Keresés

Részletes keresés

fenrir Creative Commons License 2001.09.01 0 0 121
Üdv!

Mekkora torkolati energiája van a legerősebb légpuskának(már ott ahol nincs korlátozás rá)?

Fenrir

Dworkyll Creative Commons License 2001.08.31 0 0 120
Lehet például a gagyi lövedék az ok. Az ugyanis röptében pörög, és ha excentrikusra öntötték, akkor elég _véletlenszerű_ az eredmény.

A hibád egyébként milyen? Mindig egyforma (irányú-méretű) vagy teljesen véletlenszerű? Mivel célzol? (nyílt, diopter, távcső) Mekkorát rúg a csúzlid (nem korrigálsz-e fölöslegesen)? Mennyire finom az elsütésed? (2 gramm vagy 1 kiló) Szóval lehet elmélkedni.

Jellemzően a véletlen hibák a cuccra-lövedékre utalnak (pl szóráskép mérete), a tendenciózusak a tiedre (pl. szóráskép elhelyezése, elhúzás vagy rosszul beállított irányzék)

Dworkyll

Előzmény: ak_ (119)
ak_ Creative Commons License 2001.08.30 0 0 119
Tud valaki mondani tipikus célzási és sütési hibákat, ugyanis nem tudok rájönni, hogy miért megy ki öt lövésből átlagosan egy a feketéből? Ráaadásul olyankor is, amikor azt hiszem, hogy ez aztán a közepébe fog menni.
Vgaby Creative Commons License 2001.08.28 0 0 118
Emberek itt ciánoztak ? Nem igaz, hogy senkinek nincs új légfegyvere, amit bemutatna.

Üdv: Vgaby
kovvacs Creative Commons License 2001.07.20 0 0 117
Jajaja, tök igazad van, nem is a veszexés miatt mondtam.

De ha lenne bennük egy kis üzleti szemlélet, akkor mindenhol ki lenne írva a lőtér pontos helye, a nyitvatartás, és az, hogy az utcáról besétáló milyen árra számítson.
És akkor nem kéne 20 telefont lerendezni, hogy hátha megtudom, hogy melyik lőtérhez lakom/dolgozom a legközelebb:))

De elismerem emellett azt is,
hogy ez a weboldal inkább belső szakmai infó-oldal.
Annak bőven jó, arra bőven alkalmas.

Előzmény: gvass1 (116)
gvass1 Creative Commons License 2001.07.20 0 0 116
hi,
nem. Ebbol az kovetkezik, hogy az ott levo telefonszamokat es egyeb elerhetosegeket erdemes hasznalnod informalodasra (pl, hogy nyitvatartasi idoben menj oda, es ne kapj szivinfarktust az araktol).

gvass

Előzmény: kovvacs (115)
kovvacs Creative Commons License 2001.07.20 0 0 115
Ebből tényleg logikusan következik, hogy a XIV. ker. Dózsa Gy. út 53. alatti szövetség lőtere a X. kerület Zách u-ban van... Pl.
Előzmény: gvass1 (114)
gvass1 Creative Commons License 2001.07.20 0 0 114
hi,
talan mert a tagegyesuletek cimszo alatt lenne oket logikus keresni:-))
Előzmény: kovvacs (113)
kovvacs Creative Commons License 2001.07.20 0 0 113
Köszönöm szépen a segítséget.

Sajnos azt az oldalt, amit ajánlottál, már alaposan ismerem, és CSAK a lőterek listája nincs rajta. A szövetségeké (az eredményeké, a versenyeké stb.) igen.

Előzmény: gvass1 (112)
gvass1 Creative Commons License 2001.07.19 0 0 112
Kedves Kovvacs,
a tagdij az valoszinuleg nem szovetsegnel, hanem loveszegyesuletnel ertendo. Amugy kozepkategorias arnak tekintheto. Nagyon egyszeru loter es egyszeru fegyverkeszlet van mar evi 10 ezer alatt is, de ezek nyitvatartas csak heti par ora.

Igen, van olyan loter, ami nyaron is nyitva van, a loterek listajat, elerhetoseget a www.hunshooting.hu oldalon talalod.

Előzmény: kovvacs (110)
Sgt. Elias Creative Commons License 2001.07.19 0 0 111
Sziasztok,

tud valaki infót a FÉG LG422-es légpuskáról? Ha jól tudom, már nem gyártják.

kovvacs Creative Commons License 2001.07.19 0 0 110
Szervusztok!

Néhány infóra lenne szükségem:
--25 évesen (újra) elkezdve a lövészetet (13évesen versenyeztem) van-e még reális esélyem versenyzővé válni?
--az évi kb. 30e Ft-os tagdíj egy szövetségnél (+500Ft/alkalom fegyverhasználat) reális-e és kb mindenhol ugyanekkora?
--tudtok-e olyan lőtérről, amely most, júliusban illetve augusztusban is nyitva van? (Budapesten)
--hallottatok-e valami a KLK sorsáról? teljesen megszűnt az a lőtér, utód és egyebek nélkül? az ottaniak hova lettek?

Köszönöm a segítséget előre is!

A.G. Creative Commons License 2001.06.10 0 0 109
Üdv minden fegyver barátnak!Tudnátok ajánlani egy jó fegyvermestert aki /umarex/Wild Life/ lég puskámat leszervizelné?/mosás,zsírzás stb/
előre is köszönöm.
Vgaby Creative Commons License 2001.06.08 0 0 108
Mi történt ? Betiltották a lépuskát is suttyomban ? :))
gvass1 Creative Commons License 2001.05.26 0 0 107
hi,
a legfegyvert tokban, szallitotaskaban elcsomagolva, URITVE szallithatod kozteruleten.
Előzmény: Feraa (106)
Feraa Creative Commons License 2001.05.26 0 0 106
Üdv!
Komoly szaktudásotokra van szükségem! :) Lehet-e légpuskával tömegközlekedni vmilyen formában? (gondolok itt kis tatyóra, szütyőre...)
flying dutchman Creative Commons License 2001.05.24 0 0 105
Koszi, megprobalom a Marczibany teret, az van a legkozelebb. :)
Előzmény: gvass1 (103)
Dworkyll Creative Commons License 2001.05.24 0 0 104
Csákány!

Egy ideje rá vagyok állva légpuskából a használt versenycsövekre. Egy Haenel volt az első, most meg egy Walther LGR-t koptatok.

Node. Elismerem, hogy a legpontosabban diopterrel lehet lőni, én mégis jobb szeretek távcsővel. Mármost az újabfajta versenycsövek jellegzetessége, hogy az elsütőbillentyű fölött töltődnek, ott, ahol konzervatívabb puskáknál a távcsősín lelhető. A sín itt is megvan, csak rövid, és a töltőkar pont beleütközik.

Tud valaki valami okosat mondani, hogy miképpen lehet ezekre a új csúzlikra távcsövet mountolni értelmesen? GVass doki, utaltál ilyesmire az LG200-ról szóló cikkedben, esetleg kifejtenéd?

Előre is köszönöm,

Dworkyll

gvass1 Creative Commons License 2001.05.24 0 0 103
hi,
ajanlom a www.hunshooting.hu oldalt, ahol a tagegyesuletek cimei nevei alatt a magyarorszagi loterek majd mindegyiket megtalalod.
Előzmény: flying dutchman (102)
flying dutchman Creative Commons License 2001.05.24 0 0 102
Sziasztok!
Szeretnek loterre jarni gyakorolni, de sajnos nem igazan talaltam eddig. Tud nekem segiteni valaki? En a II. keruletben lakom, az V. keruletben dolgozom, ezekhez a helyekhez kozel kellene nekem valami.
Egyebkent van egy RO 72-es Panther De Luxe legpisztolyom. Ismeri valaki?? Velemeny???
Elore is koszi: Dutchman
Vgaby Creative Commons License 2001.05.23 0 0 101
Hiú ábránd ! :))
Előzmény: dEvil Snail (100)
dEvil Snail Creative Commons License 2001.05.23 0 0 100
Mivel net tok angolul, Te nyertél. Amúgy meg én (100), legalábbis remélem.
Előzmény: Vgaby (99)
Vgaby Creative Commons License 2001.05.22 0 0 99
Sziasztok !

Csiga nézz körül itt és nem fogsz vitatkozni :))
www.shellac.net
Üdv: Vgaby

Előzmény: dEvil Snail (97)
Dworkyll Creative Commons License 2001.05.22 0 0 98
Halix,

hát nem trivi a sellakolás, de nem is ennyire ilyesztő. Tény hogy előtte, és két réteg között átsimogattuk polírpapírral, meg valami dörzsiszerű spec szivaccsal, ami nem acél, és olajat is dörszölgettünk bele. De ezzel együtt pár óra alatt meg volt a tus. Aki szépet akar, nyugodtan vágjon bele :-)

Ezzel együtt köszi a kiegészítéseket.

Dworkyll

Előzmény: SaGa (95)
dEvil Snail Creative Commons License 2001.05.22 0 0 97
Kicsit szerintem már off a téma, és vitába sem igazán akarok ereszkedni, de nem hiszem, hogy az amit a boltban megvásárolsz az közvetlen a levéltetü váladéka. Azért van ott egy két adalékanyag, mire sellak lesz belöle, addig csak trutyi.
Előzmény: Vgaby (96)
Vgaby Creative Commons License 2001.05.21 0 0 96
Sziasztok !

A sellak egy indiában honos levéltetű váladéka !
Most lehet hanyatt zuhanni :))
Gvass kartácsnak köszönöm az infót, szerdán viszem a Dixiet, bár nem örömmel :))
Üdv : Vgaby
Előzmény: SaGa (95)
SaGa Creative Commons License 2001.05.21 0 0 95
Mindenkinek kösz a válaszokat!

Dworkyll!

A sellakknak nem is a takarás a feladata. Az fényező anyag. A szinezést
a pác adja, vagy a fa eredeti szine, a sellakk oldat meg a fényt,
illetve egy kemény bevonatot (politúr). Előnye a lakkal szemben, hogy
nem csak fujva szép, illetve nagyon hosszú életű. Hátránya: iszonyú
macerás szépen megcsinálni, mert már eleve sok csiszolás kell az
előkészítéshez, közben mosás, szárítás, és ha igazán szépet akarsz,
akkor érdemes a végső csiszoláshoz 000-ás acélgyapotot használni. A
sellakkozás közben is a rétegeket csiszolgatni kell és sok rétegben jó
felhordani. Az eredmény viszont csodás.

Ha jól emlékszem Vgaby írta le a pontos menetet itt, vagy az elöltöltős
építő topicban.

SaGa

Előzmény: Dworkyll (94)
Dworkyll Creative Commons License 2001.05.21 0 0 94
Csákány!

A fekete sellakból fél kiló kb 650 HUF volt, aranybarnából 1 kiló sacc egy ezres. A fehérvári úton vettem egy festékboltban a FMH-val srégen szemközt. A politúrozáshoz a feketét használtam, de nem takar igazán, inkább árnyal. Majd lefényképezem a csúzlit, és küldök egy képet. Apropó, hogy lehet képet rakni erre a listára?

Kiváncsi Fáncsinak: idén leszek 31 :-)

Dworkyll

Előzmény: dEvil Snail (85)
gvass1 Creative Commons License 2001.05.21 0 0 93
hi,
a FEG CLG-legpuska a GPM-legpisztolyok hosszabb csovu, tusas valtozata, halalpontos (elmeletileg konnyen tuningolhato), a szelepproblemak itt is gyakoriak. Mar regen nem gyartjak.
Előzmény: Vgaby (89)
dEvil Snail Creative Commons License 2001.05.21 0 0 92
Saga!

Feketítés v. barnítás? Nem mindegy.

Feketítés (lenolajos verzió):

A vas vagy acéltárgyat lenolajjal vag kénbalzsammal egyenletesen bekenik, majd széntüz fölött 350-400 °C-on tartják.

Barnítás:

1.
4g antimon-klorid
12 g olivaolaj összeolvasztott keveréke,
amit egy vászonrongy segítségével feldörzsölnek a zsírtalanított alkatrészre. Bedörzsölés után 24 órát pihentetik, és az eljárást addig ismétlik (esetleg 10-12-szer), amíg a szinezés nem kielégítö.

2.
30 g vas(II)-szulfát (FeSO4ˇ7H2O)
15 g vas(II)-klorid
12 g réz-szulfát
50 g abs. alkohol
1000 ml desztillált víz.
Elsó lépésben az oldatot szivaccsal vagy rongylabdával egyenletesen felkenik az alkatrészre, utána hagyják megszáradni és 10-12 órát pihentetik. Ekkor vöröses rozsdaszerü felület alakul ki. Második lépésben tiszta vízben kifözik, majd megszárítják az alkatrészt. Száradást követöen finom szálvastagságú (0,08-0,1 mm) és 100-150 mm korongátméröjü drótkoronggal 800-1000 percenkénti fordulatszámmal óvatosan átkefélik. Ha az eredmény nem kielégítö, az eljárást 2-6-szor megismétlik. A kefélt alkatrészt forró vízbe fektetik, amibe tannint vag kékfát (haematoxylin) oldanak fel. Ezek a festékanyagok szebbé teszik a színezést. Végül 105-120 °C-on megszárítják és olajjal lekenik.

Megjegyzés:
Mindegyik kémia színezés receptje csak kiinduló adatokat tartalmaz, mert a levegö páratartalma és az acélok különbözö minösége miatt az oldatok hatása, azaz a színezés mértéke és minósége nem mindig azonos.

Ha már így belekezdtem legyen itt a kékes szín is:

1.
50 súlyrész ólom + 2 súlyrész ón ötvözetének olvadékába mártva az alkatrészt, szép kék szín érhetö el. A célszerü hömérséklet kb. 290 °C. (Ezt az eljárást különösen kardpengéknél használták.)

2.
30 g vas(II)-klorid (FeCl2ˇ6H2O)
30 g higany-nitrát (Hg(NO3)2)
30 g 22 B° sósav (HCl)
120 g etilalkohol
120 g desztillált víz.
Az oldatban szobahömérsékleten 20-25 percig tartják a zsírtalanított alkatrészt. Ezután az alkatrészt kiveszik és 12 órán át állni hagyják, majd kb. 1 órán á fözik desztillált vízben. Száradás után finom sertéjü olajos drótkefével átdözsölik.

3.
120 g nátrium-hiposzulfit (Na2S2O4ˇ2H2O)
30 g ólom-acetát
1000 ml desztillált víz.
Az alkatrészt 90-100 °C-on az oldatban kell tartani a kívánt szín eléréséig (ez 20-30 perc). Utána mosás, szárítás, olajozás és kefélés következik.

4.
20-30 g ólom-acetát
60 g nátrium-tioszulfát
30 g ecetsav
1000 ml desztillált víz.
Az eljárás hasonló az elözöhöz, de 80 °C hömérsékleten.

Hú de ciki!
Én meg írogatom itt, hogy meg ne igyátok az oldatot, pedig már kicsit idösebbek vagytok, mint én (és ide egy vörösödö smile-t képzeljetek).
Amúgy kicsit több az életkorom, mint a tiédnek a fele:)

Sellak?

A hirtelen nem tom melyik fának a gyantájának az alkoholos oldata (eredetileg). Raj vagyok?

Gonosz Csiga

Előzmény: SaGa (90)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!