Keresés

Részletes keresés

msek Creative Commons License 2015.08.02 0 0 63

Valami "megégette" a leveleit. Hirtelen tetted ki napra, vagy erős szél érte, esetleg megpermetezted túl magas koncentrációjú szerrel, vagy ezek kombinációja. Azóta - gondolom - rendbe jött.  Egyébként nem pálma, hanem pozsgás. :)

Előzmény: Pepe888 (62)
Pepe888 Creative Commons License 2015.04.22 0 0 62

Sziasztok, 

van egy madagaszkári pálmám, kb: 10 éves, nyáron ha kint van az erkélyen a melegben akkor minden oké, most pedig így néz ki...

Mi lehet a baja?

Kérem aki tud segítsen.

.

Pepe888 Creative Commons License 2015.04.22 0 0 61

Sziasztok, 

van egy madagaszkári pálmám, kb: 10 éves, nyáron ha kint van az erkélyen a melegben akkor minden oké, most pedig így néz ki...

mi lehet a baj? kérek szépen segítsetek.

Molnárné Gyöngyösi Kati Creative Commons License 2014.07.13 0 0 60

Sziasztok! Az előző hozzászólónak üzenem.Nem kell, leverni az előző földet,ilyet egészséges páfrányoknál kell de azok is sokkot kapnak.Ecettel semmi esetre se locsold."A  típusú florimó földbe ültesd, esővízzel locsold. A tálkájába tegyél agyaggranulátumot és az mindig legyen nedves,hogy párologni tudjon. Azért ajánlom ezt a földet mert ez a legjobb.Ha nincs eső és nem tudsz felvenni, ,akkor a sima csap víz is jó de akkor legalább egy napig állni kell hagyni.

equifan Creative Commons License 2014.03.20 0 0 59

Üdv, nézi még ezt a fórumot valaki 2011 óta? :)
Örököltem egy haldokló páfrányt, kidobták volna, inkább elhoztam. Átültettem friss tőzeges keverékbe, és azóta ioncserélt vízzel locsolom,  de van még valami egyéb növénybarát módszer a föld visszasavanyítására? Le kellett volna vernem a régi vezetékes víztől elmeszesedett földlabdát róla?
1-2 %-os ecettel, ha meglocsolom egyszer-kétszer? Annál természetesebb nem nagyon van, de kibírná?

hibis Creative Commons License 2011.06.06 0 0 58

Na két évvel ez előtt feltett kérdésre válaszoltam.

Jobb későn!!!!!

hibis Creative Commons License 2011.06.06 0 0 57

Ha át ülteted az nem fog ártani. Páfrány földet savanyú ph. értékű talajt vegyél hozzá.

Ne álljon vízbe a nedves kavics vagy más párologtató közeg jó neki. De ne álljon benne a vízben a cserép, tedd rá valamire ami ki emeli.

 

Előzmény: Kcicó (54)
Chupacabra01 Creative Commons License 2010.12.23 0 0 56

Igaz , permetezed és nem panelban laksz , de hány százalék a páratartalom abban a szobában ahol a növény lakik ?

Előzmény: Kcicó (54)
Chupacabra01 Creative Commons License 2010.12.23 0 0 55

Sziasztok !

 

Segítséget szeretnék kérni , kaptam egy kis növényt ,és nem tudom beazonosítani hogy mi lehet a neve. Ebben kérném a segítségeteket.

Íme a két kép :

 

 

 

 

Kcicó Creative Commons License 2009.09.30 0 0 54
Kedves páfrányosok, nekem tipikus a gondom amiről már itt is olvastam, a növényem elég tűrhetően nézett ki de úgy gondoltam ennél szebbnek kéne lennie, így vizes kavicságyra ültettem, néha permetezem is, és haldoklik. Pedig azt hittem jót teszek fele, ráadásul most téglában lakom nem panelban, úgy tudom ezt szeretik, azt nem....Ha túllocsoltam volna, segít ha friss földbe ültetem?Kis IKEA-s páfránygyerekként került hozzám.
enchantée22 Creative Commons License 2009.04.12 0 0 53
Sziasztok!
Vénuszhajpáfrányt (Adiantum tenerum) keresek nagyon régóta. Nem tudjátok, hogy Magyarországon hol lehet kapni?
hibis Creative Commons License 2008.07.03 0 0 52
Sziasztok
Van egy szépen fejlődő agancs páfrányom, egyik levelet a másik után hozza!
Most a cserép alján is hozott egy hajtást, szerintetek az új növényke, vagy csak egy újabb levél??
cucurbia Creative Commons License 2007.10.24 0 0 51

Páfrányfakedvelők figyelem.Az Örs vezér terénél levő New Gardenbe jött 2-3 db.Dicksonia antarctica páfrányfa.Még nem törzses, fiatal példányok,de a levelei már majd egy méteresek.És az ára rendkivül kedvező a méretéhez és a külföldi árakhoz képest.4900 körüli.

Gondoltam,ez ritkán beszerezhető,hátha mást is érdekel.

kokusz77 Creative Commons License 2007.01.07 0 0 50
:(
Köszi a választ!
Előzmény: cucurbia (49)
cucurbia Creative Commons License 2007.01.06 0 0 49

Sajnos a kokuszpálma a legnagyobb becsapás,amit a virágboltokban kapni,mivel gyakorlatilag az életben maradásához párás tengeri levegö kell.Enélkül még üvegházban is nehezen lehet megtartani.Gyakorlatilag addig él jol,amig a magjábol kap elég trtalék tápanyagot 2-3 évig.

a levélszáradás egyértelmű párahiány jele,ez vitathatatlan,sajnos ezen a cserepének a locsolása sem sokat segit,mivel nem tudom annyi vizet felszivni,mint amire a párologtatáshoz szüksége lenne.

Előzmény: kokusz77 (48)
kokusz77 Creative Commons License 2007.01.06 0 0 48
Sziasztok!
Egy kokuszpálmát vettem dec.közepén, és mostanra a 2 alsó levele már teljesen elszáradt, és a többi levél vége is kezd sárgulni, száradni. 3-4 naponta locsolom, mikor már száraz a föld teteje. ezzel szerintem nincs gond.
Huzatot se kap, állandó 20-22 fokban van.
A padlófűtésre gyanakszom, talán az kiszáritja? Lehet hogy ez a baj? Mi a megoldás?
Előre is köszönöm!
sanyaaa Creative Commons License 2006.06.11 0 0 47
SEGÍTSETEK!!!! Valami megtámadta a páfrányainkat! Apró foltokban száradnak a levelei, egyre jobban! Nem kéne elpusztulniuk!!!
sanyaaa Creative Commons License 2006.05.21 0 0 46
Meglátjuk:
sanyaaa Creative Commons License 2006.04.29 0 0 45
Megvallom, vétkeztem... Tavaly nyáron elhoztunk a hegyekből egy tő aranyos fodorkát. Azért kérdeztem, hogy lehet-e szerezni, mert a mienk most tavasszal nem csinált semmit. Bűntudatom is volt, főleg amikor megtudtam, hogy védett. De enyhül a furdalás, mert észrevettem, hogy hajt a szentem! Gyönyörű, és életerős! Olyan mint egy ékszer. Úgyhogy most nagyon boldog vagyok emiatt! Ha szépen szaporodik, ígérem visszaviszek egy szép nagy tövet oda, ahonnan elhoztam!
sanyaaa Creative Commons License 2006.04.22 0 0 44
Ez nem is biztos, hogy baj nálam, mert igazából teknőshöz kellene. Magas az akvárium, behátterezem, és maxiumum a harmadáig lenne feltöltve vízzel. Szóval a teknőst terráriumát úgyis elég gyakran kell takarítani, és egy kis odafigyeléssel biztos nem okoz gondot... Kösz a választ, majd keresgélek!
cucurbia Creative Commons License 2006.04.21 0 0 43

a tropusi Aspleniumok közül vannak apro növésűek,kertészetben kell szétnézni érdeklődni.Az a baj velük,hogy a sporáikkal egy akváriumot hamar begyomositanak,tapasztaltam.

Előzmény: sanyaaa (42)
sanyaaa Creative Commons License 2006.04.21 0 0 42
Köszi! A helyzet az, hogy védett, 5000Ft az eszmei értéke:( Marad a fotózás... Igazából egy akváriumnak a hátfalára akartam volna ültetni, de így nem fog menni... Nincs valami kisnövésű páfrány még?
cucurbia Creative Commons License 2006.04.21 0 0 41

Erdei pajzsikát piacokon,talán még az Oázisban vagy a New Gardenben is lehet kapni.Ami a fodorkát illeti ilyet boltban nem kapsz.Nem tudom nem védett-e.Mert ha nem,akkor kiáshato,ha védett akkor csak fotozd le.

 

Előzmény: sanyaaa (40)
sanyaaa Creative Commons License 2006.04.21 0 0 40
Most ez nemtom hogy fog kijönni, mert kint jelzi a hozzászólásom, de itt bent nem.... Szóval eziránt érdeklődnék: Asplenium trichomanes - Aranyos fodorka. És itt találtam: http://www.tuja.hu/pafranyok.htm Igazából az a gondom, hogy innen ezt nem lehet megvenni, pedig nekem szükségem van ilyenre!!!!!:D
sanyaaa Creative Commons License 2006.04.21 0 0 39
Sziasztok! Látom sűrűn látogatjátok ezt a topicot:-) Azért ha valaki erre jár, és jobban ért a páfrányokhoz, annak feltennék két kérdést. Az egyik: lehet-e kapni/szerezni erdei pajzsikát? A másik: zempléni kirándulásunk alkalmával láttam egy nagyon szép, egészen apró termetű páfrányt. A max.10cm-es hajtásokon az apró (3-4mm), kör alakú levélkék szép átellenesen helyezkedtek el. Ez a növény mindig a legpárásabb, legnyirkosabb helyen nőtt. Ha valaki bővebb információt tudna nyújtani erről, nagyon megköszönném!
sfnx Creative Commons License 2003.09.10 0 0 38
kinek van otthon vízkultúrás szobapáfránya?
szeretném az enyémet azzá alakítani, de még nem tudok róla eleget
Tozatu Creative Commons License 2003.07.21 0 0 37
Nem tettem semmit bele,de lágyvíz/eső,kút/volt.Pár év alatt magas fa lesz,vastagodik is,de a csúcsát azért én nem vágtam le,de ha neked úgy tettszik..
Előzmény: vizipinty (36)
vizipinty Creative Commons License 2003.07.21 0 0 36
Köszi a választ. Ezek szerint nem lehet megmenteni, csak azt az egy hajtását. :-(

Ha a hajtást levágom és kigyökereztetem, hogyan tudok utána majd olyan törzset 'előállítani', mint amiből a mostani hajtás jön ki? Tehát azt szeretném, hogy a végén (akár évek múltán) hasonló növény legyen belőle, mint a mostani, csak egészséges.

A gyökereztetést sima vízben célszerű, vagy tegyek hozzá egy kevés tápoldatot?

vizipinty

Előzmény: Tozatu (35)
Tozatu Creative Commons License 2003.07.18 0 0 35
Annak idején az enyémmel is ez történt,legjobb,ha levágod a hajtását és vízben meggyökeresedik hamar.Azt hiszem gomba.Megelőzésképp,alulról locsold.
Előzmény: vizipinty (34)
vizipinty Creative Commons License 2003.07.17 0 0 34
Sziasztok!

Egy Yucca ügyében kérnék segítséget, szegény teljesen oda van. Egyetlen hajtása maradt meg, a többi elpusztult. A törzsével lehet a probléma: ha megfogom, teljesen benyomható a kéreg, mintha a belseje összeszáradt volna. Bogarat, foltosodást, egyéb tüneteket nem észlelek.
Locsolva volt, de pár évig kevés fényt kapott. Hogy hozhatnám rendbe?

Ha tudok, segítsetek. Köszi.

vizipinty

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!