Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2001.02.11 0 0 24
valaha tenyleg gyenge volt az FPU-juk (K6-os idok), manapsag azonban a 3DStudio es a hasonlo szamitasigenyes programokban bizony az Intel procik maradnak le eppolyan szegyenletesen!

Igy van, az AMD jelenleg méltó vetélytársa az Intelnek a P3/Celeron2 kategóriában. A régebbi P3-at jócskán verte az Athlon/Thunderbird/Duron, a coppermine-al nagyjából egyelő teljesítmény szempontjából, de sokkal jobb árban.

A jövő már nem ilyen biztató az AMD-nek. Az Intel piacra dobta a P4-et új alaplapi chipsettel és RDRAM-mal. Ez az új felállás pedig most nagyon erős a memória sebessége szempontjából, ami jelenleg a P3 kategória gyenge láncszeme. Igaz hogy elég drága még egy ilyen konfig, de az előny ismét az Intelnél van.

Előzmény: Degeczi (23)
Degeczi Creative Commons License 2001.02.11 0 0 23
Latom, regi info az van boven.

Meglehetosen reg lathattal AMD-t: valaha tenyleg gyenge volt az FPU-juk (K6-os idok), manapsag azonban a 3DStudio es a hasonlo szamitasigenyes programokban bizony az Intel procik maradnak le eppolyan szegyenletesen! Mindegy, h Duron/Celeron v. Athlon/PIII, a kulonbseg akar 1.5x is lehet... raadasul ugyanannyiert 1-2 kategoriaval nagyobb orajelu AMD-t vehetsz mint Intelt, akkor csak tovabb no a szakadek.

Előzmény: Janesz (22)
Janesz Creative Commons License 2001.02.11 0 0 22
Látom félreértés az van bőven.

1. A PIII sokkal jobb proci, mint a CeleronA, próbáld ki mondjuk 3dsMAXban, de még Photoshopban is. A procikat nem valami Quake cucc FPS teljesítménye alapján szokás tesztelni, hanem azzal, hogy a huzamos ideig tartó, komplex számításokot milyen gyorsan végzi + hogyan reagál ezekre. A Quake-nél és társainál a grafikus kártya dolgozik igazán, szóval nem csoda, hogy nem volt különbség...

2. Ugyanezért van bibi az AMD-vel is: ha játékra, csip-csup munkákra, szövegszerkesztgetésre kell, akkor nyugodtan vegyél AMD-t, itt semmi különbséget nem fogsz észrevenni. De ne haragudjon meg a világ: videorenderelés, DivX gyártás, szoftveres szintetizátorprogramok stb. futtatása esetén igenis számít, hogy valódi Intel prockó brummog-e az alaplapon, vagy sem; ezt annyian szeretik elhallgatni (nemtom miért).

Laslow Creative Commons License 2001.02.10 0 0 21
Jobb (640*384-es felbontástól) DivXes videókhoz messze kevés a Celeron 600. Saját tapasztalat:(
Törölt nick Creative Commons License 2001.02.10 0 0 20
Szerintem: A Celeronok játékra lettek kihegyezve/lebutítva. Haveromra tudok a kovetkezőkben hivatkozni: Egy DVD rippelése (2 CDre tömörítve) egy Celeron700-nak 12 órába tellik, míg a P3 600-nak "csak" 8-ba... A CAD-es és végeselemes módszerekben is köröket ver a P3 a cerkára.
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.04 0 0 19
dragonman: drága a gyári Intel 815?
Hát igen, én is egy munkáért barter-ben kaptam...
és persze nem 60 rugóért, annyit nem adtam volna érte. Viszont nagyon jó!
Sajnos sokkal olcsóbb egyelőre nem lesz, mert rengeteg cuccot integráltak bele:
audio, video, 4x AGP, 4 USB, 10/100-as LAN, stb.
Előzmény: xyron (13)
Constn Creative Commons License 2000.11.04 0 0 18
Ez az alternatíva is jó, de ha nem kell alaplapot cserélni, akkor a másik 2 még mindig sokkal olcsóbb. Az AMD procik jók és olcsobbak, de egy normális alaplap jóval drágább.
Előzmény: Werner Zsolt (16)
xyron Creative Commons License 2000.11.04 0 0 17
Üdv
Ez igaz, de árban ugyanott vagy, mert egy normális alaplap hozzá 50000Ft kp.
Másrészt a fogalmazásod elég félreérthető, mert az jön ki belőle, hogy a duron gyorsabb az azonos órajelű PIII-nál.(Ha viszont tényleg ezt akartad írni, akkor juszt se megyek a te szakirányodra:-)
Előzmény: Werner Zsolt (16)
Constn Creative Commons License 2000.11.04 0 0 15
http://www.terminal.hu/forum/tema.php3?rovat=tuning

Itt majd minden kérdésre kész választ találsz. Nem annyira nehéz manapság jól tuningolható Celeroncsot kapni, mint ahogy az egyik kolléga említette. Még felárat sem kell fizetned érte legtöbbször. Ha otthonra veszed és nem vmi speciális felhasználásra, akkor szvsz jobban jársz vele. Játékra, netezni majdnem teljesen mind1. Ha a pénz nem a döntő szempont vmint nem akarsz a gyári előírásoktól eltérni, akkor jöhet egy PIII.

Master Szaki Creative Commons License 2000.11.04 0 0 14
Nekem volt szerencsém egy 800 Mhz-s prockót tesztelni az alaplapomban otthon. Hmm. Hát nem tom. Quake 3 ban csak néhány FPSel tudott többet, ugyanazzal a vassal : ASUS CUSL2(i815), Asus 3800 Ultra, 384 mega RAM. Szerintem nem éri meg azt a közel dupla árat. Ja a Celleron 600 ashoz viszonyítottam. A Cellleron nem volt pörgetve. Igaz, egyszer próbaképpen sikerült 800 Mhzra felpörgetnem és a windóz sem fagyott ki alatta. :-)))
Előzmény: slumbi (-)
xyron Creative Commons License 2000.11.04 0 0 13
Elírtam az árat: 60000Ft
Előzmény: xyron (12)
xyron Creative Commons License 2000.11.04 0 0 12
Üdv
Én is i815-ös alaplapon gondolkoztam, mivel tényleg az a legjobb, de nem tartottam reálisnak 600000Ft-t leperkálni egy alaplapért.
Előzmény: Törölt nick (10)
xyron Creative Commons License 2000.11.04 0 0 11
Az újabb tévedések elkerülése végett egyezzünk ki 333Mhz-ben:-) Ezeknél még jelezték, hogy "A", de már nem volt belőle cache nélküli verzió(lehet, hogy az intelnél volt, de már ők is észbekaptak, így kereskedelmi forgalomba nem került)
Előzmény: Smithi (4)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.04 0 0 10
Nálam most Celeron-II 633 van, egy Intel 815-ös alaplapban,
ez az alaplap csak 100-as, vagy 133-as memóriával megy,
tehát Celeron mellett is 100MHz a RAM sebessége.
Egyébként ezt az összeállítást csak ajánlani tudom, egy jó videokártyával
pl: GeForce 2-MX, (vagy akár TNT-2, nekem ez van) nem fog csalódást okozni.
(Ja, és minimum 64MB de inkább 128MB RAM is kell mellé,
mert különben csak döglődés lesz)
robicsek Creative Commons License 2000.11.04 0 0 9
Ja, de valoszinuleg nem oprendszer állandó ujra telepitésre kell a gép:). Szvsz ahhoz tényleg legkevésbé a proci számit.
Előzmény: harm (8)
harm Creative Commons License 2000.11.04 0 0 8

Szasztok!

Úgy alakult, hogy kb. egy hete volt szerencsém egy nap eltéréssel két gépre is Win ME op.rendszert telepíteni. 26 perc alatt ment fel egy Celeron 400-ra és 24 perc alatt egy vadiúj 600-as PIII-ra. Mindkét gépben 128 mega RAM van, a vincsijük 4G/vattaúj 20G.

Üdv, Harm

robicsek Creative Commons License 2000.11.04 0 0 7
vazzeg, na jó, megtalálod úgyis, nagyon reggel van még ehhez ugytünik.
Előzmény: robicsek (6)
robicsek Creative Commons License 2000.11.04 0 0 6
persze hogy elrontottam:)

azaz helyesen: A HREF="http://channel.intel.com/business/ibp/processor/bpc_fact.htm">itt meg a másikról

Előzmény: robicsek (5)
robicsek Creative Commons License 2000.11.04 0 0 5
Smithi Creative Commons License 2000.11.03 0 0 4
Üdv!

A tévedések elkerülése végett: 366MHz feletti Celeronok esetében már csak A-s verzió létezik, amin ott a 128K cache.
Ha mostanában vennél gépet, és nem akarsz különösebben procigyilkoló dolgokat futtatni rajta ( pl. renderelés ), akkor bőven elég a Celeron is. Amennyiben lehet, cel2 legyen, abban már a PIII mag van, kissé butíott verzióban.

xyron Creative Commons License 2000.11.03 0 0 3
Mondjuk a négyből kettőt nem szabad választani, mert annál még egy celeron 566-os is gyorsabb.
Előzmény: xyron (2)
xyron Creative Commons License 2000.11.03 0 0 2
Üdv
Ez azért nem teljesen így van.
"de így minden más eszköz (pl. a memória) is csak ennyin megy"
Van olyan alaplap (teljesen véletlenül nekem ilyen van:-) ami megengedi a memória aszinkron hajtását, azaz 66Mhz FBS mellet simán mehet a mem 100Mhz-n.
"Ja, és a Celeronban nincs cache"
???
Azért akad benne 128 kbájt. Bár igaz hogy egy kicsit más szervezésű, mint a PIII-ban, ahol 256 kbájt van(coppermine-ban)
Ennek ellenére akinek van rá pénze, inkább PIII-at vegyen. De itt megint válaszút elé állunk, mert pl. a 600Mhz-s ből négyféle teljesen különböző tipus van.(a régi,E,B,EB)
Előzmény: _LaJoS_ (1)
_LaJoS_ Creative Commons License 2000.11.03 0 0 1
namostakkor mégegyszer:
A Celeronok alapvetően 66Mhz-es belső órajellel dolgoznak, és (különösen nagy) mázli kell ahhoz, hogy túl tudd húzni. Ez azt jelenti, hogy az alaplapot 66MHz-re kell állítanod, de így minden más eszköz (pl. a memória) is csak ennyin megy, és annak a sebességén meg is látszik. Ja, és a Celeronban nincs cache, ami szintén meglátszik.
Ha van rá pénzed, és nem akarsz AMD-t, akkor vegyél Coppermine-t.
Előzmény: slumbi (-)
_LaJoS_ Creative Commons License 2000.11.03 0 0 0
Athl0n-t érdemes...
Előzmény: slumbi (-)
slumbi Creative Commons License 2000.11.03 0 0 topiknyitó
Szerintetek milyen porcit erdemes most venni? PIII vagy Celeron ?
Egy jobb PIII ara boven 50 eFt felett van, es ehhez kepest a nagyobb orajelu
Celeronokat mar ennek a 2/3 -ert is meg lehet kapni.
Ennyivel gyengebb a teljesitmenye, vagy mi ez a hatalmas arkulonbozet?
Tudtok errol valamit ?
Most akarok gepet boviteni (altalanos hasznalatra kene), de tanacstalan vagyok.
Es azt sem akarom, hogy fel ev mulva mar nulla legyen az erteke.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!