Keresés

Részletes keresés

ted12345 Creative Commons License 2010.10.29 0 0 24
Én se találok.... :( Én is Debrecenbe keresnék.
Előzmény: Koktó (16)
nagykrisztina63 Creative Commons License 2010.06.10 0 0 23
Kedves fórumozók!
Dán nyelvtudással rendelkező munkatárs felé természetesen dán nyelvtudást várunk el, a levélben gépelési hiba a hollandnyelv-tudás. Az érdeklődőket kérem, hagyják figyelmen kívül! Köszönöm:
Nagy Krisztina
Előzmény: nagykrisztina63 (22)
nagykrisztina63 Creative Commons License 2010.06.09 0 0 22
Kedves Fórumozók!
Dán és angol nyelvtudással multinacionális vállalat szolgáltató központjába nemzetközi projektek támogatására fiatal munkatársakat keresünk, pályakezdők jelentkezését is örömmel fogadjuk.
Feladatok:
• a projektek folyamatához kapcsolódó összes háttér és front folyamat összefogása, menedzselése
• szerződéstervezetek, árajánlatok, tenderanyagok, prezentációk összeállítása
• információ begyűjtése a különböző szakterületekről (pl. értékesítés, logisztika)
• szükséges dokumentumok végleges összeállítása
Elvárások:
• felsőfokú végzettség – pályakezdők jelentkezését is várjuk!
• a határidők betartása, pontos, precíz munkavégzés
• kiváló kommunikációs és problémamegoldó képesség
• üzleties gondolkodásmód, kreatív, kezdeményező személyiség
Nyelvtudás:
• folyékony angolnyelv-tudás
• folyékony hollandnyelv-tudás
Megbízónk ajánlata:
• stabil hátterű, folyamatosan bővülő, nemzetközileg elismert multinacionális vállalatcsoport,
• versenyképes juttatási csomag
• professzionális szakmai és munkakörnyezet
• előrelépési és horizontális mozgási lehetőség
Amennyiben hirdetésünk felkeltette érdeklődését, magyar és angol nyelvű önéletrajzát az apt@apt.hu e-mail címre várjuk!
Üdvözlettel Nagy Krisztina
Bakk Zsuzsi Creative Commons License 2010.03.13 0 0 21

Sziasztok!

Én most végzek dán szakon, szívesen elvállalok pár órát.

1,5 évet éltem kint, és dolgoztam is dánokkal.

Most a szakdolgozatomat írom, úgyhogy elég rugalmas vagyok Budapest
keretein belül.

Ha még vki szívesen tanulna, keressetek nyugodtan:

Bakk Zsuzsi

zsuzsibakk@gmail.com

20/ 4734637

szipucsu2 Creative Commons License 2009.10.27 0 0 20
Bocsánat, jó volt a found, nem kell helyette find, mást jelent, mint hirtelen gondoltam.
Előzmény: szipucsu2 (19)
szipucsu2 Creative Commons License 2009.10.27 0 0 19
Jónak tűnik, csak azt nem értem, miért csak egyetlen hozzászólás jelenik meg egyszerre.
Mondjuk az a kockás ábra kicsit kicsi, alig látom rajta az elöljárószókat.
A beköszöntőnél (Dear all...) az első sorban a "found" helyett "find" kellene.
Meg az lenne még jó, ha nem csak dánul, hanem pl. angolul is leírnád a kifejezéseket, szabályokat.

Amit javaslok: dán hanganyag felrakása, amin a képernyőn lévő mondatok hangzanak el.

Oldalt az archívumnál zavaró, hogy sárga színűek a betűk, nálam alig látszanak.

Engem leginkább igeragozási táblázatok, rendhagyó igék táblázatai érdekelnének majd.

Egyébként tetszik a blog!
Előzmény: Perley (18)
Perley Creative Commons License 2009.10.26 0 0 18
Kedves dánul tanulni vágyó magyarok! Ajánlom figyelembe az ujonnan induló interaktiv blogomat, amiben különböző nyelvtani és kiejtési feladatokat töltöttem fel, szeretnék visszajelzéseket, kérdés tapasztalat megosztása, hogy az igényieteknek megfelelő rendszeres anyagot töltsek fel a blogba. Ajánlom figyelembe a linkek igénybevételét is, ami segitségetekre lehet majd további netes böngészésetek alatt. Evvel nekem is setigetek. Tanácsot tudok adni dániai nyelvtanfolyamokról is.

www.danishlessons.blogspot.com

Üdv,

Gyöngyi
Koktó Creative Commons License 2007.02.03 0 0 16
Üdv mindenkinek!
Átböngésztem a topicot, és az egész netet, és nem találtam magamnak nyelvtanárt.
Én is dánul szeretnék tanulni a párommal együtt. Mi Debrecenben lakunk.
És még egy kérdés, mi az ára egy órának 2 főre?
Tanárok jelentkezzetek !!!!!
Előre is köszönet a segítségért.
cyprus_people Creative Commons License 2006.11.08 0 0 15
Nagyon köszönöm!
Előzmény: Shoshoj (14)
Shoshoj Creative Commons License 2006.11.08 0 0 14
Egy dán interlingvista barátomat kérdeztem meg; érdekes módon ő se értette és azt írta, hogy ez valószínűleg antik dán nyelv, szerinte a 18. vagy 19. századból, vagy még korábbról. Csodálkozom, hogy szótárat kell neki használnia ahhoz a nyilvánvalóan dán szóhoz, hogy nadver. Kiderült, hogy ez egy archaikus szó a vacsorára, de csak bibliai értelemben: "den sidste nadver" = az utolsó vacsora. De az úrvacsorát, oltári szentséget is jelenti. A többi szó szinte mind latin vagy görög; azt bárki értheti pl. ha tud interlingvául. :-)

Tehát: "5. fejezet: Krisztus úrvacsorájának (utolsó vacsorájának a...?) szentségéről."
Előzmény: cyprus_people (13)
cyprus_people Creative Commons License 2006.11.08 0 0 13

Ki tud segíteni? Mit jelenthet a következő dán mondat?

Kapitel V) Om Christi Nadveres Sacramente.

joitt Creative Commons License 2006.07.17 0 0 12

amíg nem talál itt ismerkedhet a nyelvvel: http://www.speakdanish.dk/html/hungarian/intro.htm

cyprus_people Creative Commons License 2006.07.16 0 0 11
nyman Creative Commons License 2000.11.04 0 0 6
Sarq: Biztos, hogy csak olyan tanfolyam akad ahol nemet nyelvizsga kell? Koppenhaga eleg nagyvaros. Svedorszagban a Folkuniversiteteken (nepfoiskola) kulonbozo anyanyelvueknek is szerveztek tanfolyamot. Altalaban bevandorloknak. Gyanitom Daniaban is van vmi hasonlo.
sogyu Creative Commons License 2000.11.04 0 0 5
Hívd fel Ács Pétert a 326-8718-as számon. Ő tanítja a skandináv tanszéken a nyelvészetet. Amúgy a dán nyelvtan németül és angolul tudóknak könnyű, viszont a kiejtés és a helyesírás viszonyulása a kiejtéshez külföldinek szinte megtanulhatatlan.
Előzmény: Törölt nick (4)
unnamed Creative Commons License 2000.10.25 0 0 3
Feleségem egyik rokona pont ilyen tanfolyamokon tanít Kopenhágában, majd megkérem, adjon tanácsot. A német nyelvvizsgát nem értem, a hölgy koromfekete szudáni, zambiai stb. embereket tanít, akik éppen hogy gagyognak valamit angolul, a nyelvvizsgáról azt sem tudják, mi az.
unnamed Creative Commons License 2000.10.24 0 0 1
Kopenhágában úgy talál megfelelő tanfolyamot, hogy felhívja a bevándorlókkal foglalkozó hivatalt, ők szerveznek külföldieknek (alapvetően bevándorlóknak) nyelvtanfolyamokat. Ott tudnak neki információt adni.
Magyarországon nulla esélye van, amikor én akartam dánul tanulni, semmire nem jutottam. Az ELTE-n még arra sem voltak hajlandók, hogy eladjanak nekem egy jegyzetet. Más dán nyelvkönyv meg egyáltalán nincs nálunk....
Hi Creative Commons License 2000.10.24 0 0 0
Jéegy0ás!
Törölt nick Creative Commons License 2000.10.24 0 0 topiknyitó
Egy Koppenhágában (és Budapesten) élő magyar ismerősöm keres sürgősen dán tanárt. Odakint nem sikerült megfelelő tanfolyamot találnia, itthon pedig pláne. Már próbálkozott apróhirdetéssel itthon, de semmi eredmény. Az tulajdonképpen mindegy, hogy bp-i vagy koppenhágai a tanár, kb. ugyanannyi időt tölt mindkét helyen. Németül és angolul beszél, tehát nem szükséges feltétlenül magyarul beszélő dántanár. Ha valakinek van az ismeretségi körében alkalmas személy, vagy van jó ötlete a kereséshez, az ne maradjon néma :).
Ide nekem egy nullázást, aztán jöhet a tanár!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!