Keresés

Részletes keresés

springer440 Creative Commons License 2002.07.11 0 0 435
Little!
a dugattyúsúly a dugattyúban van gyárilag, a magyarországra érkező puskukból persze kihagyják, több más trükkel együtt így lehet lebutítani őket 7,5J-ra. a cucc kinézetre egy csapos henger, a csap a rugó belsejébe passzol, a henger meg a dugattyúba. megnézheted a www.gamo.com-on, minden csúzlinak fent van a robbantott ábrája! (nem méretarányos) persze nem szabad beszerelni ilyet, mert az ugye nem igazán törvényes magyarországon (nem is lehet kapni a bótban). viszont egy amerikai barátomtól hallottam, hogy sokat dob a csúzli teljesítményén!
hogy miért kell ez a súly, és miért nem a könnyű dugattyú a nyerő, nem tudom pontosan (lógtam a pneumatika előadásokról) de tippjeim vannak. mikor a rugó teljesen össze van nyomva, és a legnagyobb erőt fejti ki, jól neglöki a dugót, ami mivel nehezebb, nagyobb tehetetlenséggel bír, mint a könnyebb. aztán a rugó gyursítja tovább, és a levegő a túloldalon elkezd elég rendes erőt kifejteni a rugóval szemben. elméletem szerint a nehezebb dugattyút nem tudja annyira lelassítani, így olyan hatást ér el a csúzli, mintha erősebb rugó lenne benne. hát szerintem valahogy így műxik a dolog.

távcsöves történet: nekem is volt hasonló élményem, csak most esett le a papírtantusz, hogy összefügghet a hőmérséklettel. sztori: otthon csúzli belő szintén 35 m-re GAMO MATCH skulóhoz, pontos, mint halál. kimegyek a szabad ég alá, 34 fok árnyékban, célzok, nem talált. célzok, nem talált. ilyen béna nem vagyok azért, próba. pusku jobbra hord. 6 cm-rel. káromkodás, nem értem. szal passz.
csé: springer

Előzmény: little747 (434)
little747 Creative Commons License 2002.07.11 0 0 434
Helló Springer!

Mi az a dugattyúsúly? Nem az az ideális, ha minél kisebb a dugattyú tömege?

Egy másik probléma:
Találkozott-e valaki a következő jelenséggel. Egy Crossman 4x32-es távcsővel felszerelt CF-20-ast állítottam be 35m-re. Úgy vettem észre, ha rásüt a nap és ennek következtében felmelegszik, akkor akár 10cm-t is balra+fölé hord. Másnap, ha lehűl akkor megint pontos. Akkor kezdtem gyanakodni amikor már töbször is előfordult.

Előzmény: springer440 (432)
springer440 Creative Commons License 2002.07.09 0 0 433
Luchiano!
0,0648 gramm egy grain, és 0,33 méter 1 láb. kb
éljenek az angolszász mértékegységek! és akkor még hol van a foot/pound! jó kalkulálást!
csé: springer
Előzmény: Luchiano (431)
springer440 Creative Commons License 2002.07.09 0 0 432
Mr President!
köszönöm szíves segítségét, a dugattyúsúly problema megoldódott közben, sikerült szereznem gyárival megegyező hazai utángyártottat :)
nagy problemám a CROW MAGNUM maradt... de az jó nagy :(
csé: szekreteri (springer)
Előzmény: Dworkyll (430)
Luchiano Creative Commons License 2002.07.08 0 0 431
biztos volt már róla szó de megmondaná valaki 1 grain hány gramm? + 1 láb=?cm

Köszi

Dworkyll Creative Commons License 2002.07.06 0 0 430
Dear Mr Secretary,

most messze jarok, de hamarost utananezek a magnumos dugattyusuly problemajanak :-)

Dwo

Előzmény: springer440 (429)
springer440 Creative Commons License 2002.07.04 0 0 429
bazgács!
OFF: az normális, hogy eltűntek a hozzászólásaim a topk-ból? meg hogy újra kellett regisztrálnom magam? (szerintem ezzel az okos kérdéssel biztosan buktam, ti. milyen rutinos fórumos vagyok)
ON: még mindig nem tudok 5,5 CROW MAGNUM skulót szerezni! nem tudjátok, hol lehetne hozzájutni kis hazánkban? vagy marad a netes rendelés? és ha rendelek, mikorra ér ide amerikából? vagy esetleg BISLEY PEST CONRTOL? arról se tud senki? próbáltam a DIABOLO BARACUDA-t, de az nem vált be valami miatt. talán túl nagy az átütőereje? a GAMO MATCH viszont túl könnyű ahhoz, hogy 30-40m-re lődözzek vele, viszont jó lapos a feje, azzal nem igen szokott "átlukasztós" gond lenni, mint a BARACUDA-val volt.
általános kérdés továbbá mindenkihez: hogy lehetne -persze szigorúan elméletileg- hozzáerősíteni a GAMO HUNTER-t a nehéz skulókhoz? (nem igen akarok DIANA 350 et venni 160 pízért, ráadásul az nehéz is, mint sár) van rugóhoz valami jó tippje valakinek? ha van, pls szóljatok!! naggyon fontos lenne!
csé: springer
Dworkyll Creative Commons License 2002.07.04 0 0 428
Halix,

fincsi, keletnemet versenycsuzli, nekem volt egy sokaig. Rugos oldalkaros, de nagyon finom az elsutese, es a visszarugasbol csak annyit ereztem, hogy lerazta magarol a tavcsovet. A tavcso/nutja nem igazan szabvanzos.
65er kicsit draganak tunik, de ilyen finomsagu csuzlit ennyiert nem kapsz. Ja es nem falbonto, hanem eszelosen pontos.

Dwo

Előzmény: petrobol (427)
petrobol Creative Commons License 2002.06.25 0 0 427
Ki ismeri a Suhl 312 típusú német sport légfegyvert? Milyen? 65e-ért árulnak egyet.
gvass1 Creative Commons License 2002.06.25 0 0 426
hi,
ujra erkezett a GunBoxba IZS MP-651K Spacegun (lasd Kaliber juniusiban a hirdetesben), ez az a puskava/pisztollya alakithato 8 vagy 23-lovetu CO2-os legstuki. 29.900-ba kerul.
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.25 0 0 425
Luchiano,
háát, én is lepődtem egyet a dolgon, mikor megláttam. nem nagyon nézegettem a két csúzlit, de erősen gyanítom, hogy a MAGNUM légkamrája kisebb. (rövidebb dugattyúút) innen jöhet a teljesítménykülönbség. ma megyek épp bótba, majd jól megnézem a csúzlikat.
addig is csé: springer
Előzmény: Luchiano (424)
Luchiano Creative Commons License 2002.06.25 0 0 424
springer440!

Megnéztem a GAMO home-ját és az adatoknál az szerepel, hogy a magnum3000 lövedékének kezdősebessége 260 m/s. CSak azt nem értem, hogy bírtak a hosszabb rugóval kissebb energiát kivenni a puskából.:)

Törölt nick Creative Commons License 2002.06.24 0 0 423
RockeTT,
a 40 menetes a MAGNUM3000 gyári rugója. ha így kéred, felismerik mit akarsz venni. egyébként nem nagyon :) tudom, mert én is nehezem tudtam rávezetni a fegyverboltosokat, hogy mit adjanak nekem :) beszerelésnél figyelj rá, hogy ez a rugó egyszerűen követeli, hogy valami iszonyú előfeszítéssel szereld be (pl. a HUNTER gyári hátsó rugótámasztójával) ha az ember nem elég keményszívű, és így rakja be, sajnos hamar összemegy, elgörbül, stb. szal, ne nagyon feszítsd meg szegényt. beszerzési helynek jó pl. a Fővadászbolt a József krt. 40akárhányban, vagy bármelyik olyan bolt, ahol tartanak GAMO alkatrészt. én már, ha kell valami inkább előre letelefonálom valamelyik bóttal, biztos ami biztos :)
pisztoly ügyben sajna nincsen tippem, puskás vagyok.
csé: springer
Előzmény: RockeTT (422)
RockeTT Creative Commons License 2002.06.23 0 0 422
Üdv!

Tudja valaki hogy hol és mennyiért lehet Magyarországon Tau 7-es sport légpisztolyt venni ?

És mégegy kérdés/kérés.., plz ha valaki tudja hogy hol lehet kapni Gamo Hunter 440-hez 40 tekercses rugót az írja meg (akár mailban).

Előre is köszi,
by RockeTT.
alex5@axelero.hu

Törölt nick Creative Commons License 2002.06.21 0 0 421
Dworkyll, mr President!
kipróbáltam az 5db célzott lövést, majdnem sikerült (eltalálni a bukócélt) mind az 5x :)
hagyományos csőtörős csúzlival. de megy az IZS-zsel is ám :) továbbá vettem egy dobozka H&N Baracuda (21 grain) skulót 1200.- . nem nehéz az egy kicsit a HUNTER-hez? van valami tipped? próbáltál már ilyen magnum skulót? továbbá van valami infód, hogy mekkora a HUNTER dugattyúsúly? ilyen nehéz kérdések foglalkoztatnak mostanság.
sporttitkári tisztelettel:
springer
Előzmény: Dworkyll (416)
Luchiano Creative Commons License 2002.06.19 0 0 420
Üdv mindenki!

A mostani kérdésem nem igazán témába vágó de talán tud valaki nekem infóval szolgálni!
Néhány hónappal ez előtt költöztem fel Budaörsre vidékről és sajnos nem tudok minden hétvégén hazamenni. Szeretnék lőtérre járni, ahol ki lehetne élnem a lövészet utáni olthatatlan szenvedélyemt.
Tud valaki ajánlani valamit, hogy hová mennyek?

gvass1 Creative Commons License 2002.06.18 0 0 419
hi,
van a GunBoxban bizoba egy Crosman 1008 CO2-os legstuki. Nem egy
csucsmodell, nagyon messze van a CP88-tol es tarsaitol, de telek vegiben
sorosdobozlodozesre telejsen megfelel. A cucc 8-lovetu, belso forgotaras
(kivulrol valami SW ontolto alakjahoz hasonlit), majdnem teljesen muanyag,huzagolt csovu.
Az egesz elviheto - tokeletesen uj allapotu, 2 tarral - kemeny 13 000
forintert (az uj ara, most, hogy nimrodek ujra behozzak, 20 ropi felett
van).
Dworkyll Creative Commons License 2002.06.17 0 0 418
Hát te se ágyban párnák közt fogod végezni :-( Ha a haverod megtudja, hogy milyen perverziókat műveltél a csúzlijával, lehet demonstrálni fogja, hogy a 631-es is lehet halálos, ha a csövénél fogja... De lehet, hogy simán felrobban a kezedben valami buherált motyó :-((
Előzmény: Luchiano (417)
Luchiano Creative Commons License 2002.06.17 0 0 417
A TV-ben láttam, hogy a fegyverszakértők egy vizes tartályba lőnek amikor a fegyverből kilőtt lövedéket akarják vizsgálni. A kiváncsiság kedvéért én is leteszteltem a cimborám 631-esét, belelőttem egy vödör vízbe. Egy hirtelen ötlettől vezérelve a match lövedéket szoknyával elöre gyömöszöltem a csőbe, kihalásztam a vízből a lövedék szoknyája jelentős nértékben kitágult és a perem egy kicsit vissza is hajlott. Az is érdekes ha a lövedék szoknyáját a flobert löszerből kivett gyueleggyel tölti meg az ember. Egész jól csattan ha valami keményebb felületnek csapódik. Nem javaslom az ezzel való kisérletezést mert az a kis vacak nagyon érzékeny. Egyszer nekem is elpukkant a kezemben, szerencsére volt rajtam szemüveg.
Dworkyll Creative Commons License 2002.06.16 0 0 416
Okés,

akkor leszek prezident, te pedig legyél az ifjusági és sporttitkár :-)

A tagokat pedig úgy toborozzuk, hogy az léphet be aki

1. ír egy kétsorost
2. 5 db célzott lövést ad le 30 másodperc alatt, nem CO vagy PCP légcsúzlival :-)

Na milyen :-)

Dwo

Előzmény: Törölt nick (415)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.16 0 0 415
Dworkyll,
Yo kis kétsoros :) arra gondoltam, hogy nekem valami olyan tisztség kéne, ami nem jár semmi felelősséggel :) valami "ifjúsági és sportminiszter" féle van?
a légcsúzlit olyan dolgokra használom leginkább, amiről te már kifejtetted a véleményed alább. tehát, hogy a vezetőségben ne legyenek konfliktusok rögtön az elején, inkább maradjunk annyiban, hogy olyan céllövészetre használom, ahol fontos az erő, és a nagy távolságról történő pontos lövés, továbbá rendszerint csak egyet lehet lőni :)
szóval mr. president, hogy állunk tagokkal?
csé: springer
Előzmény: Dworkyll (413)
czy Creative Commons License 2002.06.14 0 0 414
Makarov: úgy 6 hete ellőttem egy tárat, aztán valahogy sok más gondom lett, és ma bőven volt gáz a patronban :-OOOOOOOO

Edig 1-2 hét alatt minden gázos eszözöm leeresztett.

Dworkyll Creative Commons License 2002.06.14 0 0 413
Okés :-)

Mi akarsz lenni, elnök, vagy főtitkár? (President of NIFC/Secretary of NIFC)
A belépés a csúzli mellett legyen egy kétsoros:
itt jön az enyém:

gyorsan lövök és pontosan,
retteg tőlem Marx és Conan

Evribodri, lehet jelentkezni!!! :-)

Egyébként mire használsz most légcsúzlit, amire az IZS kicsi? Falbontásra? :-))

Előzmény: Törölt nick (412)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.14 0 0 412
Dwo,
OK. megalakíthatjuk a NagyIzsFelhasználókClubját, bár az utóbbi időben (tavasz óta) inkább HUNTER párti vagyok.

nagy kaliber, brutál erő
ez az ami nálam nyerő

még rímel is, figyeld :) szal amire az utóbbi időben légpuskát használok, sajnos nem jó a kis aranyos, hiába könnyű és pontos, nem elég bika :( de céllövészetben király! trehát indulhat a tagfelvétel.
csé: springer

Előzmény: Dworkyll (409)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.14 0 0 411
Luchiano,
én is megpróbáltam már a fent említett csőleszerelést, de nem jártam sikerrel, aztán már nem erőltettem. én sem találtam biztosítást, még a robbantott ábrán sem. végül arra jutottam, hagyom a fenébe az egészet, lehet, hogy beletépték a csavart, mint hülye gumis a kerékcsavart légkulccsal. (a www.gamo.com címen megtekinthető a robbantott ábra pdf)
csé: springer
Előzmény: Luchiano (410)
Luchiano Creative Commons License 2002.06.13 0 0 410
Ahoy urak!

Valamelyik este heftöltem a gamo hunteremet és szerettem volna kivenni a csövet, hogy tegyek alá egy kis kocsikenőcsöt. Birkóztam egy darabig a csavarral de nem sikerűlt megmozdítani. Lehet, hogy vaker vagyok, én találtam csavarbiztosítást. Próbáltam, hogy benyomtam a csövet rögzítő csapot, sikertelen próbálkozás volt.
Lehetséges, hogy ennyire megtépték a csavart gyárilag vagy van valami trükk amit nem tudok?

Luchiano

Dworkyll Creative Commons License 2002.06.13 0 0 409
Bajtársam :-)))

Akkor alakítsunk IZS frakciót, szekciót vagy klánt :-)

Előzmény: Törölt nick (408)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.13 0 0 408
Dworkyll,
akkor yo, nem akartam az 5. hozzászólásomra baromságot írni, nem túl yo reklám :)
nekem is van egy IZS 61-em, nagyon klassz kis csúzli, a barátom barátnője (jó kis mondat)szokott vele pusztítani a söröskupakok között, ugyanis neki a nagy GAMO-k nehezek. nagyon pontos kis csúzli, kár, hogy kicsit bumfordi az irányzéka.
csé: springer
Előzmény: Dworkyll (407)
Dworkyll Creative Commons License 2002.06.13 0 0 407
Spring,

passzolt az :-) A sorozatot puskából lövöm, de nem COval, hanem egy IZS 61 ből. Gyorsan lehet ismételni, de állandó a kamranyomás, ami ugye a CO sztorira nem mindig igaz. Tény, hogy az IZS is könnyű, és a súlypontja is közel van hozzám :-)
Nem könnyű viszont a Waltherem, és ott nem is lehet ennyire érezni.

Előzmény: Törölt nick (406)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.13 0 0 406
Dworkill,
most olvasom, hogy te sorozatról beszélsz, tehát valószínüleg CO pisztolyból lődözöd a különböző match-eket.
mivel kb 1x lőttem légpisztollyal, nem igazán tudnám megmondani, ott lehet-e érezni a visszarúgást. én megrögzött puskás vagyok, lehet, hogy ezért kicsit figyelmetlen voltam a csúzliddal kapcs. szóval bocs, hogy a hozzádszólásom nem igazán passzolt!
csé: springer
Előzmény: Dworkyll (405)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!