Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

aeromukodj! Creative Commons License 2018.12.11 0 0 15046

Sziasztok, a magyar maseratis élet hol zajlik mostanában, hova költözött erről a fórumról?

Törölt nick Creative Commons License 2018.08.27 0 1 15045

Azt csak biztonsági tartaléknak raktam fel - hátha egyszer még összehoz a sors vele véletlenül ;). Nem szeretnék akkor sem felkészületlen lenni !

Amúgy csak azért raktam fel mellé, mert ezek vannak az elektronikai szerelési könyvben párosítva és akkor már mindkettőt kimásoltattam belőle a sarki fénymásolós műhellyel. Már amikor először megpillantottam pár hónapja kézbe véve a szerelési könyvet, akkor azonnal megfogadtam, hogy ezt a két rajzot kirakom a falra az új műhelyben, mert tetszik. 




Előzmény: maseratisti (15044)
maseratisti Creative Commons License 2018.08.27 0 0 15044

Azért nyugtass meg hogy a baloldali röntgenrajz nem célzás, és a  Thema 8.32, a Beta Coupe, meg a QP IV V8 mellé nem veszel a nyakadba egy ghibli felújítást is :-)

Előzmény: Törölt nick (15043)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.27 0 1 15043

Az utóbbi hetekben alakítgatom ki az új autós műhelyem - amiből a bele illő dekoráció sem maradhat ki :) ..

Törölt nick Creative Commons License 2018.08.26 0 0 15042

Mi a XX. ker Vörösmarty u 47. szám alatt található vízpumpa felújító idős szakival újíttattuk fel a QP V8 vízpumpáját. Jó szívvel tudom ajánlani, mert jó munkát végzett és harmad annyiért, mint amit a vizpumpa.hu-s cég mondott rá előzetesen. Mondta, hogy semmi különleges alkatrészt nem talált benne, polcon volt neki a hozzá szükséges összes alkatrész cikkszámra egyezően - nem értette, hogy mi kerül ennyibe a neten ezeken a vizpumpákon :).. 

Nincs fent a neten, sem mobilja - csak vezetékes és délelőtt elérhető: 283 2183

Előzmény: GHIBLI II (15041)
GHIBLI II Creative Commons License 2018.08.26 0 0 15041

Üdv.

Nincs véletlenül valakinek víz pumpa elfekvőben? V6-hoz.

GHIBLI II Creative Commons License 2018.07.25 0 0 15040

Hali!

Esetleg valakinek 6-os Getrag váltó nagyon kevés futással?

SpyderSanyi Creative Commons License 2018.07.05 0 0 15039

Üdv. újra mindenkinek!

A hétvégi alfás megmozdulásra terveztek menni?

Ha igen, akkor már lassan szervezkedni kellene egy esetleges közös utazásra.

Indulás a régi jól megszokott balatoni úti shell töltőállomásról?

shami Creative Commons License 2018.06.14 0 0 15038

Nekem tetszik a playlist :-)

Előzmény: maseratisti (15037)
maseratisti Creative Commons License 2018.06.13 0 0 15037

Lehet hogy majd még választhatsz is mi szóljon :-)

mc12

granturismo mc

biturbo v6, v8

szívó sor 6, sor 4, v8

kis grofó, vagy lagzi Lajcsi  :-) :-) :-)

Előzmény: shami (15035)
maseratisti Creative Commons License 2018.06.12 0 0 15036

Majd lejátszák hangszóróból :-( Villanyautónak jövőre már úgyis kéne hangot kiadnia :-) s akkor már inkább egy 205f hangja szóljon a hangszórókból, mint fehérzaj :-)

Előzmény: shami (15035)
shami Creative Commons License 2018.06.12 0 0 15035

A gyárban megtalálták a szekrény mögött az Alfieri koncepciót.  Ez persze nem baj.  A baj az, hogy most villanymotort akarnak bele szerelni és fő céljuk, hogy a Tesla gyorsulását (vmivel több mint 2 mp 100-ra) megverjék és 2 másodperc alá szorítsák...

 

Szép és milyen lesz közben a hang? 

Hang?  Milyen hang?

shami Creative Commons License 2018.05.15 0 0 15034

Kösz!  Megkaptam, jelentkezek!

Előzmény: Lajesz1 (15032)
shami Creative Commons License 2018.05.15 0 0 15033

Halló!  Vártunk Nadapon :-)  Most meg várom az emailedet ...

Látom, a legközelebbi találkozót Salgótarjánban kell tartanunk  -  ha a hegy nem megy Mohamedhez....

 

Balázzsal már leveletünk a honlap ügyben, remélem sikerül visszaállítani.  Ha nem, akkor vagy csinálunk másikat vagy pedig egy záért csoportot hozunk létre Face-en.

Előzmény: maseratisti (15031)
Lajesz1 Creative Commons License 2018.05.14 0 0 15032

Szia Attila!

 

Részemről minden támogatva, címemet elküldtem az il Topolino-ra.

Köszönöm.

 

Üdv.:

 

Ricsi

 

Előzmény: shami (15030)
maseratisti Creative Commons License 2018.05.13 0 0 15031

Tök jó :-)

 

Nyilván igen, annak ellenére hogy szerintem működőképes autóm az idén se lesz kész, mert az egyéb sürgősebb melók miatt rohadt lassan haladok :-)

 

Klubos honlapot nem állítjuk vissza? Mire összeállt, meg kezdett fasza lenni, pont addigra fogyott el a klub, meg a lelkesedés :-(

 

Többi e-mailben :-) 

Előzmény: shami (15030)
shami Creative Commons License 2018.05.13 0 0 15030

Kedves Mindenki!

 

A nadapi, szűk körű találkozón a megjelentekkel megállapodtunk, hogy visszaállítjuk a Magyar Maserati Club formális tagságát, valamint, hogy a további tagsok toborzása és a márkával való szorosabb együttműködés érdekében felveszem a kapcsolatot a Wallis Maseratival.

 

Az utóbbi megtörtént, Nagy F. Béla üzletágvezetővel sikerült találkoznom és örömmel vettem, hogy nyitott volt az együttműködésre.  Abban maradtunk, hogy kis lépésekben haladunk, elsőnek egy rövid ismertetőt küldök a klubról, valamint egy belépési nyilatkozatot.  Kölcsönösen megjelentetjük honlapjainkon a másik linkjét (ehhez persze újra kell éleszteni a weblapunkat).  Közösen összeállítunk egy éves programot néhány előre tervezett találkozóval, amelyben lehet a Maserati Wallis által szervezett esemény.

 

A Clubot illetően a legsürgősebb feladat a tagsági viszony megújítása.  Ehhez kérem szépen egy rövid e-mailben, telefonon, sms-ben jelezzétek nekem a szándékot és küldök nyilatkozatot.  Ha tudtok valaki, aki érdeklődne, szívesen küldök annak is.  Javaslom a tagdíjfizetés visszaállítását, mértéke havi 1000 Ft, évi 12 000 Ft lenne.  A tagdíjből közös rendezvényeinket lehetne szponzorálni, cluibos pólót stb. csináltatni  -  ez Tőletek függ.

 

Elérhetőségeim:  Horváth Attila,  horvatha@hdkft.hu, 30 9494 364

 

ÜDV!!

Törölt nick Creative Commons License 2018.05.06 0 0 15029

A végén biztos :) ! Nem tűnt menthetetlennek a motor és ránézésre megvan nagyjából mindene. 

Most inkább az anyagiakat kell összehangolni a projekttel valahogy, mert azért lesznek költségek - főleg ha rendes felújitást akarunk  (hozzáteszem, hogy még úgy is a legolcsóbban kapható ilyen motoros rendes állapotú QP alatt lennénk árban).

Most oszt-szoroz öcsém, mert az a gondja, hogy közben a nyáron ki kell fizetnie egy milliós nagyságrendű költséggel futó webes fejlesztést egy szoftvercégnek, a 8.32-nek is bőrösnél vannak a cuccai, részbeni fényezésre vár röpködnek a százezrek milliók ott is. Szerintem lehet, hogy a 8.32 összerakás még meg nem rendelt része lesz néhány hónapra leállitva, mert az úgy is csak jövő júliusban mehet OT-re és addig nem lesz honositva. Szerintem nem annyira valószinű, de azért opciós az is, hogy leparkoltatja a QP-t egy fél évre és a 8.32 halad tovább , mert addigra mindezek mellett fel tud már töltődni annyira, hogy minden projektje belefér majd anyagilag.  De még az is lehet, hogy a familia megelőlegezi neki ezt is és akkor hamar kész lehet. 

Gondolom éjszaka átgondolta már talán az érveket - ellenérveket..

Előzmény: maseratisti (15028)
maseratisti Creative Commons License 2018.05.05 0 0 15028

No, akkor a végén még lesz egy működőképes QP IV? :-)

 

Előzmény: Törölt nick (15027)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.05 0 0 15027

(Közben már megoldódott - nem is olyan rég ment el tőlem a Sanyi )

GHIBLI II Creative Commons License 2018.05.05 0 0 15026

Üdv.

Próbáltalak hívni MyKappa,de azt mondja,a hívott szám nem megfelelő...

Ha tudsz csörgess meg.

Törölt nick Creative Commons License 2018.05.04 0 0 15025

Igen a munkatársam próbálta leirni azt a régi Maseratit és a Mistralra tippeltem, de látom, hogy jó volt a tipp :) ..

Tibivel nem volt szerencsém még találkozni, de a FB alapján akad bőven közös ismerősünk. Valaki kérdezte is már más fórumon, hogy nem ismerem-e.

Szerencsére lakik az utcánkban egy szintén Klasszikus  Olasz Autók Egyesülete tag fényező srác - reggel fél nyolctól este 6-ig küzdött a QP felpolirozásával, de volt értelme, mert az első lökös kivételével egész menthető volt a fényezés - sőt.. Utóbbit meg újra fújja majd pár héten belül. 

https://photos.app.goo.gl/tMcu7UbHc5jBIsoD2

Előzmény: maseratisti (15024)
maseratisti Creative Commons License 2018.05.02 0 0 15024

Király :-) Szép a kocsi :-)

 

Szerintem Sanyi sem készült el, én sem mentem, Tibi viszont rakott fel vagy 100 fotót Nadapról a face-re :-)

https://www.facebook.com/masera.tibi/media_set?set=a.1963893696981782.1073741908.100000835112920&type=3

Előzmény: Törölt nick (15023)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.02 0 0 15023

Közben sikerült beszélnem telefonon Ghibli II/Sanyival a QP motor ügyben - nagyon kedves és segítőkész volt és lehet, hogy a hétvégén útba tud ejteni felmérni előzetesen a feladatot. 

Mivel nem tudtam biztosan, hogy a talin ott lesz-e, ezért nem mertem elindulni, mert amúgy nagyon el vagyok havazva otthon egy kerti konyha építési munkálatainak a közepén és jelenleg kóros időhiányban szenvedek. Egyszerűbb volt mégis telefonon megbeszélni.

Közben le lett mosva az autóról a majdnem egy évnyi állás retke és pénteken jön egy fényező ismerős felpolírozni is:

https://photos.app.goo.gl/1oTRamqnYEEQeieS2 


Törölt nick Creative Commons License 2018.05.02 0 0 15022

Szerintem ez az esős kritika is relativ, mert mihez képest? Lehet, hogy egy Dodge Viperhez képest ez is álom, de ült esetleg már a kritizáló autós jobban viselkedő autóban is.

Előzmény: neger1 (15021)
neger1 Creative Commons License 2018.05.01 0 0 15021

sziasztok, jó régen nem jártam itt a fórumon, a 3200 témához annyi hozzáfűzni valóm van, h. minden gond nélkül használható esőben, nyilván nem ez a cél de nekem volt olyan h szervizbe menet elkapott az eső, és úgy rendesen szakadt, meg is ijedtem kicsit h. mi lesz. Nagyon rendben van az elektronika, a tapasztalatlanságot simán kijavítja:) Szóval ha nem kapcsolsz ki minden akkor nem hagyja h olyan könnyen eldobd. Másrészt a kihasználhatóság, nem nem tudod közúton kihasználni ami benne van, de nem feltétlenül akarod. azért van ott az a gt a nevében mert ez tényleg egy gran turismo / grand tourer egyszerűen csak jó autózni, és ha szembe jön egy jó minőségű kanyargós út akkor fülig szalad a mosolyod:) Nekem 2,5 éve van meg ,semmi komoly hiba, és sose bántam meg h.megvettem. 

Törölt nick Creative Commons License 2018.04.28 0 0 15020

Quattroporte 3.2 V6


Miker hordok itt össze-vissza - 3.2 V8..

Előzmény: Törölt nick (15018)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.28 0 0 15019

Ez szép, mert hajlitott! Egy integrale-s barátom csinált egy békebeli audi coupé quattrora nagyobb turbo miatt. Na ő saválló hajtó szerszám hiján úgy hegesztette ki egyenes szakaszokból. Az is működik, de olyan szerintem, mint a Snickers - ronda de finom :)

Előzmény: GHIBLI II (15017)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.28 0 0 15018

Nekem sajnos maserban még nincs rutinom ilyen téren - bár előfordul azért, hogy motort kapok ki meg szét :) ..

Nálam úgy néz ki, hogy pár héten belül kapom meg a felújitásra kiküldött dolgokat a szétbombázott themához, 
igy én inkább azzal foglalkoznék - a QP-t pedig inkább rábiznám nálam Maseratihoz jobban értő szakira. 


Az utóbbi közel három évben épitkeztem amúgy a veteránozás háttérbe szorulása mellett és most jutok el oda, hogy elkezdhetem kialakitani az új autós buherátor műhelyem az új ház mögötti pajtából a nyáron. Eredetileg aknát terveztem, de mivel a munkába járós szeretett kis Punto cabriom időközben a Csikós kapuzárási pánikos cikke hatására felváltotta egy 2.4 V6-os A4 kabrió, közben itt a Thema 8.32 és most már a Quattroporte 3.2 V6 is, ezért úgy döntöttem, hogy inkább beruházok egy csáposba majd, mert ezeket a motorokat már nem tudom a hónom alatt cipelni, mint a Puntoét :D..

Előzmény: GHIBLI II (15015)
GHIBLI II Creative Commons License 2018.04.28 0 1 15017

Ilyen leömlőket fogok készíteni... ddd

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!