Keresés

Részletes keresés

msmks Creative Commons License 2008.07.31 0 0 25
Ez jó, kanka...
hátha átnéznek ide a másik topikból, a "Mi az élet értelme?"-ből, mert itt van valahol a kutya elásva...

értelem ott, ahol az értelem kritériuma az értelem maga? talán ez is egy nemlétező fogalom, mint a többi, ráadásul még definiálatlan is, és aztán rá akarjuk akasztani valamire, mert fontosságot akarunk tulajdonítani neki...

Előzmény: kanka (11)
Canis Creative Commons License 2000.11.02 0 0 23
Ha meg akarod ismerni Zsoltikát, kattints ide.

Rá fogsz jönni, hogy már ismered!

Előzmény: SpendeR (22)
drotmalac Creative Commons License 2000.11.01 0 0 21
van a faszt van.

vigor Creative Commons License 2000.10.31 0 0 20
Annál több a faithful.
Előzmény: Faithful (6)
Törölt nick Creative Commons License 2000.10.31 0 0 19
Van valami Zsoltikáék után is számodra kedves gügyüle?

p.s. Bocs a dél-alföldi lobby nevében is. Nem akrartam bántani az egókád. :((( Bocsika.

Előzmény: SpendeR (16)
Törölt nick Creative Commons License 2000.10.31 0 0 18
Logika. Helyesen látod; a logika a szubejektumhoz kötődik. Ezért volt az iménti dörgedelmem.
Ami érdekes, ezután, a felvetésed után. a röhögés után a :DD-
Előzmény: Daikini (13)
Törölt nick Creative Commons License 2000.10.31 0 0 17
a mi az első kategória ebben a semmitmondó érvelésben. Mi a fene akar ez lenni?
Előzmény: Daikini (12)
Daikini Creative Commons License 2000.10.30 0 0 15
Ez az! Tobbek kozt erre celoztam

Daikini

Előzmény: Dr.Jones (14)
Dr.Jones Creative Commons License 2000.10.30 0 0 14
Van-e egyáltalán élet a Földön? Van-e egyáltalán Föld nevű bolygó? Ez mind maga szubjektivitás, hiszen emberi szemszögből vizsgáljuk.
És egyáltalán, mit nevezünk értelmes életnek? Azt, amelyik tudatosan pusztítja a másikat?
Dr.Jones
Daikini Creative Commons License 2000.10.30 0 0 13
Logikusan hangzik. De akkor az lenne a kerdesem, hogy a szubjektivitastol elvonatkoztatva van-e ertelmes elet?
Bar, ha barki valaszol erre a kerdesre, az valoszinu szubjektivitas :-)

Daikini

Előzmény: Törölt nick (10)
Daikini Creative Commons License 2000.10.30 0 0 12
Tevedes, nem vagyok tobb, sem kevesebb egy embernel, ezzel tisztaban vagyok.
Csak arra lennek kivancsi, hogy ha esetleg mi nem lennenk ertelmesek (mondjuk valamihez viszonyitva) akkor ki dontene el, hogy azok vagyunk-e vagy sem? Azaz jol iteljuk-e meg az ertelmunket.
Nem kategorizaltam magam es masokat, csak felreertetted :-)

Daikini

Előzmény: Törölt nick (8)
kanka Creative Commons License 2000.10.30 0 0 11
Szio!

Joo kerdes, en egy kicsit bovitenem...
Ertelmes -e az az elet, amely minden mas eletformat "ertelmetlennek" minosit es az ertelem kriteriumanak sajat kategoriajat hasznalja fel?

udv
kanka

Előzmény: Daikini (-)
Törölt nick Creative Commons License 2000.10.30 0 0 10
Mindig Te döntesz. Saját értelmed színvonala, foka alapján. Ezek a kategóriák. Értelem kategóriák.
Előzmény: Daikini (7)
Dr Morell Creative Commons License 2000.10.30 0 0 9
:DDDDDDDD már megint a tükör előtt állsz ? :DDD
Előzmény: Faithful (6)
Törölt nick Creative Commons License 2000.10.30 0 0 8
Hát testvérünk önmagát bizonyosan az értelmes kategóriába dugta be. :-(((

A topicnyitó kérdés pedig bizonnyal értelmetlen.
1./ Mert ha nincs, akkor honnan jön egy ilyen bizonyosság kereső gondolat?
2./ Ha pedig a kérdés jó akkor, van. De nincs értelme keresni - ami a szemed előtt van.

Az értelem-fokozatai, ill. ezek kategóriái. Ez viszont izgalmas lehetne. Talán.

Előzmény: Daikini (7)
Daikini Creative Commons License 2000.10.29 0 0 7
Ki donti el, ki ertelmes, es ki nem?

Daikini

Előzmény: Faithful (6)
Faithful Creative Commons License 2000.10.29 0 0 6
Van, de értelmes ember viszont kevés
Törölt nick Creative Commons License 2000.10.29 0 0 5
Jaja, én is láttam!
:-))
Előzmény: Törölt nick (4)
Törölt nick Creative Commons License 2000.10.29 0 0 4
Mikor utoljara szetneztem, meg volt:)
Előzmény: Daikini (-)
Daikini Creative Commons License 2000.10.29 0 0 3
Koszonom :-)

Arra celoztam, hogy az intelligencia biztosan kiemel minket az allatok kozul?
Szoval, tenyleg nagy dolog az, hogy a kutyad csak ul es fogalma sincs a filozofiarol, mig te beszelgetsz velem? Nagy dolog-e gondolkodni?
Neha elokerul az a szoosszetetel: "emberi nagysag", szerintem egy vegtelen vilagegyetemben nem sok ertelme van. Es ahogy mondod... ha vegul a nap megduzzad es felrobban... kit erdekel? :-)
Egyaltalan semmi nem valtozik a vilagegyetemben, csak eltunt egy kek bolygo. Persze mi kicsit kevesbe fognank fel ilyen konnyen :-)
Addigra az emberiseg nem fuggne a naprendszertol (ha megeri azt a kort)
5.000.000.000 ev eszetlen idotav... gondoljunk bele... a tuz hasznalatatol a fuzios energiaig 500.000 ev telt el nagyjabol... ez az 1/10.000-e a nap varhato elettartamanak. Es az igazi fejlodes meg el sem indult.
Szerintem most meg nincs ertelmes elet a Foldon...
ha egy olyan civilizacio latogatna el ide, ami 5 milliard eves, az szerintem az allatok koze sorolna minket. Mint olyan allatot, aminek valamivel tobb esze van, mint a tobbinek.

Daikini

Törölt nick Creative Commons License 2000.10.29 0 0 2
Helló!
Itt Murdock, a Megmentő!!!!
A mai nap folyamán már HÁROM, nagy jövő elé néző topicot mentettem meg a lenullázástól! (Egyet meg lenulláztam, de ez volt az utolsó. Neki pechje volt...) :-))
Szóval. Nagyon érdekes a kérdésed, és egyáltalán nem hülyeség!

Két variáció van a kérdésedre, két szempontból lehet megközelíteni.

1.: Ha nem hiszünk abban, hogy valami tudatos erő teremtette a Földet (és a világot, meg az embert), mondjuk Isten, akkor egyértelmű, hogy az emberek csak a Természet részei, fura irányba mutálódott állatok. Bármilyen furcsa is ezt leírni.

2.: Ha hiszünk abban, hogy valami vagy valaki figyel ránk, és tudatosan teremtett minket, akkor nem kell az előbbi variációtól tartanunk.

Hogy figyelemre méltó e az emberiség?
Mindenképpen.
Az, hogy itt ülök a számítógép előtt, és filozófiai kérdésekről dumálok Veled, míg a kutyámnak fogalma sincs arról, hogy egyáltalán a Földön él, az emberiség fejlődése, kultúrája, történelme mindenképpen figyelem felkeltő.

Ha megszűnne a Föld, véleményem szerint tudod, mi változna a világban? SEMMI. Semmi, Daikini! Akkor sem változna semmi, ha megszűnne a Nap, és a Naprendszerünk, ami pár milliárd év múlva be is következik.
Nyilván tudod, hogy a Nap pár milliárd év múlva megszűnik. Ha jól emlékszem, szupernovaként magába szippantja a Naprendszer összes bolygóját, beleértve a Földet is. Felmelegszik, tudod.

Egyébként, ha érdekel ez a téma, akkor ajánlanám két topicomat. Az egyik, a "Kezdet. Mi volt előtte? A végtelen." Azt hiszem, ez a címe.
A másik: "Mi az emberiség célja? Hova tartunk?"

Nem akarok önreklámozó lenni, de ajánlanám ezt a két topicot, mert nagyon rokonok a Tiéddel.
Üdv!
Murdock, a Megmentő

Előzmény: Daikini (-)
Daikini Creative Commons License 2000.10.29 0 0 1
Koszi :-)
Rovid volt es tomor :-)

Daikini

Előzmény: Törölt nick (0)
Törölt nick Creative Commons License 2000.10.29 0 0 0
Megmentve!!!!!!!!
Előzmény: Daikini (-)
Daikini Creative Commons License 2000.10.29 0 0 topiknyitó
Kicsit elso latasra huje kerdes :-)
Masodikra is az, minden bizonnyal.
De feltennem ezt a kerdest, mert en nem vagyok biztos benne, hogy ertelmes elet van a Foldon. Mi van, ha mi csak egyszeruen es szimplan a termeszet reszei vagyunk, es semmi tobb? Ha csak az allatoknak egy fura iranyban mutalodott reszei vagyunk? Egyaltalan figyelemre melto-e abszolut ertelemben az emberiseg?
Teszem azt, holnap csak ugy eltunne a Fold, mi valtozna a vilagban?
Szoval lehet kerdeseket feltenni...
Mit gondoltok? :-)

Daikini

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!