Keresés

Részletes keresés

the_biker Creative Commons License 2001.04.29 0 0 57
Sziasztok,

Nem tudom, hogy másnak is gondot jelentett -e a JAVA -s alkalmazások a Konqueror alatt ?
Próbálkoztam mindennel sőt még írtam az Index - Linux -on tesztelő srácnak is de Ő is azt mondta, hogy nem ment minden oldalom a java
Most olvastam egy megoldást, nekem bejött úgy néz ki :)
http://www.blackdown.org/java-linux/mirrors.html

Innen kell letölteni a becsomagolt file -t és kibontani majd a böngészőben beállítani a könyvtár elérését.
Sok sikert !

The Biker
Ui: Sajna a pontos cikket nem találtam meg ...

qury Creative Commons License 2001.04.20 0 0 56
Sziasztok!
Mit mondjak nagyon király ez a Mandrake 7.2. A 8-as is biztos jó lesz. Nekem csak egy problémám van a linuxokkal: nem tudok internetezni egyik disztribbel sem novell hálóról.
Nem tudom meg lehet-e egyátalán ezt oldani, ha valalkinek van valami ötlete, az plz írja meg.
Köszi
micu Creative Commons License 2001.04.19 0 0 55
Van linux only változat 99$-ért. Meg van freemware (plex86) ami szépan alakul (NT4 már fut vele de még erösen fejlesztés alatt van). Abban mindkettö hasonlít hogy k*va lassúak. Meg van wine ami elég sok dolgot elfuttat (Pl. Delphi2, részben 3,4, pár játék, stb, ráadásul W$ sem kell neki), de még több dolgot nem. Azt viszont elég gyorsan teszi.
Előzmény: jkowa (52)
jkowa Creative Commons License 2001.04.19 0 0 54
Köszi!

Láma láma, hát akkor én meg nagyon kis láma vagyok, mert én még idáig sem jutottam :))

De köszi a választ.

J.Kowa

Előzmény: the_biker (53)
the_biker Creative Commons License 2001.04.19 0 0 53
Hali,

A WM -nak van 1 hónapos verziója is. Le kell tölteni a progit és kitölteni egy regisztrációt. Ekkor küldenek egy kulcsot amit be kell másolni egy adott helyre. Telepítés majd ha jól másoltad be a kulcsot akkor elindul a "gép" a virtuális :)
Valahol van magyar doksi is a WM konfigurációjáról. http://linux.index.hu/?site=hardware/VMware/vmwarenew.html

Itt megtalálsz minde infót. Azonban nekem nagyon lassú volt. Van egy másik progi is a Lin4Win.
Na ez már jobb. Itt a W95 telepítés normál sebességgel zajlott de ez egy külön boot lehetőséget hoz létre. ( Lin4Win). Neten keresztül tölti le a szükséges file -ket a kernel és a distrib függvényében. Azonban nekem ezzel a bootolással nem ment a háló és a net sem .... :(
Persze én csak egy láma vagyok ... :) Majd a nagyok megmondják a frankót !!

Üdv

the Biker

Előzmény: jkowa (52)
jkowa Creative Commons License 2001.04.19 0 0 52
Sziasztok!

Megint van egy pár kérdésem. Elösször is. Mit tudtok mondani a Star Office 5.2-röl, vagy az Open Office 6-rol. Tegyem fel a Star O. -t, vagy várjam meg az Open O.t?...Na csak azért kérdem mert kell egy office csomag a linux alá, lehetőleg olyan ami a kicsipuha irodai csomagjával együt tud müködni.

Másik. Hallottam a WM programmrol, és azt mondták hogy bírja a kicsipuha programokat. Ok. Megnéztem a honlapjukat meg a telepítési procedurát. Meglepödtem hogy ilyen drágán adják a full versiont. Van ingyenes verzioja? Probálta már valaki? Ha igen, szívesen olvasnám a tapasztalatokat.

Az eddigi tanácsok alapján sikerült egy kicsit javítanom a mandrake használatán. Igaz van még mit tanulnom.

Köszi.

J. Kowa

kerekj Creative Commons License 2001.04.18 0 0 51
Haliho!
Kb. egy honapja probalgatom a Mandreket (7.2), es nem ertem, hogyan kellene beallitani az egeret, hogy jol mukodjon.
PS2-es A4Tech 4D-s egerem van, amelyik elvileg kulon gorgeti a vizszintest es a fuggolegest is. Winfos alatt jol megy, nincs hiba, de Linux alatt vagy elfelejti, hogy kepes gorgetni, vagy csak a fel-le ket veghelyzetet ismeri, es nincsenek fokozatok. (pl, hogy egy-egy sort gorgessen)
A vizszintes gorgetesrol, pedig teljesen elfelejtkezett.
Ha van valakinek otlete, kerem irjon, akar privatba is. Nagyon koszonom: Kerek
the_biker Creative Commons License 2001.04.17 0 0 50
Ha kell akkor én szívessen megírom Neked. Dobj meg egy mail -el ha szükséged van rá ...
Előzmény: VonBraun (48)
RogerWilco Creative Commons License 2001.04.17 0 0 49
Próbáld terminálablakból elinditani, akkor látni is fogod, hogy mi nem tetszik neki, miért nem indul. Saját tapasztalat szerint akkor szokott ilyen elöfordulni, ha valamit keres, aztán nem találja (--nodeps kapcsolóval felrakott programok különösen szeretnek NEM elindulni :-))
Előzmény: jkowa (47)
VonBraun Creative Commons License 2001.04.17 0 0 48
Hello emberek.
7.0-2-m van, de szeretnék egy 7.2-t. Csak modemmel tudok csatlakozni, így a letöltés nemigen jöhet szóba.
Szóval, szeretnék egy 7.2 verzió cd-ihez hozzájutni, ha valaki tud bármilyen megoldást (a hwsw-n kívül...), írjon már, légyszives.
jkowa Creative Commons License 2001.04.14 0 0 47
Köszi a kilövési tanácsot....

A progi meg nem panaszkodik semmire, már az amelyik nem akar elindulni, csak egyszerűen kattintok hogy induljon, alul megjelenik a forgó cd meg a progi neve aztán utánna semmi......peding ne 30 prceket töltök a gép elött.

Na most, ha elindult a progi, de nagyon lassan tölti be magát, akkor valami gáz van, amihez szívesen fogadok bármilyen segítséget.

J.Kowa

Előzmény: Solt (46)
Solt Creative Commons License 2001.04.13 0 0 46
"...Ilyet én még nem pipáltam. Kifagyot progi...": A Ctrl+Alt+Esc után megjelenő halálfejjel tudsz kilőni programokat. Ilyet amúgy még én sem pipáltam, pedig mióta kijött a M7.2, azt használom.
"Néhány program nem akar elindulni": Pl.? És hogyan hozza tudomásodra, hogy nem kíván elindulni?
Próbáld meg egy terminál-ablakban beírni a program parancsát, és kifigyelni, mire panaszkodik.
"nem tudom megnézni a flash oldalakat": Én a Netscape-et használom ("gyári" Mandrake rpm), ez tartalmazza a flash plugint, ami működik is.
Van amiben a Linux a gyorsabb, van amiben a másik, a sebességen azonban még mindig lehet segíteni...
Előzmény: jkowa (45)
jkowa Creative Commons License 2001.04.13 0 0 45
Sziasztok!

A munkahelyement felraktam a 7.2-töt egy külön particióra a win mellé, mert már kissé elegem kezdet lenni a kicsipuha ablakának a hidegleléseiböl. Gondoltam, hogy a mandrake majd csak hoz valami jobbat..
A telepítése,(javasolt) teljesen korrektül zajlott le, mindent felismert..minden ok. Kezdő lévén a KDE asztallal kezdtem, de egy kicst visszavetette az örömöt, hogy lassabb mint a win alat megszokot sebesség...előhívtam héhány programot....pl. xmms, netscape, kword meg egy pár játékot hogy megnézzem mennyire terhelhető....nem hittem a szememnek, mikor a mandrake kifagyot ettöl. Ilyet én még nem pipáltam. Kifagyot progi, igaz a linux futott tovább, de az istennek nem tudtam levakarni az asztalrol a lefagyot progit...Hogy kell?...

Egy kicsit az is elvette a kedvemet, (de nem teljesen, mert még bizom) hogy néhány program az istennek sem akart elindulni, pedig erös vassal dolgozom. 400 PII, 128 RAM, 8 GB HDD. Pedig fel vannak telepíteve..:((

Nagyon sajnáltam azt is, hogy nem tudom megnézni a flash oldalakat a neten, sem a Netscappel, sem a konkerorral..:((.pedig plug-in is leszedtem a netröl....

Kell még a linuxnak fejlödnie...de bízom hogy gyorsan a megfelelő szintre jutt...

terrakotta Creative Commons License 2001.03.16 0 0 44
A balsa nevü levelezöprogramot hasznaltam ami miatt modositanom kellett a var spool mail path -on valamelyik jogkiosztast (chown, chmod -al), mert a file-locking problemaja van a balsa-nak. Valamelyik szemfüles renszerprogram ezt eszrevette es modositotta biztonsagi okokra hivatkozva amit en sajnos engedelyeztem. Azota csak a Necckep-Messenger kepes leveleket kapni es küldeni...

Venne valaki a faradsagot es megmondana, hogyan allitsam vissza az eredeti Mandrake 7.2 allapotot.

Tovabba egy erdekes fenoment tapasztaltam.
A dial-Up bizonyos uj telepitesek eseten kepes a Providerrel hiba nelkül kapcsolatot felvenni, de az internettel meg a ping sem müködik az IP-vel.
Megismetelhetö ez a fenomen, de mivel ket egyforma telepitesem nem volt nem tudom mi zavarhatott be.

to_jeno Creative Commons License 2001.03.16 0 0 43
Sziasztok!

Van egy sb 512-es kártyám, 7.2-es alatt sajnos a midi szintetizátort nem tudom beállítani. 7.0 alatt működött, bár a hangminőség elég tré volt. Van esetleg valakinek ötlete erre a beállításra? Köszi: Jenő

btotyi Creative Commons License 2001.03.16 0 0 42
Igen, USB-n és PS/2-n is müxik
Előzmény: Vahren (40)
forumolvaso Creative Commons License 2001.03.15 0 0 41
A sima soros Genius NetMouse Pro-ra nem lehetne valahogy engedélyezni a görgetést?
Mert az imwheel X socket errort ír ki indítása esetén,azt is csak debug módban.
Vahren Creative Commons License 2001.03.15 0 0 40
Vagyis elég a PS2-es portra rákötni?
Előzmény: btotyi (39)
btotyi Creative Commons License 2001.03.14 0 0 39
Ja és a lényeg ha nem IFeel egeret veszel, akkor nem kell kínlódni, adnak hozzá USB/PS2 átalakítót. :))
Előzmény: Vahren (37)
btotyi Creative Commons License 2001.03.14 0 0 38
Bocsi !

Szóval 2.4.x-es kernelnél külön van a USB és a különböző input (joy, mouse, stb) támogatás.
A "Core input" tulajdonképpen a magja a beviteli eszközök támogatásának. A HID "Human Interface Device" nevű pedig egy szabványos felület ezekhez az eszközökhöz. Az X csak ezen keresztül képes általánosan kezelni az USB-s beviteli eszközöket

Előzmény: Vahren (37)
Vahren Creative Commons License 2001.03.14 0 0 37
Köszi a válaszokat.
A Core + HID mit jelent? Sajna annyira nem vagyok otthon a temaban.
Remelem nem vagyok OFFtopic.

Vahren

Előzmény: btotyi (35)
btotyi Creative Commons License 2001.03.12 0 0 36
Bocs, most láttam, hogy csak a kérdésre nem válaszoltam. Nekem nagyon bejött, előtte egy sima logitech görgős volt. Ha egy kicsit nagyobb kezed van akkor nagyon szuper. ( Nejem meg a fiam már nincs annyira elragadtatva tőle). Roppant finoman lehet mozgatni és nagyon érzékeny. És a legfontosabb: nem koszolódik ! A processzorfelhasználás nem vészes.
300 km/h-val mozgatva ~10-12%. (700-as Duron)
Előzmény: Vahren (32)
btotyi Creative Commons License 2001.03.12 0 0 35
Igen a kék, de nem az Ifeel. Nem elég csak a kernelszintű USB-t engedélyezni hanem az input támogatás ( Core + HID) is kell neki.
Előzmény: Vahren (32)
Vahren Creative Commons License 2001.03.12 0 0 34
az en kernelem 2.2.14, avval mi ahelyzet?
MBD Creative Commons License 2001.03.12 0 0 33
Nekem is gond az ő, ű betű, semmilyet nem ir ki pedig mindent beallitottam, ja egyebkent van meg egy gondom a 2.4-es kernelt beforditottam es nem megy az usb-s eger, a 2.17-el meg ment
Vahren Creative Commons License 2001.03.12 0 0 32
btotyi: ez a kék optikai Mouseman?
Hogy tetszik, mi a tapasztalat vele?

Vahren

btotyi Creative Commons License 2001.03.11 0 0 31
Nálam működik. :)

Előzmény: Vahren (29)
Szélkiáltó Creative Commons License 2001.03.11 0 0 30
Üdvözlet a fórumnak!

Mandrake 7.2-es Linux van a gépemen, és mondhatom, hogy - sokat ugyan nem próbáltam ki, de - eddig ez a legkellemesebb verzió, ami megfordult a gépemen. Azért persze adódnak problémáim, de a legtöbbet megpróbálom megoldani magam, a könyvek, a Help-ek és persze a Linux-os fórumok szorgalmas olvasásával.
Most azonban egy olyan problémáról szeretnék írni, amiről nem olvastam még sehol, ezért itt közzéteszem:

A file-kezelőben, ha a Windows 98-as partíciómat nézegetem, a file- és könyvtárnevekben az ékezetes betűk vagy egyáltalán nem jelennek meg, vagy mindenféle különös karakterek állnak a helyükön.

Ha a Linux-os partícióm file-rendszerében létrehozok egy könyvtárat, vagy egy állományt ékezetes betűkkel, beleértve az "ű", "Ű", "í", "Í", és a "ő", "Ő" betűket is, ékezethiba nélkül lehet őket olvasni, látni és használni.

Ha a Linux-ból Win98-as partíción megpróbálok egy ilyen olvashatatlan karaktert kijavítani egy állománynévben, látszólag elfogadja, de a Win98 legközelebbi scandisk-je logikai hibát jelez a javított állománynév esetében.

Már mindent kipróbáltam a fontok körül, a teljes Windows-os truetype-készletet importáltam (hála a DrakFont programnak), használtam, de a helyzet nem változott semmit sem. Zavar, mert a Mandrake 7.0 óta már-már hozzászoktam a helyes magyar írásmegjelenéshez, ami a közelmúltig elég nagy probléma volt a Linux esetében (is).

Egy másik gond, ami a StarOffice 5.2-essel kapcsolatos. Ez a program Linux alatt ismeri is , meg nem is, a truetype fontokat. A szövegszerkesztőben például nem ajánlja fel őket a font-listán, de ha név szerint beírom valamelyiket (pl. Arial CE, vagy Times HU) akkor használja és helyesen is működik minden. A táblázatkezelőben és a rajzolóban pedig megjelenik az összes truetype font a fontlistán.

Ugyanezen elv szerint az alapértelmezett font beállításánál, és a font helyettesítés menüpontban sem kapom meg őket a listán, viszont elfogadja bármelyiket, ha név szerint beírom őket!

Tud valaki valamilyen megoldást ezekre a kérdésekre?

Ha igen, előre is köszönöm!

Vahren Creative Commons License 2001.03.09 0 0 29
Sziasztok!

Nekem ugyan Mandrake 7.0 van, de azért kérdeznék, mert a weblapjukon nem találtam erről közelebbit:
A Mandrake támogatja e a Logitech MouseMan-t? Optikait. Ahogy láttam ezek az egerek USB portosak és ezért nem vagyok benne biztos. Azt tudom, hogy Mousemanból gégebbit viszi. imwheel meg ilyenek...
Csak azért kérdezem, mert megtetszett és jó lenne, ha linux alatt is működne...
Üdv,

Vahren

Oakley Creative Commons License 2001.03.04 0 0 28
Sziasztok!

Nekem is az Advanced Logic 120-as hnagkártyámmal van gondom.
A 7.0-ban a Lothar felismerte és nem is problémázott sokat.Viszont a 7.2 -ben pedig semmi nem ismeri fel , nem is állítható be.

Valaki tud nekem segíteni?Please

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!