Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2019.03.26 -4 0 95099

Üdv!
Van itt esetleg olyan topiktárs aki használ Walther LG55-öt vagy LGV-t nyílt irányzékkal. Honnan tudnék szerezni hozzá megfelelő irányzékot, esetleg valamilyen alternatív megoldás? Sajnos nem igazán kedvelem a diopteres lövészetet, viszont szeretem a plinking szerű felhasználást ezzel a remekművel! 

Dredd777 Creative Commons License 2019.03.26 -4 0 95098

Nem semmi az a nagy szerkezet alatta :) Kb a távcső ára lesz a szerelék. 

Előzmény: DarkDeer (95096)
Dredd777 Creative Commons License 2019.03.26 -2 0 95097

Melyik típus? 

Előzmény: Fricu1 (95094)
DarkDeer Creative Commons License 2019.03.26 -4 0 95096
Előzmény: Dredd777 (95093)
ZoliD65 Creative Commons License 2019.03.26 -4 0 95095

FT-re 8-32x56, 10-50x60 , 10-40x56  és hasonló paraméterű csövek a kedvezőbbek , ezek valószínű nem férnek el a töltőcsap miatt, ha csak nincs egy magas szerelék alá még egy sín rakva hogy magasan legyen a cső , de még akkor sem garantált  hogy renben lesz. 

Előzmény: Dredd777 (95093)
Fricu1 Creative Commons License 2019.03.26 -1 0 95094

A hossza számít, nem a lencseméret. Nekem 50-es Hawke kényelmesen elfér rajta, pedig nem rövid.

Előzmény: Dredd777 (95093)
Dredd777 Creative Commons License 2019.03.26 -3 0 95093

Sziasztok! Walther lgr re, hogyan tennétek nagy tubusátmérőjű távcsövet? Gyanitom, hogy a 40cmes 50 es távcsövek nem férnek el a töltőkapu miatt. Legalább dupla szerelék kéne. Van tapasztalotok ezzel a fegyverrel?  Mekkora megy erre fel ami FT re ideális választás lenne? 

csatornás Creative Commons License 2019.03.25 -4 1 95092

Üdv.

A Gamo eltetszett,de nem maradéktalanul.

Én a nyilt irányzékos légpuskákat szerettem mindig is,de ezen csak távcső lehetősége van adva.

A távcsővel nem szaladt el velem a ló,kinai piacról vettem egy Sniper 3x9x50 távcsövet 5 ezerért és jól van az.

Messzebbre még nem próbálgattam,a porta adná a távot,csak új szomszédok vannak és még igy is csúnyán néznek-legalábbis a kedves mama aki itt se lakik,de szerintem csak aludni jár haza-pedig az udvar egy eléggé zárt részén lövöldözök és komoly fal előtt van a céltábla.

Lassan már elő se merem venni,mert itt ki fog pattanni valami "jószomszédi" viszony,nem akarok támadási felületet hagyni nekik.

Amúgy már itt leirtam,hogy a szemem eléggé rossz,imbolygok mint egy strandlabda a viz tetején,úgyhogy szórásképről ne engem kérdezz. :)

Mint mondtam én már akkor i boldog vagyok ha a feketébe találok 25 méterről,úgy örülök mint egy hülyegyerek ha megvan a közepe. Nyilt irányzékkal biztosan jobban kinoznám,de ez távcsöves,sose szerettem a távcsövet,ugyanez vonatkozik a kitámasztásra is. Amúgy jó.

Előzmény: zolesz79 (95091)
zolesz79 Creative Commons License 2019.03.25 -4 0 95091

Üdv én Berettyóújfalu-tol 15 km re lakom, a Tisza tó kb 100-110 km hozzám . Régen jártam Kunmadarasra gyorsulási versenyekre az volt kb 80 km. Ez a pcp dolog engem is érdekel ugylátom itt is aki régóta lő légessel előbb-utóbb eljut a pcp-k hez. Van egy qb 78-am épités alatt már most egyedi tus, köpenycső van rajta azon filózom hogy esetleg ezt tovább fejleszteném hpa palackosra . Itt a qb-és topikba láttam jó építéseket, amúgy szeretek szerelgetni, na meg egy kihívás is egybe. A gamo pcp-d ről vélemény írnál pl szóráskép 25, 50 m re, hamár pcp. Valahogy úgy vagyok vele hogy mindig olvasok valami ujat itt vagy máshol amiből esetleg tanul vagy csak tájékozódik az ember. Üdv ...    

Előzmény: csatornás (95086)
sako Creative Commons License 2019.03.25 -3 1 95090

Én úgy gondolom, hogy az a legjobb D-75, amiben a gyári szétporladt tömítések vannak még, ami még soha nem volt szétszedve,nincs felújítva, mert lehet, hogy csak egy doboz lövedék ment ki a csövén, vagy még annyi sem.... Néha találni ilyent. :-)

 

Előzmény: mastersergeant (95089)
mastersergeant Creative Commons License 2019.03.24 -2 2 95089

Lőttem pár Diana 75-el, de egy ami tőled származott, azt szívesen elfogadnám bármikor! (Jelenleg Fonyódi öreg barátom, Tóni bácsi tulajdonát  képezi.) Az a "plakettes" fegyver sima JSB Exact 4.52-es lövedéket kedveli, amivel mért 25 méteren szinte lukba luk... Válogatás nélkül csak úgy dobozból szemezgetve...! :-) Bezzeg a válogatott E, és RS 4.52 lövedékkel csak egymást érintő találatok estek! :-)))

Előzmény: sako (95081)
mastersergeant Creative Commons License 2019.03.24 -1 1 95088

Rég volt, úgy 9 éve lassan. :-) 

Előzmény: Putyika007 (95071)
csatornás Creative Commons License 2019.03.24 -3 0 95087

Az én hülyeségemen össze ne vesszen már senki,ha kérhetem!

Köszönöm a válaszokat,nagyjából már képben vagyok vele.

Régen én is jártam néhány versenyen,de nem tudtam fejlődni öntörvényű voltam és senki tanácsát nem fogadtam meg,egyszerűen csak jól lőttem és hagytak.

Ezek még ilyen ifjú gárdista igazolványos bulik voltak,ha ez mond valamit.

Ott az oktató egyszer sem emlitette a Diana légpuskát,csak az Anschütz,de azt még talán feleségül is vette volna,amilyen ódákat regélt...persze mi nem azzal lőttünk.

csatornás Creative Commons License 2019.03.24 -3 0 95086

Üdv.

Köszi az ajánlatot,viszont! A cp már másnál landolt csak a LOV 21-et hagyom meg co meghajtásúakból,még egy Walther cp99-et kell eltüntetnem és végzek is a projektel.

Pcp-re váltottam,szerintem ez a "legjobb".

Egyébként a Tisza tó vonzásában lakom,de van nekem egy jó ismerősöm akinél talán lapul valami Diana,jár versenyezni is,pár hete közzétett valami érmet is a face-n,majd egyszer elkunyerálom pár lövésre.

Előzmény: zolesz79 (95085)
zolesz79 Creative Commons License 2019.03.24 -1 0 95085

Üdv . Nem rég fel ajánlottad cp1.m-ett kipróbálásra amit ezuttal is köszönök . De ha nem vagyunk messze egymástól és kíváncsi vagy milyenek ezek a régi verseny puskák nálam is kipróbálhatsz D75-öt, FWB300s-t, Shul 312-t . Üdv..  

Előzmény: csatornás (95064)
Fricu1 Creative Commons License 2019.03.24 -1 2 95084

Senkit nem akarok bántani, téged sem.

De tapasztalataim szerint minden lövőnél eljön az a pont, amikor már nem elég neki a haveri sörözés után-közben leborogatott üres kupa élménye. Azt akarja, hogy oda menjen az a skuló - ahova ő akarja, és ne a véletlenen múljon a siker.

És ez az a pont amikor elkezdi válogatni a lövedéket, próbálgatja melyik fekszik neki (a puskájának), elkezdi polírozgatni a sütést. Kicseréli a csövet, drágább kukkert tesz rá és így tovább, végtelen a sor.

Ekkor jön rá, hogy a régi plinkerező puskájának ezer baja van. Ez az a pont amikor elkezdi böngészni a hirdetéseket, hogy olyan puskát vegyen, aminél legalább abban biztos lehet, hogy a többi már csak rajta múlik. És minden hibája ellenére a D75 is ez a kategória.

Az nem tuti, hogy mindenkink a kedvencévé válik, de a rossz szórás BIZTOSAN a lövő hibája.

És ez az a pont, amikor elkezdődhet az igazi fejlődés...

Előzmény: Putyika007 (95072)
pongo77 Creative Commons License 2019.03.24 -1 0 95083

Nemértem mi a lenéző? 

Előzmény: Putyika007 (95076)
robertó69 Creative Commons License 2019.03.24 -1 1 95082

Nagyjából ezt írtam én is! :-) Egyébként pont Húsvét környékén készülök az ominózus lőtérre, segítek bírózni egy kicsit...

Mondanám, hogy veszek magamnak könyvet, ha már ott vagyok, de már  a pisztolyos is megvan! :-)

 

A "plinker" fegyver ( most az össz súlyról/tömegről beszélek! ) előnye csak a kis gyerekeknél mutatkozik meg. Ha egy felnőtt ember nem birkózik meg egy gyári irányzékkal 4,5 kg-os puskával, ott komoly gondok vannak a háttérben!

 

Mondok egy kis motivációs történetet minden, a net előtt elpuhult fórumtársamnak: jár hozzánk egy nagyon betegeskedő  srác lőni. 8 évesen kezdte, tavaly előtt valamikor. A kis csőletörős LG 427-et első perctől rühellte, pedig attól könnyebb puskánk nem volt. Mivel ilyen kis gyerekeket még amúgy sem szabad szabad kézből edzeni, támasztásból lőtt sokáig. AR 20 diopteres puskával. Aztán elkezdte állva, 1-2 lövést leadva, aztán szigorú pihenés. Most 10 éves elmúlt már, és 20 lövést egy huzamban le tud adni állva, kicsivel több pihenőt beiktatva, mint a többiek. Tornaóra nélkül a sportlövészet sem megy senkinek, bárki bármit állítson.

Ha valakinek megadatik, hogy bele olvashat valamely válogatott kerettag sportlövőnk éves edzéstervébe, függetlenül a nemre, életkorra, és fegyveres számra, meg fog lepődni, a "célba lövés" mellett mi mindennel "kínozzák még őket egy heti 5 edzésnapos ciklus alatt, és milyen összetételben..

Előzmény: sako (95081)
sako Creative Commons License 2019.03.24 -1 0 95081

Tudom, hogy nem egy csúcs a könyv. De arra tökéletesen megfelel, hogy a kezdő amatőr, aki nem akar és nincs is lehetősége, hogy hozzáértő edző által okosodjon, meg tudja tanulni az alapokat. És már nem lesz "dögnehéz " neki a verseny légfegyver, valamint tudatosul benne néhány alapvető dolog, amit jó ha betart a lövészet hobbi művelésénél is. Ezzel lehet sikerélménye és lehet, hogy ráérez az ízére.

Sajnos Magyarországon nem ismerek más kiadványt, ami irányt tudna mutatni , segítséget tudna adni a kezdőknek a lövészsport elkezdésében.

 

Talán egyszer megértik azok is, akik "jobban" tudnak lőni az egyszerű plinker légpuskájukkal, mint a "márkás" verseny vasukkal. Mert ha így van, akkor ott a bajt nem a vasban, hanem a kezelőjében kell keresni.

Előzmény: robertó69 (95080)
robertó69 Creative Commons License 2019.03.24 -1 0 95080

Bármennyit fikázzák is szakmai berkekben( némileg joggal) azt az ominózus könyvet, egyrészt jelenleg nem elérhető hazai vonatkozású, ilyen színvonalú könyv, amit az "amatőrök" is egyből adaptálni tudnak, átlátható, és - az elmúlt évtizedek okosságainak új ismereteit kicsit félre téve - nem tartalmaz nagy blődségeket.

Én is azzal kezdtem az elméleti tanulást, megvan nekem is, nem bántam meg, hogy annó megvettem.

És, - még mielőtt bárki azzal vádolna, hogy haza beszélek - az a H.R. nem én vagyok, aki a közreműködők között szerepel a névsorban! :-)))

Ismerjük egymást személyesen, de legjobb tudomásunk szerint nem állunk közvetlen rokoni kapcsolatban. ;-)))

Előzmény: sako (95073)
ZoliD65 Creative Commons License 2019.03.24 -1 0 95079

Na meg a megfelelő lövedék kiválasztása az adott puskához , ez se mindig jellemző, hogy  fordítanak rá elég időt tesztelésre ,inkább kérdeznek itt- vagy facebook csoportokba, reagál 5 ember abból 3 azonost mond , jó legyen az , aztán kisül hogy a kérdező a 4. fél akinél már nem csípi a cső a másik 3 által ajánlottat ,  és megy a pislogás hogy mi van ?! 
Máris van egy csomó tényező ami elhanyagolásával fals képet kap a lövész a megvett puskáról, és arról hogy biztos megérte- e , aztán jön a kételkedés, utána a korábbiak elhanyagolása miatt egy esetleges csalódás és visszaállás a régi cuccra .

Előzmény: ZoliD65 (95078)
ZoliD65 Creative Commons License 2019.03.24 -1 0 95078

Megmutatkozna a "Hétköznapi embernél" is, csak nem akar vagy nem tud elég időd szánni a dologra , és  csak a puskától várja a jobb eredményt, a szerelékben és a csőben rejlő hibák felismersét már nem is részletezem ,
Magában nem vizsgálódik hogy mit ronthatott, nehéz is vizsgálódni , ha az alap hibákat amit Sako által említett  könyv  tartalmaz és az orvoslásukat is(meg még sok mást) , nem olvassa el egyszer de inkább sokszor . És ehhez kell(ene) egy jó adag objektivitás a lövőnek önmagával szemben , minden lövés leadásakor. 

Előzmény: Putyika007 (95075)
ZoliD65 Creative Commons License 2019.03.24 -1 0 95077

 "mesterlövész, versenyző"- Bagoly mondja verébnek..... 

Előzmény: Putyika007 (95076)
Putyika007 Creative Commons License 2019.03.24 -1 0 95076

Nem kellene ilyen lenéző hozzászólást közzétenni, hiszen azok száma, akik kevésbé ismerik a márkás légfegyverek előnyeit országunkban, nagyságrendekkel nagyobb, mint a fórumon résztvevőké!!!!!!!!

Ettől függetlenül még az is előfordulhat, hogy többen olvassák közülük időnként az ilyen és hasonló fórumokat, mint annak meglévő és elkötelezett tagsága.

Talán nem véletlen, hogy ilyen magas a száma a fegyverellenes lakosságnak!

Nem kellene-e esetleg ezen is elgondolkodni, mielőtt magvas, becsmérlő és lenéző posztokat teszünk közzé a nem egészen fegyverbuzzancs honfitársainkróL?????????????????

Előzmény: pongo77 (95074)
Putyika007 Creative Commons License 2019.03.24 -1 0 95075

Valamit félreértettél, vagy nem értelmezted megfelelően a beírásomat!

Én pusztán a részemről tapasztalt dolgokat írtam le a topiktárs kérdéseire!

Más dologról próbálsz vitába invitálni, ami nem fog menni, még mielőtt a többi "mesterlövész, versenyző" is besértődne a leírt dolgokon és nekem esne a szokás szerint! (előre is elnézést kérek a kisarkított és kicsit irritáló megnevezésért!)

Inkább el kellene gondolkodni azon, amit a topiktárs kérdezett és azon, mennyire lehet helyénvaló és logikus magyarázat, amit írtam (még egyszer, személyes tapasztalat révén, nem kevés "mintavételi sokaság" alapján).oNa meg azon is, hogy ma Magyarországon a légfegyverekkel rendelkezők, vagy azt birtokolni kívánók közül milyen arányban vannak a hozzáértő és típusokat ismerők és milyen arányban azok, akik csak szeretnek, szeretnének lövöldözni, más legális forrás nem lévén, légfegyverekkel!

A magam részéről továbbiakban is fenntartom, hogy tudom, gyakorlatban is érzem (bizonyos feltételek teljesülése esetén) a különbséget, ám ez a "hétköznapi emberek" nagy részénél nem mutatkozik meg összefüggéseiben az ár  arányával!

És ezt továbbra is fenntartom!

Erről és csak is erről azonban hajlandó is vagyok vitázni, ha fel tudsz mutatni egy olyan "mintavételi sokaságot", akik amatőrként egyértelműen meg tudják ezt cáfolni!

Topiktárs kérdéséből ítélve nem jellemző ez! 

Előzmény: sako (95073)
pongo77 Creative Commons License 2019.03.24 -1 0 95074

Jól írod bezony kell az a tömeg. Akinek meg nem az lövöldözzön vmi 2kilós vacakkal. A cél mellé🙁

Előzmény: sako (95073)
sako Creative Commons License 2019.03.24 -1 0 95073

Érdekes megállapításaid vannak. Igen , "dögnehéz" a D-75 légpuska. És a FWB 300, valamint az Anschütz 380? 

A nehéz- könnyű témához lenne egy kérdésem: Vajon miért ekkora súlyúak ezek a verseny vasak? Miért maximálták a szabályokban az 5 kg súlyhatárt? És ezt miért pont a 10 méteres olimpiai számot lövők tették?

Magyarországon szinte mindenki ért a lövész sportokhoz, ugyanúgy mint a focihoz. Csupán az a baj, hogy ez a tudás nem a szakmától, hanem a haveroktól- ismerősöktől származik.  Annyi szakmaiság van benne, hogy a célt el kell találni. De már arra nem terjed ki, hogy a lövészet elméletét alkalmazza. Ha egy verseny légfegyvert a lövész a szabályos testtartásban fogja, egyáltalán nem lesz nehéz az 5 kg, mert nem a súlyt tartja a kezével!

 

Jó párszor leírtam: Nagyon kis befektetéssel, kb 2000,-Ft-ért megvehető a Sportlövészet módszertana és eszközei című könyv, akár közvetlenül a szerzőtől, aki a káli lövészklub vezetője. Néhányan megfogadva ezt a tanácsot, megvették és elolvasták. Elkezdték alkalmazni az ott leírt okosságokat és azonnal megmutatkozott az eredményeiken. Kis befektetéssel, nagy hozam. :-)

Ha kell valakinek, megadom az elérhetőségét. Esetleg tudok is adni egy-két példányt.

 

A hobbilövésznek elég ha eltalálja a sörösdobozt? És ha már minden lövésre eltalálja, egy idő után nem a feliratok betűire fog célozni?  Ki mit szeretne: Minden találat  a cél közelében , vagy minden találat lehetőleg ott legyen ahova céloztam. Ezt  bizony tanulni kell, ezért tenni kell. Persze elképzelhető, hogy vannak akik már így születtek, hogy beléjük van kódolva ez a tudás.  :-)

 

Egy egyszerű történet: Volt itt nálam egy vadász ember és a párja. Lőttek egy D-75-l a kertemben. A vadász  az ő megszokott stílusában. A párjának elmagyaráztam, hogy hogyan próbálkozzon. Ő megfogadta a tanácsokat és a találataival lealázta a nagy vadászt. Aztán kipróbáltak más rúgós légpuskákat is. És a hölgy volt abban is a nyerő! Az okok a fentiekben keresendők. Más  tűzfegyverrel vadászni egy aránylag nagy célra és más légpuskával lyukba lyukat lőni.

Előzmény: Putyika007 (95072)
Putyika007 Creative Commons License 2019.03.24 -1 2 95072

Szvsz épp azért, amiért a Te fejedben is felmerültek ezek a kérdések!

Olvasva a fegyveres topikokat az egyik legnagyobb "marketinggel" és hírveréssel rendelkező légfegyver típus (bár szvsz azért akad még néhány, ami legalább ennyit tud és egyszerűbb, könnyebben karban-tartható, szerelhető stb..

Aztán olvasva ezeket, rászánja magát az illető és vesz egy ilyet annyiért, amennyit még sosem szánt légpuskára.

Ha sikerül egy valóban szép és jó példányt kifognia, eleinte körbecsodálkozza, egy-két előnyét még meg is érzi, aztán kezdi érezni, hogy számára ezzel nincs nagyobb sikerélmény, mert ugyanúgy rossz a technikája, ráadásul nehéz a fegyver mint a rosseb és sokkal kényesebb, mint ami eddig volt, sokkal jobban kell félteni, mert sokba került.

Aztán szépen bekerül a szekrény mélyére és újra a régi megszokott lesz használva. Így egy idő után rájön, hogy számára ez fölösleges pénzkidobás volt és eladja. A jó hír esetében az, hogy legalább nem tud rajta sokat bukni, ha valamiért nem kókányolt bele.

Lehet lehurrogni, de számos jó- és kevésbé jó ismerősből merítettem ezt a tapasztalatot.

A magam részéről inkább gyűjteményi értéke van ezeknek a vasaknak és be kell ismerjem, hogy a nekiüléses, asztalon feltámasztott "precízós" lövészetemen kívül a mai napig jobbat lövök a Crosman 1760-nal 20-25 méterig, mint bármelyik márkás vasammal, pedig tudom és elismerem, hogy minőségileg nagy ám a különbség, nem is kicsit!

Előzmény: csatornás (95064)
Putyika007 Creative Commons License 2019.03.24 -1 1 95071

Van mindegyikből, a 75-ből kettő is és épp az ilyen fórumokon olvasott hírverések révén kezdtem neki gyűjteni a régi verseny puskákat.

Nálam az FWB 300S és a "vadásziasabb" tusájú FWB 150 valahogy jobban bejön, nem beszélve a Walther LGV és LG 55-ről.

Tény, hogy sokkal másabb egy egyszerű hétköznapi nép-puskához képest, de aki nem rendelkezik az átlagnál valamivel jobb lőtudással nem biztos, hogy el fog ájulni a saját teljesítményétől egy minőségibb puskával lőve.

Főleg ha nem nagyon van eleresztve anyagilag, mert a sörösdoboz lövészetnél túl nagy előnyét nem fogja látni a márkás vasaknak. Az első "pofáraesés" már a súlykülönbségnél ki fog jönni egyeseknél.

És szvsz valami hasonló miatt kérdezett a topiktárs.

Az viszont biztos és igazol minden márkás légfegyver mellett "hadakozót", hogy egy bizonyos lőtudás szint felett megdöbbentő eredményeket okoz a puskák közötti különbség, de főleg nagyobb távolságokon.

Valamikor réges-régen nálam kötött ki a kínai alsókarosod, amit megszelídítettél és elláttad egy tusa-hosszabbítóval! Még Én is jobbat lőttem vele 10-15 méteren, mint pl. Salvia-val és FÉG-ekkel.

Az igazi megdöbbenés részemről akkor volt, amikor egy amolyan házi topik-találkozón az egyik topiktársunk, aki ugyan versenyezget, de nagyon ritkán kerül dobogós helyezésre, pár gyakorló lövés után 10 méteren tolta vele az egybeszakadó lövéseket.

Nekem ez még a legjobb vasakkal sem nagyon megy, még támasztékból sem (nem röhögni, nem csúfolni, elismerem, hogy lőkészség nélküli balfék vagyok), bár csípőből pisztollyal simán borogatom a sörösdobozokat 15 méterről is és korongozásnál sem hibázok sokat.

Előzmény: mastersergeant (95062)
Putyika007 Creative Commons License 2019.03.24 -1 1 95070

+1!

Plusz a sokkal ritkább "gyorsítós" elsütő-szerkezet! Ez így egyben nagyon ritka kuriózum lehet.

Ráadásul a német fizetésekhez képest nincs túl nagy ára, hiszen láttunk már itteni "E-Gun-ozoktól" 500-600 Eurós hirdetések belinkelését ennél jóval gyakoribb fegyverekről is.

Előzmény: mastersergeant (95061)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!