Keresés

Részletes keresés

cucurbia Creative Commons License 2007.01.06 0 0 49

Sajnos a kokuszpálma a legnagyobb becsapás,amit a virágboltokban kapni,mivel gyakorlatilag az életben maradásához párás tengeri levegö kell.Enélkül még üvegházban is nehezen lehet megtartani.Gyakorlatilag addig él jol,amig a magjábol kap elég trtalék tápanyagot 2-3 évig.

a levélszáradás egyértelmű párahiány jele,ez vitathatatlan,sajnos ezen a cserepének a locsolása sem sokat segit,mivel nem tudom annyi vizet felszivni,mint amire a párologtatáshoz szüksége lenne.

Előzmény: kokusz77 (48)
kokusz77 Creative Commons License 2007.01.06 0 0 48
Sziasztok!
Egy kokuszpálmát vettem dec.közepén, és mostanra a 2 alsó levele már teljesen elszáradt, és a többi levél vége is kezd sárgulni, száradni. 3-4 naponta locsolom, mikor már száraz a föld teteje. ezzel szerintem nincs gond.
Huzatot se kap, állandó 20-22 fokban van.
A padlófűtésre gyanakszom, talán az kiszáritja? Lehet hogy ez a baj? Mi a megoldás?
Előre is köszönöm!
sanyaaa Creative Commons License 2006.06.11 0 0 47
SEGÍTSETEK!!!! Valami megtámadta a páfrányainkat! Apró foltokban száradnak a levelei, egyre jobban! Nem kéne elpusztulniuk!!!
sanyaaa Creative Commons License 2006.05.21 0 0 46
Meglátjuk:
sanyaaa Creative Commons License 2006.04.29 0 0 45
Megvallom, vétkeztem... Tavaly nyáron elhoztunk a hegyekből egy tő aranyos fodorkát. Azért kérdeztem, hogy lehet-e szerezni, mert a mienk most tavasszal nem csinált semmit. Bűntudatom is volt, főleg amikor megtudtam, hogy védett. De enyhül a furdalás, mert észrevettem, hogy hajt a szentem! Gyönyörű, és életerős! Olyan mint egy ékszer. Úgyhogy most nagyon boldog vagyok emiatt! Ha szépen szaporodik, ígérem visszaviszek egy szép nagy tövet oda, ahonnan elhoztam!
sanyaaa Creative Commons License 2006.04.22 0 0 44
Ez nem is biztos, hogy baj nálam, mert igazából teknőshöz kellene. Magas az akvárium, behátterezem, és maxiumum a harmadáig lenne feltöltve vízzel. Szóval a teknőst terráriumát úgyis elég gyakran kell takarítani, és egy kis odafigyeléssel biztos nem okoz gondot... Kösz a választ, majd keresgélek!
cucurbia Creative Commons License 2006.04.21 0 0 43

a tropusi Aspleniumok közül vannak apro növésűek,kertészetben kell szétnézni érdeklődni.Az a baj velük,hogy a sporáikkal egy akváriumot hamar begyomositanak,tapasztaltam.

Előzmény: sanyaaa (42)
sanyaaa Creative Commons License 2006.04.21 0 0 42
Köszi! A helyzet az, hogy védett, 5000Ft az eszmei értéke:( Marad a fotózás... Igazából egy akváriumnak a hátfalára akartam volna ültetni, de így nem fog menni... Nincs valami kisnövésű páfrány még?
cucurbia Creative Commons License 2006.04.21 0 0 41

Erdei pajzsikát piacokon,talán még az Oázisban vagy a New Gardenben is lehet kapni.Ami a fodorkát illeti ilyet boltban nem kapsz.Nem tudom nem védett-e.Mert ha nem,akkor kiáshato,ha védett akkor csak fotozd le.

 

Előzmény: sanyaaa (40)
sanyaaa Creative Commons License 2006.04.21 0 0 40
Most ez nemtom hogy fog kijönni, mert kint jelzi a hozzászólásom, de itt bent nem.... Szóval eziránt érdeklődnék: Asplenium trichomanes - Aranyos fodorka. És itt találtam: http://www.tuja.hu/pafranyok.htm Igazából az a gondom, hogy innen ezt nem lehet megvenni, pedig nekem szükségem van ilyenre!!!!!:D
sanyaaa Creative Commons License 2006.04.21 0 0 39
Sziasztok! Látom sűrűn látogatjátok ezt a topicot:-) Azért ha valaki erre jár, és jobban ért a páfrányokhoz, annak feltennék két kérdést. Az egyik: lehet-e kapni/szerezni erdei pajzsikát? A másik: zempléni kirándulásunk alkalmával láttam egy nagyon szép, egészen apró termetű páfrányt. A max.10cm-es hajtásokon az apró (3-4mm), kör alakú levélkék szép átellenesen helyezkedtek el. Ez a növény mindig a legpárásabb, legnyirkosabb helyen nőtt. Ha valaki bővebb információt tudna nyújtani erről, nagyon megköszönném!
sfnx Creative Commons License 2003.09.10 0 0 38
kinek van otthon vízkultúrás szobapáfránya?
szeretném az enyémet azzá alakítani, de még nem tudok róla eleget
Tozatu Creative Commons License 2003.07.21 0 0 37
Nem tettem semmit bele,de lágyvíz/eső,kút/volt.Pár év alatt magas fa lesz,vastagodik is,de a csúcsát azért én nem vágtam le,de ha neked úgy tettszik..
Előzmény: vizipinty (36)
vizipinty Creative Commons License 2003.07.21 0 0 36
Köszi a választ. Ezek szerint nem lehet megmenteni, csak azt az egy hajtását. :-(

Ha a hajtást levágom és kigyökereztetem, hogyan tudok utána majd olyan törzset 'előállítani', mint amiből a mostani hajtás jön ki? Tehát azt szeretném, hogy a végén (akár évek múltán) hasonló növény legyen belőle, mint a mostani, csak egészséges.

A gyökereztetést sima vízben célszerű, vagy tegyek hozzá egy kevés tápoldatot?

vizipinty

Előzmény: Tozatu (35)
Tozatu Creative Commons License 2003.07.18 0 0 35
Annak idején az enyémmel is ez történt,legjobb,ha levágod a hajtását és vízben meggyökeresedik hamar.Azt hiszem gomba.Megelőzésképp,alulról locsold.
Előzmény: vizipinty (34)
vizipinty Creative Commons License 2003.07.17 0 0 34
Sziasztok!

Egy Yucca ügyében kérnék segítséget, szegény teljesen oda van. Egyetlen hajtása maradt meg, a többi elpusztult. A törzsével lehet a probléma: ha megfogom, teljesen benyomható a kéreg, mintha a belseje összeszáradt volna. Bogarat, foltosodást, egyéb tüneteket nem észlelek.
Locsolva volt, de pár évig kevés fényt kapott. Hogy hozhatnám rendbe?

Ha tudok, segítsetek. Köszi.

vizipinty

ensingmosing Creative Commons License 2001.08.07 0 0 33
Kedves Bruknerszigfrid!

Én szerintem ha vastag törzset akarsz a datolyádnak, akkor szükséged lesz egy jó pár tíz évre. Ugyanis ennek a datolyának ami nekem van, ennek kb. 20 cm-es elfásodott törzse van, viszont már nem is tudom hogy hány családon át örököltük. Amikor meg lett véve, az anyukám nagyanja által, akkor kb. 15 éves lehetetett. Így került nemzedékről-nemzedékre. Láthatod hogy az én datolyám nagyon öreg és azt is hogy öregsége ellenére is csak 20 centis a törzse. Szóval, kell neki egy pár év, ugyanis ahogy növekszik az alsó elöregedett leveleket folyamatosan ledobja. Ez abban nyílvánul meg, hogy ezek a levelek elkezdenek száradni. Attól függően hogy milyen mutatós törzset szeretnél, ezt az elszáradt levelet az aljától számított 5-10 cm magasságban vágd le. Ez az évek során többször megismétlődik míg lám meg lesz az általad áhított szép kis törzsecske. Sok türelmet hozzá!

Ensingmosing

Előzmény: brucknerszigfrid (32)
brucknerszigfrid Creative Commons License 2001.08.07 0 0 32
Kedves ensingmosing,

egy regi leveledben olvastam, hogy van datolyamalmad. Szuksegem lenne a segitsegedre. Nagypapam ugy 10 evvel ezelott hozott Izraelbol datolyat (nagyon finom volt), egy magot pedig elultetett. A mag kihajtott, eleg sok es hosszu levele van, de valahogy nekem az remlik, hogy a datolyapalmak komoly, vastag torzzsel is rendelkeznek. Nos, az en palmamnak (merthogy idokozben megororkoltem a Nagypapamtol) ilyenje nincsen, tulajdonkeppen csak levelekbol all. Lehet, hogy meg tul fiatal es a torzse csak kesobb kezd el noni? Vagy esetleg az also levleleket le kene vagni? Mit kell tennem ahhoz, hogy a noveny tenyleg hasonlitson egy datolyapalmahoz? Egyaltalan hogy kell szakszeruen gondozni?

Előzmény: ensingmosing (-)
Caryota Creative Commons License 2000.12.09 0 0 31
Nem, nem, csak én nem tudom leírni azt, amit gondolok. Majd gyakorlom... :D
Előzmény: Megyesi Éva (29)
Megyesi Éva Creative Commons License 2000.12.09 0 0 30
Silvanus Faiskola Békásmegyer.
Előzmény: ensingmosing (24)
Megyesi Éva Creative Commons License 2000.12.09 0 0 29
Abszolut tetszik :))
Nagyon kritikus vagyok?
Előzmény: Caryota (25)
onobody Creative Commons License 2000.12.09 0 0 28
Jó ! Értem ,nem volt zagyva , ugy csináltam
ahogy irtad. Egy kis fény bejut a tetején ,
nem ástam el mint ahogy a fügét szoktuk.
Ugy gondoltam , hogy mivel télen is zöld levele van ,
igy fényre is szügsége van .

Üdv Onobody

A pálmám kb. 25-30 cm-es szinte semmit nem nőtt
a nyáron. Két uj levelet hozott , oszt annyi.

Előzmény: Caryota (27)
Caryota Creative Commons License 2000.12.08 0 0 27
Szia onobody,
mekkora a növényed? A lombja mindenképpen kapjon némi világosságot, de takard be árnyékolóval is, pl. Raschel-hálóval (hasonló a műanyag krumliszsákhoz, csak zöld). A fólia ne érjen le a talajig, hogy szellőzni tudjon. A törzset lombbal, nádfonattal (ha már nagyobb), kőzetgyapottal is takarhatod.
Ha a kukoricaszárakból egy kúpot alakítasz ki a növény felett, akkor könnyebb mindezt megcsinálni. Fólia helyett a fátyolfólia is jó, az szellőzik.
Tehát az jó, amit csináltál, a kibontott tetejére tegyél fényáteresztő, de vízzáró anyagot.

hű de zagyva voltam

Előzmény: onobody (26)
onobody Creative Commons License 2000.12.08 0 0 26
Szia Caryota!

Azt azért nem tudom , hogy teljesen befedjem-e?
Szoval , hogy a tetejét ritkábbra hagyjam -e ,
hogy beszürödjön némi fény?
Eddig ugycsináltam , hogy körbe támasztottam
kukoricaszárral ,aztán lombbal körbepakoltam ,
de ugy , hogy egy kis fény bejuthasson.
Szügség van erre , vagy teljesen befedjem?

Üdv Onobody

Előzmény: Caryota (25)
Caryota Creative Commons License 2000.12.08 0 0 25
onobody, azért kell egy kis idő, mire akkorára megnőnek. Ha védett helyen van, akkor már idős korukban nem is kell takarni. A Füvészkertben és Kertészeti Egyetemen is már takarás nélkül vannak, de a Varga Márton Kertészeti Szakközépiskola kertjében takarják még mindig, mert szabad állásban van.
A kukoricaszáras megoldás szerintem jó, remélem Évának is tetszik majd...
ensingmosing Creative Commons License 2000.12.07 0 0 24
És azt hol?
Előzmény: Megyesi Éva (22)
ensingmosing Creative Commons License 2000.12.07 0 0 23
Hát szarul. Nagyon kókadozik, és olyan ránézésre is száraznak tűnnek a levelek. Szerintem nem éli túl. Brühűűűűűűűűűűűűűűűű
Előzmény: Megyesi Éva (21)
Megyesi Éva Creative Commons License 2000.12.06 0 0 22
Van esély, hogy a páfrányod helyre jöjjön. Valószínu túl sok volt a pára, esetleg a cserépben is sokáig állt a víz. Az is valószínu, hogy a szelloztetés sem tett jót, mert a sok párához az egyenletes melegre van szüksége a páfránynak. Tényleg jobb lesz neki az eredeti helyén. Öntözd meg Biokál 01 oldattal, kipróbáltan jó a páfrányokhoz (is).
Előzmény: ensingmosing (20)
Megyesi Éva Creative Commons License 2000.12.06 0 0 21
De, az takácsatka. Hogy van most a növényed?
Előzmény: ensingmosing (19)
ensingmosing Creative Commons License 2000.11.26 0 0 20
Helló!

Van egy szobapáfrányom ami egy 2 hónappal ezelőttig nagyon szép dús levelű volt, folyamatosan hozta a leveleit nem volt vele semmi bajom, néha spricceltem és kaviccsal rakott tálcán állt.
Egyszer támadt egy olyan ötletem hogyha ilyen szép akkor miért ne rakjam be a fürdőbe. Gondoltam ártani nem árthat mert esténként olyan pára van odabent hogy az orromig nem látok (na jó azért nem annyira), és legalább megszabadulok attól a nagy ronda táltól amiben a kavicsok voltak. Egy darabig szép volt, és minden este szellőztettünk egy fél v. egy órát, és ezt egy idő múlva úgylátszik megelégelte, és ledobta a leveleit. Na akkor mondtam magamban hogy: "Robi riadó ezt innen ki kéne vinni" és vissza vittem az eredeti tenyészhelyére. Előtte kitakarítottam a kaspóját, kicseréltem a kavicsokat agyaggranulátumra, megöntöztem a növényt és a granulátumot univerzális táppal (hogy a megmaradt pár levelén a párolgó vizben oldott tápot fel tudja venni, és hogy a levelek számának növekedését egy kicsit elősegítsem), és levágtam az elszáradt leveleket. Döbbenten vettem észre a levelek levagdosása közben, hogy alíg van egy pár szára amíről egy mozdulattal ne tudtam volna könnyedén lehúzni a leveleket.
Szóval az lenne a kérdésem hogy most mi baja van, és hogy fel fog e épülni, vagy ennél már csak rosszabb lesz az állapota, vagy ha felépül akkor lassan vagy viszonylag gyorsan fogja kihederni, és hogy jól jártam e el, mert nem akarom elveszíteni a kis drágát.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!