Keresés

Részletes keresés

nebamun Creative Commons License 2001.02.14 0 0 4
Régi topic, de hátha tud valaki segíteni.
Nekem tutira BX6 első kiadásom van, a BIOS frissítgetve.
Az a kérdésem, hogy ha veszek bele egy Slot1-FCPGA átalakítót, akkor menni fog benne a Celeron II-es proci? (700-ast terveznék)
Olvasgattam Abit-éknál, de semmi vonatkozó információt nem találtam.
Segítsen aki tud, kérem.
zako Creative Commons License 2000.10.20 0 0 3
Nagyon szívesen.
Előzmény: enomine (2)
enomine Creative Commons License 2000.10.16 0 0 2
Köszi szépen a segíteni akarást, a probléma megoldódott. Háromszor próbáltam feltenni az új bniost. Látszólag fel is ment, de a végén nem lehetett kilépni. (F1 a reset F10 az exit) A billentyűzet nem reagált. Aztán kaptam egy tippet, hogy lehet hogy nem kap elég áramot és azért nem műxik. Cd-rom, másik vincsi lehúz és csodák csodájára negyedszerre rendesen ki tudtam lépni.
Első három esetben amikor nem tudtam rendesen kilépni csak reset gombbal, akkor ugyan felismerte a procit, de a feszültséget 1,7V-ra állította be. Ezért fagyogatott. Negyedszerre a beállítás 1,65V-ra változott és azóta semmi gond.
A kézi beállításokkal még nem próbálkoztam, majd azok most következnek.
Mégeccer köszönöm a jóindulatot!
bye
Előzmény: zako (1)
zako Creative Commons License 2000.10.13 0 0 1
Mekkora hűtőborda és venti van rajta? Van-e szilikonzsír a proci és a borda között? Mekkora a proci feszültsége? Felismerte a SoftMenu, mint támogatott procit vagy kézzel állítottad be? Mekkora hőmérsékletet mutat a Motherboard Monitor vagy más, ehhez hasonló segédprogram? Jó a ház szellőzése?

Ez a néhány kérdés, amelyekre válaszolni kellene, és akkor ki tudnánk zárni néhány problémát.

:-)

Előzmény: enomine (0)
enomine Creative Commons License 2000.10.13 0 0 0
Jó marha vagyok! Kicsit jobban utánanéztem és már rájöttem hogy nekem a Rev2 van :)
Az a kérdés viszont még mindig nyitott hogy miért nem működik rendesen. Egyáltalán bios update.el menni fog? mert alapból az abit honlap a cpu ttámogatottságról ezt írja:
CPU
1.Supports Pentium® III 450~700MHz processor cartridge
2.Supports Pentium® II 233~450MHz processor cartridge
3.Supports Celeron® 266~400MHz processor cartridge
4.Supports future Slot 1 processors

Lehet hogy még majd erről is sikerül találnom valamit...

Előzmény: enomine (-)
enomine Creative Commons License 2000.10.13 0 0 topiknyitó
Sziasztok!

A problémám a következő. Abit Bx6-os alaplapom van. Honnan lehet megállapítabi hogy sima, vagy rev2? Processzort cseréltem. Celeron 300-as procimat Celeron 600-ra. Sajnos alapból ezt a procit nem szereti az alaplap és biost kellene frissíteni. Igen ám de melyikkel? Egy frissítésen már túl vagyok és működik. A baj az hogy alapjáraton is úgy viselkedik mintha túl lenne húzva. Nagyobb műveleteknél lefagy a gép. Lefuttattam rajta egy processzor stabilitás vizsgáló tesztprogit, ami egy ideig ment, aztán megfagyott. Totál úgy működik, mint amikor a 300A-s celeronomat 450 Mhz-en járattam.
Szóval ebben kérnék segítséget tőletek!
Előre is köszi!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!