsukadat.
2. a legpuska nem loszerrel, hanem lovedekkel uzemel
3. A 183 m/s torkolati sebesseghez nagyon faszan 7,5 J feletti torkolati energia tartozik egy 4,5 mm-es legpuskanal, ergo, ezt az illeglis lofegyvert sem kellene okosan reklamoznod. "

Tisztelettel, a félteértések elkerülése végett:

1. nem dicsekedtem, közöltem, visszaolvasgattam a fórumban és nagyon tetszett az egész, de vaisszaolvasva, nem is egy helyen említenek ilyen és ehhez hasonló dolgokat...(már az olajozott robbanó lövedékről ne is beszéljunk) de azért köszi hogy ezt igy kiemelted mert ha eddig nem tunt fel senkinek akkor majd ezután biztosan feltunik majd,

2. löszer, vagy lövedék.....ezt nem kommentálom...ez olyan kákán is csomót rulez...nem szeretem....de mind1

3. erről a puntról csak annyit hogy lőtéren lövészklübb tagjaként, lőhetsz akár éles fegyverrel is , csak fegyvervizsga kell hozzá más nem! illetve ha van lőtéri felügyelet akkor fegyvervizsga sem kell! a fegyver pedig a klubbé...na erről ennyit...

szerintem (legalábbis én igy gondolom) nem egymásba kellene belekötni hanem békében beszélni témába vágó dolgokról...na mind1 bocs ha az előtő hozzászólásom túl amatőr volt...de még tanulok...mint mindenki....

udv

jurko

Dworkyll Creative Commons License 2002.12.04 0 0 833
Vakhangya,

szevasz, üdvözlünk körünkben.

Luchiano,

alapból csak hangot akartam adni a "diszharmóniámnak". Eleget szívunk amiatt, hogy ezt a légsportot hozzánemértő bürokraták "egyenlősítik" az orvvadászattal, népírtással stb.
Ezért aztán inkább olyanokat mondanék, amiből az derül ki, mennyire tartalmas, komoly és sokat nyújtó/tanító sport ez. Hogy például a karácsony egy jó alkalom, hogy elkezdje valaki.

Példa: szeretnéd hogy egy légpuskás a barátod/rokonod legyen? Igen, mert megbízható, ha kell, odafigyel az apró részletekre, és tudja hogyan kell a kockázatos/veszélyes helyzetben/eszközökkel viselkedni.

A "családfertőző" kartácsok biztos tudnának erről ódákat zengeni :-)))

Ezzel együtt érzem, hogy mi nyomaszt a karácsony-légcsúzli párosításban :-) De gondolkodj pozitívan, vagy ahogy D.Sutherland mondta "Stop those negative waves" :-))

Dwo

Előzmény: vakhangya (830)
Luchiano Creative Commons License 2002.12.04 0 0 832
Hi Gvass1!

A nyakam mertem volna tenni rá, hogy te leszel az aki első ként reagál a dologra.
Nagyot tévedtek ha azt hiszitek én szent lelkűnek gondolom magam csak számomra furcsa. Még akkor is DworkyII ha csak egy légpuskáról van szó. Mert lássuk be azért egy légpuskával is szoktak egyesek -én sem vagyok kivétel- gyilkolni, mert hát a verébnek is 1 élete van.
Bár ki tudja?
Lehet, hogy igazatok van.

Üdv: Luchiano

vakhangya Creative Commons License 2002.12.04 0 0 831
Helyesbítek, most már (hálistennek)cigarettát sem.
A fegyver Mo.on tabu, úgy félnek t?le az illetékesek mint a t?zt?l (még a legálistól jobban mert azzal munkájuk van)és emiatt.
Egyébként minden normális országban a fegyvergyártás és árusítás (hobbycélból is )jó üzlet, érdekes, nálunk ez nem annak számít.
Előzmény: golbat (828)
vakhangya Creative Commons License 2002.12.04 0 0 830
Szevasztok emberek, új vagyok itt, szintén mániás, 1975 óta sportlövészkedem, kisöb? sportpuskával és légfegyverrel,(Feinwerkbau-val) jelenleg egy fegyverboltban (is )dolgozom, remélem sikerül pár rendes emberrel beszélgetni.
Üdv mindenkinek.
Előzmény: vakhangya (829)
vakhangya Creative Commons License 2002.12.04 0 0 829
SZasz.
Engedély?
Minek?
MO.on mindenfajtát megkaphatsz, de ha be akarod hozni, z?rös napoknak nézhetsz elébe.
El?ször is ha behozod, be kell vizsgáltatni hogy nem l?fegyver-e.
Ha véletlenül meghaladja a torkolati energiája a 7,5 Joule-t akkor simán elveszik, és csak hatástalanítás után kaphatod meg,esetleg le lehet gyengíttetni(ugyanúgy mint a MO.-on forgalombahozott majdnem összes légfegyvert)akkor ennek a költsége is neked dukál.
Szerintem nem éri meg, eddig nem is tudok róla, hogy valaki végigcsinált-e ilyen procedúrát.
Előzmény: sxtibi (806)
golbat Creative Commons License 2002.12.04 0 0 828
Koszonet a felvilagositasert. Ezek szerint meg boven van hova fejlodniuk (Europa iranyaba) az illetekeseknek ezekben a temakban is...

A reklamok tiltasarol:
Kivancsi lennek a birosagi itelet indoklasara (cigarettat, italt lehet reklamozni, hobbieszkozoket meg nem?!)
En valoszinuleg soha az eletben nem talalkoztam volna pl. a CO2-es legfegyverekkel, ha egy kollegam tavaly nem hivta volna fel a figyelmem a fegyver.org-ra. Azota szorgalmasan potolok ;) es mar sikeresen megfertoztem az egesz csaladot is ezzel kivalo hobbival.
Az internet nelkul jelen tudasomnak a toredeket sem szerezhettem volna meg-viszont ha nem is tudunk bizonyos dolgok letezeserol, hogyan kereshetnenk egyatalan???(Az etiop gyereknek sem hianyzik az alma-nem is tudja hogy mi az...)
Golbat.

Előzmény: gvass1 (827)
gvass1 Creative Commons License 2002.12.04 0 0 827
hi,
Sajnos legfegyvert, flobertet sem lehet sehol, csak szakkiadvanyban (Kaliber, vadaszlapok), illetve elarusitohelyen hirdetni.

Birosagi itelet van arra, hogy a Keseru Muveket egy iylenert 1 millio ft-ra jogerosen megbirsagoltak. Azota senki nem meri megkockaztatni.

Legfegyver tuning: azert hiaba vagyunk johiszemuek, tudjuk jol, hogy a tuning legtobbszor a 7,5 J fele valo emelest szolgalja. Vitas esetben (pl. valakit meglosz veletlenul, vagy atrepul a lovedek szomszedba es feljelentenek) a fegyverszakerto vizsgalata donti el, hogy az adott legfegyver minek minosul.

Lehet 7,5 j feletti legfegyvert tartani ENGEDELLYEL, mintha egy eles sportfegyvert tartanal (vagy tartana egy egyesulet), de ilyenbol az orszagban kevesebb, mint 30 van. (Es ezek nem 183 m/s-ot tudnak, henem altalaban joval tobbet).
Ezert ostobasag megnevezni azt, hogy melyik loteren (mikor) volt alkalma valakinek ilyennel loni, mert ez a hatosagok reszerol konnyeden elnyomozhato.

Es hidd el, szivesebben szivoznak egy erosebb legpuskat tarto szerencsetlennel, mint egy alban kalasnyikov-kereskedovel. Kevesbe maceras.

Előzmény: golbat (826)
golbat Creative Commons License 2002.12.04 0 0 826
Gvass mester!

Oszlass el legyszives nemi homalyt az alabbiakkal kapcsolatban:

-Nem lehet reklamozni leg/CO2/Flobert fegyvereket pl. napilapokban? Mi a helyzet akkor az ijakkal, ijpuskakkal? (Azt megertem, hogy HK USP meg Beretta reklamok miert nem lehetnek, de az engedely nelkuli holmiknal ez furcsa lenne szvsz.)-Ha valaki egy legpuskat tuningoltat fegyvermesterrel, de 7,5 J-on belul akar maradni, az is illegalis az atalakitas miatt? (Afolott egyertelmu a dolog.) Fegyverszakerto vizsgalna egy esetleges modositasokat hatosagi eljaras eseten?
-Loteren sem lehet 7,5 J feletti (verseny)legpuska?

Mas:
Tegnap este a Pro7 Galileo musoraban volt szo az Air Taser sokkolo hasznalatarol, a Pepperball tomegoszlato fegyverrol, a (nemet) rendorseg gazspray hasznalati kikepzeserol es az egyeb nemhalalos eszkozokrol. Tanulsagos volt, foleg a tegnapi halalos "baleset" fenyeben.

TIA,
Golbat.

Előzmény: gvass1 (825)
gvass1 Creative Commons License 2002.12.04 0 0 825
hi Jurko,
oromteli lenne, ha atgondoltabb hozzaszolasokat irnal.

1. Ne dicsekedjel vele nyiltan, hogy tuningoltatod a legpsukadat.
2. a legpuska nem loszerrel, hanem lovedekkel uzemel
3. A 183 m/s torkolati sebesseghez nagyon faszan 7,5 J feletti torkolati energia tartozik egy 4,5 mm-es legpuskanal, ergo, ezt az illeglis lofegyvert sem kellene okosan reklamoznod.

Előzmény: jurko_e12 (824)
jurko_e12 Creative Commons License 2002.12.04 0 0 824
hi mindenki!

kössz a lőlapokat ....

közben kiderült hogy milyen puskam is van,....tehát ez egy igaz bekebeli lámpagyári LG427-es a dolog érdekessége hogy tegnap vettem mék egy ilyen puskut egy nevetségesen kis összegért, ugyhogy most kettő ugyan olyan puskum van :))) + 1 Umarex (Walther) CPSort legpisztoly,

voltam a szentendrei lőtéren tegnap és lőtem egy 300k HUF-os versenypuskuval....hát nem mondom....a puska olyan pontos hogy frankóm le lehet vele lőni a légy lábait (egyenként)....
persze csőre válogatott lőszer...ponrosan beállított sebesség : 183 m/s +egy 300 bar-ra toltott tartály a cső alatt tele süritett levegővel + egy nagyon frankó zárt irányzék...egyszóval CSÁSZÁR VOLT!!

más: elvittem egy fegyvermesterhez az egyik puskumat hogy tuningolja meg , igy simán se volt rossz, de kiváncsi leszek milyen lesz ezután!!!

mégmásabb: lehet hogy elég esélytelen a dolog de azétr megkérdezem:
Van egy PALM IIIc tipusu színes érintőképernyős palmtop-om (szinte uj, meg garis)eladó vagy elcserélgerő értékegyeztetésel légpisztolyra legpuskura, CO2-es es rugos is erdekel, illetve folbert fegyverre is...az ar kb 50000HUF

udv

jurko

Dworkyll Creative Commons License 2002.12.04 0 0 823
Luchiano:

Irod: ez a szeretet és a megbocsátás ünnepe.

Ezzel maxiegyetértek. IMHO a légpuskát senki nem azért rendszeresít, hogy bárkit vagy bármit bántson vele, tehát lehet szeretni és megbocsátani.

Boldog karácsonyt,

Dwo

Előzmény: Luchiano (819)
gvass1 Creative Commons License 2002.12.04 0 0 822
hi,
"Megvettem Kaliber magazint. A 9. oldalon egy reklám. "Hobbi céllövő fegyverek KARÁCSONYRA!"

mivel a Kaliber magazin olvasokozonsege asszem kizarolag olyanokbol all, akiknek karacsonyra bazi nagy oromet okozna pl. egy legpisztoly, igy asszem a celkozonseget tekintve a hirdetes elerte celjat.

Ertelemszeru, hogy pl. a Kiskegyedben nem mehetne ilyen hirdetes (mar csak jogszabalyi tilalom miatt sem)

Előzmény: Luchiano (819)
springer440 Creative Commons License 2002.12.03 0 0 821
Luchiano!

rég játrál már erre, üdv.
azért, ha találnék otthon a fa alatt egy Daystate Falcont, nem nagyon anyáznám a jézuskát :) te igen?

csé: springer

Előzmény: Luchiano (819)
springer440 Creative Commons License 2002.12.03 0 0 820
Dear shakal!

na, ilyet még nem hallottam, pedig általában ami szívás előfordul, abból én is ki szoktam venni a részemet :( az én cuccom eddig még hibátlanul műxik, pedig centire olyan, mint a tied! (Diana 48, gyári szerelék, Bushnell Sportsman 3-9X40) ugyan nem tudom, meddig fog még szuperálni, mert külföldi sporik azt írják a fórumon, hogy a 48-52-54 kifejezetten távcsőgyilkos konstrukció. utánanéztem, milyen távcsövek bírják a strapát ezeken a puskukon (magnum springer rated), de olyat nem találtam az általam ismert vadászboltokban :( úgyhogy most egyelőre marad a Sportsman. de olyat, hogy a távcsősín esne le a csúzliról, még nem hallottam. milyen kaliberű a csúzlid? nekem még viszonylag új a pusku (2hónap), neked milyen tapasztalataid vannak?

csé: springer

Előzmény: shakal (818)
Luchiano Creative Commons License 2002.12.03 0 0 819
Szasztok skacok!

Nem teljesen témába vágó.
Megvettem Kaliber magazint. A 9. oldalon egy reklám. "Hobbi céllövő fegyverek KARÁCSONYRA!"
Ez egy kicsit morbid szerintem. Én nagyon szeretem a fegyvereket de eszembe nem jutna senkinek sem fegyvert -még ha az csak egy légpuska is- venni karácsonyra. Elvégre is ez a szeretet és a megbocsátás ünnepe. Bár lehet, hogy én túlságosan elmaradott vagyok.

Üdv!
Luchiano

shakal Creative Commons License 2002.12.03 0 0 818
Üdv. néked Springer!
Konkrétan engem a céltávcsôvel szerzett tapasztalataid érdekelnének, ha van persze ilyen rajta. Nekem már anno a régi 52-esemen is elkezdte (a gyári szerelékkel és egy 4-12x40-es Bushnell-el) a prizmasínt a léghengerrôl felszedni. Persz ezáltal pontatlanná vált a szerkezet.
Előzmény: springer440 (811)
gvass1 Creative Commons License 2002.12.03 0 0 817
hi,
azert jo lenne, ha nem itt, egy nyilt forumon beszelne meg mindeni az illegalis lofegyver letrehozasara iranyulo kiserleteit, nemde?
Előzmény: jurko_e12 (813)
springer440 Creative Commons License 2002.12.03 0 0 816
Daer condriXM!

az enyém nagyon szép pontos. 25m-re van belőve, van rajta egy 3-9X40-es távcső, és egybefüggő lyukakat produkál ilyen távolságból. egy időben (lésd alább) sokat szívtam vele, mert tönkre ment a távcső. nekem akkor lődözött mindenféle böszme nagy szórással. a távcsövet bizonyos okokból még nem tudtam kicserélni, de valami miatt most elég jó. csak állandóan utána kell állítani. ha lesz anyagiam, majd lecserélem. olyan sok változtatást nem eszközöltem a puskun, csak a leg szükségesebbeket, pl. elsütőbillentyű finomítás.

springer

Előzmény: condriXM (812)
sxtibi Creative Commons License 2002.12.02 0 0 815
Hello Jurko !

Én raktam fel pár lőlapot az oldalamra
www.extra.hu/sxt , a download részlegnél vannak a lőlapok.

Üdv: SXTIBI

jurko_e12 Creative Commons License 2002.12.02 0 0 814
ja es nagyon orulnek ha valaki tudna mondani egy helyet a weben (mert nemigaz hogy nincs sehol) ahhol van lőlap minta fenn.... nem találok sehol...
jurko_e12 Creative Commons License 2002.12.02 0 0 813
hi!

Udv mindenkinek!

Mostanában lettem boldog tulaja egy UMAREX CPSort CO2 pistole-nak, valamint van egy (valoszinuleg lampagyari) legpuskám, csőletorős... a puska több mint 18 éves de még nem volt vele lőve ....egyszer sem (kétszer elsütöttem üresen ennyi...)

azt hallotam hogy ezek a lampagyási vasak jol tuningolhatóak, mi erről a véleményetek, érdemes e nagy e a külömbség egy tuningolt puska és egy széria között? ja, és ha érdemes és lehet tuningolni akkor ezt hol , ki, és mekkora vagyonért csinálja meg?

condriXM Creative Commons License 2002.12.02 0 0 812
Koszi! Most mar csak egy kicsit arrol kellene olvasni valahol, hogy Etiopiaban milyen valtoztatasokat eszkozolnek eme joszagon ahhoz, hogy 25 meteren ne legyen tenyernyi a szoras...
Előzmény: springer440 (809)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!