Keresés

Részletes keresés

livesmartlooksharp Creative Commons License 2006.02.13 0 0 209
Üdvözlet a hölgyeknek és uraknak!


Egy kis segitséget kérnék. A következő dolog történt velem.

Valamikor anno 1993-94 környékén rövid időre az NN Biztositó munkatársa voltam kb: 4-5 hónapig. Ezen időszak alatt kb: 6 ügyfellel jutottam el a szerződéskötésig. Ezekért akkor a jutalékot meg is kaptam. Ezt követően megszünt a viszonyom a biztositó társasággal (magyarul kiléptem).

1995-ben külföldre távoztam, majd 10 év után visszajöttem. Ma beállit a postás és kezembe nyom egy ajánlott levelet valami adósság behajtó cégtől (Bp) credit konszolidáció vagy mi. A levélben az áll, hogy 1996 junius 30, szeptember 15 és december 31-ig együttesen 60 ezer néhányszáz forint követelés és most tessék megkapaszkodni késedelmi pótlék cimén 550.000 ft együttesen 610 e ft-t fizessek vissza február 18-ig.

Felhivom a számot kérdezem az ügyintézőtől, hogy mi ez? Erre azt mondja, hogy a biztositó a felmondott ügyfél szerződések miatt követeli vissza a nekem kifizetett jutalékot (1993-94). Kérdem elévülésről hallott e már, mire az volt a válasz, hogy visszahiv. Na ez volt délelőtt azóta hiv.

Kérdésem: létezik e ilyesmi, hogy több mint 10 év után jogosan követelheti vissza a biztositó a pénzt. Ráadásul úgy, hogy nem is tudom mely biztositásokról beszél (abból a 6 biztositásból már 4 a pénzét is felvette lévén, hogy 10 évre kötöttük anno). Mondom az Apeh tartozás is elévül 5 év után náluk ez hogy van?

Mit lehet tenni ilyenkor? Simán hajtsam el őket a búsba vagy van megoldás?

Minden használható ötletet szivesen vennék!
szépazélet Creative Commons License 2006.02.07 0 0 208

 szia! nem kaptad meg a mélt, hogy nem válaszolsz????

 üdv Évus

Előzmény: Aegon Tanácsadó (205)
szépazélet Creative Commons License 2006.02.01 0 0 207

 szia! mél ment!

 üdv

Előzmény: Aegon Tanácsadó (205)
szépazélet Creative Commons License 2006.02.01 0 0 206

 szia!

 hát köszi a segitséget. irok majd priviben egy mélt, mert itt elég hosszú lenne, nem akarok másokat untatni, hogy is volt ez.

 köszi mégegyszer üdv Évus

Előzmény: Aegon Tanácsadó (205)
Aegon Tanácsadó Creative Commons License 2006.02.01 0 0 205

 

Szia!

 

Először is, ha régi kocsid is nálunk volt, akkor automatikusan jár Neked a hűségkedvezmény. Továbbá ha rendelkezel más élő Aegonos szerződéssel, akkor jár a partner kedvezmény is. A csekkek különbözősége abból adódhat, hogy a hűségkedvezmény később lett regisztráltatva a rendszerben, mert az automatikusan megjár, akár nincs feltüntetve a szerződéskötéskor, akár felvan. A további eltérés a következőkből adódhat: értékkövetés, minden biztosító elmeli a díjat, tehát a szolgáltatás inflációkövető. Továbbá szerződéskötéskor az üzletkötőnek el kellett kérnie Öntől az első esedékes kötelező-gépjármű díjat. Ha nem kérte el, akkor ez is belerondíthat a gépezetbe és ezért van a sok kavarodás.

 

Üdvözlettel: Aegon Rt.

Előzmény: szépazélet (204)
szépazélet Creative Commons License 2006.02.01 0 0 204

 szia! teljesen a legalapban, mert új kocsi. a régi kocsim is náluk volt de ugye az nem lényeges. a lényeg a csajszi a telcsiben nem tudta megmondani, hogy miért küldtek ki 3 különböző nővekvő árat.

 üdv

Előzmény: Aegon Tanácsadó (203)
Aegon Tanácsadó Creative Commons License 2006.02.01 0 0 203

Szia!

 

Milyen bonusban vagy?

 

Üdvözlettel: Aegon Rt.

Előzmény: szépazélet (202)
szépazélet Creative Commons License 2006.01.30 0 0 202

 hellóka!

 akkor szeretném megkérdezni, hogy tavaly okt végén vettem az új kocsit. akkor az aegon volt a legolcsóbb köt.bizt. okés bevállaltam.  aztán megküldték a kötvényt meg megirták mennyi lesz erre az évre de mégsem....  3 hónap alatt 4 árat küldtek ki. most ennyi lesz az éves köt.bizt. ja most mégsem most ennyi, tavaly dec 30-án befizettem az első negyedéves bizt. múlt héten küldtek egy csekket, hogy még nem fizettem be de már megint más összegről ugye mondanom sem kell, magasabbról. felhivtam őket telon, ja igen megérkezett a pénz. akkor minek küldték, vagy miért emelgetik nem tudják, hogy most mennyi lesz. 3 hónap alatt 4 ár!!!! tudja valaki túlszárnyalni???? most akkor mi is van???????

 üdv Évus

Előzmény: Aegon Tanácsadó (197)
raber2 robert Creative Commons License 2006.01.28 0 0 201
Üdvözlöm az ismerősödet.
Előzmény: jay_75 (199)
raber2 robert Creative Commons License 2006.01.28 0 0 200
Valaki megakadályoz, hogy tájékozódj másfele is?
Előzmény: jay_75 (198)
jay_75 Creative Commons License 2006.01.25 0 0 199

heloka

egy ismerősöm keres biztosításibrókert a cégéhez.

ha valakit érdekel e-mailben megadom az elérhetőségét.

üdv.

jay

jay_75 Creative Commons License 2006.01.25 0 0 198

:)

 

hol a pártatlanság?

segítség abban , hogy elkötelezze magát valaki egy cég mellett, ugy, hogy többi lehetőségről nem is tud...

 

Előzmény: Aegon Tanácsadó (197)
Aegon Tanácsadó Creative Commons License 2006.01.25 0 0 197

Hello!

 

Itt nem erről van szó. Csupán segítséget szeretnék nyújtani azoknak az ügyfeleknek, akiknek igénye van erre.

További szép napot!

eMM Creative Commons License 2006.01.25 0 0 196
Mert egyébként nem igazán helyezhet el hirdetést.A saját ismeretségi köréből kell felhajtani az ügyfeleket.
Előzmény: jay_75 (195)
jay_75 Creative Commons License 2006.01.25 0 0 195
komoly!!

milyen ügyfélgondokkal rendelkezhetnek az Aegonnál, meg az ING-nél, ha arra futamodnak a "tanácsadók", hogy itt hírdessék magukat, és innen toborozzanak ügyfeleket??...
Aegon Tanácsadó Creative Commons License 2006.01.24 0 0 194

Sziasztok!

 

Olvassátok el kérlek a bemutatkozóm, hátha tudok Nektek segíteni.

Várom válaszotokat, akár ide akár az e-mail címemre.

 

Üdvözlettel: Aegon Tanácsadó

raber2 robert Creative Commons License 2006.01.19 0 0 193
Igen, én biztosítási üzletkötő, befektetési tanácsadó, hitelszervező vagyok. Olyannyira, hogy még honlapon is kínálom a szolgáltatásaimat, amit meg lehet nézni a nickemre kattintva. Lehet engem cikizni, hiszen nálunk ez divat. Sokan gondolják, hogy ez mocskos egy munka, amit csak az elvetemültek hajlandóak művelni. Persze szerintem butaság engem cikizni csak azért, mert biztosítási ügynök vagyok. Azért ha valaki mégis úgy gondolja, hogy érdekli a biztosítás, befektetés, hitel, akkor szóljon. Nem biztos, hogy ráfizet.
Előzmény: zar 116 (190)
zar 116 Creative Commons License 2006.01.19 0 0 192

Valószínű...

A biztosítás megvásárlásakor nem is annyira a konstrukció, hanem az üzletkötő személyisége számít... Saját tapasztalat.

:-)

Előzmény: Törölt nick (191)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.19 0 0 191

de a tisztelt _ügynök urak_ biztos tudnak ennel jobbat is

mindjart jon a valasz, hogy az nem ilyen egyszeru am.....

Előzmény: zar 116 (190)
zar 116 Creative Commons License 2006.01.18 0 0 190

A GRAWE volt anno az "illegális osztrák biztosító" Magyarországon. Tradicionális, régi-régi osztrák cég, a magyarországi irodájuk egy vidéki kastélyban van és kevés létszámú adminisztrációval dolgoznak. (Ez azért számíthat, mert a hozam jóváírása a biztosítottaknak a költségek levonása után történik. Kevés alkalmazott = kevés költség.)Már járnak le azok a kötvények, és ahogy tudom, fizet rendesen. Ha egy MIC-es üzletkötővel találkoztál, akkor az ajánlata elég jó, összehasonlítva néhány másik ajánlattal, de vannak az ilyesmi "tőkefelhalmozós-életbiztosításos" konstrukcióknál már korszerűbb megoldások... Pl.: kockázati életbiztosítás megkötése plusz egy külön "tőkebefektetés minimális életbiztosítási elemmel, csak hogy az adókedvezményt ki lehessen használni" kombináció, ami ugyanolyan biztosítási védelem mellett jobb hozamot hozhat.

Előzmény: Kermeci (186)
szuper8 Creative Commons License 2006.01.18 0 0 189
Szia! Ha kérdésed van biztosításokkal kapcsolatban: kelemenkrisz@freemail.hu
Előzmény: csudi (181)
jay_75 Creative Commons License 2005.11.16 0 0 187
miben akarsz velük üzletelni attól függ... ;)
inkább azt mond meg mire van szükséged és menézzük ki a legjobb abban....
uff
Előzmény: Kermeci (186)
Kermeci Creative Commons License 2005.11.15 0 0 186

Sziasztok!

 

az a helyzet h információ kellene a GRAWE biztositó társaságról, mennyire megbizhatóak, ki mit hallott rólluk, érdemes-e velük üzletet kötni?

előre is köszönöm a válaszotokat!

jay_75 Creative Commons License 2005.11.14 0 0 185
ez így van ahogy raber írja tömören és dijó hélyban.

bár nem vagyok benne biztos, hogy ez így helyes leírni, mert szerintem ez a része nem igaz.
"(...) ha ossz lóra teszel, mondjuk részvényben túlsúlyos a választott portfóliód és beüt a krach a tőzsdén."

szép napot mindenkinek.
Előzmény: Törölt nick (184)
csudi Creative Commons License 2005.11.13 0 0 183
Már megkérdeztem, de az ügyfélszolgálat érdemben nem adott választ. Pl. nem tudták megmondani, hogy évente mennyi költséget számoltak el. Szerintük a végén fogok kapni egy részletes kimutatást.
Előzmény: zar 116 (182)
zar 116 Creative Commons License 2005.11.12 0 0 182
Miért nem kérdezed meg az egont?
Előzmény: csudi (181)
csudi Creative Commons License 2005.11.12 0 0 181

Ide is bemasolom, hatha van tapasztalatotok:

 

Életbiztosítási kérdésem van. Nemsokára lejár a 10 éves biztosításom. Eddig szépen fizetgettem, mindig indexáltam, és nem törődtem vele. Most elkezdtem utánanézni a papíroknak. Számolgatok számolgatok, és több nagyon fura dologra lettem figyelmes.

1. Volt olyan év, amikor a garantált lejárati összeg növekménye kevesebb mint fele volta annak, mint amit abban az évben befizettem.

2. Összességében sokkal kevesebb a garantált lejárati összeg, mint amit egyáltalán befizettem.

3. Minden évben az inflációt jóval meghaladó kamatot írtak elvileg jóvá - az értesítő szerint - és minden évben az indexálás kétszerese volt, mint a jóváírt kamat.

4. A szerződés szerint a kezelési költség 1.2%, a jóváírt kamatok soha nem voltak kevesebbek 6%-nál, de az elején inkább 18% volt.

 

Tehát. Létezik-e az, hogy befizettem 10 éven át ezt a cuccot, és annak ellenére, hogy nem tudok róla, hogy az AB AEGON csődbe ment volna, a nettó befizetett összeg felét kapom vissza????

 

Lehet, e az, hogy az ún. garantált lejárati összegnél jóval többet fognak aztán fizetni?

 

Rosszul számolok?

 

Nagyon idegesít a dolog, úgyhogy lszi segítsetek!

 

SliDe Creative Commons License 2005.04.15 0 0 180

Hali,

Küldtem neked kontaktot,

de itt a címem is:

slide@fw.hu

erre írhatsz.

Köszi előre is!

Előzmény: jay_75 (179)
jay_75 Creative Commons License 2005.04.14 0 0 179

Dekra kft. sajnos nekem nem csak jó tapasztalataim voltak velük.

dobj egy mailt és küldök egy másik kontatktot, de ő nem kárrendező.

üdv

Előzmény: SliDe (178)
SliDe Creative Commons License 2005.04.14 0 0 178

Sziasztok biztosítottak,

nincs valakinek Uniqa-s kárrendező ismerőse?

Eléggé SOS lenne.

Köszi előre is.

slide@fw.hu

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!