Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2020.03.24 0 0 40

Ugyan még nem láttam az Amanda chilei sorozatot (majd sorra kerül nálam), de sokan lehúzták, hogy unalmas és vontatott. Viszont a brazil sorozatok általában izgalmasak voltak. Az argentin Vadangyal ugyan kicsit bugyuta volt, de szerethető! :)

Előzmény: F1 Hierro (39)
F1 Hierro Creative Commons License 2020.03.24 0 0 39

Igen, sajnos a felszínes szemlélők hajlamosak egy kalap alá venni az összes latin-amerikai telenovellát "brazil szappanopera" címszó alatt, pedig a brazilok valóban más színvonalat képviselnek a műfajon belül, mint a hispano-amerikaiak.

Előzmény: Törölt nick (35)
Törölt nick Creative Commons License 2020.03.24 0 0 38

Mostanában nézem: A homok titkai és A Pampák királya!

Törölt nick Creative Commons License 2019.12.30 0 0 37

Még nem! Vannak ismétlések! :D

Előzmény: Hivadar (36)
Hivadar Creative Commons License 2019.12.30 -1 0 36

Már rég vége van, dél amerikai sorozatoknak. Helyettük a török sorozatot adják mindenhol.

Törölt nick Creative Commons License 2019.12.26 -1 0 35

Szerintem ha sorozatokról van szó, akkor a brazilok értik a dolgukat! De mostanában inkább a törökökről hangos a média! :)

Törőlt_nick Creative Commons License 2004.07.05 0 0 33

Az édes dundi valentina milyen?  :))

 

vazze, végig üvöltik, toporzékolják, hisztizik, rögtönzik az egész filmet ezek a esőerdőből előrángatott, műanyagcsöccsel feltuningolt latin hüjepitsák! Hihetetlen, hogy mekkora szakadék választja szét a kultúráinkat!

Mario Brekt Creative Commons License 2004.06.15 0 0 32
http://talpak.org/alakulat/brazil/
http://www.papirusz.hu/cikkek/?id=1953

:)

Törőlt_nick Creative Commons License 2001.06.03 0 0 30
a múltkor belelestem egy részbe valamelyik filmbe ezek közül és tudod mi fent aláfestő zeneként a háttérben? A win95 gyári CD-n van egy demo videoklip, na az ment. Ráadásul énekelnek a számban mialatt a filmben meg beszélnek. Eszméletlen gagyiul jött ki az egész, mintha én rendeztem volna! :)
Előzmény: Hegyimenő (19)
vickie Creative Commons License 2001.04.26 0 0 29
Asszem itt az ideje, hogy ismét előkapjuk magunkat!!! Eljött a mi időnk!!! Naponta 2 adón össz-vissz. majdnem 1o sorozat megy.
a, Magát a köznépet nézik hülyének, biztos eszik ezt
b, Maga a köznép hülye, eszik is.
Lehet választani
Törőlt_nick Creative Commons License 2001.03.30 0 0 28
Amúgy is baromira irritálnak ezek a csak hang emberek a tévében de ez a fazon tényleg gáz. Most éppen az Első generáció című magyar akciógenyót hírdeti. Majd beszarik, úgy erőlködik, hogy minél mélyebb hangot préselhessen át a gigáján. De kiváncsi lennék már a fizimiskájára!
Előzmény: Hegyimenő (25)
Törőlt_nick Creative Commons License 2001.03.07 0 0 27
A latin filmek állandó alaptémája, hogy senki nem tudja, hogy ki az anyja/apja, senki sem sejti, hogy merre lehet a saját gyereke. Aztán a sorozat végefelé (880. rész) iszonyatos méretű takonyfolyás közepette rátalálnak egymásra municiót adva további 100 epizódhoz. Az egész életüket a lángoló szerelem tölti ki de olyan hőfokú ám, hogy a súlyos égési sérülések miatt még munkát sem tudnak vállalni egész életükben.
Your DEvil Creative Commons License 2001.02.01 0 0 26
Nem a csíz hiányzik hanem a Liptai Klaudijjaa!!!!:-DDDDDD
Előzmény: Ordas (24)
Hegyimenő Creative Commons License 2001.02.01 0 0 25
Sajnos eddig nem tudtam írni, mert a Nagymutter felvette a múlt heti Ramóna-epizódokat, amiket nem láttam, mert sajnos néha ki kell mozdulni a lakásból. De mi a fasznak kimozdulni, mikor olyan jól kiélheted magad a bugyuta szerelmes történeteken? Tudjátok, mitől hányok? Amikor az a görény, hányinger, mélyhangú, arctalan bemondó csávó az RTL-KLUB-nál ajánlja a műsorokat. A szappanoperákat nyálasan csöpögő hanggal "Igazi érzelmek" felkiáltással. Az akció-filmeket bekeményített érces macsó hangfekvéssel, és egyáltalán: minden műsorhoz próbál megfelelő hangszínt megütni. Egyszerűen okádék! nagyon gyenge.
Ordas Creative Commons License 2001.01.31 0 0 24
meg most látom, hogy nincs többé Csíííz >: ((

Ne monddm ar, hogy az a szar hianyzik!

Előzmény: python (20)
rali Creative Commons License 2001.01.31 0 0 23
Ez pontosan egyezik az én tapasztalataimmal.
Előzmény: tlosz (22)
tlosz Creative Commons License 2001.01.31 0 0 22
Marha egyszerű a dolog:
-Tehetségtelen színészeknek nem kell akkora gázsi, mint 1 tehetségesnek.
-Tehetségtelen operatőrök nem kérnek annyit, mint a tehetségesek.
-Tehetségtelen írók nem kérnek annyit, mint egy tehetséges
=> Tehát a tehetségtelen fosok előállításának a költségei meg sem közelítik még x száz résszel sem a 2 órás hollywoodi sikerfilmek költségvetését. Tehát qrva olcsón el lehet adni. Az adók meg veszik mint a cukrot, mert nekik nem kell csökkenteni a reklámidő eladási árát.

-Nagyon sok buta embert kielégítenek a szappanoperák. => Tehát kis kiadásból nagy bevétel. Ez nekik jó.

Ezt hívják kapitalizmusnak. Csak, mint minden nálunk ez hatványozottan csapódik le. Sajnos.

Tehát nagyon sok buta ember él ebben az országban...

Sajnos.

python Creative Commons License 2001.01.31 0 0 21
Egy egyáltalán nem szinkronnak szánt természetfilm honosítása is jobban meg van oldva.
Előzmény: Hegyimenő (19)
python Creative Commons License 2001.01.31 0 0 20
Amíg lesz rá igény, addig lesznek is ezek a sorozatok. Amerikában pl. nem csinálták meg a 7. Xena sorozatot, mert levette a vezető telelevíziós csatorna a fő műsoridőről.

Lehet itt tiltakozni személyesen, e-mailben, deface-el, de nem egy, vagy egy marok ember fog dönteni.

Vannak ezeknek a kereskedelmi csatornáknak eszméletlen húzásai, mint például a Hegylakó helyére beraktar valami Ramónát, meg most látom, hogy nincs többé Csíííz >: ((.

Szóval, nem mi diktálunk, hanem a nagymamik. De azt például jónak tartottam, hogy a péntek esti vígadót átrakták csütörtökre, mert legalább maradt a másik csat., azt lehet nézni.

Ha nincs más, akkor elmenekülök a Z+ / Spektrum / National Geographic / BCC / CNN egyikére és ülök. Azokat lehet nézni, nincsenek tipikus népműsoraik, amikkel felhúzhatjuk magunkat.

Este ne zavarjon senkit semmiféle baromság, mert akkor ugye a kedvezményes időszak, amit tessék rendesen kihasználni!

Hegyimenő Creative Commons License 2001.01.31 0 0 19
Biztos észrevettétek már, hogy ezekben a brazil sorozatokban:
- kibaszott igénytelen az operatőri munka, össze sem vethető a hatás a legszarabb amerikai sorozatéval sem
- a színészek válogatottan tehetségtelenek + szerintem ez a nagy dél-amerikai gesztikulálás nagyon távol a magyar felfogástól
- a szinkronjuk is pont annyira fika, mint maga a film.
szilvasgomboc Creative Commons License 2001.01.31 0 0 18
Nem csodálkozom, a Romana, stb füzeteknek is nagy keletje volt (van?), pont azok nézik szerintem, akik azokat olvasták.
Csak azt nem tudtam egy darabig, hogy jegyzik meg a neveket.. majd rájöttem: minden részben többször el kell ismételni, szinte belevésni, lehet az Oktatásnak is lenne ebből mit tanulni? :)))
bubus Creative Commons License 2001.01.23 0 0 17
Ne inkább forditsunk egyet a dolgon ?
Készitsünk inkább "Brazil" filmsorozatokat, hazai
"brazilokkal".
Braziliában a szappanopera gyártás bevétele nagyobb mint az autóiparé.

üdvözlettel

PinaBubus

Sorsha Creative Commons License 2001.01.23 0 0 16
Az mennyire igaz, hogy eleinte a kereskedelmi tvk filmes csomagokkal együtt kapták ezeket a többszázrészes izéket, azaz kénytelenek voltak megvenni, meg leadni, s mivel honfitársaink vevők voltak rá, azóta szerzik be százával mert ez a biznisz.
Ócsó és nagy a nézettsége.
Csak azért kérdem, mert van egy ismerősöm, akinek ez a fixa ideája.
micu Creative Commons License 2001.01.23 0 0 15
Szerintem meg inkább tízezer hulla epizódonként és száz robbanás hullánként mint hogy ötszázhúsz részen keresztül ne történjen semmi.
Előzmény: Sárkány (14)
Sárkány Creative Commons License 2001.01.23 0 0 14
De ezekbe nincs annyi hulla meg robbanás meg ilyenek. Van viszont egy csomó érzelem... Ezt eszik a nézok. Ha már választani kell a dzsungelharcosok helyett inkább ezt nézem.
Kenus Creative Commons License 2001.01.23 0 0 13
Talán nem is olyan rosszak ezek a sorozatok, mert pl. nagyon jól nyomon követhetők.
Pl. Jose-Feliciano áll donna Fruitella ablaka alatt, és fűzi, hogy menjenek el az esti bálba. Nna, most ti nyugodtan elmehettek két hétre "olaszba" nyaralni. Mikor visszajöttök, a csávó még mindig beszélget a csajjal, nem maradtatok le semmiről.
Bugi bacsi Creative Commons License 2001.01.23 0 0 12

vickie draga!

Ezennel atadom a "jos" megtisztelo titulust!
Ezt a huzast!
(Mikor nyerek a lotton?)
;o)

Törőlt_nick Creative Commons License 2001.01.18 0 0 11
Latin-Amerikán és Magyarországon kívül vevo még valaki ezekre a katasztrófafilmekre? S mi alapján válogatnak a tévés beszerzok? Gondolom nem nézik meg a többezer epizódos sorozatokat. Akkor pedig honnan tudják, hogy mit vesznek? Vagy tök mindegy, leszarják, hogy mit kapnak a pénzükért???
Törőlt_nick Creative Commons License 2001.01.17 0 0 10
nem az újjamból szoptam ki. Ez megy minden nap.
Előzmény: Törölt nick (9)
Törölt nick Creative Commons License 2001.01.16 0 0 9
ne má

valéptech

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!