Keresés

Részletes keresés

lck Creative Commons License 2006.07.25 0 0 5
Bocs !
Tényleg félreérthetöen fogalmaztam, de nem talaláltam direkt SATA topicot, aztán a RAID-esbe ment.

Igazából nem RAID hanem SATA gondom volt. Hála isten hogy csak volt, - ugyanis - mivel az ember ugye először cselexik aztán gondolkodik - most már olvastam is - Irja a vinyó mellé rakott cetli, hogy SATA 3.0Gb/s módban egyes esetekben gond lehet a stabilitással. És egy jumperrel le lehet korlátozni 1.5 Gb/s -esre.

Na ezt megtettem és most már felismeri szépen.

Azért köszi a hozzászólásokat.

Most már csak egy hülye kérdésem lenne (amire azért sejtem a választ ): Ez a lekorlátozás jelenthet valamiféle érezhető lassulást a vinyónál ? Gondolom nem - de azért nyugtassatok meg.
Előzmény: Apostrophe (4)
Apostrophe Creative Commons License 2006.07.25 0 0 4
1 db 80 as sata merevlemezt hogy tudsz raid-be kotni?:)

szerintem akkor is bootolnia kellene satarol, ha nincs bekapcsolva a raid,
csak meg kell adni a bioszban, hogy melyik vinyorol bootoljon.
Esetleg be kell kapcsolni a bootolas mas v. nem sztandard eszkozrol, vagy ilyesmi opciot.
Sajnos ha nem latom, nem tudom az opciok neveit.

Maskulomben, ha ujrabootolas kozben valahol megvaltoznak, vagy elvesznek bizonyos beallitasok, akkor az szerintem bios hiba, nem hiszem hogy az oprendszer belenyulna a bios beallitasaiba.
Előzmény: lck (2)
NevemTeve Creative Commons License 2006.07.25 0 0 3
Milyen RAID-ről van szó?
Előzmény: lck (2)
lck Creative Commons License 2006.07.24 0 0 2
Helló !

ABIT KV8 Pro alaplapú gépbe vettem egy Samsung 80 Gigás SATA vinyót.
( Eddig IDE vinyó volt csak benne )
A következő a gondom:
BIOS-ban ( legutolsó a bios frissítés : 2005 dec. ) beállítom a SATA RAID támogatást, meg hogy erről bootoljon - megy is szépen.
Viszont amint kikapcsolom a gépet aztán elindítom, a SATA vinyót egyszerűen nem bootolja. - A bootoláskori Sata menű sem jön be.
Közli hogy keressek bootolható eszközt.
Ami a legérdekesebb, ha ilyenkor belépek a biosba, és minden állítgatás nélkül a föablakból biosmentéssel újraindítok már simán bootol a SATÁ-ról.

Ehhez kérek ötleteket - ha van ?
Kigyo Creative Commons License 2002.09.25 0 0 1
Most már úgyse írhatsz hozzá mást. :)
Előzmény: A nyúl (0)
A nyúl Creative Commons License 2002.03.19 0 0 0
genya vagyok, ha két év után nullázok?
Kigyo Creative Commons License 2000.10.16 0 0 topiknyitó
Raid-1 (mirroring)-ot akarok csinálni egy Compaq gépen symbios 53c896 vezérlővel és 2 Compaq 10 Gigás winyóval. RH 6.2-alatt.
Mindent beállítottam ahogy a sample raid configba
le volt írva. (/dev/md1, sda3 és sdb3 lenne az arrayban, RAID0-belefordítva a kernelbe (2.2.17) és az mkraid miután megtalálja a 2 partíciót azzonal abortál és nem ír semmit a syslogba. Mindent kipróbáltam már. A 2 winyó teljesen egyforma még a partíciók is egyformák. Az egyetlen amire még gyanakodhatok, hogy amikor particináltam őket, akkor az fdisk megváltoztatta a CHS értékeket.
Vagy lehet valami más baj is?

Kigyo (root@freemail.portissimo.hu)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!