Keresés

Részletes keresés

Dworkyll Creative Commons License 2001.09.03 0 0 126
Hahó,

haladunk. Mármost a cső tutira nem lötyög? Ha nem, akkor lehet tényleg megvan a megoldás: gyakorlás jó lövedékekkel.

A szálkeresztet elvileg lehetne cserélni, de még sose láttam rá példát. Csak a fazonjával van gondod, vagy el is van szakadva? Ha gondod van vele, a Daisyben a Bartók Béla úton lehet tudnak segiteni. Szervizben legalábbis jók.

Dwo

Előzmény: ak_ (125)
ak_ Creative Commons License 2001.09.03 0 0 125
Üdv
DworkyII
Slavián az irányzék a csőfaron van és a puskát megtámasztva egész pontos találatokat lehet elérni vele. A belebólintás egész valószínűnek látszik; gondolkoztam már rajta, hogy talán az elsütés pillanatában önkéntelenül szorosabban fogok rá a puskára és akkor lejjebb billen. A Gamo Match egész jónak tűnt a többi mezei lövedék mellett.
Légpuska távcsövekben lehet szálkeresztet cserélni?
gvass1 Creative Commons License 2001.09.03 0 0 124
hi,
a legerosebb legpuskak a Napoleoni idokben hasznalt szelpuskak voltak, amelyek nagy kaliberu (.45-.60) olomlovedeket egy koreszeru pisztoly torkolati energiajaval lottek ki.

Manapsag is vannak igen eros legpuskak (pl: Career), ezek azonban csak olyan 100-120 J kornyeken tudnak, es parktikusan aprovad vadaszatra hasznaljak oket. Ahol lehet.

Előzmény: fenrir (121)
Dworkyll Creative Commons License 2001.09.03 0 0 123
Halix,

akkor megpróbálok todományos lenni. Ha lefele szórsz (azonkívül hogy esetleg nem jól áll az irányzékod), akkor lehet, hogy a rugás ellen "belebólintasz" a lövésbe. Egyszer azt játszották velem, hogy egy parával lőttem, amit valaki hol megtöltött, hol nem. Az üres lövéseknél láttam, hogy bizony bólintok (pedig jól azt hittem, hogy nem). Ezt konkrétan nem javaslom légpuskánál, de érdemes rajta elgondolkodni. Valaki például nézhet lövéskor, oldalról.

A puskád saját szórását jól lehet ellenőrizni, ha homokzsákról lősz sokat, legalább 8-10-et, értelemszerűen ugyanarra a célpontra.

Érdemes még ellenőrizni, hogy az irányzék elemei nem tudnak-e elmozdulni, lövéskor. Ilyet is láttam, és jó sokáig töprengtem, mi is lehet a gond. Nem tudom a Slavián a hátsó irányzék a dugattyúházon, vagy a csőfaron van, mert ha az előbbi, akkor a cső fölzáródásának a függvénye lest a magasság, arról meg azt írod, nem 180 fok.

Érdemes még kipróbálni a dolgot, valami középkategóriájú lövedékkel, pl. Gamo Match.

---------
Fenrirnek:
a légpuskák magnumjai (pl Diana KingAir 300 m/s vagy 1000 fps fölött tudnak valamivel, 4.5 lövedékkel). Szóval, ha lehet, ne ezzel vadássz/önvédj :-)

Dwo

Előzmény: ak_ (122)
ak_ Creative Commons License 2001.09.02 0 0 122
DworkyII
Nyílt irányzékkal lövök és talán a lefele való eltérés jellemzőbb (mármint az elrontottak közül). A puska egy Slavia 631 gyári rugóval, úgyhogy nem nevezhetem nagynak a rugását, az elsütést pedig igyekeztem olyan finomra állítani, ahol még nem nő nagyra a véletlen elsütés kockázata (mármint nálam, aki már megszokta). Egyébként most reszelgetem, mert feltettem rá egy távcsövet és elképesztő módon lefele hordott a célzott ponthoz képest. Először a távcsőre gyanakodtam, de aztán a puskát nézegetve, rájöttem, hogy a cső és a dugattyúház nem 180 fokot zár be egymással. Persze amíg nem tettem fel távcsövet, addig nem zavart.
Üdv.
fenrir Creative Commons License 2001.09.01 0 0 121
Üdv!

Mekkora torkolati energiája van a legerősebb légpuskának(már ott ahol nincs korlátozás rá)?

Fenrir

Dworkyll Creative Commons License 2001.08.31 0 0 120
Lehet például a gagyi lövedék az ok. Az ugyanis röptében pörög, és ha excentrikusra öntötték, akkor elég _véletlenszerű_ az eredmény.

A hibád egyébként milyen? Mindig egyforma (irányú-méretű) vagy teljesen véletlenszerű? Mivel célzol? (nyílt, diopter, távcső) Mekkorát rúg a csúzlid (nem korrigálsz-e fölöslegesen)? Mennyire finom az elsütésed? (2 gramm vagy 1 kiló) Szóval lehet elmélkedni.

Jellemzően a véletlen hibák a cuccra-lövedékre utalnak (pl szóráskép mérete), a tendenciózusak a tiedre (pl. szóráskép elhelyezése, elhúzás vagy rosszul beállított irányzék)

Dworkyll

Előzmény: ak_ (119)
ak_ Creative Commons License 2001.08.30 0 0 119
Tud valaki mondani tipikus célzási és sütési hibákat, ugyanis nem tudok rájönni, hogy miért megy ki öt lövésből átlagosan egy a feketéből? Ráaadásul olyankor is, amikor azt hiszem, hogy ez aztán a közepébe fog menni.
Vgaby Creative Commons License 2001.08.28 0 0 118
Emberek itt ciánoztak ? Nem igaz, hogy senkinek nincs új légfegyvere, amit bemutatna.

Üdv: Vgaby
kovvacs Creative Commons License 2001.07.20 0 0 117
Jajaja, tök igazad van, nem is a veszexés miatt mondtam.

De ha lenne bennük egy kis üzleti szemlélet, akkor mindenhol ki lenne írva a lőtér pontos helye, a nyitvatartás, és az, hogy az utcáról besétáló milyen árra számítson.
És akkor nem kéne 20 telefont lerendezni, hogy hátha megtudom, hogy melyik lőtérhez lakom/dolgozom a legközelebb:))

De elismerem emellett azt is,
hogy ez a weboldal inkább belső szakmai infó-oldal.
Annak bőven jó, arra bőven alkalmas.

Előzmény: gvass1 (116)
gvass1 Creative Commons License 2001.07.20 0 0 116
hi,
nem. Ebbol az kovetkezik, hogy az ott levo telefonszamokat es egyeb elerhetosegeket erdemes hasznalnod informalodasra (pl, hogy nyitvatartasi idoben menj oda, es ne kapj szivinfarktust az araktol).

gvass

Előzmény: kovvacs (115)
kovvacs Creative Commons License 2001.07.20 0 0 115
Ebből tényleg logikusan következik, hogy a XIV. ker. Dózsa Gy. út 53. alatti szövetség lőtere a X. kerület Zách u-ban van... Pl.
Előzmény: gvass1 (114)
gvass1 Creative Commons License 2001.07.20 0 0 114
hi,
talan mert a tagegyesuletek cimszo alatt lenne oket logikus keresni:-))
Előzmény: kovvacs (113)
kovvacs Creative Commons License 2001.07.20 0 0 113
Köszönöm szépen a segítséget.

Sajnos azt az oldalt, amit ajánlottál, már alaposan ismerem, és CSAK a lőterek listája nincs rajta. A szövetségeké (az eredményeké, a versenyeké stb.) igen.

Előzmény: gvass1 (112)
gvass1 Creative Commons License 2001.07.19 0 0 112
Kedves Kovvacs,
a tagdij az valoszinuleg nem szovetsegnel, hanem loveszegyesuletnel ertendo. Amugy kozepkategorias arnak tekintheto. Nagyon egyszeru loter es egyszeru fegyverkeszlet van mar evi 10 ezer alatt is, de ezek nyitvatartas csak heti par ora.

Igen, van olyan loter, ami nyaron is nyitva van, a loterek listajat, elerhetoseget a www.hunshooting.hu oldalon talalod.

Előzmény: kovvacs (110)
Sgt. Elias Creative Commons License 2001.07.19 0 0 111
Sziasztok,

tud valaki infót a FÉG LG422-es légpuskáról? Ha jól tudom, már nem gyártják.

kovvacs Creative Commons License 2001.07.19 0 0 110
Szervusztok!

Néhány infóra lenne szükségem:
--25 évesen (újra) elkezdve a lövészetet (13évesen versenyeztem) van-e még reális esélyem versenyzővé válni?
--az évi kb. 30e Ft-os tagdíj egy szövetségnél (+500Ft/alkalom fegyverhasználat) reális-e és kb mindenhol ugyanekkora?
--tudtok-e olyan lőtérről, amely most, júliusban illetve augusztusban is nyitva van? (Budapesten)
--hallottatok-e valami a KLK sorsáról? teljesen megszűnt az a lőtér, utód és egyebek nélkül? az ottaniak hova lettek?

Köszönöm a segítséget előre is!

A.G. Creative Commons License 2001.06.10 0 0 109
Üdv minden fegyver barátnak!Tudnátok ajánlani egy jó fegyvermestert aki /umarex/Wild Life/ lég puskámat leszervizelné?/mosás,zsírzás stb/
előre is köszönöm.
Vgaby Creative Commons License 2001.06.08 0 0 108
Mi történt ? Betiltották a lépuskát is suttyomban ? :))
gvass1 Creative Commons License 2001.05.26 0 0 107
hi,
a legfegyvert tokban, szallitotaskaban elcsomagolva, URITVE szallithatod kozteruleten.
Előzmény: Feraa (106)
Feraa Creative Commons License 2001.05.26 0 0 106
Üdv!
Komoly szaktudásotokra van szükségem! :) Lehet-e légpuskával tömegközlekedni vmilyen formában? (gondolok itt kis tatyóra, szütyőre...)
flying dutchman Creative Commons License 2001.05.24 0 0 105
Koszi, megprobalom a Marczibany teret, az van a legkozelebb. :)
Előzmény: gvass1 (103)
Dworkyll Creative Commons License 2001.05.24 0 0 104
Csákány!

Egy ideje rá vagyok állva légpuskából a használt versenycsövekre. Egy Haenel volt az első, most meg egy Walther LGR-t koptatok.

Node. Elismerem, hogy a legpontosabban diopterrel lehet lőni, én mégis jobb szeretek távcsővel. Mármost az újabfajta versenycsövek jellegzetessége, hogy az elsütőbillentyű fölött töltődnek, ott, ahol konzervatívabb puskáknál a távcsősín lelhető. A sín itt is megvan, csak rövid, és a töltőkar pont beleütközik.

Tud valaki valami okosat mondani, hogy miképpen lehet ezekre a új csúzlikra távcsövet mountolni értelmesen? GVass doki, utaltál ilyesmire az LG200-ról szóló cikkedben, esetleg kifejtenéd?

Előre is köszönöm,

Dworkyll

gvass1 Creative Commons License 2001.05.24 0 0 103
hi,
ajanlom a www.hunshooting.hu oldalt, ahol a tagegyesuletek cimei nevei alatt a magyarorszagi loterek majd mindegyiket megtalalod.
Előzmény: flying dutchman (102)
flying dutchman Creative Commons License 2001.05.24 0 0 102
Sziasztok!
Szeretnek loterre jarni gyakorolni, de sajnos nem igazan talaltam eddig. Tud nekem segiteni valaki? En a II. keruletben lakom, az V. keruletben dolgozom, ezekhez a helyekhez kozel kellene nekem valami.
Egyebkent van egy RO 72-es Panther De Luxe legpisztolyom. Ismeri valaki?? Velemeny???
Elore is koszi: Dutchman
Vgaby Creative Commons License 2001.05.23 0 0 101
Hiú ábránd ! :))
Előzmény: dEvil Snail (100)
dEvil Snail Creative Commons License 2001.05.23 0 0 100
Mivel net tok angolul, Te nyertél. Amúgy meg én (100), legalábbis remélem.
Előzmény: Vgaby (99)
Vgaby Creative Commons License 2001.05.22 0 0 99
Sziasztok !

Csiga nézz körül itt és nem fogsz vitatkozni :))
www.shellac.net
Üdv: Vgaby

Előzmény: dEvil Snail (97)
Dworkyll Creative Commons License 2001.05.22 0 0 98
Halix,

hát nem trivi a sellakolás, de nem is ennyire ilyesztő. Tény hogy előtte, és két réteg között átsimogattuk polírpapírral, meg valami dörzsiszerű spec szivaccsal, ami nem acél, és olajat is dörszölgettünk bele. De ezzel együtt pár óra alatt meg volt a tus. Aki szépet akar, nyugodtan vágjon bele :-)

Ezzel együtt köszi a kiegészítéseket.

Dworkyll

Előzmény: SaGa (95)
dEvil Snail Creative Commons License 2001.05.22 0 0 97
Kicsit szerintem már off a téma, és vitába sem igazán akarok ereszkedni, de nem hiszem, hogy az amit a boltban megvásárolsz az közvetlen a levéltetü váladéka. Azért van ott egy két adalékanyag, mire sellak lesz belöle, addig csak trutyi.
Előzmény: Vgaby (96)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!