Keresés

Részletes keresés

WYW Creative Commons License 2011.10.10 0 0 107

Ez így van.

Előzmény: lujo2 (106)
lujo2 Creative Commons License 2011.10.10 0 0 106

értem én, de akkor parasztvakítás, h kevesebb képviselő kevesebbe is kerül. Sőt, összességében talán még többe is

Előzmény: WYW (105)
WYW Creative Commons License 2011.10.10 0 0 105

A háromból egyet a helyi önkormányzat köteles fizetni (Az infrastruktúrával együtt!).

Előzmény: lujo2 (104)
lujo2 Creative Commons License 2011.10.10 0 0 104

ha vkinek nem bökné a szemét:

Benzinkártya, hotelszoba és három munkatárs járna a havi bruttó 750 ezer forintos illetmény mellé.

Előzmény: lujo2 (103)
lujo2 Creative Commons License 2011.10.10 0 0 103

Jelentősen nőne a képviselők fizetése

Benzinkártya, hotelszoba és három munkatárs járna a havi bruttó 750 ezer forintos illetmény mellé a képviselőknek. Tovább »

forrás: Index.hu

Ha ezt megszavazzák, remélem elhajtják őket a fenyőbe.

szem telen Creative Commons License 2010.05.20 0 0 102
Jó estét Neked!
Tetszett a bemutatkozásod.
Akinek nincs mondanivalója, lehet, hogy ő mondhatná a legtöbbet.

Bocs már félre ütök néha. Kb 3 óra alvás után próbálok három gépek már olyat, hogy kommunikálni le sem merek írni.

Üdv.

szem telen
Előzmény: nincs mondanivalója (99)
trashr5 Creative Commons License 2010.05.20 0 0 101
Nem is kell parlament,minek.Megvolt sz utolsó választás.
Előzmény: nincs mondanivalója (99)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.20 0 0 100

Inkább nagyobbat:

210=2*3*5*7

nincs mondanivalója Creative Commons License 2009.12.27 0 0 99

Az összes listát el kéne törölni. Csak a jelenlegi egyéni képviselői helyek maradnának.

 

A létszám kérdés és a legitimitás egycsapásra megoldódna, ráadásul a jogbiztonság sem sérülne, mert a megszokott körzetek megmaradnának.

 

Be lehetne vezetni egy 50 fős felsőházat, minden megye kettő, Bp. tíz helyet kapna.

 

Köztársasági elnököt közvetlenül választani, egyben ő a miniszterelnök is.

dj Creative Commons License 2009.12.15 0 0 98
Miért nem lepődtem meg :))

A következőre: ne aggódj, én is benéztem :)
Előzmény: toloba (96)
toloba Creative Commons License 2009.12.15 0 0 97
Ja és elnéztem a 2010-et...
Előzmény: dj (94)
toloba Creative Commons License 2009.12.15 0 0 96
Ahogy olvastam annak a topiknak az elejét, nem tudom megdícsérni őket..sem...
Előzmény: dj (94)
dj Creative Commons License 2009.12.15 0 0 95
Annak látszik. A franc se tudja mi van a háttérben. Majd kiderül.
Előzmény: WYW (93)
dj Creative Commons License 2009.12.15 0 0 94
Előzmény: toloba (92)
WYW Creative Commons License 2009.12.15 0 0 93
Azért tényleg van annak valami diszkrét bája, hogy eddig küzdöttek a 200 fős parlamentért és most hogy szinte egyhangúlag megszavazta volna az országgyűlés, ők nem.
Amikor a kettős állampolgárságról szóló törvényjavaslatukat elfogadták a frakciók, ők villámgyorsan visszavonták.

Olyan durcás óvodás effektus.
Előzmény: dj (91)
toloba Creative Commons License 2009.12.15 0 0 92
Nem 2010-et akartál írni?
Ne ugrik be, milyen titoktörvény?
Előzmény: dj (91)
dj Creative Commons License 2009.12.15 0 0 91
Igen, valszeg így van, hogy most kell az "üres zsebű ácsingózó fideszesnek az állami fizetésű hely" 2014-re :DD
Na mindegy, azért bezzeg nem dícséred őket, hogy a titoktörvényt megszavazták :))))))))))))))))
Előzmény: toloba (90)
toloba Creative Commons License 2009.12.15 0 0 90
Öléggé félremagyarázod a szövegemet, vagy/és szándékosan kifelejtesz az értelmezéséből rész(eke)t....
Természetesen nem kötelező megszavazni semmit, több változat lett is be lett terjesztve, azt gondolom nem a beterjesztők és a támogató MSZP az melynek törekedni köllött volna a megállapodásra, ezt a törekvésüket a beterjesztéssel és a támogatással bizonyították...ahogy írtam a Fidesz időnként szorgalmazza a kisebb parlamenti létszámot, amikor pedig a gyakorlatban kéne bizonyítani ezt a szorgalmazást, akkor valahogy kihátrálnak. Hogy most ezt teszik, nem csodálom, egyértelmű befutóinak láccanak a választásoknak, így aztán köll a sok üres zsebű ácsingózó fideszesnek az állami fizetésű hely...
Előzmény: dj (89)
dj Creative Commons License 2009.12.15 0 0 89
Mi az, hogy kerékkötő? Az alkotmány melyik pontja mondja azt, hogy az mdf-szadista 2/3-os előterjesztést kötelezően meg kell szavaznia a parlamentnek? Ha nincs ilyen akkor előbb törekedni kellett volna valami megállapodásra. Nem tették. Borítékolható volt az eredmény. 2014-ig nyugodtan lehet kisebb parlament, vagy tudsz valamit ami ezt akadályozza 2009 év végén? Csak nem belenéztél megint a varázsgömbbe és te már tudod, hogy mi fog történni a választások után ...
Előzmény: toloba (88)
toloba Creative Commons License 2009.12.15 0 0 88
A Fidesz volt egyedül a kerékkötő, ha nem vetted volna észre...ezt nem tudod másokra kenni. Oszt még az is érdekes, hogy a Fidesz viszonylagos rendszerességgel szövegel a kisebb parlament szükségességéről...amikor meg napirendre kerül, leszavazza...pont úgy viselkedik, mint a kettős állampolgárság ügyében: kormányon ellenzi, ellenzékben támogatja....
Előzmény: dj (76)
brekege Creative Commons License 2009.12.15 0 0 87

Ahány frakció, annyi képviels. Ugyis szigoruna veszik a pártfegyelmet, minden frakciónak együtt kel szavaznia a kiadott ukáz szerint.

akkor meg minek? (még az egyéni képviselők sem a területüken élőket képviselik, hanem a párt érdekeit.

 

Kicsit komolyabban: az egyéniekből annyi, amennyi, de lsitásról max. 3 ember.

 

(betegség, szabadság stb. miatt9

 

Igy mekkora létszám jönne ki.

 

Viszont az egyéni képvislők szavazását nem szabadna kötni pártfegyelem címszóval.

Előzmény: mika waltari (6)
dj Creative Commons License 2009.12.15 0 0 86
2014-re mi a faszt akar ez a két hogyishíjják? Majd megalakul az új aztán döntenek, lehetőleg még az elején ilyen kérdésekről. Nem erőlködöm. Most kifejezetten jól esik veled eszmecserélni :)) Éccaka már nagyon fáradt voltam azé hagytalak itt.
Előzmény: Derek (84)
brekege Creative Commons License 2009.12.15 0 0 85
amig a jelenlegi politikai "elit" ücsörög ott benn, addig soha.
Előzmény: mika waltari (-)
Derek Creative Commons License 2009.12.15 0 0 84

Csakhogy ez nem a mostani valasztasra vonatkozott volna,hanem az azt kovetore,vagyis a 2014-esre.

 

Egyebkent ne erolkodj ezzel a magyarazkodassal .Az egeszbol kitunt mennyire gondoljak komolyan ezt a csokkentest .Es ez a lenyeg. Kell a jol fizeto kepviseloi hely a csokosoknak, ki kell fizetni a nomenklaturat.Egyszeru ez ,de nagyon is.

 

 

 

Előzmény: dj (83)
dj Creative Commons License 2009.12.15 0 0 83
Nevezheted ahogy akarod. Pityipalkó képviselő is nyújthat be 2/3-os javaslatot, csak nem biztos hogy meglepődik, ha picsán rúgják vele. No ez történt. Sem több. Sem kevesebb. Ha pityipalkó megegyezik 2/3-nyi képviselővel a javaslatáról mielőtt betolja akkor akár lehet is belőle valami. Egyébként 5 hónappal a választások előtt ez nem csak furcsa, de nevetséges is. Pont olyan, amilyen a benyújtója.
Előzmény: Derek (82)
Derek Creative Commons License 2009.12.15 0 0 82

Nem egyrol beszelunk,de mindegy .Mindket nagy part evek ota dumal a parlament letszamanak csokkenteserol,de valojaban semmi mast nem csinal. Most volt egy konkret javaslat ami lehet ,hogy reszleteiben nem a masik ket nagy part elkepzeleseit tukrozi, de egy javaslatot lehet modosito javaslatokkal a sajat elkepzeleseik kepere formalni.De nem ez tortent hanem egyszeruen elvetettek.Vagyis ebbol vilagosan latszik  a kerdes a Fidesz szamara  csak kampanyfogas max, de eszuk agaban sincs ilyesmi.Tesztnek jo volt,hogy mennyire lehet komolyan venni oket es mennyire hinni nekik.Kiderult semennyire.

 

Mellesleg a parlamentben minden kepviselo nyujthat be onalloan akar egesz torvenytervezetet is,nincs ebben semmi provokacio.

Előzmény: dj (81)
dj Creative Commons License 2009.12.15 0 0 81
Akkor mindketten egyről beszélünk. A kérdés, hogy mi a fasznak az ilyenfajta provokáció a két törpeminoritás részéről, mindenféle tárgyalási készség hiányában. Ja! Már tudom. Ilyen a honi demokrácia. A társadalmat 2%-ban reprezentáló két csökevény, mindenféle többpárti megállapodás nélkül szavaztat 2/3-os ügyben ... Nem sikerült. Meglepő ... de inkább mulatságos. Pont annyira, mint a polibilin emiatt szipogók :DDD
Előzmény: Derek (80)
Derek Creative Commons License 2009.12.15 0 0 80

"Háde nem vették észre, hogy nincsenek meg 2/3-an?"

 

Ha ketharmadon +1  vannak akkor nem kell semmirol sem megallapodni.ilyen egyszeru ez

Előzmény: dj (78)
Derek Creative Commons License 2009.12.15 0 0 79

"Magas ez nekem, mint disznónak a galambdúc."

 

Ez eddig is vilagos volt szamomra:-)

Előzmény: dj (78)
dj Creative Commons License 2009.12.15 0 0 78
Háde nem vették észre, hogy nincsenek meg 2/3-an? Ennyire nem lehetnek birkák. Vagy nem mondták nekik, hogy ez nem egy kormánypárti interpelláció ahova megvannak elegen a maszop-szadista-mdf koalában? Akkor miért terjesztették elő, ha nem is akartak megegyezni csak magukkal? ... ehh! Magas ez nekem, mint disznónak a galambdúc.
Előzmény: Derek (77)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!