Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.07.26 0 0 130

Velem is megtortent pont 8 eve, egyszer, hogy kedvezmenyt kaptam azert, mert kp-vel fizettem, erre az automra, azota se. Nem 35%-ot, hanem 5-ot.

Előzmény: romesz (124)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.26 0 0 129
Ugye mekkora bullshit.
Előzmény: denes (125)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.26 0 0 128

Forras? :)

En ezt arra irtam, hogy volt egy repedes a feklampan, en siman mentem volna vele tovabb, de vizsgaztato aszondta, nem oke. Es igaza van, megha en mashogy is gondolnam.

Előzmény: denes (123)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.26 0 0 126

En meg mindig csak vigyazok a regire, amig 2 gyerek egyetemre jar, nincs ujra keret. Arra azert emlekszem, milyen klassz volt, amikor uj volt :) Fiuk ugyesek, megjavitanak rajta szinte mindent maguk, csak kuplongot kellett rajta cserelni eddig szervizben, amikor gyerekek tanultak sebessegvaltot vezetni, legegettek.

Előzmény: denes (121)
romesz Creative Commons License 2010.07.26 0 0 124
ha lenne ilyen minden heten akkor hetente megcsinalnam.

Kulonben hagyjuk, ugy sem hiszed.
Előzmény: Törölt nick (122)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.26 0 0 122
oke, es hanyszor van ilyenre szukseg az eletben? :) Vagy mi az ilyen vasarlasok aranya a tobbi koltseghez kepest?
Előzmény: romesz (120)
romesz Creative Commons License 2010.07.26 0 0 120
Ebbol vettem 16 darabot (Sony 75-300mm f/4.5-5.6 Compact Super Telephoto Zoom Lens), darabjat 80ert. Ez volt eddig a legsikeresebb vasarlasom.
Előzmény: Törölt nick (119)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.26 0 0 119

Klassz lehet neked. Azert villanyszamla, szemetesszamla, comcast szamla neked is van (ezeket fizettem az elobb), negyszaz dollar, hogyan alkudsz rajuk :)))

Mondj csak 1 peldat, mit adnak neked annyival olcsobban, ha kp-vel fizetsz.

Előzmény: romesz (112)
Rob_ Creative Commons License 2010.07.26 0 0 118
Akkor jo.
Előzmény: Törölt nick (117)
romesz Creative Commons License 2010.07.25 0 0 115
Hm, nem teljesen azonos a vizsgaval, de californiaban a smog test 2 evente kotelezo. Viszont van egy erdekes kitetel. Ha a kocsi nem felelmeg, akkor a tulaj kap egy hataridod, mondjuk 30 ( nem emlekszem pontosan) amin belul az autot felkeszitheti. De nem koteles 5-700 dollarnal tobbet kolteni az autora munkadijjal egyutt. Kerdem en milyen javitas jon ki annyi penzbol? A legolcsobb katalizator is tobbe kerul.
Amennyiben a javitas utan is magasabb a karos anyag kibocsajtas az eloirtanl, akkor az auto automatikusan megkapja az engedelyt. Ez az eloiras termeszetesen csak a kisjovedelmuekre vonatkozik. Ahol a fejenkenti eves jovedelem meghaladja a 10ezer dollart, ott bizony nem engedik at az autot amig nincs rendbe teve. Tehat megint azt szivatjak akinek penze van.
Szoval adtak a kakinak egy pofont.
Előzmény: Rob_ (114)
Rob_ Creative Commons License 2010.07.25 0 0 114
Kegyetlenek vagytok...
Nem miattatok jó ha van évenkénti vizsga hanem azok miatt akiknek se igényük se tudásuk nincs az autójukhoz. És azért van ilyen bőven, elég ha nyitott szemmel közlekedsz, olyan lepukkant kocsik vannak, hogy... Es nem is az emisszio miatt fontos nezni őket hanem a fék/futómű/gumi miatt. Múltkor néztem a szervízben a kifüggesztett listát, hogy mit néznek, hát azon még az is ott volt, hogy világító check engine lpt nem lehet... biztos van itt is olyan hely ahol könnyebben átmegy a cinkes kocsi, de a szerelő adja a nevét hozzá és így az alapvető dolgoknak rendben kell lenniük. Es ez szerintem igenis jó és inkább vállalom azt a 30 percet évenként pluszban ha ez kell ahhoz, hogy a többi autó 95%-a is rendben legyen az utakon. Nem kell ide TÜV de valami kell mert túl vegyes a lakosság az önálló mérlegeléshez, szerintem.
Előzmény: romesz (113)
romesz Creative Commons License 2010.07.25 0 0 113
ode vezetheted a lovat a vizhez, de nem fog felmaszni a fara ha nem akar
Előzmény: Törölt nick (111)
romesz Creative Commons License 2010.07.25 0 0 112
Mondjuk en nem fizetestol fizetesig elek, kulonben csak azert irtam le mert kivancsi voltal ra.

Előzmény: Törölt nick (110)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.25 0 0 111
Fantasztikus! Komolyan. Mintha egy masik bolygorol irnal, akkora baromsag.
Előzmény: romesz (109)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.25 0 0 110
Es ezt mire teszed? En kiadasaim nagy resze vagy mortgage, vagy grocery, vagy college tuition. Egyikre se mukodik a modszer. Klassz lehet neked, kiralyfi!
Előzmény: romesz (109)
romesz Creative Commons License 2010.07.25 0 0 109
Be megyek az uzletbe ahol vasarolni akarok es kerem a tulajt vagy az uzletvezetot.
Megbeszelem vele, ha kp-vel fizetek mennyit enged. Azt is megkerdezem esetleg, hogy mennyiert adja abbol a termekbol az egesz arukeszletet. Olyankor mar 40-45% is lehet a kedvezmeny. A plusz cuccot pedig eladom Ebayen es keresek rajta kb 10%ot.
Előzmény: Törölt nick (108)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.25 0 0 108

Jeez, hol elek en? Hogy nekem nem jon be a 25-35 szazalekkal olcsobban, ha cash? :)

Ez ez egyik legjobb vicc eddig, amit forumon olvastam, 35 %-kal olcsobban vasarolni keszpenzzel. Hogyan teszed ezt? Pliz, reszleteket!

 

Minden jovedelmunk adokoteles, igen, nem hagyunk ki semmit.

Előzmény: romesz (107)
romesz Creative Commons License 2010.07.25 0 0 107
A kp-vel nem csak illegalis fizet, de majd megerted a dolgot. Mikor kp-vel fizetek altalaban 25-35%al olcsobban kapom meg a dolgokat, tobbet er nekem mint a measly airline miles. :D

Haviszinten sokpenzt fizetek hitelkartyaval, de csak is online vasarlasaim soran, illetve szinte mindig.

Ha ennire adocsalas ellen vagy, hogy hanynod kell ha valaki esetleg nem fizet valamiert adot, akkor neked kellene jo peldat mutatni. Gondolom adobevallas keszitesekor is azon toprengsz, hogy nehogy kihagyj valamit ami adokoteles jovedelem.

De ez mar megint egy ujabb tema :D tudunk azert kanyarogni a temaban :D
Előzmény: Törölt nick (105)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.25 0 0 106
Ja, csak ugyes.
Előzmény: romesz (104)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.25 0 0 105

Kp-vel csak illegalis fizet. Creditet azok hasznalnak, akik minden honapban kifizetik a credit szamlajukat, es kozben vmire gyujtenek, vagy cash back, vagy repjegy, ilyesmi. Mindig credittel fizetek ekkora osszegre, tanulj, maris 1-3-6 %-ot nyertem vele.

Egyebkent, igen, megfogtal. Hagyom a kolkomet adozas nelkul kutyat vigyazni.  :))))

Előzmény: romesz (103)
romesz Creative Commons License 2010.07.25 0 0 104
ebben hol van az adocsalas?

Kulonben az, hogy tudom a dolgokat nem jelent semmit. evvel az erovel amirol az ember tud akkor maris reszese?
Előzmény: Törölt nick (102)
romesz Creative Commons License 2010.07.25 0 0 103
Az en fajtam mindent keszpenzel fizet.

Creditet azok hasznalnak akiknek nincs penzuk feklampara.

Kulonben akkor is hanytal mikor a korabban emlitett szemely keszpenz jovedelmet nem vallot be es ugy csalt az adojaval? Vagy az ember sajat portajan nem vesz ilyet eszre?
Előzmény: Törölt nick (101)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.25 0 0 102

Peldaul, beszerez egy masik allamban egy posta cimet es abban az allamban ahol az auto regisztralva van nem kell tobbet vizsgara vinnie, ha bejelenti, hogy a kocsi a masik allamban van. A masik allamban pedig nem kell vizsgaztatni mert ott nem is tudnak rola.

 

Kivulrol fujod, hogyan lehet, valszeg nem veletlenul jutott eszedbe.

Előzmény: romesz (100)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.25 0 0 101
En megis inkabb kerem a vizsgat, hatha tefajtadnak kimulik a creditje.
Előzmény: romesz (99)
romesz Creative Commons License 2010.07.25 0 0 100
Sehol nem volt szo adocsalasrol, valoban hanyaskozben elvesztetted a fonalat.
Előzmény: Törölt nick (98)
romesz Creative Commons License 2010.07.25 0 0 99



Azt irod, hogy a vizsgan nem ment at az autod mert ragasztgattad a lampat. Tehat ha a vizsgat koveto nap eltorik ujra a lampad akkor a kovetkezo vizsgaig ragasztottal jarsz, hisz csak a vizsgan fontos, hogy muszakilag megfeleljen az auto.
En viszont a torest koveto napon kicserelem az alkatreszt. Ha az autom megserul akkor aznap vagy masnap mar a lakatosnal van es rendbe tettetem. Az autom jelzi ha egy ego kiegett es egybol cserelem. A computer mutatja mikor kell olaj csere es szerviz es egybol viszem szerelohoz. Nem hagyok semmit a veletlenre. Nem azert viszem mert nem fog atmenni a vizsgan, hanem azert mert az automnak rendben kell lenni. A multkor az egyik ablak az automon elkezdett zorogni lehuzas utan. Masnap az osszes ablakon kicsereltettem az osszes gumit, nekem ne zorogjon.


Az en fajtam igy csinalja,

A te FAJTAD pedig jar torott lampaval vizsgaig
Előzmény: Törölt nick (97)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.25 0 0 98
Lehet en vesztettem el a fonalat megint, de mintha arrol lett volna szo, masik allamban igy es ugy bejelenteni kocsit, adotcsalni ugyesen, hanyok tole, ez van. Neked azert ott a lehetoseg.
Előzmény: romesz (95)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.25 0 0 97

A te fajtad az, aki nem akar vizsgat. Igenis azt mondod, hogy bizni kell a megitelesedben, es en nem hiszem el, hogy akkor is kereket csereltetsz, feket, amikor epp anyagi gondjaid vannak. En autom is rendben, de volt mar, hogy nem ment at muszaki vizsgan, es igy van jol. Gyerekeket tanitottam vezetni, es eltorte egyik a feklampat tolatas kozben. Megcellukszoztuk :) de nem volt jo a vizsgan, meg kellett venni az egesz uj hatsolampat, jogosan. Nem jo az, ha individualisan dontjuk el, mi van rendben, mi nincs.

Abszolut tamogatom, hogy lekopott gumiju autok ne kozlekedhessenek. Minden atengedett autonak legyen rendben fekje, es osszes lampaja. Teged miert zavar a vizsga?

Előzmény: romesz (93)
romesz Creative Commons License 2010.07.25 0 0 96
Emission control is egy vicc. Vizsga elott 30-40 merfoldet megy az ember 3. sebessegben jol kiegeti vele a kipufogot es felheviti a katalizatort, ha minden alkatresz fent van az auton amit eloirnak akkor atfog menni. Azt fogja csak jelezni a vizsgaztatonak, hogy a katalizator forro.
Előzmény: denes (88)
romesz Creative Commons License 2010.07.25 0 0 95
hol van kibaszva az alammal? Megkapjak a forgalmi dijat amit be kell fizetni.
Előzmény: Törölt nick (92)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!