Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2019.04.23 0 0 6513

Régebben nem bírtam elviselni őket, főleg Axl nyivákolása miatt és a zenét sem tartottam nagy durranásnak. Konkrétan egy túlhype-olt, idegesítő együttesnek tartottam őket.

Éppúgy mint a Beatlest, AC/DC-t és Iron Maident, a GNR-t is úgy szerettem meg, hogy jobban beleástam magam a zenéjükbe. Most már odáig jutottam, hogy az összes albumukat végighallgattam, és még a sokak által utált Spaghetti Incident és Chinese Democracy anyagokat is élveztem. Persze, más hangzásúak, mint a korábbi korongok, de én pont ezért élveztem, mert mertek újítani. 

v_lacika Creative Commons License 2018.09.14 0 1 6512
stevebi Creative Commons License 2018.09.07 0 0 6511

tono_t5H Creative Commons License 2018.07.11 0 0 6510

Klassz írás, köszönjük!

Többiek esetleg, másik helyszínről hasonló tapasztalatok?

Előzmény: BahnScorper (6509)
BahnScorper Creative Commons License 2018.07.11 0 0 6509

Na, reméltem, nem álltatok ott Krakkóban a koncertet keresve, hanem átmentetek Katowice szomszédságába... :-) igaz, mi is előtte Krakkóba mentünk, csak jobb maga a város meg a benne lévő régi villamosok is. :-)

Írtam tavaly a prágai koncert kapcsán, hogy ezt még egyszer látni kell... épp ezért nem volt kérdés az ismétlés. De az a legjobb, hogy ez nem pusztán ismétlés volt, és ezt leginkább a kordon túloldalán gondolták így. Nemcsak azért, mert két számmal és fél órával hosszabb produkciót kaptunk - ami így már három és fél lett, ez pedig nem macisajt, pláne olyan arcoktól, akik igencsak nagy lángon élték egykoron az életet.

Amit most a legnagyobb különbségnek éreztem, hogy nem egyszerűen csak számokat akartak játszani, hanem jobban meg akarták mutatni a hangszeres tudásukat. Tavaly például nem rémlik, hogy Slash-nak lett volna talk box-os produkcója az egyik szám közepén, ami viszont csak egy volt abból a rengeteg szólózásból, jammelésből, örömzenélésből, amivel fel tudták dobni azokat a dalokat, amelyeket nem ismert mindenki a közönségben.

Ez a hangszeresdi azért valahol megbosszulta magát: gyakran sokkal erősebben szóltak a gitárok, mint Axl, aki azért sokkal többet is sumákolt, nem eresztette ki úgy a hangját, ahogy jó lett volna. Viszont most a képregényes pólóival és a tökfödőivel is sokkal ízlésesebben tudott kinézni, mint tavaly. Slash az Slash, Duff az Duff, a többiek is jól odatették magukat, Melissa meg még mindig nem lett szebb. :-P

Jó az is, hogy a látvány is sikerült még hová fokozni, hogy még nagyobb konfettieső és tüzijáték volt a végén, a vetítésen is variáltak, meg jó hecc volt a fél motor, amire Axl ült a November Rain alatt. Az is ütött a tűzesővel, amúgy meg mindent hoztak, ahogy kell, csak sajnos a This I Love nem volt olyan hatékony, mint legutóbb... de a Civil War bőségesen kompenzált utána, és a Don't Cry is jól tudott megint esni. Meg a Patience-en kívüli másik akusztikus rész.

Egy gondot éreztem csak, ha már a Patience szóba került: a stadion kialakítása nem éppen koncertre való, ez a szám ugyanis kőkeményen visszhangzott, ahogy a Civil War intro-ja is. A kiemelt álló hátuljában meg eléggé átjáróház volt, és persze a barom állatjai pont a legszebb számok alatt képesek átgázolni az emberen. Ettől függetlenül most kevesebb baj volt a közönséggel, néhány sikoltozó leányzót leszámítva. Egy részük egyébként szintén magyar volt, és sok helyen lehetett máshol is ismerős beszédet hallani, még ha nem is annyit, mint Prágában...

Infrastrukturálisan sem voltak nagy gondok, az külön jó volt, hogy a koncert végén kinyitották az ülőhely felé a kerítést, és nem az alagúton kellett mindenkinek kivonulnia - és a villamosokat is hatékonyan sűrítették, meg komolyan ment a forgalomirányítás. (A táskám méretén meg ugyan akartak egy kicsit kukacoskodni a biztonságiak, de sikerült őket megdumálni.)

Az egésznek az igazi fokmérője azonban igazából a bátyám volt, aki annyira nem rajongója a bandának, hogy a Don't Cry-t összekeverte a November Rain-nel :-) mégis nagyon élvezte, mert a profi produkcióknak ő is nagy híve. Ez márpedig az volt... de azért harmadjára már nem ismételném meg. Viszont ha sikerül legalább egy Chinese Democracy szintű lemezzel előrukkolni majd - mert a Madagascar is jól oda volt téve minden szempontból - akkor abból legalább ilyen jó turné lehet majd. És az már remélhetőleg tényleg "Not in this lifetime" lesz...

Előzmény: AVM-es (6508)
AVM-es Creative Commons License 2018.06.26 0 0 6508

Sziasztok!

Egy lány útitársat keresek a krakkói Guns and Roses koncertre. Bizonyos okok miatt maradt 1 db jegyem... A szállást, az autóval történő utazást és a jegyet én fizetem.

Én 39, FF...

druida11 Creative Commons License 2018.06.23 0 0 6507

Sziasztok!

A július 7-ikei Lipcsei koncertre eladó egy normál állójegy (irányár: 25.000 Ft)

3-an megyünk kocsival, de van egy negyedik fölösleges jegyünk.

stevebi Creative Commons License 2018.06.23 0 0 6506
villanyíró gép Creative Commons License 2018.05.23 0 0 6505

Guns N' Roses koncert - Berlin - 2018/06/03

Eredeti áron (160 euro) eladó 1 db közvetlenül a színpad előtti részre szóló jegy (front of stage 1) a Guns N' Roses berlini koncertjére. Amennyiben érdekel, kérlek írj a következő email címre:

lzsthu@yahoo.com

MZ/X84** Creative Commons License 2018.04.01 0 0 6504

Sziasztok! Nincs véletlenül valakinek normális minőségű felvétele a 2017-es bécsi koncertről? Üdv

tono_t5H Creative Commons License 2017.11.28 0 1 6503

:-)

Én a magam részéről azt is óriási eredménynek gondolom,hogy ezt a NITLT-turnét ilyen fegyelmezetten csinálták/ csinálják végig.

Ez az,amiért ebből még bármi lehet...

Előzmény: Rokakoma (6501)
Rokakoma Creative Commons License 2017.11.28 0 0 6502

Köszi, a többi nem érdekel.

Előzmény: sakura27 (6495)
Rokakoma Creative Commons License 2017.11.28 0 0 6501

tono, ébresztő, tono, ne menj a fény felé!!!!!!

Előzmény: tono_t5H (6500)
tono_t5H Creative Commons License 2017.11.25 0 0 6500

Így igaz. Milyen királyság volna ha a Népstadion avatót egy Guns koncert koronázná az új album bemutatóval.

Jaja...Bilibe ér a kezünk,igaz?

:-)))

Előzmény: HG. (6499)
HG. Creative Commons License 2017.11.25 0 0 6499

Szerintem is lenyelne brutál árakat a magyar piac, csak senki nem mer kockáztatni, és hát tényleg nincs jó hely... Hz az új Népstadion már állna, akkor talán... De az még 2-3 év...

Előzmény: Danny Ocean (6498)
Danny Ocean Creative Commons License 2017.11.25 0 2 6498

Az okokat továbbra sem tudjuk, hogy pontosan miért nem jönnek, csak találgatni tudunk, mert ez üzleti titok.

A Red Hot Chili Peppers-t sem tudták 20! évig elhozni, pedig Anthony az énekes már a 2011-es bécsi koncerten mondta, hogy '12-ben nyáron nálunk játszanak, erre még az sem jött össz csak tavaly,de akkor úgy elkapkodták a jegyeket, hogy azonnal két koncert lett !

Most a Guns-nál ugye az volt a kifogás, hogy nincs megfelelő hely, meg nem tudják őket megfizetni..vagy ki tudja még miért.

A Kincsem Park-ban pl 50 ezer néző volt a 2009-es Madonna koncerten, ehez képest a prágai helyszín egy füves mező, ott sincs semmi különös mégis meg tudták szervezni.

Hogyha a 2018-as turnén kapnánk egy dátumot,úgy elmennének rá a jegyek mint az Rhcpre mivel az egész régióból jönnének.

Előzmény: tono_t5H (6497)
tono_t5H Creative Commons License 2017.11.23 0 0 6497

A nyilvánvaló okok -amiért budapesti koncert nem lesz- a 2017- es állapothoz képest semmit sem változtak.

A régió pedig... Ki tudja...Talán lesznek még hozzáadott helyszínek.

Előzmény: Danny Ocean (6493)
murray Creative Commons License 2017.11.22 -1 0 6496

így van. szomorú.  a Maiden is csak Sopronba jön én még oda se megyek le. utazással duplája az egész. 

itt van Budapest meg az arena meg minden erre semmi..  

Előzmény: Danny Ocean (6493)
sakura27 Creative Commons License 2017.11.22 0 0 6495

Szia!

Azóta már elkelt a könyv. :( 

Már csak a:  - A GN'R és Én (magyar nyelvű)
                       - Slash önéletrajzi k. (angol ny.)
                        - The Saga of GN'R (angol ny.) Ezek a könyvek maradtak.

De vannak még CD-k, Zászlók, Poszter/naptár.
Sokan jelentkeztek és javát megvették a gyűjteményemnek.

Üdv Mariann

Előzmény: Rokakoma (6494)
Rokakoma Creative Commons License 2017.11.22 0 0 6494

Szia , irtam mailt.

Előzmény: sakura27 (6489)
Danny Ocean Creative Commons License 2017.11.22 0 1 6493

Jó, hogy megint Eu turné lesz, de ùgy néz ki mi már megint nem kapunk koncertet.És most még a térségbe sincs dátum.A lengyelekhez nem megy olyan szép egyenes autópálya mint az osztrákokhoz, én már egyszer megjártam így Krakkót, messze van.

Szóval ha nem lesz közelebb koncert, ezt a kört kihagyom.

A prágai buli fantasztikus volt, de nem fogok mindig fél napokat utazni miattuk, ha lenne fapados járat, repülővel még talán..de így nem.

Az Usaban kaptak 25 koncertet október-novemberben és nyáron is több mint egy hónapot, Európa meg 18-at csak?

Ha lenne 22 show még talán benne is lennénk, de hogy még a térségbe se jönnek ez már sok.

Ráadásul ha ugyanezt a settet játsszák az se motivál..idén is még Chinese számokat is elővettek a coverek mellett, de sehol egy You're Crazy vagy Pretty Tied Up vagy Think About You? Az AD 30' évfordulóról jobban is megemlékezhettek volna azért, mondjuk még LA-ben lesz három koncert. Talán Steven fellép velük ,de Izzy-ben reménykedek még..Azért idén harminc éves az Appetite, és Axl szeret megemlékezni fontos dolgokról, ez meg a legfontosabb lemezül!

Egy full reunion szép lenne a turné végére.

Előzmény: tono_t5H (6492)
tono_t5H Creative Commons License 2017.11.15 0 0 6492

2018 nyarán ismét Európában!

Azért ez már valami!

És ha Fortus nyilatkozatát is hozzátesszük, nevezetesen hogy csomó mindent felvettek már ebben a felállásban (egy valamikori albumhoz, de még nem stúdióban),akkor egyenesen fenomenális! :-)

murray Creative Commons License 2017.09.30 0 0 6491

hát igen.. rekedt is erősen. többiek segítenek.  de azért ne várjunk 88-as Ritz hangot. örüljünk ennek is sztem. 

Előzmény: harmatgyenge (6490)
harmatgyenge Creative Commons License 2017.09.30 0 0 6490

https://www.youtube.com/watch?v=yafLYFsVMx8

Végig néztem, hallgattam. A hangjának annyi. Elfáradt. Itt az eredménye a kétfrontos megfelelésnek. Rengeteg helyen már hamis is.

sakura27 Creative Commons License 2017.09.21 0 1 6489

Szia!

Olvastam hogy, érdekelne a GN'R - től a Reckless Road (magyar). Nekem megvan :) Amelett még Slash önéletrajzi könyve (angol), Mick Wall féle GN'R könyv (magyar), GN'R "ahogy Ők látják" (magyar), GN'R ˇThe saga of GN'Rˇ (angol), GN'R Száguldó életek (magyar). + bögrék + naptár :) Eredeti CD-k (csak ki lett bontva). 

Megadom az e-mail címem, ha érdekelnek eme gyöngyszemek, írj és küldök képeket. S ha kell valamelyik, megírom mi mennyibe kerül.

Ha lehet akkor az e-mail címemre írj, mert ide nem olyan gyakran nézek fel.

Címem: gomenasai27@freemail.hu

Üdvözlettel: G. Mariann

Előzmény: Rokakoma (6488)
Rokakoma Creative Commons License 2017.08.24 0 0 6488

Keresem a Reckless road könyvet, ha valaki megunta, kölcsönkérném, vagy jutányos áron megvenném.

Köszi

murray Creative Commons License 2017.07.18 0 0 6487

fura dolgok vannak a Duff könyvben. olyan 94-95 körül mikor állt a banda , nem tudtak együtt Izzy nélkül már új számokat írni. 

Slash hozott számokat de Axl-t nem érdekelte mert '"southern rock" . és Duff egyetértett Axl-el.  ez nagyon meglepett. lehet hogy tényleg így volt? 

persze Slash berágott és annyi.

lehet hogy a Slash szólólemezek (snakepit, Miles ) southern rock?  a Velvet nem , de azt persze Slash utálta mert nem ő volt a főgóré. 

de akkor most mi van hogy lesz új lemez? a 30 éves ládában lévő számokat adják ki, vagy Izzy nélkül hogy írnak új számokat?  

olvastam a YT-bon egy érdekes írást. mi volt a baj a Guns-al?  az hogy Adler KISS-t akart, Izzy Stones-t, Duff punkzenét, Slash metalt, Axl pedig Elton/Bowie/Mercury akart lenni... :-)

ez se rossz. 

Big (the real) Creative Commons License 2017.07.08 0 2 6486

pontosan úgy van, ahogy írod, már délben tele volt a város guns pólós arcokkal, de szó szerint tele

és ezek javarészt a régi, kopott, szanaszét mosott pólók voltak a 90-es évekből, de jó volt látni őket

ami még meglepett, a 31 szám és a rekord időtartam mellett, az, hogy mennyi fiatal, 18-20 éves gyerek, főleg lány volt. nem is értettem, honnan hallottak a guns-ról, mert már enyhén szólva nem divat, nem adja a tv, rádió, neten is alig lehet hallani róluk, se új lemez, se koncertek...

az egyiktől meg is kérdeztem, és az volt a válasz, amire számítottam is, hogy a szülei hallgatták, és megszerette.

milyen fontos a jó példa :)

ezek a gyerekek tényleg nem divatból, hanem a jó rock n roll szeretete miatt jöttek el ide

és ahogy a tagok nyomták, nem alibizték el a dolgot, hanem keményen, végig a 3 óra 10 percet, félelmetes, zseniális

Előzmény: BahnScorper (6484)
Leonanonprofit Creative Commons License 2017.07.07 0 0 6485
BahnScorper Creative Commons License 2017.07.07 0 0 6484

Nem ellentétre gondoltam a két zenész kapcsán, hanem pont arra, ami a zenélésen kívül még közös bennük: hogy már nincsenek közöttünk! Duff mindkettejükről megemlékezett így a maga módján, ami szép dolog, viszont így kétszeresen is utal arra, hogy egyre inkább elmennek a nagy nevek a könnyűzenéből - nemcsak a rockból, de a popból is - és hogy pont emiatt nincs már az a világ, amelyben a Guns a csúcson volt.

Tévedsz a közönségben is, tele volt a prágai óváros a koncert napján Guns pólós arcokkal és a nagy részük ráadásul magyar volt... és másnap a vonaton is ez volt a helyzet hazafelé. Ez azért egy kicsit meglepett, hiszen eddig pont csak a Maiden volt az, amelynél tudod, hogy a lakóhelyeden látszik, mert mindenki az ő pólójukat hordja... :-)

Nekem inkább ott volt a bajom, hogy mikor be akartam állni egy nagyobb üres placcra, a mögöttünk lévő cseh családban az anya elkezdett velünk óbégatni, hogy ne tegyem - annyi oka talán lehetett, hogy nagyon magas vagyok, és zavarhattam a kilátását, de ezt is meg lehetne beszélni kulturáltan, nem úgy, hogy a férje meg elkezd lökdösni. Ez azért is érthetetlen, mert rendszeres fesztiváljáró vagyok a cseheknél, és eddig mindig jó fejek voltak velem, ahogy az ilyeneken jelen lévő szlovákok és lengyelek is.

Ha pedig már szóba hozod, hogy mi volt a 80-as, 90-es évek fordulóján... én akkor még kicsi voltam ahhoz, hogy koncertekre járjak, és a családban sem volt nagyon, aki komolyan fertőzött volna ezekkel. Pont a Guns volt az, akiket először hova tudtam tenni, mikor az Illusion megjelenése után minden csapból ők folytak. Rám is hatással voltak, pont ugyanazzal, amivel másokra is: hogy tényleg jó zenét csináltak, extravagáns megjelenésűek voltak. Aztán később, mikor jobban elkezdtem érdeklődni a fémzenék iránt, beleástam magam a munkásságukba, és kiderült, hogy a már ismert slágereik mellett mennyi jó dolgot csináltak (Civil War, Estranged ilyen nálam).

De mikor utóbbi történt, már csak Axl volt ott a bandában... és emellett ami még nem mindegy, az a sok éves nem turnézás és az az egy szál Chinese Democracy (ami ugyan kimaradt az életemből, de itt a koncerten azzal is megvettek kilóra). Van még az a kb. 10 banda, amely évtizedek óta töretlenül fenntartja a széles közönségeket megszólító világsikerét - de ehhez az is kell, hogy néhány megrázóbb tagcsere és nem túl jól sikerült lemez ellenére folyamatosan turnéznak és szállítják az újabb albumokat.

A Guns-nál pont utóbbi hiányában nem tudtam úgy tekinteni erre a produkcióra, mint a Scorpions, a Metallica és a Maiden esetében, akiket abból az előbb említett 10-ből igazán kedvelek. Kevésbé a kedvenc bandáim egyikét láttam most bennük, akiket mindig úgy várok, mint a messiást - ennek ellenére az összeborulás híre után sem volt kétséges, hogy ezt látni kell (olyannyira, hogy kiemelt állóra vettem jegyet!) - hanem inkább egy legendát, ami hihetetlen, de nagyon is igaz volt!

Előzmény: murray (6483)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!