A "politikai erkölcs" meddigterjedésére jó példák az elmúlt hetekből:
1. Horváth Béla kisgazda frakcióvezető médiamanipulációnak nevezi azt a filmet, amit a TV2 játszik le neki a Környezetgazdálkodási Intézet pazarlásáról. Nem sokkal ezután lemondatják a panamát feltáró igazgatót és elküldik a minisztert.
2. Megfélemlítik a Torgyán- ellenes puccsot támogató kisgazda vezetőket, akik ezután elnyomják és meghamisítják a tagság hangját: az öt puccsista magára marad, Traktorgyán - miután Venezuelából megüzente hogy ő nem utazik sokat - rombol tovább.
3. Mindehhez a miniszterelnöknek egyetlen szava sincs, nehogy meginogjon a koalíció.
4. A miniszterelnök miután belátja, hogy a külpolitikában egynémely dolgot elcseszett, Horn Gyula segítségét kéri, vastag bőrrel a pofáján, hiszen eddig coclibpufajkásbokroscsomaggalországotnyúzóellopónak hívta.
És folytathatnám.
Arra megy ki a játék, hogy jövőre minél kevesebben forduljanak el a politikától és ne menjenek szavazni.
"Torgyán József állítása szerint le sem zárta a vagyonnyilatkozatát, nem tudja, melyik a nyílt, melyik a zárt - jelentette ki a kisgazda pártelnök-miniszter vasárnap esti tévéinterjújában. Bár előre egyeztetett kérdések szerepeltek a Hét vasárnap esti műsorában folytatott élő beszélgetésben, a földművelésügyi miniszter nem hagyott időt arra, hogy a műsorvezető feltegye kérdéseit az Agrárinnovációs Kht. ügyeivel kapcsolatban. A pártelnök-miniszter rendre utasította a riporternőt, és azt állította, hogy a közszolgálati televízió a lejáratására törekedett a vagyonnyilatkozatáról szóló híradásokban."
Ez csak a lead, a teljes hírt elolvashatjátok a Torgyánról szóló topicban.
Én meg szépen csendben gyűjtöm a példákat a politikusaink és elsősorban Torgyán erkölcsi minimalizmusára és arcátlanságára.
Kissé egyoldalú voltam. Fel kellett volna ajánlani lemondását képviselői mándátumáról Vancsik Zoltánnak, Csintalan Sándornak, Szekeres Imrének, és általában minden olyan magyar politikusnak is, akik bármilyen gyanús ügybe keveredtek.
Azok az emberek, akiknek a polgárok bizalmat szavaznak legyenek méltóak a bizalomra.
"Mellesleg az a véleményem, hogy fejlett demokráciákban ilyen esetek után magától értetődő, hogy az érintett kormánytag felajánlja lemondását, vagy minimum válaszol a vádakra, tisztázandó ártatlanságát. Torgyán ezt nem teszi, ehelyett úgy csinál, mintha nem is létezne a hír."
- ugyan kedves Démon, holsz élsz Te? A Horn-kormány zsebes-privatizációi, 100 milliárdos botrányai, és az "ő is a mi kutyánk kölyke" hozzáállásai után az ingerküszöb nagyon leszállítódott ám!
A "fejlett" demokráciákkal való példálózással pedig nem sokra mész egy olyan országban, ahol a népképviselet csak formális, mert minden helyet leosztottak már, hatalmas az adósságteher (azok fizetik, akik nem tehetnek róla), a bíróság munkalassítással hozza kedvező helyzetbe az alvilágot és a csirke/autótolvajt, gyakorlatilag nincs önálló játéktér a sem gazdaságpolitikában
(bénító adósságteher a magánosítások után is), sem a külpolitikában.
Hogy mit csimál Pákh meg Simon, azt meg remélem a nemzetbiztonságiak figyelemmel kísérik , mint ahogy figyelemmel kellene kísérniük a többi gyanús, magyarországon tevékenykedő "vállalkozót" - magyart, ukránt, oroszt, kínait, ameriakit, izraelit, törököt, arabot, hollandot, szerbet, albánt stb. származásra és pártállásra (szoci, stadesz, fidesz, kisgazda, miép, komcsi, keresténydemokrata, zöld) való tekintet nélkül.
Politikai erkölcs??????
ez olyan, mint a kurvák szüzessége, a ragadozók salátafogyasztása, vagy Torgyán önként vállalt kétnapos hallgatása.
És hogy mi várható "ezektől"?
Szokai Imre 1994-ben azt mondta, amikor valaki figyelmeztette: nem lesz jó ez így, hogy "mi vagyunk kormányon, azt csinálunk, amit akarunk".
Szerintem lesznek még itt nürnbergi perek...
csak ahogy elébb kell 1-2 látványos bukta.
Torgyánt momentán nem baszogatnám, mert valahol ez az érdeke a fiúknak is.
Újabb adalék a topicnyitó témához. A békesség kedvéért a teljes hírt idekopiztam, nehogy csúsztatással vádoljon meg valaki.
"Torgyán József titkos tanácsadóiról kérdezte a miniszterelnököt a parlamentben Keller László szocialista képviselő. A Világgazdaság ugyanis megírta, hogy még nemzetbiztonsági kockázatot is jelenthet az országnak Torgyán József kapcsolata Pákh Imrével.
Pákh Imre amerikában élő üzletember üzleti édekeltségei elsősorban Oroszországban és Ukrajnában vannak és az elmúlt években szoros kapcsolatba került Torgyán Józseffel. Ezt támasztja alá a közös tengerparti nyaralásukról készült fotó is, amelyen látható még Simon László, Pákh magyarországi üzlettársa is.
A földművelésügyi minisztérium felügyelete alatt álló Agrárinnovációs társaság májusban kötött szerződést Simon Lászlóval. A vállalkozó, aki a Világgazdaság c. napilap szerint egy száz cégből álló vállalatbirodalomnak volt a vezetője, Pákh Imre, Amerikában élő vállalkozó magyarországi érdekeltségeit képviseli.
A Pákh-család az egykori nyilasok által alapított amerikai hungarista mozgalom támogatójának számít. A családfőnek jelentős orosz-ukrán üzleti kapcsolatai vannak, információk szerint nemzetbiztonsági körökben fegyverkereskedőként tartják számon.
A Világgazdaság úgy tudja, hogy az Agrárinnovációs Kht-t gyakorlatilag a család képviselője, Simon László irányítja, aki rendszeresen részt vesz a Pákh-család, és Torgyán József januári közös nyaralásain. Egy felvétel például, amelyik a Sztori magazinban jelent meg, a Holland Antillákon készült az év elején.
Az ügyről megpróbáltuk megkérdezni Torgyán József földművelésügyi minisztert, ám ő a sajtót hibáztatva mindenért, még a kérdést sem hallgatta meg.
A Parlamentben is szóba kerültek a miniszter kapcsolatai. A szocialista Keller László szerint Torgyán József személye a tanácsadók miatt nemzetbiztonsági kockázatot jelent.
Keller László azt mondta: " Mit várjunk attól az államtitkártól, akinek minisztere átláthatatlanul összekapcsolódó ukrán, orosz, szélsőjobboldali amerikai erők alkotta cégbirodalom meghatározó személyének befolyása alatt áll"
Orbán Viktor szerint meglepő, hogy az ellenzék már nemcsak szakmailag, hanem politikailag is kritizálja Torgyánt, és minisztériumát.
Az Agrárinnovációs Kht. vezetője cáfolja, hogy a társaságot valójában Simon László irányítaná. Székely Péter közölte, hogy a szerződést augusztusban felbontották. Az ügy információink szerint már korábban felkeltette a hazai titkosszolgálatok figyelmét. Pákh Imre magyarországi tevékenysége és Torgyánnal kialakult jó kapcsolata ugyanis kormánykörökben is komoly aggodalmat okozott."
Mellesleg az a véleményem, hogy fejlett demokráciákban ilyen esetek után magától értetődő, hogy az érintett kormánytag felajánlja lemondását, vagy minimum válaszol a vádakra, tisztázandó ártatlanságát. Torgyán ezt nem teszi, ehelyett úgy csinál, mintha nem is létezne a hír.
Bocs, ha félreértettél. Én az Orbán-nemzedék alatt nem Orbán és Tsai Rt.-t értettem,Rogán és csapatával a nyomában, hanem az ő generációjukat -félreértés ne essék, nem általában mindenki, és nem ők a hibásak ebben, hanem a - vegyük úgy, ahogy te mondod - a társadalom.
De azért nehogy már elhiggyem, hogy Orbánék hívő emberek, azért mert most ájtatoskodnak. Ez most hozzátartozik ahhoz az egyházakkal kötött alkukhoz, aminek másik oldalán olyan apró jeleket vél felfedezni az ember, hogy egy lelkész adja be a ktgvetési módosító javaslatként, hogy 1.5Mrd Ft-tal emeljék meg a Stumpf-rokonok által vezetett cég tőkéjét. Miért kell ehhez egy lelkész?
Nemtudom mit csinált Kövér 15 éves korában,1974-ben.( Gondolom focizott, de hogy nem templomba járt, az biztos.)
Az egyetem után 1983-tól volt az MSZMP KB egyik intézetének fizetett alkalmazottja.
Forrás: Kövér László önéletrajza - Ki kicsoda 1991-92. Ide mindenki saját anyagát adja le, nem a bolsevikok írják.)
Előbb mondtam már, hogy akkor jelentkezz, ha emúlt a böfögésed.
Nekem egy olyan ember, aki életében nem dolgozott csak az MSZMP KB fizetett alkalmazottjaként, mint Kövér Berija László, Marx Károlyra hasonlít, akit Engels tartott el tőkésként. Hihető, amit mond. Persze.Hogyne.Még áldoz is. De gyónni gyónt előtte?
Cogito, ha böfögésen túl mást is tudsz mondani, az is elég, hogy - uff-uff - akkor csöngess!
Az olasz példára itthon még nem érett meg az idő.
De hogy előbb utóbb el kell jönnie az biztosnak látszik, hogy kik lesznek a végrehajtói az még nyomokban sem fedezhető fel.
Ez nem igazán lyó meglátás SZVSZ.
Valójában nem a poltikai elit moráljával van baly, hanem a társadaloméval, csak az kevésbé látszik és a társadalom sem szivesen veszi észre saját magán.
Statisztikailag az tünik számomra valószinünek, hogy tettszöleges véletlen minta esetén, akik hatalomrakerülnének ugyanezen ártalmak sulytanák.
Én most kezdeném gyakorolni ezt a fajta mentalitást, - abban segítsél, ha lehet, - felebarátilag, - hogy melyik versenyzőről kell elképzelnem a szilárd és megalapozott hitet, - és a hit minéműségéről is ha egy-két szóval kisegítenél...
Szóval akkor Orbánról, Kövérről, vagy Deutschról kell hinnem, hogy hisz?
:O))))
Amiről te beszélsz az nem az, ahogy a felsoroltak viszonyulnak a keresztény vallásokhoz, hanem az, ahogy te meg a társaid idomulnak a baloldalisághoz, vagy a zsidó valláshoz. Ezt a haszonlesést és képmutatást te csak azért képzeled másokról, mert te ilyen vagy, és el sem tudod képzelni, hogy egy embernek szilárd megggyőződése legyen. Szánalmas, üreslelkű ember vagy.
Régóta meggyőződésem, hogy az Orbán-nemzedék az első, akiknek már a szülei sem kaptak vallásos nevelést, ezért csak az űrt tudták továbbadni gyermekeiknek. (Mert lehetett előtte is nemvallásos valaki, de látta, tapasztalta, hogy mi a hit.De akik nem látták, csak olvastak róla, mert otthon nem tapasztalták már az apáik sem, azok meg tanulhatnak-olvashatnak a vallásról, hinni sose képesek, ha akarnak akkor se, mert azt nem lehet megtanulni.)Nem lehet előbb Isten nélkül Marxba szerelmesnek lenni, mint Szájer és Kövér, és utána célszerűségi szempontból, mert azon az oldalon csak van hely, hirtelen felfedezni magunkban a vallásosságot. Nem lehet azt eltervezni, hogy mostantól hinni fogok, mert ez tűnik célszerűnek. Ezekből a keresztény erkölcs mindig is hiányzott, és sose lesz meg. Hirdetni lehet mocskos pofával, mint Bayer Zsolt, lehet nyüvezni, mint Kövér Berija László, meg lehet kiröhögni a papokat, amikor azt hiszi, hogy nem látja senki, mint Orbán. De utána ájtatosnak lenni, meg misére járni, és azt hinni, hogy ezzel ezt is letudtuk: a napi adagot, annak semmi köze nincs a valláshoz, meg a keresztény erkölcshöz.
Olaszországban fiatal és elszánt újságírók, ügyészek és bírók elégelték meg, és tettek (viszonylagos) rendet. És ha jól meggondoljuk, igazából az ő dolguk, nem az eszköztelen civileké.
Az ellen a mocsok ellen, ami most a magyar politikai közéletben folyik, sokat nem tehetsz.
Végeredményben ez egy szabadon választott kormány, amelynek a hatalma törvényes.
Más kérdés azonban az, hogy a hatalomgyakorlás során az általam elfogadottnak tartott erkölcsi normákat sorozatban átlépi, mások szerint törvényeket is sért.
Fogcsikorgatva, és átkozódva kikell bekkelni a választásokig hátralévő időt, és akkor a szavazással kell őket eltávolítani.
Másik kevésbé javallott megoldás, hogy magadévá teszed az ő értékrendjüket, és te is lopsz, csalsz, hazudsz, és ha megkérdezik, miért teszed, mond azt, hogy mások is ezt teszik, és nem is emlékszel rá, és te nem vagy okmányszakártő.
"Tényleg alfogadható ez az etikátlan, átlátszó visszaélés a politikai hatalommal?"
Kedves Deamon! Te elfogadod? És, ha nem, mit teszel ellene? Vagy azért "tényleg", mert tényleg?;-)
Egyébként,- ahogy jacksonhole is írta (mármint az egyéb lehetőségek hiányát),- én nemigen látok ma más lehetőséget, mint a különféle civil "megmozdulások", vagy a legyintés, hogy ááh, úgysem lehet semmit tenni.
Ami nem létezik, az nem is terjed.
Aki nem dolgozik, az ne is egyék.
Politikusaink pedig majd meggebednek a munkába. Hogy a szgény népen segítsenek, osszágunkat építsék.
Meg is érdemlik a különleges elbánást ennyi munka után.!
Na, jól van, vedd bele Csintalant is, nem erről van szó. Én csak mellékesen jegyeztem meg azt, hogy kicsit elfogult a topicnyitó, de hát ezek ma a témák, nem Csintalan. Amit feldobtál, az a kérdés, hogy mi a büdös francot kezdjük ezzel a - szerintük - elittel. Erre próbáltam reagálni, hogy mit tud az anyázáson túl tenni az ember. Aztán persze mind olyanokat mondtam, amit csak ők tudnának megtenni, de ehhez nem fűződik érdekük. Szóval úgy áll most a konstrukció, hogy a változások véghezvitele - amely a politikai elit ellen irányulnának -, az ő kezükben van. Tehát explicite csak a parlamenten kívűli eszköztár adott, de az elég kényes. Parlamentáris eszközként csak azt lehet alkalmazni, hogy a jelenleg nem érdeklődő 35-40%-nyi állampolgárt megnyered egy nem kormányzó,csak ellenőrző szerepet elvállaló kvázi pártra. ( Ami egyből gyanús lesz, meg kampány lesz ellene stb.) Egyéb baromság most nem jut eszembe.
Talán valóban kissé elfogultnak tűnik a topicnyitó, mégis legyen szabad felhívnom a figyelmedet arra, hogy azt is beleírtam, hogy ez nemcsak a mai kormányunkra vonatkozik, hanem mindegyikre. A kiemelések azért ilyenek, mert ezek a legaktuálisabbak és érzékeltetni próbáltam velük, hogy szűk másfél hónap alatt mennyi ilyen jelenik meg a hatalomról, ami mellett többnyire elsiklik a közvélemény. A sajtó rágcsálja egy kicsit az ügyeket, aztán sehol semmi. Mindazonáltal ismét hangsúlyozni szeretném, hogy nem kizárólag a jelenlegi elitről beszéltem.
De ha jobban tetszik, belevehetem Csintalan Oil Sándort is a felsorolásba.
Akár erkölcsös, akár nem, mindegyik megpróbál saját erkölcsi normát felállítani a saját értékrendje mentén, és elnevezi azt.
szocialista erkölcs
polgári erkölcs
keresztény erkölcs
stb
és a saját magának felállított mércének mindenkor megfelel.
Így igaz.
Persze attól függ, hogy melyik versenyszámban értékeljük az ifjú versenyzőket.
Mert lopásban és gusztustalankodásban vitathatatlan az első helyük, - de a diktatorikus törekvésekben is az elismerésre méltó második helyet őrzik, - Rákositól csak egy cseppnyit lemaradva...
És valóban, - vannak benne erkölcsös politikusok is. Nomármost csak az a kérdés, milyenek azok az erkölcsök. Mindenesetre a tízparancsolatból a felebarátod házát, mezejét, ugye nem jött be, - felebarátod felesége sem nyerő, a ne lopjról ugye ne beszéljünk, a ne paráználkodj ugye, szintén nem nyert - no viszont még nem öltek és több templomot is végighasoncsúsztak, - úgyhogy a tartalom 2,2 - a kivitel meg 3,5...
:O))))
Első olvasatra döbbenetes igazad van. Itt erkölcsöt ne keressünk, ez másról szól. Ez a hatalom megszerzésének és megtartásának művészete ( vagy valami ilyesmit írt le egy klasszikus, nem t'om ki.)
De Daemon topicnyitója - ami egy kicsit elfogult, mertháthogy nem a FIDESZ-kisgazdi vonallal kezdődött ez a dolog, az előtte regnálókat se felejtsük el - azt feszegeti szerintem, hogy tudomásulvéve az általad leírtakat, mit lehet ez ellen tenni.
Nem tudom. Csak halvány elképzelésfélék vannak az ember fejében, de közös tulajdonsága mindegyiknek, hogy szorosabb kontroll alá kell venni ezt a szférát. Mik a megoldáshoz közelebb vezető technikák?
1. Közelebb vinni őket a megrendelőkhöz - választók, érdekeltek. Erre volt egy technika régen, aztán eltörölték, mert nem egyértelmű az indíttatás: a képviselő visszahívása. Ezt mindegyik párt helyeselte, mert ebben közösek: időközi ellenőrzést, azt nem kérjük.
Én se vagyok meggyőződve arról, hogy ez sikeres módszer, mármint a visszahívás, mert az akciózásnak megvannak a hátulütői.
2.Kivenni a kezükből azokat az eszközöket, amelyeknek nem feltétlenül náluk a helye. Pénz feletti diszponálást visszaszorítani, decentralizálni a ktgvetést, amennyire lehet. Levinni a döntések egy részét arra szintre, ahol jobban számonkérhetőek az urak, vagyis az önkormányzatok felé nagyobb szeletet haggyunk, mint most.
3. A pártokráciát vissza kell szorítani. A jelenleg uralkodó pártok sokkal inkább magukon viselik a biznisz-jelleget, mint eddig akármelyik.
Ma nap mint nap azzal szembesül az ember, hogy FIDESZ esetében 5-6 fő,FKGP esetében 1 fő dönti el, hogy kit rendszabályoznak meg - kizárjuk, megvonjuk a területét, visszahívjuk bizottságokból stb. - ha nem a kis mag elképzelése szerint pofázik. A képviselők között azért több a bólogató, mert már a bekerüléskor - helyi képviselőjelöltként, listatagként - az volt az alapvető szempont, hogy ha bekerülsz, akkor ezt kapod, azt kapod, szavazáskor meg ezt a gombot nyomod meg. ( Szerencsétlen FIDESZ-es csaj, egy bizottsági tartózkodás után megkapta a Szájertől, hogy el lehet húzni a francba.Nem vétózott,csak tartózkodott. Lehet hogy hülye véleménye volt, nem is lehet támogatni, de hogy azért zárják ki mert tartózkodott, nem a négyek bandája által előírt gombot nyomta meg, azért kapta ezt.)