Keresés

Részletes keresés

püfffneki Creative Commons License 2020.12.24 0 2 1270

Kellemes karácsonyi ünnepeket és nagyon boldog új évet!

originalqszi Creative Commons License 2020.12.24 0 0 1269

************2020.12.24.**************

Hát eljött!!!! Eljött a Jézuska:)))) Régi idők Szent Karácsonya sejlik fel bennem, a csengettyű hangja, a fenyő, az égő gyertyák és a csillagszórók illata:))))) Ma már csak a mukarifa és a rajtalévő füzér égők szimbolizálják a lehetetlent!!!!

ÁLDOTT, BÉKÉS ÉS BOLDOG SZENT KARÁCSONYT KÍVÁNOK MINDENKINEK, MEGÉRTÉSBEN, EGÉSZSÉGBEN:)))))

Jövőre ugyanitt, pá:))))))))

püfffneki Creative Commons License 2020.12.23 0 0 1268

XII 23 szerda.

Megvan a hús, de töltött káposzta  csak 25 én lesz tálalva, mindennek megvan a sorrendje.

Ilyenkor illendően böjtölni kéne, hogy összemenjen a gyomor és ne férjen bele olyan sok kaja.

Sült vért vettem a piacon , a régi disznóvágásokra emlékezve azt ettünk.

Ma nem adakoztam, mert aki máskor a piac előtt tartja a markát épp egy tejszínhabos kávét kért előttem a bódénál. Persze , ha már odaadtam a pénzt akkor mindegy mire költi, de a kávé nem jó ötlet, így is olyan izgága szegény.

Állítólag a kínaiak egy bögre forró levest isznak melegítés miatt. De a nők inkább csak fórró vizet.

Annak köszönhetik karcsúságukat.

Nem tudom az időjárás mennyire igazolja a luca naptárt jövőre.  Ma süt a nap és novembert jelzi.

originalqszi Creative Commons License 2020.12.23 0 0 1267

************2020.12.23.**************

Már csak 1 nap és remekül állok a karácsonyi előkészületekkel:)))) Már csak Karácsonyt kellene eltűntetni:DDDDD De tényleg, kész a töltött kapucni, saját savanyított káposztából, ma már azt esszük:)))

Holnap délben rántott ponty, rántott tarja, rizs, előtte 1 kis kaszinó tojás, végül farncia krémes, de csak a sárga habja, tejszínhabbal, tojáslikőrrel és jó drága szaloncuki, sajnos nekem csak 1 1/2:(((( 6,7 volt ma reggel, péntekre itt a kemény lehűlés:(((

No holnap még írok és kifejezem jó kívánságaimat, aztán megy a topic aluszkálni:))))

püfffneki Creative Commons License 2020.12.22 0 0 1266

XII hó 22 kedd.

még 2 nap és sehogyse allok a karácsonyi előkészületekkel. Pedig csak kajáról van szó.-

Ma megveszem a húst a káposztához.

Annyira bánt a dolog, hogy a csomag nem ért célba a lököttségem miatt. 

már elvesztettem a reményt, ennyi idő alatt oda kellett volna hogy érjen.

Adakozni ma sikerült, kinn volt a piacon a hajléktalan akinek szoktam .

Viszont megkínáltam a szomszéd gyereket szaloncukorral, és az anyja nagyon leszidta érte.

Igaza van. Ilyen vírus helyzetben mindenre vigyázni kell.

originalqszi Creative Commons License 2020.12.22 0 0 1265

************2020.12.22.**************

Mától már megindult É. felé a libiKóka:))))) 6,6os cukimmal már a második különleges Sthümer szaloncukit fogom megkóstolni:))))

Délután előkészítem a töltött káposztát, hogy szerdán ebédre már az legyen:))))

Itt holnap fog 1 kicsit sütni a nap és így talán a kocsit is meg tudjuk járatni kicsit:)))

püfffneki Creative Commons License 2020.12.21 0 0 1264

XII 21 hétfő

Megvalósult amit kértél,  ma kisütött a nap, és ez csodás, kihasználtam és olvastam egy kicsit.

Sajnos lámpfénynél nem olyan élvezet, az apró betük összefolynak.

Kiderült, hogy az új könyvem sexkönyv. Jól beválasztottam.

Boltban is jártam, és ha úgy tetszik adakoztam nekik, mert amit vettem az nem lesz jó annak akinek szántam. Annyira furák ezek a XXL méretek, a múltkor túl nagy lett, most meg kicsi.

originalqszi Creative Commons License 2020.12.21 0 0 1263

************2020.12.21.**************

Ma van az év legrövidebb napja!!!!! Most vagyunk az alagút közepén és tartunk a tavasz felé:))))) Süss fel nap, süss fel nap, mert a ludaim megfagynak énekelték a középkorban, amikor vulkanikus tél tört az emberiségre és kihalás fenyegetett:(((( No de félre a búval, szerdán kisüt a nap és leolvashatom a vízórát:DDDDDD

Mi mindig 2 gyökérkenyeret veszünk és az egy 7ig elég:))))) Finom, kovászolt kenyér!!!!!
Tegnap a nejem végre elővette a mukarifat, amit feldíszítettünk és elláttuk színes égősorral, akkora, mint egy kis cserepes virág:DDDD Nekünk ölég:)))) És végre elővette a szaloncukrokat és azt mondta, hogy ma kapok:)))) De tartok tőle, hogy nem lesz belőle semmi, mert ma már 7,9 volt a cukim!!!!! Csütörtökön jön a lehűlés:((((( 

püfffneki Creative Commons License 2020.12.20 0 0 1262

XII 20 vasárnap

Valami különös egybeesés miatt mindig vasárnapra fogy el a kenyér, ezért jártam a boltban, és vettem mandarint is , ebben merült ki a mai karácsonyi készülődésem.

Húsos káposztát főztem, bár karácsonyra töltöttet akarok, de sztem a tél egyik fő eledele a káposzta a babfélék, és a krumpli.

Bár láttam olyat aki esetleg rászorult volna a támogatásra , de nem volt merszem hogy megszólitsam.

Ma láttam, hogy a szoiális dolgozók is visszautasitották a fejenkénti 10 ezer ft jutalmat.

Nagyon érzékenyek az emberek.

Pláne hogy látják az önmagukat milliókkal jutalmazó polgármestereket.

originalqszi Creative Commons License 2020.12.20 0 0 1261

************2020.12.20.**************

Jó volna, ha holnap reggel sütne a nap, mert akkor megint rögzíthetném, hogy meddig ment el D. felé:)))) Persze így is tudom, mert már ezerx megnéztem:DDDD A 3. szomszéd háztetejének legszélére, balra:))))) Onnan indul vissza felé É.- ra:)))))

No, tegnap leszűrtem a káposztát, szép fehér lett és ölég savanya:)))) Most tálban csücsül a hideg spájzban:))))) Szerdán csinálok töltöttet és megcsiszoltam a daráló kését is:))))

Lányom szólt, hogy a Sthümer szaloncuki közt van erős pistás is!!!! Hálistennek nincs:DDDDD De láttam, hogy van tojáslikőrös:))))) Gyerekkoromban volt csoki flipp, kemény étcsoki burokban tojáslikőr, nagyon finom volt:)))) Lehet, hogy ma is létezik, de nem láttam eddig:(((

püfffneki Creative Commons License 2020.12.19 0 0 1260

XII 19 szombat-

Ma jött a vendég akit egész szerdán vártam. Nem alakult egészen úgy ahogy reméltem, de azért jó hogy végre láttam. Amit neki szántam átadtam .

Mégiscsak vettem 10 deka szaloncukrot és egy beiglit a karácsonyi készülődés részeként.

Nem tudom ez a sok borús nap mit jelez ha a Lucát nézzük. Már május van és nem láttunk napot.

Volt 1x egy rettenetesen forró nyár amikor felhőt nem láttunk másfél hónapig. Az rémes volt ez pedig nyomasztó.

originalqszi Creative Commons License 2020.12.19 0 0 1259

************2020.12.19.**************

Ma szétválasztom a káposztát a vízétől, krumplitól és jó hidegre teszem:))) A hús már régóta a mélyhűtőben csücsül, csíkokra vágva, azaz lapockát dolgoztam föl, a színhúsból pörköltnek valót, a zsírjából, cafatokból fasírtra valót fagyasztottam le!!! Ma meg kell éleznem 1 kicsit a húsdaráló  kését, mert múltkor már a pulykahúst is csak maszatolta:((((

Szaloncukrot már megvetettük a lányommal a Metróban, de csak 3 dobozzal, a legcsokisabbat, legdrágábbat!!!! Sajnos senki sem fog jönni és így jut talán nekem is, habár ma megint 7,6 volt a cukim, igaz, megint jön 1 hidegfront:(((((

Nekem ölég annyi olvasás, amit itten a neten olvasgatok, főleg az index címeit, mert hogy mi van bennük azt kívülről tudom:DDDDDD

Nálunk mindig csend van, csak néha ugatnak a qtyák, amikor jön a postás:))))) Már régen nem hiányzik a város zaja, ölég az a tudat, hogy bármikor bemehetnénk:)))) De minek???:DDDDD

Előzmény: püfffneki (1258)
püfffneki Creative Commons License 2020.12.18 0 0 1258

XII hó 18 péntek

Ma tettem némi karácsonyi előkészületet. A savanyú káposzta megvan. Hús még nincs.

Se hal.Megrendeltem a halászlét a sarki kifőzdében, de nem kérték még az árát, remélem nem hagytak le a listáról. Nem vettem még szaloncukrot se magunknak.

Küldeni akartam csomagban külföldre ahol nem divat, de olyan szórakozott vagyok, annyira összpontosítottam a címre, hogy nevet nem írtam. Most izgulok mi lesz a sorsa.

80 évesen már lehet ,hogy én se olvasok. De ma még az egyik legfőbb szórakozás.

Vidám könyvekre vágynék, de az olvasni való is mindig úgy alakul mint az élet , tele lesz feszültséggel.

Elképesztő, hogy milyen csend van a járvány miatt esténként. megszokjuk és aztán milyen lesz újra a zajos éjszaka  ki tudja?

originalqszi Creative Commons License 2020.12.18 0 0 1257

************2020.12.18.**************

Én nem olvasok, csak írok, én magyar nemes vagyok:)))) Alsószopori, Felsőszopori originalqszi:DDDD

Március óta nem voltunk utcán, csak kocsival a ház körül, hogy 1 kicsit járassuk!!!!! Ja, az idei benzinpénzt is megspóroltuk:DDDD

Szürkeség a tél jellemzője, Karácsonyé is az, már több, mint 1 éve:DDDDD

Mi történt tegnap????? Jaaa, megkóstoltam a savanyított káposztám vízét és ízét már ölég savanyúnak ítéltem úgy, hogy holnap átteszem a cuccost 1 tálba, kevés lével és hidegre teszem:)))) 24.e az jövő csütörtök és ezért 23.án csinálom meg a töltöttet:))))

Lefejtettem az utolsó 15l boromat és most már minden edényem üres az új must számára!!!!!

püfffneki Creative Commons License 2020.12.17 0 0 1256

XIIhó 17 csütörtök

Benn jártam a városban és a főtér fájdalmasan üres volt a virus miatt. Nappal még a fények sem világitottak, és az idő is nagyon szürke borongós.

Ilyen lesz az április?

Láttam ugyan aranyos kigyreket akinek szivesen megszépitettem volna a karácsonyát, de nem mertem az anyát megszólitani.

A könyv amit olvasok feszültté vált: a főhősnő elmegyógyintézetbe került szegény.

originalqszi Creative Commons License 2020.12.17 0 0 1255

************2020.12.17.**************

Tegnap éjfélig tartott az M5 MÜPA Beethoven koncertje, ami nagyon jó volt és ezért ma 6kor ébredtem, meg is látszott a cukimon, mert 7,2 lett:(((( Akkor ma nem kapok rumosmeggyet, pedig szvsz csak az van, hogy minél később kelek, ill. mérek, annál magasabb lesz az érték, mert szvsz a máj kezdi visszatermelni a cukrot, hogy felébresszen és formába hozzon!!!! Ha megyek vérvételre a házihoz, az már 7 óra és ilyenkor már rendszerint 8,2 szok lenni:(((( Érdekes ez a cukor háztartás!!!!!

Ja, hogy mi történt????? Semmi, sötét volt egész nap, de hát mikor legyen, ha nem debrecenben, ill. decemberben:DDDDDD

püfffneki Creative Commons License 2020.12.16 0 0 1254

XII hó 16 szerda

Ma egész nap nem mozdulok ki, mert várok vkit aki nem a pontosságáról hires.

Igy aztán a mai adakozás nem jön össze, ill talán a telefonos adományvonal.

Rettenetesen sötét van egész nap.

Én is alátásom miatt aggódom leginkább. Közlekedésben még elvagyok, de pl a fán repkedő madarakat nem ismertem fel hogy cinkék voltak e.

Érdekes varjak még nincsenek, nem közelit a fagy.

Olvasáshoz vn szemüvegem. 5ös azt hiszem.

A környéken egyetlenegy ház 1 ablaka van fényfüzérrel kidiszitve és a bolt előtt van 2 kéklő csodaszarvas.

Gyertyát nem gyújtok. Tegnap is volt mutatva 2 tüzeset.

originalqszi Creative Commons License 2020.12.16 0 0 1253

************2020.12.16.**************

A cukim már több, mint 40 éves, de II. tipusú!!!!! Az elején még elcsábultam, de 5 éve, amikor éreztem, hogy 1 kicsit szemre megy a cuccos, akkor nagyon hirtelen teljesen más életvitelre álltam át:)))) Azóta nincs csábulást és kizárólag az időjárási hatások befolyásolják a cuki értéket max. 1gyel!!!!

No de nézzük mi volt tegnap:))))) Semmi:DDDDD Jaaaa, leraktam a káposztát savanyítani:)))) Majd 4 nap múlva külön teszem és aztán Szent Karácsonyra csinálok töltött káposztát:)))))

püfffneki Creative Commons License 2020.12.15 0 0 1252

XII hó 15 kedd.

A március is csapadékos lesz Luca szerint( reggel volt 1 pici eső)

Elhatároztam karácsonyig mindennap adakozok, és piacon elcsíptem egy fiatal anyukát, aki nem kéregetett, csak elég kopottas holmiban volt ő is meg a babája is, és neki adtam.

Ilyenkor mindig azon aggódok, meg ne bántsam az érzékenységét.

Vettem annyi almát ami talán kitart idén. Zöldséget , répát.

És kaptam sült vért ami a lakótárs kedvence.

Én semmit nem méregetek, nem tudom mennyi a cukrom.  Mi történik, ha elcsábulsz és több konyakmeggyet eszel? vagy 1 somlóit?

originalqszi Creative Commons License 2020.12.15 0 0 1251

************2020.12.15.**************

Igen, alexandrosz találta ki és nyitotta a topicot, de mára már nagyon megunhatta, vagy piszokul megöregedhetett:((((( De talán még Szenteste bejöhet:)))))

Viszont tegnap kedvezőtlen dolog történt: meghalt a sógorom:((((( Isten nyugosztalja, agyon dolgozta magát!!!!!! Ilyen szar nyirkos időben, vén fejjel kiment a kertbe kivágni 1 fát, amikor még sérve is volt:((((( Hirtelen nem kapott levegőt, tüdőembólia, halál, pedig a mentők 10 perc alatt kinn voltak!!!!!

Tegnap az utolsó előtti bevásárlást végezte a lányunk és jövő hétfőre, amikor Orbán szokott bukni, jó végig kell gondolni, hogy mi kellhet az ünnepekre:))))

7,4!!!!!!:(((( Tegnap du. kaptam 1 konyakos meggyet és ráadásul placsinta volt délben, igaz sajtos, sós!!!!!!! Most várhatok csokira 1 darabig:DDDDDDDDD

Előzmény: püfffneki (1250)
püfffneki Creative Commons License 2020.12.14 0 0 1250

XII hó 14 hétfő

Megtettem azt amit eleve kellett volna, visszaolvastam a kezdetekig-

Rá kellett jönnöm, hogy akkor már novemberben elkezdődött és a karácsonyra való készülődésről szólt.

Én nem nagyon várom a Karácsonyt, ezért nem lenne itt helyem.

Még tegnap a Lucát sem vettem észre. ha tényleg időjósló napok akkor a jan-febr csapadékos lesz-

Viszont ma kedvező dolog történt: mégis van kölcsönzés a könyvtárban, csak bemenni nem lehet, még egyesével sem, ami abszurd, mert pl a boltba be lehet menni.

Semmit sem értek ezekből a dolgokból.

originalqszi Creative Commons License 2020.12.14 0 0 1249

************2020.12.14.**************

No ez az, a dátum, Köszi:))))) Pláne Luca napján, amikor különböző fogadalmakat kell tenni és ólmot önteni!!!!!!

No jó, de lássuk mi történt tegnap???? Hát az, hogy véletlenül a harmadik lilát gyújtottuk meg:((((( Szörnyű, szörnyű, mondta az öregedő nő, amikor meghalotta, hogy a vonatot kirabló martalócok a kis, szűkszájú nőket erőszakolják meg:DDDDD

Majd jövőre vigyázunk:)))))) Lehet, hogy ma kapok egy konyakos meggyet, mert csak 6,5 volt a cukim:)))))

Előzmény: püfffneki (1248)
püfffneki Creative Commons License 2020.12.13 0 0 1248

2020 XII 13 vasárnap.

Nagyon borús nap van ma, és semmi olyan nem történt velem amit naplóba jegyezni érdemes.

Ez eléggé önsajnáltatás.

Ígérem nem lesz több ilyen. Ha nincs élmény nem írok.

Mégis van egy pozitívum. 

A jutubon rátaláltam az Albert mondja c rajzfilmre.:)

originalqszi Creative Commons License 2020.12.13 0 0 1247

************2020.12.13.**************

Ha nem, hát nem:)))) Itt szabadság van:DDDDD Én soha nem adok senkinek, nejem is csak a 1353at szokja hívni:)))) Gyerekkoromban láttam, az üzletben kiszolgálva a koldusokat, hogy mire költik az alamizsnát!!!!! Több közülük milliomos volt, l. Húgó Viktor:DDDD

Ma jól meggyújtjuk a 3.kat:)))) Csak 6,8 volt a cukim, talán kapok előreszaloncukrot, ha nem, hát nem!!!!

püfffneki Creative Commons License 2020.12.12 0 0 1246

mivel te írsz dátumot az elég sztem.

Ma becsöngetett vki korán reggel és pénzt kért vm szervezet nevében.

Mivel nő volt adtam neki, mert megfogadtam, hogy nőknek mindig adok.

Állítólag a kéregető velünk tesz jót, mert lehetőséget ad hogy nagylelkúnek tarthassuk magunkat.

De sajnos a bolt előtt mindig olyan ellenszenves , tolakodó fickók vannak, hogy nem szívesen veszem elő előttük a bukszámat.

originalqszi Creative Commons License 2020.12.12 0 0 1245

************2020.12.12.************** 

Jó jó, de a dátum fontos ebben a topicban:)))))) 1ébként az idősek sávja jól megszűnt:)))))) Nekünk a lányunk vásárol be és ő adja föl a upc csekket is a postán:))))

Nagy lehűlés jön, pedig a meteurológusok nem is nagyon mondják!!!! 7,5 volt a cukim ma reggel, pedig tegnap délben csak zöldséges, berántatlan gomba leves volt, főtt karfiol 1/8 szelet kevés Stefénia vagdalttal és egész nap semmi csoki!!!!! Ez nagy lehűlést jelent:(((((

Már szorgalmasan ég a fényfűzér a szekrényt körbe fogva és holnap jól meggyújtjuk a 3. lilát:)))))

Előzmény: püfffneki (1244)
püfffneki Creative Commons License 2020.12.11 0 0 1244

Talán egy ilyen naplóba pont belevaló , hogy mozgalmas volt a mai délelőtt az átgondolatlan idősek sávja miatt.

Ne felejtsem, hogy holnap 1 órával korábban lesz.

Nem szeretk korán menni. Tegnap túlöltöztem, ma pedig fáztam.

Ez azért volt mert kb 20 percet lltam a posta előtt(!). Nénikék ott összevitatkoztak, hogy van e értelme, vagy nincs.

Később viszont tanúja voltam, hogy egy fiatal akit a kora miatt nem engedtek a boltba, hogy vagdalkozott, dörömböölt az üvegajtón egy kisboltnál.

Nem világos mi is volt a él.

originalqszi Creative Commons License 2020.12.11 0 0 1243

************2020.12.11.************** 

Harang csendül,
Ének zendül,
Messze zsong a hálaének
Az én kedves kis falumban
Karácsonykor
Magába száll minden lélek.

Tulképp ja, persze már akkoriban is az urbanizáció ölte a harangszót és minden tekintet Párizsra vetődött:((((

No de vissza Karácsonyhoz:)))) Hosszú posztban taglalta, hogy a busz tende....... jaj bocs, puf, ja nem, nem ez a szánalmas alak, hanem a Szent Karácsony:))))
Elhatároztam, hogy saját savanyítású káposztából csinálok töltött káposztát, valamint kaszinó-tojást és rántott pontyot:)))) Ponty ilyenre fáj a fogam:DDDD

püfffneki Creative Commons License 2020.12.10 0 0 1242

Ady Endre Karácsonyi rege, olyan gyönyörű vers.

originalqszi Creative Commons License 2020.12.10 0 0 1241

************2020.12.10.************** 

Hétfőn vetetek káposztát és gyorsan csinálok savanyú káposztát:)))

2-3kg káposzta, 2-3evőkanál só, 1 krumpli 4 szeletre vágva, no jó 5, 2,5l forralt víz a sóval, edény káposzta 5 rétegben bele, közte 1-1 szelet krumpli és rá a víz:))))) 3-4 nap múlva kész!!!!! Tavaly már csináltam és nagyon finom lett:)))) A krumplit utána szarrágó módra meg akartam főzni, de olyan kemény maradt, mint a kő, Wass Albertnél:DDDDD

Még mindig nem kaptam szaloncukrot:((((( A gyerekeknek már elutaltuk az ajándékokat:))))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!