Keresés

Részletes keresés

gvass1 Creative Commons License 2002.07.18 0 0 459
hi,
milyen csohosszu? 2,5" vagy 4" vagy 6"
Nagyon nem mindegy.
Előzmény: Kerubin (458)
Kerubin Creative Commons License 2002.07.18 0 0 458
Ha érdekel valakit van egy eladó Weihrauch HW4-es 4mm-es flóbert pisztoly. Hibátlan,fél éves.
A kaliber magazin szerint a kategória ásza.
Új ára 50-57eFt.(Diana Trade 57eFt).
Kialakítása nem hasonlít a gagyi keserű flóbertekéhez.

25.000Ft-ért elvihető.
06703188634

vri12 Creative Commons License 2002.07.17 0 0 457
Ezt meg jegyeztem. Kösz Dworkyll !
--------
Még 1 kérdés:
Lehet kapni csőtisztítópálcát ez jó? Vagy maradjak a fültisztító pálcikánál?
Előzmény: Dworkyll (456)
Dworkyll Creative Commons License 2002.07.17 0 0 456
Megint kicsit szűkszavú a kérdés.

Tisztításkor nyugodt szívvel takaríthatod a csövet műszerolajjal, csak utána illik szárazra törölni. Ellenkező esetben tisztítás utáni lövéskor mindenféle érdekeseket láthatsz. Ha olajnedvesen hagyod a csövet, akkor megragadhat benne a por, ami meg a lövedék átvonulásakor elég rosszat művel a huzagolással. Ugyanezért igényesek nem szoktak olyan skulót kilőni, ami töltés előtt leesett a földre (por=karc). S ha már a huzagvédelemnél tartunk, akkor ezért nem használunk kemény felszínű lövedéket (vagy ha igen, akkor az űrméret alatti: acélsörét)

SZerencsétlen esetben jól elakad a lövedék a csőben, ami légpisztolynál sem kellemes, de ha ne ad'j isten valami komolyabbal lősz, akkor az arcodba robban az egész. Másszóval kezeld azzal a komolysággal a légcsúzlit, mint egy tűzfegyvert és nem rögzülnek a rossz szokások :-) Annyi könnyítés van, hogy mivel nincs többszáz fokon képződő lerakódás a csőben, nem kell a fegyverolaj, elég a műszerolaj.

Lövéskor a vázolt okokon túl azért sem kell a kenés, mert a csőnek/huzagolásnak meg kell forgatnia a lövedéket, azaz bizonyos tapadás szükséges. Példa: a 7.62x51 lövedék valódi átmérője 7.82 mm. A diablo szoknyája is pont ezt a célt szolgálja, szétnyílik a huzagolásban, hogy jobban belefeküdjön a perdítéshez meg persze hogy ne szökjön a hajtóerő.

Dwo

Előzmény: vri12 (455)
vri12 Creative Commons License 2002.07.17 0 0 455
Miért NEM szabad a légpisztolyomnak a csövét (belül)műszer olajjal bekenni?
Dworkyll Creative Commons License 2002.07.16 0 0 454
Mr Secretary,

nem szuttyogni akartam :-) Álljon itt egy személyes példa a hollow pointrol:

Egyszer sikerült egy spec szerint 120 m/sec-et tudó PR45-ös pneu Gamoval belelőni kb 3 méterről egy mezei ablaküvegbe. A töltet 4.5 Gamo Match.

Az eredmény: a lövedék teljesen szétlapult, átmérő a duplája, magasság max 1.5 mm. Az üveg vastagsága olyan átlagos lehetett, sacc 3-4 mm. A belépőoldalon kb 5mm a nyílás, a kilépőoldalon viszont vagy másfél-két centi, ahogy a szétkenődő skuló egy jó körömnyi darabot kipattintott az övegből.

Minek ide hollow point? :-)))

Előzmény: springer440 (450)
gvass1 Creative Commons License 2002.07.16 0 0 453
hi,
A 631-es jobb (csoretesz, szebb agyazas, jobb nezoke), a 630-as valamivel kisebb, tobbeknek jobban esik az agyazasa, es nem muanyagbol van a satorvasa.
Előzmény: gÖndÖr (452)
gÖndÖr Creative Commons License 2002.07.16 0 0 452
köszi az infot.Valószinű veszek akkor,de melyiket? a 630-ast vagy 631-est? Melyik a jobb,ha ezt meg lehet mondani?
Előzmény: gvass1 (446)
gvass1 Creative Commons License 2002.07.16 0 0 451
hi,
kisse kevered a dolgokat.
Ureges hegyu (JHP) lovedek alkalmazasa onvedelmi celra nem megengedett (onvedelmi maroklofegyverhez).

Sportcelra azonban ilyent is lehet hasznalni, vadaszatra meg plane (lofegyvverhez).

A legpuskahoz praktikuson olyan alaku lovedeket hasznalsz, ami jolesik.

Vadaszni meg ugysem szabad vele.

Előzmény: vri12 (449)
springer440 Creative Commons License 2002.07.16 0 0 450
Mr President!
na, ezt jól megkaptam :)
nem lőnék én semmire ami élőlény, tudod. csak ki szeretném próbálni, mert még nem láttam ilyen hollow point-os csodát. a kereskedők meg simán árulják a 21gr-es baracuda-t. ami viszont baromi nehéz.
csé: springer
Előzmény: Dworkyll (447)
vri12 Creative Commons License 2002.07.16 0 0 449
Úgy hallottam lehet kapni olyan töltényt aminek a végében puskapor van (persze haveromtól) ez igaz?

Magyar országon akkor Tilos olyan tölténnyel lőni aminek a vége üreges?

Témaváltás: Képet hogy lehet berakni?

vri12 Creative Commons License 2002.07.16 0 0 448
Köszi a segítséget mindenkinek!
Ha valakinek valami baja van a gépével szóljon nyugodtan!! (itt vagyunk elérhetőek:http://www2.online.rtlklub.hu/forum/hozzaszolas.php) Meg a vri12@freemail.hu
Dworkyll Creative Commons License 2002.07.16 0 0 447
Kezdetnek javaslom ezt az oldalt itt : http://www.beeman.com/pellets.htm

utána kell még egy kis ballisztika, amit jó tömören összefoglalni a hazai légpuskatémára így lehet:
1. Vadászni a legtöbb esetben tilos, és 7.5 J torkolati energiájú cuccokkal leginkább a vadászatnak, mint olyannak a meggyalázása.
1.a önvédelem légpuskával=öngyilkosság
2. Könnyű léglövedékek hangsebesség fölé gyorsítása jelentősen rontja a pontosságot.

Ebből az következik, hogy a célbajuttaható energia a hazai kalibereknél olyan kicsi, hogy tök fölösleges mindenféle "páncéltörő (űrméret latti réz, gumitokban)" meg "üreges fejű", vagy hegyes skulókkal trükközni.

Egyébként röviden összefoglalva a tipusokat a lapos fejű lyukat vág, a hegyes behatol, a lencse vagy félgömb fejű inkább üt, a gumiköpenyes réz felbosszant és kiüríti a zsebed :-)

SZVSZ a legcélravezetőbb, ha kipróbálsz egy csomó különfajta lövedéket, és amivel a legjobb eredményeket éred el(márka-modell), arra állsz rá. Ez persze lehet, hogy valamilyen félgömb, vagy kúpos profil, de ezekkel maximum bukócélra (sörösdoboz pl :-) érdemes gyúrni. Lőlapra csak olyannal célszerű lőni, ami lyukat vág (szakirodalomban és nagyobb kalibereknél a wadcutter az idevágó fogalom), ez légpuskánál a lapos fejű. A pontosságáról csak annyit, hogy a versenyeken csak ilyet használnak. A már említett trükkös fejűek réseket szakítanak, ami gyakorlatilag értékelhetetlen.

A FŐTITKÁR szaktárs által emlegetett Crow Magnum kifejezett vadászlövedék, ami nehéz és üreges hegyű, azaz megfelelő energiával (!!)becsapódva szétnyílik. Stop power rulez, de ezt én meghagynám a vadász és önvédelmi fegyvereknek. Mivel MO-n ez a légies "tűzerő" illegális, nem sok reményt fűzök hozzá, hogy a kereskedők érdemben foglalkoznának vele, csak úgy mint a légisztolyra szerelhető lézeres célkijelölővel.

Előzmény: vri12 (444)
gvass1 Creative Commons License 2002.07.16 0 0 446
hi,
A Slavia 630/631-et evtizedek ota gyartjak, ma is az egyik legjobb kezdo alap-legpuska. Ar/ertek aranya szinte verhetetlen.

A GunBoxban (1077 Bp. Bethlen G. u. 10., 413-70-77) 22.900- a 631-es, 21.900- a 630-as.

Előzmény: gÖndÖr (443)
springer440 Creative Commons License 2002.07.16 0 0 445
vri12,
magyarországon lőni szabad:

- lőlapra
- üres sörösdobozra
- üdítőskupakra
- bukócélra

innentől kezdve szerintem a gamo match pl. nagyon klassz kis ólom. az engedélyezett teljesítményű légpuskuk torkolati energiája 7,5J alatti. tehát nehéz skulóval nem érdemes próbálkozni, a maximális lőtáv sem több 30m-nél. vannak még olyan félighegyesféligkúpos lövedékek, mint pl. gamo pro magnum. szórakozni az is jó, csak nem csinál szép nagy lyukat, mint Dwo írta vala: az a lapos. tehát ismét match. van még golyó alakú, ua, mint a pro magnum. azt a réz vackot pedig el lehet felejteni, 1m-re sem lehet vele pontosan lőni. ja, Dwo igérte, hogy utánanéz a crow magnumnak.

csé: springer

Előzmény: vri12 (444)
vri12 Creative Commons License 2002.07.15 0 0 444
Dworkyll ::

Mire való? Mire érdemes?:(lőni)
-Sima fejű
-Tompa
-Dudoros
-Éles

És milyen a Rézes,Éles,és gumi tokba van(Azt mire érdemes lőni? És jó-e?)

Előzmény: Dworkyll (442)
gÖndÖr Creative Commons License 2002.07.15 0 0 443
Sziasztok!
Szeretnék venni olcsón légpuskát.Ha tudnátok ajánlani vmit,azt megköszönném.
Olvastam a neten a Slavia 631-ről.Olyat még árulnak? Ha igen,akkor mennyibe kerül és mi a véleményetek róla?
Dworkyll Creative Commons License 2002.07.15 0 0 442
Milyen a jó kérdés? :-)

Konkrét, pl. ilyen: milyen lövedéket javasoltok papírcélokhoz:
Válasz: laposfejűt, mert az szép kerek lyukat vág :-)

Pontosan mi érdekel?

Dwo

Előzmény: vri12 (441)
vri12 Creative Commons License 2002.07.14 0 0 441
Milyen a jó töltény?
little747 Creative Commons License 2002.07.12 0 0 440
Dworkill!
Kipróbáltam, néztem jobbról balról is a távcsőbe (alig láttam a célkeresztet), de nemigen változott a szórás.
A fényviszonyok sem igen változtak 14h körül, csak annyit, hogy a helyet ahova leraktam a puskát egy félóra múlva már sütötte a nap. A távcső ezután lehetett vagy 40 fokos. 2 nap múlva "hidegen" megint jól hordott. Szóval azért ezt még ellenőrzöm.
Előzmény: Dworkyll (436)
little747 Creative Commons License 2002.07.12 0 0 439
Springer!
Tényleg ott van a rajzon, nem értem eddíg miért nem tűnt fel. Az elméletben lehet valami :-)
Előzmény: springer440 (435)
vri12 Creative Commons License 2002.07.11 0 0 438
Lehet-e légpisztolyra Gammo p-800 ra Távcsövet rakni?
gvass1 Creative Commons License 2002.07.11 0 0 437
hi,
itt azert altalaban nem a tavcso a saros, hanem az ember szeme nem ugyanazt tudja verofenynel, mint felhomalyban. Nyilt iranyzekos fegyvernel (pisztoly) is nagyon klasszul tapasztalhato ez nyilt loteren, amikor a verseny kozben hol beborul az eg, hol kisut, es a lovesek ket kulon csoportba csapodnak be.
Előzmény: Dworkyll (436)
Dworkyll Creative Commons License 2002.07.11 0 0 436
Kérdés a távcső témához:

próbáltátok azt, hogy a naphoz képest más _irányba_ lőttök? A beeső erős fény ugyanis "elnyomhatja" a képet, és kicsit máshonnan néztek a csőbe, ami okozhatja a félrehordást.

Dwo

Előzmény: little747 (434)
springer440 Creative Commons License 2002.07.11 0 0 435
Little!
a dugattyúsúly a dugattyúban van gyárilag, a magyarországra érkező puskukból persze kihagyják, több más trükkel együtt így lehet lebutítani őket 7,5J-ra. a cucc kinézetre egy csapos henger, a csap a rugó belsejébe passzol, a henger meg a dugattyúba. megnézheted a www.gamo.com-on, minden csúzlinak fent van a robbantott ábrája! (nem méretarányos) persze nem szabad beszerelni ilyet, mert az ugye nem igazán törvényes magyarországon (nem is lehet kapni a bótban). viszont egy amerikai barátomtól hallottam, hogy sokat dob a csúzli teljesítményén!
hogy miért kell ez a súly, és miért nem a könnyű dugattyú a nyerő, nem tudom pontosan (lógtam a pneumatika előadásokról) de tippjeim vannak. mikor a rugó teljesen össze van nyomva, és a legnagyobb erőt fejti ki, jól neglöki a dugót, ami mivel nehezebb, nagyobb tehetetlenséggel bír, mint a könnyebb. aztán a rugó gyursítja tovább, és a levegő a túloldalon elkezd elég rendes erőt kifejteni a rugóval szemben. elméletem szerint a nehezebb dugattyút nem tudja annyira lelassítani, így olyan hatást ér el a csúzli, mintha erősebb rugó lenne benne. hát szerintem valahogy így műxik a dolog.

távcsöves történet: nekem is volt hasonló élményem, csak most esett le a papírtantusz, hogy összefügghet a hőmérséklettel. sztori: otthon csúzli belő szintén 35 m-re GAMO MATCH skulóhoz, pontos, mint halál. kimegyek a szabad ég alá, 34 fok árnyékban, célzok, nem talált. célzok, nem talált. ilyen béna nem vagyok azért, próba. pusku jobbra hord. 6 cm-rel. káromkodás, nem értem. szal passz.
csé: springer

Előzmény: little747 (434)
little747 Creative Commons License 2002.07.11 0 0 434
Helló Springer!

Mi az a dugattyúsúly? Nem az az ideális, ha minél kisebb a dugattyú tömege?

Egy másik probléma:
Találkozott-e valaki a következő jelenséggel. Egy Crossman 4x32-es távcsővel felszerelt CF-20-ast állítottam be 35m-re. Úgy vettem észre, ha rásüt a nap és ennek következtében felmelegszik, akkor akár 10cm-t is balra+fölé hord. Másnap, ha lehűl akkor megint pontos. Akkor kezdtem gyanakodni amikor már töbször is előfordult.

Előzmény: springer440 (432)
springer440 Creative Commons License 2002.07.09 0 0 433
Luchiano!
0,0648 gramm egy grain, és 0,33 méter 1 láb. kb
éljenek az angolszász mértékegységek! és akkor még hol van a foot/pound! jó kalkulálást!
csé: springer
Előzmény: Luchiano (431)
springer440 Creative Commons License 2002.07.09 0 0 432
Mr President!
köszönöm szíves segítségét, a dugattyúsúly problema megoldódott közben, sikerült szereznem gyárival megegyező hazai utángyártottat :)
nagy problemám a CROW MAGNUM maradt... de az jó nagy :(
csé: szekreteri (springer)
Előzmény: Dworkyll (430)
Luchiano Creative Commons License 2002.07.08 0 0 431
biztos volt már róla szó de megmondaná valaki 1 grain hány gramm? + 1 láb=?cm

Köszi

Dworkyll Creative Commons License 2002.07.06 0 0 430
Dear Mr Secretary,

most messze jarok, de hamarost utananezek a magnumos dugattyusuly problemajanak :-)

Dwo

Előzmény: springer440 (429)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!