Keresés

Részletes keresés

Turulmadár Creative Commons License 2000.11.05 0 0 54
Diolen, köszönöm, eszembe juttattad. valóban én számoltam ki a 240-et, az eredeti cikkben 200 dokumentum volt, most már tuti. azóta csúnyát estek az ingatlanárak arrafelé. :o) szeginy TJ elvesztette fél vagyonkáját.

Ákos, a Turulmadár

Előzmény: Kettes számú törzsvendég (52)
krz Creative Commons License 2000.11.05 0 0 53
hiaba, a cyberspace koraban a multunk is allandoan valtozik:))

de nekem is a nagyobb osszeg remlik...

Előzmény: Turulmadár (51)
Kettes számú törzsvendég Creative Commons License 2000.11.05 0 0 52
Winston Smith a megmondhatója, hogy nem emlékszem 240 dokumentre. Nem lehet, hogy azt csak te számoltad ki magadnak? ;-)
Előzmény: Turulmadár (51)
Turulmadár Creative Commons License 2000.11.05 0 0 51
"Torgyán József a Tállya utcai – becslések szerint legalább - 100 milliós építkezésével kapcsolatban (...)"

írja ma az Index.
ki akartam keresni a 240 milliót a topicnyitóban idézett cikkben, hogy bemásoljam emellé, s láss csodát, eltűnt belőle. pedig határozottan emlékszem, hogy volt. mostmár ott is 100-ról szól a fáma.
Pásztörperc? Diolen? ti is olvastátok akkor a cikket, ugye anno 240 szerepelt benne? vagy én vagyok szenilis? :(
így még neccesebb az a 2dokumentum/hó

üdv:
Ákos, a Turulmadár

Tomboló Hold Creative Commons License 2000.11.05 0 0 50
Nem azt mondta, hogy ezért nem hozza nyilvánosságra, hanem azt, hogy ezért nem írta bele! Nagy különbség! Egyébként ezt ő nyilatkozta, bele a pofámba az rtl vagy a tv2 híradójában!
Előzmény: frett (29)
lujza Creative Commons License 2000.11.05 0 0 49
:))
Előzmény: pindiy (48)
pindiy Creative Commons License 2000.11.05 0 0 48
Hát neked legyen mondva egy illen testvér, bezzeg, az enyém azt mondaná, hogy ha adsz hármat azt mondom, hogy adtam 50-et.:::)))))
Előzmény: Kettes számú törzsvendég (47)
Kettes számú törzsvendég Creative Commons License 2000.11.05 0 0 47
Úgy előttem van a jelenet. Egy nagy amerikai cég igazgatója vagyok, és a testvérem, aki mellesleg Magyarország földművelési és vidékfejlesztési minisztere, és 400 milliárd forint felett diszponál, le akar vágni ötven millió forint testvéri kölcsönre.

- Jóska, hát neked 30 éven át jól menő ügyvédi praxisod volt 1990 előtt. A feleséged híres primadonna volt. Van két ingatlanotok. Nem vagy te rászorulva az én pénzemre.

Kettes számú törzsvendég Creative Commons License 2000.11.05 0 0 46
Ha igazán nagy lesz a zavar, akkor az a régi ügyvéd újabb ötleteket fog kitalálni, hogy honnan volt a pénz. :)
Előzmény: pindiy (45)
pindiy Creative Commons License 2000.11.05 0 0 45
Tudod Diolen ez egy régi trükk, írtam is, nézd a dátumot
pindiy válasz erre | adatok | e-mail 2000.10.30 23:08 (467)

Mér bánccsátok Torgyit.
Két olyan ingatlanból röhögve lehet felépíteni egy harmadikat.
Felvesz rá egy 100-as hitelt, hogy 2 ingatlan majd a bank tulajdonába megy, oszt abból megépíti.
Aztán legfeljebb nem megy, mert a pénzt megadja.
::))))))))

De igen csak nagy lehetett a zavar, ha egy régi ügyvédnek nem mindjárt ez jutott az eszébe.

Előzmény: Kettes számú törzsvendég (44)
Kettes számú törzsvendég Creative Commons License 2000.11.05 0 0 44
"[MTV] Torgyán József a Tállya utcai becslések szerint legalább - 100 milliós építkezésével kapcsolatban az Aktuálisnak elmondta, gazdag húga és rendkívül jómódú testvére aki egy nagy amerikai vállalat igazgatója -, segítségével vásárolta meg az Orbán-hegyi telket. A házat, mely húszszázalékos készültségben van öt újpesti ingatlanából három saját, két örökölt - fedezte. Az építkezés további nyolcvan százalékát az Endrődy Sándor utcai és leányfalui ingatlana biztosítja. A miniszter véleménye szerint ő az első olyan képviselő Magyarországon, aki ilyen részletességgel feltárja vagyoni helyzetét. "

Mondtam én, hogy nagy a család és segítik egymást. Torgyán a testvérei segítségével építkezik, ifj. Torgyánnak az apja biztosítja az apanázst, a váratlanul felbukkant jómódú rokonságot pedig anno ifj. Torgyán támogatta az egyetemi ösztöndíjából. Mindenki támogatja a másikat, a pénz pénzt fial és közben erősödnek a családi kötelékek. Ami jó az M&M Co.-nak, az jó a hazának is.

(Csak emlékeztetőül, még hátravan a "van is annak, aki el nem issza" kezdetű nóta, illetve a megsemmisülő titkos vagyonnyilatkozat.)

Kettes számú törzsvendég Creative Commons License 2000.11.03 0 0 43
Kedves frett!

Oké, azt hiszem, értem, mire célzol. Tehát leszámítva, hogy van-e értelme annak, amit Torgyán mondott, Pásztörperc félreértett valamit. Ezt megjegyzem magamnak.

Akkor most leszámítva, hogy van-e értelme annak, amit Te mondasz, szerinted ésszerű volt Torgyán védekezése? És egyáltalán: ha egy állításból leszámítom, hogy van-e értelme vagy sem, mihez kezdek vele utána? Gyönyörködöm benne, mert szép?

Előzmény: frett (39)
krz Creative Commons License 2000.11.03 0 0 42
ez mar off,

keith richards szavaival: this is a strictly heterosexul band:))

es persze az is igaz, hogy nem lehet minden publicisztika melle rendort allitani:((

Előzmény: Kettes számú törzsvendég (38)
Pásztörperc Creative Commons License 2000.11.03 0 0 41
Kedves frett!

Jééé, most megleptél: tényleg elhittem. Benőhetne már a fejem lágya...

Előzmény: frett (29)
Drift Creative Commons License 2000.11.03 0 0 40
Ha már a matematikánál tartunk, a képviselők 2/3 az elmúlt 10 évben pártállásra való tekintet nélkül egyetértett a vagyonnyilatkozat ilyetén szabályozásával. Akkor még nem is beszéltünk a többi privatizációval kapcsolatos gumitörvényről.
Nem érdekes?
frett Creative Commons License 2000.11.03 0 0 39
Na mégeccer az olvasás tantárgyból kicsit gyengébben állók számára:
Én speciel tegnap láttam a nyilatkozat visszajátszását, amiben azt mondta a derék Pubi, hogy azért nem hozza nyilvánoságra a titkos vagyonnyilatkozatát, mert tart a betörőktől, robbantóktók etc. Leszámítva, hogy ennek van-e értelme, vagy se, azért mégiscsak más, hogy azt mondod:
azért hazudok, mert...
vagypedig
azért nem kötöm az orrodra, mert...

Gyakorolni, gyakorolni ;-))

Előzmény: Kettes számú törzsvendég (34)
Kettes számú törzsvendég Creative Commons License 2000.11.03 0 0 38
Neked is megvolt? ;-)))

Egyébként nem érdekel, minek szánta az index. Publicisztika lett belőle.

Előzmény: krz (37)
krz Creative Commons License 2000.11.02 0 0 37
marcellus volt az a lyo wallace...

egyebkent az a baj az okfejteseddel, hogy az index ezt nem publicisztikanak szanta.

Előzmény: Kettes számú törzsvendég (36)
Kettes számú törzsvendég Creative Commons License 2000.11.02 0 0 36
Mindig mondtam, hogy ne olvass publicisztikát, mert szétrohad tőle az agyad. Én valamikor sokat olvastam, és ez lett a vége. :))

Nem számít, mit írnak. Egyszerűen nem számít.

Előzmény: Turulmadár (35)
Turulmadár Creative Commons License 2000.11.02 0 0 35
kedves Diolen!

hadd maradjak gyermekien naív amíg lehet. ;)

de könyörgöm, miéééééért írhat az Index egy ennyire inkorrekt cikket, ez csak engem zavar? attól, hogy valaki lejáratta magát, még nem szabad, hogy kikerüljön rá a "Szabad Préda" címke. :((

üdv:
Ákos, a Turulmadár

Előzmény: Kettes számú törzsvendég (34)
Kettes számú törzsvendég Creative Commons License 2000.11.02 0 0 34
Ez nem kívánságműsor. Momentán a Józsefet lusztráljuk. A Gyula már megvolt 97-ben, mint Cornelius Wallace a Ponyvaregényben.

Kedves frett!

Ez az érvelés teljesen ésszerű. Most, hogy senki nem tudja, hogy József 100+ doc feletti házikót épít (meg különben is), feltehetőleg a betörők, robbantók és rosszarcú adóellenőrök mind azt gondolják, hogy nem is érdemes nála keresgélni. Hű, jól átverte őket.

... de minket nem, ugye? :)

Kedves Turulmadár!

Pedig a dolog ilyen egyszerű. József bejelenti, hogy sajtótájékoztatón fogja nyilvánosságra hozni a titkos vagyonbevallását. Sajnos, a sajttájt megelőző nap ismeretlenek pokolgépet helyeznek el egy Belgrád rakparti szemetesben, és megsemmisül a harmadik emeleti páncélban őrzött dokumentum (magy. régies ~ irat, okmány), József pedig a sokktól váratlan amnéziába esik. Szerintem ez tök reális forgatókönyv.

Tengel Creative Commons License 2000.11.02 0 0 33
Kedves PuPu!
Ez a hozzászólások megszűnéséhez vezet!
Bizonyos Deákné megbízásából jegyezte:

Tengel

Előzmény: PuPu (32)
PuPu Creative Commons License 2000.11.02 0 0 32
Igazságos az lenne, ha minkét oldal a saját eredményeit naponta leközölné, majd egyenleget vonnánk.
Akinek a politikusai az adott napon vezetik a lopási listát, annak az oldalnak a híveinek az adott napon kuss.
(Kéretik megkímélni az " akkor a... " kezdetű hozzászólásoktól, - jusson eszetekbe a ...!)
:O)))
Előzmény: ttaarrllee (31)
ttaarrllee Creative Commons License 2000.11.02 0 0 31
Úgy látom, hogy az itt hozzászólók többségének nem az a célja, hogy elejét vegye az ilyen és ehhez hasonló vagyongyarapodásoknak, hanem az, hogy jól elverje a port a velük ellentétes politikai platformon állókon.
Más szemében észre veszik a Torgyán-villát, de a magukéban nem a Horn-villát.
Ezt nevezik a szemészeti klinikán csőlátásnak.
Nem lenne üdvösebb felsorolni itt és másutt is az összes gyanús dolgot, tökmindegy, hogy melyik párt üdvöskéjéről lett légyen is szó?
Vagy úgy teszünk, mint a hadi tudósítók: A mi veszteségeinket az ellenség rádiója mondja majd be.
Turulmadár Creative Commons License 2000.11.02 0 0 30
szia Seki!

[off] valszínű megyek [on]

tőlem akár beszámíthatják a gyermek-házat is, vagy akár a Torgyán-dinasztia felmenőinek összes építkezését a XVII. szd-ig visszamenően, ha ezt megemlítik a cikkben. :/

Ákos, a Turulmadár

Előzmény: Seki Waker (23)
frett Creative Commons License 2000.11.02 0 0 29
Nem baj az kedves Pásztörperc kartács, ha nem hiszünk el mindent kritika nélkül a gagyitévéknek. Pl: Te biztos vagy abban, hogy hallottad a Józsitól, hogy azért írt valótlanságot a vagyonnyilatkozatába, mert félt a betörőktől, etc.? Vagy csak elhitted, mert jólesik elhinni az ilyet.
Én speciel tegnap láttam a nyilatkozat visszajátszását, amiben azt mondta a derék Pubi, hogy azért nem hozza nyilvánoságra a titkos vagyonnyilatkozatát, mert tart a betörőktől, robbantóktók etc. Leszámítva, hogy ennek van-e értelme, vagy se, azért mégiscsak más, hog y azt mondod:
azért hazudok, mert...
vagypedig
azért nem kötöm az orrodra, mert...
Előzmény: Pásztörperc (28)
Pásztörperc Creative Commons License 2000.11.02 0 0 28
De, azt mondta. Ezek után feloldhatatlan ellentmondás van különböző állításai között: vagy tényleg akkor gyűjtötte a suska javát (és akkor hamis vagyonnyilatkozatot írt '90-ben és '94-ben), vagy '94 óta (és akkor akár mind3 vagyonnyilatkozata helytálló lehet, TEHÁT nem igaz, hogy "a betörőktől félve" eltitkolta volna valós vagyoni helyzetét.

Köv.képp mindkét hipotézist célszerű vizsgálni.

Előzmény: barco (27)
barco Creative Commons License 2000.11.02 0 0 27
Nem azt mondta TJ (az elején), hogy hirtelen megnövekedett jövedelme a sztárügyvédségéből származik?
Tehát nem a képviselőségéhez, vagy pártelnökségéhez kapcsolódóan.
Előzmény: Pásztörperc (25)
Seki Waker Creative Commons License 2000.11.02 0 0 26
Nincs is ezzel semmi baj. Megérdemli, hiszen ki dolgozik még oly fáradhatatlanul a hon felvirágoztatásán, mint ő. Csak az a fránya vagyonbevallás ne lenne. Mert hát nem illik hazudni, ha meg valaki lebukik: Mondjon Le!
Előzmény: Pásztörperc (25)
Pásztörperc Creative Commons License 2000.11.02 0 0 25
Ne csak az alpfizut számold! Frakc. vez, bizottsági, költségtérítés, szakértői díjak (bár ehhez sumákolni kell, úgyhogy ezt hagyjuk) — és akkor vannak még a "párthoz közeli" jövedelmek: elképzelhetőnek tartom, hogy kap egy kis aprót, mint a Kis Újság főszerkesztője, roppant valószínűnek, hogy (javadalmazott) elnöke több kuratóriumnak stb. stb. Ne becsüld se le, se alá!
Előzmény: Seki Waker (23)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!