Keresés

Részletes keresés

thrawnad Creative Commons License 2007.02.01 0 0 18

Hali!

A problémám az hogy van egy kis öreg gép amit most be kellene üzemelni, de nincsennek meg a driverek. Van benne egy Aimslab Highway Xtreme Tv kártya, drivert találtam, de amivel nézzem a tv-t azt nem.

Tudtok segíteni?

Th

Droopy_USA Creative Commons License 2000.12.17 0 0 17
Sziasztok!

Egy apac tunerkártyám van (bt878-as chippel) és Win2000 alatt a capture az istennek se akar menni.

A TV nézés franko jo (Borgtv-vel nyomom), de a capture-nél a kép ugrál, elkuszik, mint egy junoszty tv-n egy 50-szer másolt videoszalag:) A hang jo.

Tapasztaltatok hasonlót, van vmi ötlet a megoldásra??

Droopy

BaZso Creative Commons License 2000.12.07 0 0 16
Ugy emlekszem (kisse regen kiserleteztem ezzel) hogy a videon keresztul csak romlott a kepminoseg, raadasul a szereo adas is elveszett (mono video volt)

A feher betukre nem tudok mit mondani, en nem eszleltem ilyesmit

Előzmény: Dun Ringill (14)
flakkon Creative Commons License 2000.12.02 0 0 15
Hali!

Lenne egy kérdésem: Mindegyik TV tuner "elkeni" pl a mozgó fehér szöveget?

A másik: Javul-e a képminőség ha a videó keresi a csatornákat?

flakon

Dun Ringill Creative Commons License 2000.12.01 0 0 14
Akkor most normálisan is belinkelem: link.
Előzmény: Dun Ringill (13)
Dun Ringill Creative Commons License 2000.12.01 0 0 13
Találtam valamit, azt hiszem ezt keresed.
Előzmény: Törölt nick (12)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.26 0 0 12
Szevasztok, nekem egy AIMSLAB VideoHIGHWAY TR288-as kártyám van távirányítóval. Sajnos a PC-t újra kellett installálni, és a távirányító eredeti meghajtólemeze megsérült - egy IR288.EX_ nevű file-t nem tud elolvasni. Tudnátok tanácsot adni, hogy hol pótolhatnám ezt a drivert? Az aimslab.com megszűnt. Előre is kösz: slr
BaZso Creative Commons License 2000.11.23 0 0 11
A Pinnacle sajat bevallasa szerint egyuttmukodik a Voodoo3xxx kartyakkal. Tovabbi info itt:
http://www.pinnaclesys.com/docloader.asp?templ=8&doclink=/files/MainPage/HomeVideo/TopTabItems/products/PCTVpro/Specifications/PCTVproTecSpecs.htm&prodid=103

U.I
No egy kisse hosszu ez a link

Előzmény: Szakyy (10)
Szakyy Creative Commons License 2000.11.20 0 0 10
Szevasztok!

Nekem is ez a gondom lenne, hogy TV tunert szeretnek venni, csak nem tudom milyet. Most olvasom, hogy CSerfa szerint va nolyan kartya, ami nem megy pl Voodoo3 al. Az kellemetlen lenne, mivel nekem is Voodoo -m van. Szoval???? Hogy lehet az ilyen problemat kiszurni??? Azt mar tudom, hogy a Philips tuneres az szep kepet ad, de ha nem megy a videokartyammal, akkor mindegy!!!

Tehat milyen kartyat celszeru venni, ami szep kepet is ad, es fut is a Voodoo3 -mal?

Szaky

flakkon Creative Commons License 2000.11.10 0 0 9
Hali!

Szuper az oldal meg van egy link rajta a TOM'S (asszem)hardweroldalára ahol van egy összehasonlító cikk.

Egy baj van hogy nem tudok angolul de elküldtem egy havernak ő talán kisegít.

flakon

Előzmény: BaZso (7)
CSerfa Creative Commons License 2000.11.10 0 0 8
Kedves blr!

Cseréltem az elosztó két felét, kábellel, csak a kábelt, sőt, az Avermédia kártyába dugott kábelen alufóliacsíkokkal is próbálkoztam, mert gondolom, az impedanciája nem 75 Ohm, azaz állóhulámok alakulnak ki rajta. De utóbbi módszer természetesen csak egy frekire jó.
Kártyát gépbe nem cseréltem, mert a Voodoo3-mal nem megy az Aimslab.
De tényleg igen jelentős a két tuner közti különbség! LG-t soha nem veszek ezután (más is panaszkodik rájuk).
Persze van olyan freki, ahol az Avernek tökéletes képe van. Asszem a 25-ből kb. 4-nek. Míg az Aimslabnak kb. 11 csatornán van. Ez van.

CSerfa

Előzmény: blr (6)
BaZso Creative Commons License 2000.11.10 0 0 7
Itt van egy cím a tv kártyákról, szerintem eléghasznos:
http://www.tv-cards.com
Előzmény: flakkon (5)
blr Creative Commons License 2000.11.10 0 0 6
A két gép cseréjén azt értetted, hogy a két kártyát cserélted fel, vagy csak a kábelt?
Nálam pl. eddig minden próbálkozás arra, hogy az RF-kábelről a gépemre vigyem a jelet (TV-kártya, videó->TV-kártya, videó->MP10->párh.port) tökéletes kudarcba fulladt, mert elkezdett remegni a kép a monitoromon. Miután átépítettem a gépeimet, a TV-kártyám (Aver) átkerült az alaplappal együtt egy másik gépbe, bedugtam az RF-kábelt, indítottam a Linuxon egy KWinTV-t, és tökéletesen ment, semmi képremegés...
Előzmény: CSerfa (2)
flakkon Creative Commons License 2000.11.09 0 0 5
Hali!

Voltam az oldalukon és ott az van hogy vagy TEMIC vagy PHILIPS tuner van rajtuk.
Szóval tényleg jók lehetnek ha már ketten mondjátok :))

Köszi neked is!

flakon

Előzmény: BaZso (4)
BaZso Creative Commons License 2000.11.09 0 0 4
Nekem Miro PCTV pro kartyam van amely most mar pinnacle termek. A keppel mindig is meg voltam elegedve, nagyon szep es eles. Sajnos ket evvel ezelott meg nem adtak hozza taviranyitot, kulon megvenni eleg draga de most mar a csomag resze.
A termek studio PCTV neven fut, tovabbi info a http://www.pinnaclesys.com/displaydoc.asp?prodid=103&doctype=20&templ=8 oldalon.
En sokszor hallgatom a radiot is munka kozben, no meg a tv is stereo ha olyan az adas. Az ujabb driverekkel ismeri a PAL B/G es D/K, NTSC stb rendszereket (regebben a D/K renszert nem tudta fogni). VCR-kent meg nem lehet hasznalni, ha filmet akarok felvenni mpeg formatumban egy masik progit hasznalok (a TV progi meg csak avi-ban vesz).
Szoval valamilyen kozepkategoriaba sorolnam
flakkon Creative Commons License 2000.11.09 0 0 3
Hali!

Köszi az infót. Nem hittem volna hogy ekkora a különbség. Te egyébként hol vetted a kártyákat?

flakon

Előzmény: CSerfa (2)
CSerfa Creative Commons License 2000.11.06 0 0 2
Kedves flakkon!

Ha teheted, nézd meg azt is, milyen gyártmányú tuner van a TV kártyán. (Egy jól árnyékolt doboz a kártyán.)
Nekem pl. két TV kártyám van, a régebbi AimsLab Videohighway, az új Avermedia, a chipkészlet az elsőn bt848, az újabban bt878.
Na mármost ugyanarról a kábelről kapják a jelet, képük mégis ég és föld.
Az Aimslabon Philips tuner van, míg az Avermedián LG. És a Philips leiskolázza az LG-t, hiába korszerűbb az utóbbi (legalábbis újabb). Az Avermedia minden zavart összeszed, érzékeny a kábelimpedanciára, meg a jó ég tudja, mire, csak egy-két adón ad kifogástalan képet. Míg az Aimslab képe gyönyörű. És mondom, ugyanarról a kábelről, (elosztóval persze). Mondhatná valaki, hogy az elosztó tán nem szimmetrikus, de a két gépet felcserélve is ugyanolyan szembeszökő a különbség.

Szerintem ha találsz Philips tunerű TV kártyát, azt vedd! LG-t pedig, csak, ha fizetnek érte, hogy elvidd :)
Ha módod van, ilyesmire is figyelj, mert bizony, egyáltalán nem mindegy, milyen jelet dolgoz fel a chipkészlet! Nem csak a chipkészlet jellemzi a kártyát, ha előtte a tuner sz@r jelet ad, akkor belőle a chip is sz@rt formál.

CSerfa

Előzmény: flakkon (-)
flakkon Creative Commons License 2000.11.06 0 0 1
köszi!
Előzmény: Nettudky (0)
Nettudky Creative Commons License 2000.11.06 0 0 0
Szerintem a tv tuner szempontjából nincs lényeges különbség köztük.
Én az APAC-tv tunert ajánlom:
bt878-chip,14e-15e bruttó,és távirányító is van hozzá.
Előzmény: flakkon (-)
flakkon Creative Commons License 2000.11.06 0 0 topiknyitó
Hali?

TV Tuner kártyát szeretnék venni de úgy látom mindegyiken szinte ugyanaz a chip van.
A képminőség szempontjából tehát van egyáltalán különbség közöttük?
Én egy 17"-os monitoron használnám, jelent ez vmilyen választási szempontot?
A kártyák árában elég nagy szórás is lehet (10eFt)
szóval nem tudom melyiket érdemes megvenni?
Mi a különbség közöttük?
Mire kell figyelni a választásnál?
Távirányító persze kell.

Előre is köszönöm azok segítségét akik tudnak tanácsot adni!

flakon

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!