Keresés

Részletes keresés

Flowey Creative Commons License 2021.07.14 0 0 19852

Nem hiszem, hogy Pénztáros Lőrincet ez a téma érdekelné. Ez nem nagy üzlet, nem érdemes lecsapni rá. Ebből mit mazsolázna ki magának ő vagy a felette álló emberekék...? Esetleg, ha a full Tesco Magyarországot lehetne megvenni azt még kinézném belőle, mert abban "van dohány".

Előzmény: wrx93 (19851)
wrx93 Creative Commons License 2021.07.12 0 0 19851

Egy ember van ebben az országban,akinek különböző szektorokban van érdekeltsége.

Flowey Creative Commons License 2021.07.09 0 0 19850

És kinek éri meg megvenni a Tesco 10-20 éves épületeit és kiadni nekik? Ráadásul ha esetleg a cég megrogy, akkor ezeknek a "befektetőknek" púp lesz a háton egy régi épület ami nem kell senkinek.

Nem tudom elképzelni ki az a hülye akinek ez jó. Hacsak nem valami pénzmosoda egy "haver" cége számára.

De a Tesco majd szépen fizetgeti a bérleti díjat? Ugyan már! Amikor minden szaron spórolgatnak állandóan?

Előzmény: wrx93 (19847)
Flowey Creative Commons License 2021.07.09 0 0 19849

Kinek adja el? Ez nekem nem egészen tiszta. A magyar államnak? A helyi önkormányzatoknak?

Magdi60 Creative Commons License 2021.07.02 0 0 19848

A bérlés az költség, ez könyvelési dolog.

wrx93 Creative Commons License 2021.07.02 0 0 19847
Flowey Creative Commons License 2021.06.28 0 0 19846

Itt szó szerint nincs "gazdája" semminek, mert 1-2 havonta cserélgetik a főnökünket. Előtte aki volt 5 évig volt, stabilan. Ez az új baromság, hogy cserélgessük őket jó sokszor, nehogy véletlenül kialakuljon egy stabil gépezet, ne adj' Isten csapatszellem is felépüljön? Így nem lehet.

Itt a 4 alfőnök uralkodik, sokszor egymással rivalizálva.

Előzmény: Pityorka (19845)
Pityorka Creative Commons License 2021.06.20 0 0 19845

Hallom, milyen állapotok uralkodnak a Tescoban. Borzasztó beosztások, rengeteg túlóra. Semminek nincs gazdája.

Előzmény: Flowey (19843)
Panzermeyer Creative Commons License 2021.06.05 0 0 19844

Persze. Hát elsőből harmadikak lettek, ahhoz meg nem kell ennyi ember.

Előzmény: Flowey (19843)
Flowey Creative Commons License 2021.06.04 0 0 19843

Pedig ezt most megint leépítés fogja követni, már látom előre. Kezdem érteni miért volt a napokban olyan idegbeteg a vezetés. Itt megint szopatás lesz. Nagyon lefelé húz a spirál.

Előzmény: Panzermeyer (19841)
Hy Creative Commons License 2021.06.04 0 0 19842
Előzmény: Panzermeyer (19841)
Panzermeyer Creative Commons License 2021.06.01 0 0 19841

Várt valaki mást? A leépítésnek, szűkítésnek ez a következménye.

Előzmény: A másik határbíró (19840)
A másik határbíró Creative Commons License 2021.06.01 0 0 19840
Pityorka Creative Commons License 2021.05.11 0 0 19839

Hányszor volt ilyen, szabályszerűen begórva a raktárba a cucc, szárazáru, frissáru meg fagyasztott is egy kis kuckóba, hogy az ajtót se lehetett becsukni. 

Előzmény: Panzermeyer (19838)
Panzermeyer Creative Commons License 2021.05.11 0 0 19838

Nem tudom, de valamelyik nap a mi kisteszkónk előtt 2 kamion várakozott kipakolásra. 1-et is alig tudnak eltárolni, akkor jön általában a kupleráj a vásárlótérben, mert ugye kipakolni a polcra már nincs ember.

Előzmény: wrx93 (19837)
wrx93 Creative Commons License 2021.05.10 0 0 19837

Kb. 2 hónapja rengeteg áru érkezik a központból.Valaki tudja ennek az okát.

Más áruházakban is ennyi áru van?

Hy Creative Commons License 2021.03.29 0 0 19836

Minden boltnak van saját márkája, kínálata.
Amíg hetente többször mehettem vásárolni, volt Tesco-Aldi-Lidi-(Cora)Auchan-Spar-Coop-CBA-Penny-Reál... és a közelebbi kisboltok.
Mindben volt olyan sajátmárka, ami más mint a többi, vettem, amit kedveltem.
Ma kompromisszum az onlány kínálattal, esetleg a kisbolttal... egyébként ritka jó üzlet, csak friss hentesáru nincs, és azért a választék nem a Tescoé.
:o)

Nem árt, ha a vásárló tudatosan, ár-arány minőséget figyelembe véve szórja el a pénzét!
Imádok piacolni, de egyre kevésbé találok megfelelő áru-minőségű portékát.
:o(

Előzmény: Bubo.Bubo. (19834)
Hy Creative Commons License 2021.03.29 0 0 19835

:o)
A rakodás a nagyboltok (agyament) vevőetető fogása.
Anno velem előfordult többször, hogy vásárlás nélkül kimentem, átbusztam másik boltba a keresett cuccért, és ott vettem a többit is.
Amíg könnyen mozog az ember teheti, azért vannak.
Sajna manapság nem csak a vén csámpásaimmal van gond, de a mászkálást is jobb kerülni, azonban mifelénk csak a TECSÓ onlány.
Eddig hiba nélkül szállítottak, sok közül 1-2 csere fordult elő.

Előzmény: Bubo.Bubo. (19830)
Bubo.Bubo. Creative Commons License 2021.03.20 0 0 19834

(de legalább csönd van... egy hete Sparba kellett bemennem - dührohamot kaptam (szó szerint) a hangos zene és a zsúfoltság miatt... - pedig az a hely is tud meglepetésekkel szolgálni, sok mindenből nagyon profi a választékuk)

Előzmény: Bubo.Bubo. (19833)
Bubo.Bubo. Creative Commons License 2021.03.20 0 0 19833

egyébként ez az átrendezés-mánia fertőző... (valószínűleg ezt tényleg tanítják a boltok felső vezetőinek) - eredményeképpen ma reggel 9-kor a helyi Lidl úgy néz ki, hogy tele van árufeltöltőkkel és rengeteg vásárlóval - a vásárlók jó része céltudatosan odamegy ahol megszokta a dolgokat, és aztán néz, mint borjú az újkapura, mert ott nem a megszokott dolog van - és aztán elkezd csodálkozva nézelődve ténferegni a boltban, hogy megkeresse amit venni akar, és juszt sem vesz meg mást! nem is értem, miért nézik hülyének az embert (ha van időm, szoktam "csak úgy" mászkálni, nézelődni és szoktam új dolgokat is venni - de nem szeretek a túlzsúfolt boltban még bolyongani pluszban...)

Előzmény: Flowey (19831)
Panzermeyer Creative Commons License 2021.03.20 0 0 19832

"mi is inkább, ha tehetjük, nem megyünk oda - van 1-2 dolog, ami nincs másutt, azért elmegyünk..."

Igen, ez nálunk és az ismerősi körben is így van.

Flowey Creative Commons License 2021.03.19 0 0 19831

"még neki állt feljebb, hogy itt már egy éve nem volt átrendezés"

Ez vagy újonc volt, vagy valami talpnyaló opportunista aki védi a céget mindenáron, hátha bekerül ÁVH-nak vagy az üzletvezetői programba. Nálunk, ha ilyet mond a vásárló akkor vagy egyetértünk vele, vagy elbeszélgetünk arról, hogy milyen "nagyszerű" a cég vezetése és teljes az egyetértés abban, hogy ez "úgy szar ahogy van". 

Amúgy a problémák amiket az anonim üzletvezető írt, teljesen igazak. A cím is tökéletes, nálunk jelenleg egymásnak adják a kilincset az "igazgatók" (a gyakorló fiatalokat küldik ide meg aki éppen ráér) és gyakorlatilag a 4 helyettes visz minden ügyet. A létszám 3 év alatt lecsökkent 100 környékéről 40 alá (terhesszabin lévőkkel talán még megvan a 40, de rendesen már csak 37 ember jár be). A morál mínusz tízes, mindenki lelépne ha tudna. A környékbeli falvacskákból jár be a többség, ahol szinte tényleg nulla munka van, maximum gyár meg ilyen idény TSZ munkák.

És le se szarják odafentről. Az, hogy a vásárlóbázisunk egyre inkább a nagyon szegény nyugdíjasokra, alkeszekre és kőbunkó munkásokra korlátozódik (+ akik nagyon közel laknak) - gondolom nem probléma.

De még új kosarakra is sajnálják a pénzt. A jelenlegiek pedig esnek szét.

Előzmény: Bubo.Bubo. (19830)
Bubo.Bubo. Creative Commons License 2021.03.18 0 0 19830

lehet, hogy a házhozszállítás tökéletes, de a mi környékünkön sokkal nagyobb forgalma van a Pennynek és a Lidlnek, mint a Tesconak

mi is inkább, ha tehetjük, nem megyünk oda - van 1-2 dolog, ami nincs másutt, azért elmegyünk, de egyre inkább elegünk van abból, hogy állandóan átrendezik

legutóbb az illatszeres részleget - komolyan, felmegy bennem a pumpa most is, hogy eszembe jut - odamentem, ahol megszoktam, hol találom, amit keresek, erre minden másutt van, és amikor szóvá tettem egy pont pakoló dolgozónak, még neki állt feljebb, hogy itt már egy éve nem volt átrendezés...

Előzmény: Hy (19828)
Pityorka Creative Commons License 2021.03.18 0 0 19829

Ez nagyon durva. Emiatt hagytam ott a Tescot. Már régebben is bukdácsolt, de ennyire most bukott ki, hogy nagy baj van.

Előzmény: Panzermeyer (19827)
Hy Creative Commons License 2021.03.18 0 0 19828

Nem mentek a vásárlók más áruházakhoz, nincs hova, csak a TESCO szállít házhoz karanténos időkben, csak náluk létezik normális választék.

A belső v. iszomnyokról nincs tudomásunk, bennünket a termékek érdekelnek, és az, hogy mindnél hamarabb, zsufi nélkül bevásárolhassunk.
Speciel ez hónapok óta onlány történik, hibátlan.

Előzmény: Panzermeyer (19827)
Panzermeyer Creative Commons License 2021.03.18 0 0 19827

https://index.hu/belfold/2021/03/18/tesco-kereskedelem-munkakorulmenyek-gazdasag/

Már egy áruház igazgató is kifelé beszél, elég nagy gáz lehet.

Illetve nem lehet, hanem biztos, látjuk évek óta, hogy hogyan épül lefelé az egész.

Hy Creative Commons License 2021.02.21 0 0 19825

Rég föltűnt az a ragacs /polimerizátum/, ami az olajsütő-főző edényeken marad.

Annó Édes gyerekklinikai+ élelmezésvezető-diétásnővérként soha nem engedélyezte, hogy az aprónépnek olajjal süssenek-főzzenek!
Otthun nem is volt sosem más, mint disznó-liba-kacsazsír.

Évek óta kérdezgetek konyha-vegyészeket, mi az a ragacs a kotlákon, ami csak brutális oldószerrel távolítható el?
Sehun a válasz, lapítanak, mint kutyagumi a fűben!

Azért, ha lehet, én saját sütésű mangal Icát választok, mert finom a töpörtyűje. :o)
Ha nincs más, a bolti is jó, végszűkség esetén a téglás akármilyen zsír is, de azt óvatosan átsütöm előtte, mert nem tecc a fröcskőlő zsír-víz.

Egyébként igyexem minimálisra csökkenteni a bőzsírban sütést, mert utálom ha a ház szaglik tőle.

Kókusz, margarin, bálnazsír, hajolaj, ecetet rá, kenje aki meghibbant zöldagyú

Ja, a fritőzt már rég kidobtuk.
:o*

Előzmény: GPS (19824)
GPS Creative Commons License 2021.02.20 -1 2 19824

Ha már "egészséges": immár 2 hónapja olajmentesen főzünk, pontosabban sütünk.

Mert kicseréltem az fritőzben az olajat zsírra. Igen, disznózsírra.

Ugyanis az étolajnál mocsokabb, aljasabb vegyi-élelmiszer talán nincs is.

Csak sajnos az étolajon akkora marhanagy a profit - hogy az olajgyártónak bőven van elég pénze orrba-szájba reklámozni - sőt, még a női magazinokat is busásan lefizetni, hogy ezt nyomassák (mert hogy azok is pénzből élnek, ugye).

A disznózsiron viszont messze nincs ekkora profit - így pénz sincs százmilliókat költeni reklámra

Nekem is évekbe telt amig a páromat meg tudtam győzni, hogy az étolaj egy mocsadék - hiába meséltem neki a olajgyári tapasztalataimról ahol hónapokat töltöttem a laboratóriumuk fel-műszerezésével.
Ott nem is maga a préselés a gyalázat - hanem ami utána jön, amig a flakonba kerül. Főleg a finomítás a horror - aki látta már a két szemével, az biztos nem kér többet belőle.

Hiába mutattam a páromnak neki azt a gumiszerű lerakódást a fritőz falán (amit megeszünk) - mert ha egyszer a TV-ben, sajtóban csak az megy, hogy az milyen kurva egészséges.... akkor miért ne hinné el?

Hát jahh - igazából "egészséges" is - az olajgyárak tulajainak a zsebének.

Akkor sokallt be ő is, amikor a frissen cserélt olaj 3 sütés után úgy futott ki a frituból, mint a gejzír - pedig úgymond "márkás" volt.

Erre vett egy kisebb vagyonért kókusz (vagy pálma-) olajat - hát az is csak 2-3 hetet bírt és még mellékíze is volt.

Közben nem titok, hogy az étolaj (szakemberek szerint és elméletileg) 7-8 sütést bír(na) - szemben a zsírral, ami 14-15 -öt.

Nem striguláztam de másfél hónapja "zsírozunk" - kb. 2-3 naponta biztos sütünk valamit - de a zsír ma is kristálytiszta, nem fut ki - és amit sütünk benne azt csontszárazon vesszük ki.

Ugyanis fél perc pihentetés után (kiemelt kosárral), a teljes zsírmennyiség a kajából lefut vissza a sütőzsírba - és szinte egy gramm sem marad beitatódva benne.

Ez onnan is látszik, hogy másfél hónap alatt még egy grammot sem kellett pótolni - szemben az olajjal, amit állandóan pótolni kellett, mert benne maradt a kajában.

Egyébként árban a zsír kb. ugyanott van, mint az olaj - csak egy picivel olcsóbb.

Itt jegyzem meg, hogy frituba jó a legolcsóbb, fehér "bótizsír" - nem kell mangalica, meg enyhén tepertőszínű "házijellegű" - elég a sima olcsó is.

Vélemény?
.

Előzmény: Hy (19823)
Hy Creative Commons License 2021.02.17 0 0 19823

Bocsi, de útTom&Jerry, hogy az összes nagy boltban, Lidi, Tecsó, Spár, Adide, Osonj... van cukor nélküli, zsírszegény, mindenmentes... (ízetlen nájlon)
élelmiszer is.
Kompromisszum, vagy rókafogás!

Meg kell találni az arany középutat, ahogy anno:
"...Eből is egy kicsi, meg abból is egy kicsit!..."
Ez itt a lényeg!

Természetesen legjobb, ha gasztroenterológus-szakorvos alapos kivizsgálása után, szakképzett dietetológus javasolja mit, miből, mennyit!

Előzmény: Bubo.Bubo. (19818)
ásítósmacska Creative Commons License 2021.02.12 0 0 19822

Főzhetsz is magadnak szezonban. 

Előzmény: Panzermeyer (19821)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!