Keresés

Részletes keresés

kisbetu Creative Commons License 2002.01.26 0 0 177
Tehát végre én is tudok ékezeteket bejuttatni a fórumba.
Ki kellett várnom a 6-os Operát.

Érdekes, hogy beírás közben az ő és ű helyett ?-et látok, de olvasáskor már jó. Csak nem a zindex kavarja a kódkészleteket?

Előzmény: kisbetu (176)
kisbetu Creative Commons License 2002.01.26 0 0 176
Akkor lássuk:
árvíztűrő tükörfúrógép
ÁRVÍZTŰRŐ TÜKÖRFÚRÓGÉP
Előzmény: PETYUS (174)
cancel Creative Commons License 2002.01.16 0 0 175
Hat erre tobb megoldas is van. vannak ilyen firewall szeru dolgok, de en egyszeruen kicseleztem a dolgot.
Beirtam a /etc/hosts file-ba az adott cimekhez valamilyen teljesen okorseg IP cimet (127.0.0.1) , igy azt hiszi, hogy megtalalta az adott cimet, de hiaba kerdezi le onnan a hirdetest ott ugye nem talal semmit.
Persze vannak azert ennel kifinomultabb megoldasok is.
Előzmény: khiraly (173)
PETYUS Creative Commons License 2002.01.16 0 0 174
Ez engem is érdekelne, mert az Opera a kedvenc böngészőm, de most pont emiatt használok Mozillát. Mondjuk itt is van gond az O" U" betűkkel, de nem akkora.
Előzmény: khiraly (171)
khiraly Creative Commons License 2002.01.16 0 0 173
HOgyan lehet letiltani egy cimet?
Tehat pontosan mit is csinaltal?

Valahogy nagyon laman, mert meg halozatban nem vagyok otthon(bar alakul, olvasgatok)

Kosz.

Előzmény: cancel (172)
cancel Creative Commons License 2002.01.16 0 0 172
Asszem sikerult letiltanom a reklamokat.
Egyszeruen ennyit csinaltam, hogy figyeltem tcpdump-pal, hogy honnan szedi a reklamokat, es azokat a cimeket letiltottam, hogy ne lehessen elerni a gepemrol.

www.onresponse.com www.bns1.net www.burstnet.com altfarm.mediaplex.com

khiraly Creative Commons License 2002.01.16 0 0 171
Sziasztok, en Oopera-t nyuzom linux alatt, ha hozzaszolast irok, akkor az elso hossu o", u" betu utan nem irja tovab. Ezt megszoktam:)

Viszont ez a kerdojelezes nagyon bosszant.
Nekem a menuben ennyi van:
File->Preferences->Document->Languages->Hungarian
Es a File->Preferences->Document->normal->(itt times, 14, Script
:Eastern Europe(iso-8859-2)

Kerdesek: mit kell meg csinalnom?
Hol lehet beallitani a default kodolast(windows 1250, windows 1252, iso 8859-2)

Operaverzio: Opera for Linux 5.05TP1

Az ujat azert nem nyuzom meg, mert rossza a letoltese. Szoval sokszor szakad meg, itt meg atom..

s8773luc Creative Commons License 2002.01.04 0 0 170
Sziasztok!

Most olvastam ezt a topicot. Nem neztem vegig, de talan ujat mondok:

nekem RH 7.0 van, es az Opera 5 frankon ekezetezett. De a 6.0 TP2 nem. Ezert elkeztem a linuxmania.hu-n ecsetelt megoldast tovabbfejleszteni. Tehat a
/etc/X11/XF86Config file-ba irtam be:

FontPath "/usr/share/fonts/ISO8859-2/100dpi"

a fontokhoz. Persze ehhez fel kell installani a

XFree86-ISO8859-2-100dpi-fonts-x.x.x.rpm
XFree86-ISO8859-2-1.0-12-x.x.x.rpm

csomagokat. Aztan x-et ujrainditod es mar megy is!:)

Hasonlo trukkel meg lehet csinalni a Netscape-ben is, hogy ne legyenek allandoan olvashatatalanul pici betuk 1024-es felbontasnal, csak akkor mindenhol
mashol megnovekszik a betumeret!:) Amilyen sorrendben irod be a FontPath-okat, olyan sorrendben nezi vegig azokat, es annal all meg amyik tetszik neki.

Lucifer

Előzmény: JuLES (155)
TuneFish Creative Commons License 2001.12.05 0 0 169
Most a Galeon egesz jol feljott. Kiadtak az 1-es verziojat, ami azt jelenti, hogy stabil. Fel is tennem ha nem lenne az a sok dependency...
Az elozo 0.12.5-os verzio meg elfagy itt-ott, de vannak benne jo dolgok. Pl. lehet belul is nyitogatni ablakokat, mint az Operaban, es csomo jo szolgaltatas.
PETYUS Creative Commons License 2001.12.05 0 0 168
... de ennek ellenére még mindig ezt használom, mert még mindig az egyik legjobb.
Előzmény: PETYUS (166)
SzG Creative Commons License 2001.12.05 0 0 167
Az első kilenc ablak standard ugyanaz, fejből tudom őket, szerintem a kezdőbetű bőven elég a többi felleléséhez is, egész megszoktam.
SzG
Előzmény: KoporShow (164)
PETYUS Creative Commons License 2001.12.03 0 0 166
Az Operában az 5-ös verziótól kezdve kicsit túl sok a hiba.
Előzmény: KoporShow (165)
KoporShow Creative Commons License 2001.12.03 0 0 165
Az Opera 6.0-rol mik a velemenyek. Ez csak "Technology Preview", ennek megfeleloen fagy is rendesen, nekem foleg a transfer. Csak tudnam pontosan mikor!
KoporShow Creative Commons License 2001.12.03 0 0 164
Az Opera 6.0-ban egy sorba rakja oket.

Nem tudom mihez kezdesz evvel ha harminc ablakod van, ilyenkor ugyanis mar semmilyen felirat nem olvashato el, legfeljebb ablakonkent egy betu (a Windowson is).

Előzmény: SzG (158)
bozilla Creative Commons License 2001.12.02 0 0 163
Jó hírem van magamnak! Vissza jöttek az ékezetek. Nem tudom, hogy, de nem tettem érte semmit. Vannak még csodák.
'lla
Csala Creative Commons License 2001.11.28 0 0 162
Nekem az el?z? Opera csinálta mindig ezt. Akkor talán ezt már sikerült javitaniuk...

Csala

Előzmény: bozilla (161)
bozilla Creative Commons License 2001.11.27 0 0 161
Meg egyszer, de ekezet nelkul, az a biztos.
Az operaban irt 159-es beszolasomban kerdojeleket mutatott az opera. Ugyanezt a mozilla 0.9.6 helyesen mutatta meg. Aztan megirtam mozillaban a 160-ast beszolast, az eredmenyhez kepest bovebben, csak valahogy elnyelodott az elso o" betutol kezdve a hatralevo szoveg :(.
Előzmény: bozilla (160)
bozilla Creative Commons License 2001.11.27 0 0 160
Az operában írt el
Előzmény: bozilla (159)
bozilla Creative Commons License 2001.11.27 0 0 159
Itt a 6.0 TP1 verzió! Mint látható, azaz nem látható, az ű és az ő betők. Kezdődik az ékezetmizéria, pedig az 5-ösnél már sikerült beállítanom. :-( Sebaj, ez még TP verzió, lesz ez jobb is.
SzG Creative Commons License 2001.10.24 0 0 158
Sziasztok!

Operát használok Win és Linux alatt is. Win alatt ha böszme sok oldal van nyitva egyszerre, akkor picire összenyomódva de egy sorban férnek el a taskbaron. Linux alatt viszont nem mennek kellően össze, és 3 sorban vannak a taskok, mert nyitva van vagy 30 site. Mit kell csinálnom hogy linux alatt is elférjenek egy sorban?

JuLES Creative Commons License 2001.10.18 0 0 157
Kösz, megvan!
Előzmény: bozilla (156)
bozilla Creative Commons License 2001.10.17 0 0 156
Nálam így van egy menüponthoz rendelve:
LANG=C LC_ALL=hu_HU /usr/X11R6/bin/opera
Előzmény: JuLES (155)
JuLES Creative Commons License 2001.10.17 0 0 155
Szevasztok!
Végigolvastam a fórumot az ékezetes karaktarek miatt. Megörültem, mikor láttam a megoldást a LANG változóval. De hol keressem?
Vagy hogy kell kiadni a lang="C" opera parancsot? Nekem csak hülyeséget ír rá, nevezetesen, hogy ilyen parancs nem létezik! :(
Kösz a segítséget!
Előzmény: nfl (139)
kisbetu Creative Commons License 2001.10.15 0 0 154
Köszi. Linuxban is...
Előzmény: kaktusztea (153)
kaktusztea Creative Commons License 2001.10.15 0 0 153
Win alatt az Opera.adr nevu file-ban. Linux alatt nem tudom, talan ugyanott.
Előzmény: kisbetu (152)
kisbetu Creative Commons License 2001.10.15 0 0 152
Operával operálók!

Szeretném kigyomlálni a Bookmarks menüt. A bookmark bar-t azt sikerült (több a semminél), de nem találom, hol lehetne a Bookmarks-t.
Tud valaki segíteni?

Egoist Creative Commons License 2001.10.11 0 0 151
Jo.
Linux alatti a kepeket erdekesen kezeli. Teszt: Forum-Holgyek, Urak... - Kepek kedvenc csajokrol. 500 (!)hozzaszolas megjelenitese.
Eredmeny:
win alatt: sokkal tobb memoriat evett, mint az explorer
linux alatt: netscape 4.77 (> explorer) >> opera (mem hasznalat szerint csokkeno sorrend), mivel az opera csak azokat a kepeket "tomoritette" ki, amelyek eppen lathatoak. Igy akadozott a scroll, de mindenkepen erdekes megoldas.
Mike76 Creative Commons License 2001.10.08 0 0 150
Én most éppen az Opera 5.05-ös verzióját használom. Szerintem egészen korrekt program. Gyorsabb, mint a Netscape, vagy a Mozilla, tök jó ötlet benne a zoom, a képek ki/be kapcsolása, vagy a toggle document settings gombocska, ami nagyon jól jön a lila alapon piros betűkkel írt oldalakon. Nálam a betűk képével sincs különösebb probléma (főleg mióta átállítottam TruType-ra). Az egyetlen gondom az, hogy a Java támogatás még nem tökéletes - a 777sms nem megy vele (de pl. a Gyalogló chat tökéletesen működik). Érdekes módon nekem még soha nem töltögetett reklámokat, pedig már mindent megpróbáltam, hogy rávegyem :)
cancel Creative Commons License 2001.10.08 0 0 149
1, gif animaciot le lehet tiltani, kulturaltabban mint pl. a netscabe-ben
2, reklamcsikot is le lehet tiltani de azert fizetni kell :-)
Amugy viszonylag konnyen meg lehet hekkelni:
A ~/.opera/adprefs.ini fileba ird bele, hogy:
Enable=0, Enable=1 helyett :-)
Az a vicc, hogy 95%ban bejon, de van amikor megis atjon egy reklam.

tobbi kerdesre nem tudom a valaszt, de van olyan kulso progi ami beepul a bongeszo es a halozat koze vmilyen szinten es azzal le lehet tiltani a kepeket.
reszleteket nem tudom.

Előzmény: e_laca (148)
e_laca Creative Commons License 2001.10.07 0 0 148
Helló.
Pár hónapja volt Operám - mocskos gyorsan legyaktam, mert úgy láttam, semmit nem tudok csinálni a tetején azzal a villódzó reklámcsíkkal, amitől a plafonra másztam.
Most adnék neki még egy lehetőséget, mert az összes többi böngészőmnek is vannak nyomorékságai, de lenne előbb néhány kérdésem.

Le lehet-e tiltani a gif-ek animációját az Operában, és ez vonatkozik-e a reklámcsíkra is? (Az is valami, ha legalább nem villog.)
Lehet-e tudni, honnan, milyen címről jönnek a reklámok?
Ha beállítok proxy-t, a reklámok is azon keresztül jönnek-e? Mert akkor felrakok egy wwwoffle-t és kiszűröm vele őket.
Le lehet-e tiltani benne bizonyos helyekről érkező képek megjelenítését, mint a Mozillában?
Rá lehet-e venni, hogy emlékezzen az egyszer beírt form-kitöltésre, felhasználónévre, jelszóra, mint a Mozillát?

Ja! És még mindig nem tud java-t?

Előre is köszi a válaszokat,
Laca

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!