Keresés

Részletes keresés

Myrrdin Creative Commons License 2020.11.23 0 0 42

Sziasztok!

simson sr50 roller vázalkatrészeket keresek saját részre.

kupeci Creative Commons License 2016.10.31 0 0 41

Üdv mindenkinek! Simson Star-hoz keresek régóta első és hátsó teleszkópot.Már csak ennyi híja van a felújításnak, de ezzel nem boldogulok. Ha valaki ismer forrást ,megköszönöm!

Előzmény: JaniR5 (40)
JaniR5 Creative Commons License 2016.05.08 0 0 40

Sziasztok!

Edig sosem volt motorom, de egy idős házaspár eladásra kínált egy Simson Star-t, és nagyon megtetszett...
Az alap probléma, hogy fogalmunk sincs, mennyit érhet a motor. 
Az állapota nagyjából:
- Nem tudni, hogy beindul-e, a bácsi szerint hengert, dugattyút és gyűrűket kell benne cserélni, de attól eltekintve jó
- Szemre egyben van, nem eszi a rozsda, az ülésen minimális szakadás
- A kormány nem az eredeti, hanem "valami szélesebb", a bácsinak az tetszett
- Évek óta áll

A kérdések tehát:

Mire figyeljek oda, mit nézzek meg rajta, mielőtt megveszem? (Minimális ráfordítással akarok egy használható motort nagyjából 15 km heti 2-3-szori megtételére.)

Mennyit érhet a motor ebben az állapotában? (Sem magam, sem a bácsit nem szeretném átverni.)

Előre is köszönök minden segítséget!

Üdv!

Baltássy Creative Commons License 2015.12.27 0 0 39

Én ilyen túrákat szoktam tenni a motorommal:

 

http://ofk.hupont.hu/36/simsonturak-2015-szeptember

 

http://ofk.hupont.hu/35/simsonturak-2015-augusztus

 

http://ofk.hupont.hu/36/simsonturak-2015-szeptember

 

2016-ra már hosszabb túra terveim is vannak.

Magas-Tátra - Zakopane 3 napos túra, és remélem sikerül eljutnom pár napra az Adriához is, és remélem Simsonos barátaim is velem tartanak.

Ha kedve van valakinek csatlakozni, e- mailom publikus.

totus1 Creative Commons License 2015.11.11 0 0 38

Sziasztok,

 

Segítséget szeretnék kérni!

Van egy Simson S51 E tirisztoros motorom. Hidegen nagyon nehezen indul. Rúgásra 1-2-öt pöffen és megáll. Ha elindul akkor alapjárat közelében hallásra kihagyogat a gyújtás teljes gázt húzva nem pörög ki és hallani lehet, hogy nem folytonos a szikra.

A hiba keresése közben a lendkerék felőli oldalon láttam, hogy 35w-os világító tekercsnél áthúz a szikra az alaplapra. Amikor áthúzott a szikra akkor maradt ki a szikra a gyertyánál. Lehetett hallani, hogy akkor nem gyújt. Kicseréltem a világító tekercset. 

Ezután áthúzást nem láttam már járó motornál lendkerék mögött de a hiba még mindig fennáll.

Megpróbáltam új tirisztorral de nem lett jobb. Trafóra vagy jeladóra gyanakszom...

Ha kiveszem a gyertyát és a hengerhez tartva kézzel mozgatom a berúgó kart akkor folyamatos(nem hagy ki) kékes-lilás "pattogós" szikra van..

 

Még nem mértem meg az ellenállás értékeket a gyújtás egyes elemein.

 

Kicsit tanácstalan vagyok!

 

ÜDv

k.zoltan_1983 Creative Commons License 2014.02.22 0 0 37

Simson 70/6 felömlős komplett szettek eladóak!

http://simson-keletimotor-alkatreszek.hu

 

Rumos TS ávó Creative Commons License 2014.02.10 0 0 36

 

 

A Simson visszatért Suhlba

Olvasónk csodálatos és szokatlan kalandot vállalt: 2200 kilométeres túrát tett Németországba, egy 32 éves veterán robogóval. Fogadják szeretettel Ágoston Gábor történetét:   Nagyon sok közös kirándulást tettünk, bejártuk Magyarországot és gyakran átugrottunk az akkori[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Rumos TS ávó Creative Commons License 2014.02.10 0 0 35
Előzmény: Rumos TS ávó (34)
Rumos TS ávó Creative Commons License 2014.02.10 0 0 34

Sziasztok!

Ja, az egyik kedvenc cikkem...

Valamint voltak már Krakkóban is/Erdélyben is..

-hol van ezekről a cikkek/túrabeszámolók/képek?

Simson klub/ históriák-ban..

Az a kis cikkecske is horvát túráról onnan lett kiemelve...

De egy ráadás:

 

 

 

 

De a legnagyobb simson túra itt:

 

Előzmény: Túrázó Zsola 73 (31)
János Lovász Creative Commons License 2014.01.11 0 0 32

Gyerekek! én a Balatonon voltam vele igaz voltak azért apróbb fennakadások gyertya csere,és egy kipufogo bilincs lazulás de oda-vissza kb 1000km mentem nagyobb hiba nélkül! igen az utángyártott alkatrészekből lett felújjitva az akkori szimom de kíbirta! ugyhogy egy gyertya kulcsal és egy 10 villáskulcsal kalandra fel!

Túrázó Zsola 73 Creative Commons License 2013.09.13 0 0 31

A cikk a 80-as években jelent meg.

Lehet kapni egészen jó minőségű alkatrészeket,már csak szerszám és szaktudás kell.

Horvátba is kimentek Szimóval,érdemes elolvasni.

http://users.atw.hu/simson4ever/cikkek/tengerpart.html

 

 

Előzmény: Törölt nick (30)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.06 0 0 30

Azért azt tedd hozzá, hogy új Szimóval...

A mostani, 25-30 éves, erősen kopott, és jellemzően minősíthetetlenül sz*r utángyártott alkatrészekből életben tartott géppel ez azért elég kalandos volna. Szerintem...

Előzmény: Túrázó Zsola 73 (28)
Richárd Lada 110 Creative Commons License 2013.09.04 0 0 29

Nekem volt már különolajzásos robogóm is, de az nem bírt annyit mint az s51b-m! 

Nyugodtan mehetsz, 50-es tempot simán bírja hosszútávon! Ezek nem állnak le az út szélén. Az enyémmel mentem egyhúzóban 114 kilómétert gond nélkül, bár semmilyen

rossz/utángyártott alkatrész nem volt még beleszerelve. Szóval gyári gép.

 

Előzmény: Terrás (27)
Túrázó Zsola 73 Creative Commons License 2013.06.10 0 0 28

Ha van hozzá türelmed nyugodtan válald be,egy jó motor még többre is képes. Az autó -motor  egy régi számában volt, hogy még Bulgáriába is elmentek fiatalok szimóval.

Előzmény: Terrás (27)
Terrás Creative Commons License 2013.01.03 0 0 27

Simson S51-el akarok suliba járni 40 km-re(oda-vissza 80km) vagy inkább maradjak a busznál?

Szerintem ez nem olyan nagy táv egy jó motornak,  40-50km/h sebesség is bőven elég.

Ti járnátok Simsonnal ilyen távra minden nap?(vagy inkább én is maradjak a busznál?)

rarobika Creative Commons License 2006.08.19 0 0 26
nincs vkinek eladó simson gyujtás tekercse?
Gyuszmak Creative Commons License 2001.12.18 0 0 25
Hali,

talan csak az idealisnak nem nevezheto idonek koszonhetoen jutott eszembe egy kis nosztalgiabol??, hogy nekem a legnagyobb tavom Miskolc-Holloko-Miskolc tav volt egyszerre. Kozben talan egy orat pihenhettem, amikor megneztem az ofalut. Mindez egy kis piros 50ccm-es SR 51-es Robogoval, se hosszitott negyedik, se 17-es elso fogaskerek, csak a magam 90 kiloja es 190-es termete. Ölö volt' Azota is szivesen gondolok vissza ra es orulok a megtett tavnak. Igaz, utana elaludni alig tudtam, a zummogest meg orakig ereztem a fejemben. Az ossztav 330km volt.
csakesz

Mr.Tarhonya Creative Commons License 2001.09.29 0 0 24
Úgy látom itt jó kis társaság jött össze,ezért megosztom veletek gondolataimat.
Sajnos nincs normális Simsonos honlap a magyar weben (vagy csak én nem találtam meg) a legtöbb honlap lelkes amatőrök terméke.De találtam 1 egész
jó német honlapot, www.simson.planet-artworks.de

És még 1 kérdés: A kismotorokra is kell rendszám??? Mert olyat én még nem nagyon láttam.

Mártongúnár Creative Commons License 2001.07.22 0 0 23

Végül is, sikerült boyankának az út, vagy még nem tért vissza, azért nem ír?


GV4500 Creative Commons License 2001.07.19 0 0 22
GRATULA!!
Előzmény: Mártongúnár (21)
Mártongúnár Creative Commons License 2001.07.19 0 0 21
HÚÚÚ, MOST ÚGY ÉRZEM, NATTTYON TUDOK!
Mártongúnár Creative Commons License 2001.07.19 0 0 20

ICQ: 103329836

Előzmény: GV4500 (18)
Mártongúnár Creative Commons License 2001.07.19 0 0 19
ICQ: 103329836
Előzmény: GV4500 (18)
GV4500 Creative Commons License 2001.07.19 0 0 18
Én dolgozom, mert szar lett a bizonyítványom bűntetésből.:) 3,85
BKV-nak lengéscsilapítókat újítok fel.
Vérem verejtékem adom a főváros kényelméért.:)
HÉV, villamos, metro és busz.
Felőlem oké!! De aztán Balaton. Majd tárgyalunk. ICQ-d??
Előzmény: Mártongúnár (17)
Mártongúnár Creative Commons License 2001.07.18 0 0 17
GV4500!
Ha majd lesz pízem, meggyógyítom az fekete istennőt (simót), és akkor összemérhetjük majd, melyik a bivajabb. Ok?
Most ugyanis megindult a főtengelycsapály, és szét k..ja a gyújtást.
De mikor lesz pénzem? Nem tudtok, vmi jó állást?
CSussz!
Előzmény: GV4500 (16)
GV4500 Creative Commons License 2001.07.16 0 0 16
A hétvégén mentem a motorkával(90ccm) 120km-t ebből 90-et erdőben végig 2 személlyel. Meg se nyikkant neki. A 7-esen sorra előzgettem a kocsikat és mindig egy lengel mögött mentem 70-80-al aki fölöttébb boldog lehetett mert mögöttem ültek és a tompított is a pofájába világított. Szemközti sávban jött egy rendőr és széles vigyorral mosolygott, de szerencsére nem fordult utánunk.
Előzmény: Mártongúnár (13)
Crash Test Dummy Creative Commons License 2001.07.10 0 0 15
Nem durva!
Anno én Szhelyről a Balcsira jártam SR50-nel.
Télleg fasza kaland, akinek az autós korszak előtt kimaradtak az ilyen buleek, az sajnálhatja.
Én pl. rendszeresen éjszaka nyomtam a 100km-es vagy hosszabb távokat, alacsony forgalom, H1-es Halogén (mekkora szám volt, mi?) rulez!
Meg adrenalintéren is f*szább volt éjszaka.

Born to be wild... hja, de felnőttem...:o(

Dobcsi Creative Commons License 2001.07.10 0 0 14
igen, durva.
Mártongúnár Creative Commons License 2001.07.09 0 0 13
Hali!
Nekem 90ccm-is simom van, baromi hosszú 4.-kel.
70-nél pörög annyit, hogy a motor csak duruzsol. Na azt hiszem ilyen simsonnal kellemes a hosszú táv. Én a balcsiról hazafelét meg se éreztem, persze az odafelét igen, mert letőrt a lendkerék. 3 sebességessel, meg kis 4-essel nem szívesen mennék, hosszabb távra. Persze most nem finnyáskodni akarok, de én 3 éve, egy 1983-as babettával száguldottam le a balcsira. Persze az nem volt nagy cucc, inkább az, mikor hazajöttem, és továbbmentem, a telekre. Az olyan 240-250km lehetett összesen. Kellemes 35-ös tempóval. Na ezt nem muszály utánam csinálni, mert napokig nem tudsz leűlni. Persze a simson sokal kényelmesebb.
Csáó!
simsonfreestyle Creative Commons License 2001.07.09 0 0 12
Csá!
Szerintem merjen mindenkielindulni Simsonnnal hosszabb távra.Én július 8.-án mentem Kaposvárról Pécsre a Truck-Trialra.Oda vissza 180KM volt.Egy Simson S51/B-vel.3 éve hajtom de hosszabb távon soha.A nagy nap előtt csak úgy mindenfele és hazaérve a haverom órája 83 km-t mutatott.Nem indultam volna el ha tudom a távot.Mikor hazaértünk egy ből el mertem menni a pécsi útra.Agép 3 sebesséres 51-es és 17-es fogaskerekes.Kiválóan ment.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!