Keresés

Részletes keresés

FlashBack Creative Commons License 2001.08.07 0 0 45
HI!

Ez a topik nagyon lapos, én sem kaptam még választ a kérdésemre.
Gondoltam válaszolok legalább én neked.:)
Nekem is volt hasonló esetem (3210), csak fordítva: nem "vette föl" a fülhallgató üzemmódot.
De az valszeg valami kontakt hiba miatt volt.
Ez talán software bug.

FB

Előzmény: Hacsek (44)
Hacsek Creative Commons License 2001.08.01 0 0 44
Sziasztok!
Segítséget kérnék.
Tegnap este rátettem a headsetet a Nokia 3310-esre! (máskor is szoktam...)
Most viszont azóta nem hallok semmit (se kicsengést, se a partnert) a normál hangszórólukon.
A telefon cseng, csak beszélni nem tudok vele, csak headsettel!
Mi ez a hiba, komoly-e, javítható-e?

Köszi.

FlashBack Creative Commons License 2001.07.30 0 0 43
Kefe, a Ló!

Ez a kábel dolog tényleg így van?
Most vadászok jó áron DLR kábelt 6210hez.
Ezexerint elegendő megvenni a "gagyi" kábelt 3e.-Ft ért?
És megy minden ahogy leírtad? Gyári sw, modem is?
Ha ez igaz már indultam is a legközelebbi shopba!

De azért még megvárom míg visszaírsz! :)

Kösszi. Csá!
FB

Előzmény: Kefe a ló (42)
Kefe a ló Creative Commons License 2001.07.26 0 0 42
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Sziasztok! Nem tudom mi a nagy izgultság emberek.
Nem tudom ki miert ir olyanokat, hogy lassu, kezelhetetlen, rossz, stb... Egyszeruen lehet hogy sz@r szoftver van telepitve ra! És az Outlookkal, lássuk be, remekül együttműködik, méghozzá úgy, hogy jó az ÖSSZES ékezetes betü is!

DLR, FBus, MBus kávelek mind, mind jok a keszulekhez!
A) A KABELMEGOLDAS
------------------
1. Install datasuite 3
2. frissites 3a-ra
3. Install Datasuite 4!
4. OOOops!! nahat nahat... jo a 6110-es kabal, sot onnantol kezdve a 6110-est is kezeli!!!!

B) Telefonhülyeségek
1. Elhalad NOKIA-hoz for BIOS frissit!
2. Kész, és jó lesz minden!

Nekem most tettek új SW-t a telefonba:
V 05.17
01-06-01
MPE-3
(c) NMP.

Minden megoldódott vele!


Kefe, a
Az első ló, aki megtanult vezetni :)

concretebush Creative Commons License 2001.07.06 0 0 41
Angol van? mert nekem az kellene.. :) meg info hogy mivel lehet feltolteni (mar ha infraval lehet). en is ugyanezert nem csinaltatom meg, ket napot telefon nelkul szopni emiatt nem erdemes.
amugy en ha jol emlekszem 3 rugo + 500 ha kell backup-ert csinaltak anno a kalvin ter melletti nemtommilyenuccaban
--
cb
Előzmény: 30-as (40)
30-as Creative Commons License 2001.07.06 0 0 40
Félreérted. :-) Az ár maximum 2e Ft lehet, nem Westel-es, és nem akarom beadni 2 napra pihentetni, egy alig 5 perces tevékenységért. Ha volna magyar softwarem, magam feltölteném.
Előzmény: igazi hős (39)
igazi hős Creative Commons License 2001.07.06 0 0 39
A szervízesek igyen megcsinálják (legalábbis a Westelesek, ha Westeles a készülék, de lehet, hogy félreértem és a nicked az életkorod :-), ennél olcsóbbat nem tudok.
Előzmény: 30-as (38)
30-as Creative Commons License 2001.07.05 0 0 38
Sziasztok!

Nem tudja valaki véletlenűl, hogy hol lehet magyar szoftvert letölteni?

Ha másképp nem, esetleg olcsón valaki
vállalja a szoftverfrissitést?

concretebush Creative Commons License 2001.05.28 0 0 37
Sajna nincs infra a pc-men, de lehet hogy venni kene egyet, lattam ilyen hazilag barkacsoltakat. Persze laptop userek elonyben :)
Nekem azota is osregi 3.01 van (nincs ra gari, szal upgrade 3kFt backuppal), de semmi bajom nincs vele. A hangmintakon kivul remelem a tobbi cuccot vissza tudom normalisan tolteni upgrade utan..

--
cb

Előzmény: igazi hős (36)
igazi hős Creative Commons License 2001.05.28 0 0 36
V5.02 (dátuma 2001.04.02): nincs. (Vagy legalábbis én nem találtam benne.) De igazából minek: egyszerűbb PCről infrán átküldeni valami neked tetszőt.
Lefagyásom sem az előző (3.?), sem ezzel a verzióval nem volt, szóval a stabilitásról nem tudok nyilatkozni. Bezzeg a kompatibilitásról: hanghívásaim teljesen összezavarodtak, volt amelyik meghallgatás helyett kilépett, volt amelyiket csak átírni nem lehetett. Minden esetre egyik sem működött. Érekes módon a Westel ÜF tudta, hogy ez verzióváltásnál "normális" (megoldás: minden hangmintát törölni és újra felvenni), de ezt miért nem modta a szervízes srác...
Előzmény: concretebush (34)
BNC SAV Creative Commons License 2001.05.28 0 0 35
Nokia 6210
Hat sajna nem valoszinu hogy lesz benne ringtone konverter, mivelhogy a hozzaadott pc suite programmal es egy dlr3-as kabellel vagy infraporttal megoldhato a ringtone keszites es feltoltes. Ha garancias a telefon, a garancia lejarta elott azert erdemes frissittetni a szoftvert. en nemreg frissittettem a 4.27-es szoftvert 5.02-es re. Mielott lejar a garancia azert frissittetem megeccer mivel, ingyer van. A frissites fo oka nalam az volt, hogy bill zar alatt megnyomtam egy gombot, majd utana gyorsan a kikapcsolo gombot, es lass csodat kikapcsolt a telefon! Ez az uj szoftverrel mar nem tortenik meg. Az az elonye meg az uj szoftvernek, hogy jobban kezeli az ekezetes betuket keresesnel. En speciel egy vilagitas kikapcsolasnak orulnek (takarekossagi okok miatt), ha beletennek a szoftverbe. Ugy mint a jatek kozben, csak az egesz telefonra kivetitve lsd. Ericsonok. Azt mar nem is remelnem hogy idozitheto legyen, mondjuk 08:00-18:00-ig ki van kapcsolva 18:00-08:00-ig be van kapcsolva. Egyebkent meg csak hallomas alapjan, de vannak olyan szemelyek akik telefonhoz csinalnak egyedi szoftvereket. A Nokia szoftverfejlesztokkel pedig keresem a kapcsolatot, talan jobb ha nekik teszek javaslatot kozvetlenul mint a Club Nokian. Egyebkent jo telefon a 6210, nem hiszem hogy lecserelem egy jodarabig. Hm tul sokat irtam....
Előzmény: concretebush (34)
concretebush Creative Commons License 2001.05.25 0 0 34
Van mar ringtone editor az ujabb 6210 sw-ben?
En sosem upgradeltem, de amig nem jelenik meg valami uj feature addig nem is fogom, tokeletesen mukodik (nem fagyott le fel ev alatt)
Erdemes?

--
cb

fce2 Creative Commons License 2001.05.01 0 0 33
*#0000#
CHUBBY Creative Commons License 2001.05.01 0 0 32
Adjon valaki tanácsot!

Mostanában elkezdte a telefon azt a játékot, hogy csak akkor hajlandó ébreszteni, mikor nem kapcsolom ki a készüléket. Mé van ez???

Ya! Nem tom milyen softver van rajta, mert mindig elfeljetem, hogy mivel kell megnézni. Ha valki tudja írja be!

Köszi!
Chubby

concretebush Creative Commons License 2001.04.25 0 0 31
Valaki legyen olyan kedves, es irja le hogy a szoftverfrissitesek utan mivel tud tobbet a telefonja.. Egyszeruen lusta vagyok elmenni es ott szobrozni fel orat mig frissitik :) Nekem azota is osregi 3.01 van, tok jol mukodik vele, viszont wapozni nem tudok, pedig (westel) 100x megprobaltam/leellenoriztem a beallitasokat/hivtam a support cicat. Keptelen felkapcsolodni

--
cb

Percheron Creative Commons License 2001.02.27 0 0 30
Télleg lassú kicsikét... viszont neked ott a HCSDS a Pannon sztráda!
Mér nem azon nyomulsz (jó, tudom, ha sokan vannak, nem gyorsabb)

Nálam mindig fölmegy!

Naná, hogy Független :-))

Irishman

Előzmény: stevie wonder (29)
stevie wonder Creative Commons License 2001.02.25 0 0 29
Az en 6210-esem csak ritkan tud fellepni a netre/wapra, de akkor igen, tehat a beallitasok helyesek. Ki/bekapcsolas utan jobbak az eselyek.

A markaszervizben szoftvert fognak frissiteni (garanciaban), de a szerelo srac maga sem volt meggyozodve arrol, hogy jobb lesz-e tole.

Velemeny?

(Egyebkent Pannon.)

Percheron Creative Commons License 2001.02.23 0 0 28
Okés! :-)

Megkérdeztem a Nokiát... hát, sajna, nem lehet más Nokiákra gyártott szoftvert (pláne nem játékot) föltölteni 6210-re :-((

Pedig a space impact eléggé jó lett :-))

Juszt sem veszek egy 3310-est ahhoz, hoghy játszak vele!

Viszont kéne egy spec. cracker, aki meg tudná csinálni :-)

Irishman

Előzmény: bocimobil (27)
bocimobil Creative Commons License 2001.02.23 0 0 27
Ja egyáltalán nem fikázni akartam ám! Csak kitörő örömömben le kellett írnom, hogy imádtam a westel ezen húzását.

De már értem, hogy hogy értetted! :)

Előzmény: Percheron (26)
Percheron Creative Commons License 2001.02.22 0 0 26
Na igen, de mit csináljak, ha a Vodánál csak 3210-eseket adnak?
Aztat eladom, jó, ha huszat fogok érte kapni.

A viszonteladónál csak egy db. 6210-es volt.
Ezért mondtam, hogy vissza nem térő alkalom.

Pá!
Irishman

Előzmény: bocimobil (25)
bocimobil Creative Commons License 2001.02.21 0 0 25
Bocs hogy beleszólok, de a vissza nem térő alkalom az inkább az, hogy ingyen kaptam a telefont a westeltől. Negyedik társkártyára vettem és ebben a konfigurációban ingyen adták a készüléket! Ezt nevezem én soha vissza nem térő alkalomnak!! :))))

Egyébként meg vagyok vele elégedve! Egy névhez nem csak 3 számot tárolhatsz! Asszem 5 a maximum, meg két szöveges bejegyzés, de ilyenkor nem tárolhastz el 500 nevet! Még csak most próbálgatom és olvasgatom a leírását!

Előzmény: Percheron (24)
Percheron Creative Commons License 2001.02.21 0 0 24
Még mielőtt dicsekvésnek tűnne, meg nokia-buzulásnak...
a vételárra a gatyám is ráment, de hát ez is egy vissza-nem-térő-alkalom volt.

Volt már több telefonhoz is szerencsém, a triumtól a sagemen át simenset és motorolát is beleértve a nokiáig mindenféle...
Kevés jobb telefont láttam a 6210-esnél!

Talán majd a 9210-es. De hát az már nem is telefon, hanem számítógép!

Irishman

Előzmény: Percheron (23)
Percheron Creative Commons License 2001.02.21 0 0 23
Nekem meg cirka 1,5 hónapja van 6210-esem, és egy-két problémám volt csak vele...

1. SMS írásakor, főként, ha siet az ember, sokszor a telefon-gombokat (mármint a ződ, meg a pilyos) nyomom be (tudom, egyéni szocproblem :-) szóval az elrendezés nem 100%-os. Csak 98. :-))

Ami igazán frankó, az az, hogy az aksi simán kihúzza 3-3,5 napig, ráadásul, ha már csak egy pöcök jelzi a töltöttséget, azzal kb. fél napig bírja még! (nálam :-)

Tényleg jó, hogy (a 3210-essel szemben) a nagyon hangos csnegés tényleg brutális!

A wap eléggé gyors, a menü is csak két esetben lassul be:
nagyon hidegben
üzentekenél, ha már eléggé sok üzenet (kb. 30-40) van a tárolóban.

Frankó, hogy 500 név fér el a memóriában (ami dinamikus, azaz hosszú név-kevedesebb tárhely), és -szemben a SIM-tárosokkal- nem kell 12-14 karakterbe besűríteni a neveket.
Tuti, hogy egy névhez 3 szám, plusz cím és emil fér!

A naptárat pedig nekem találták ki :-))

Meg hát az oplogók treén sem vagyok cégekhez kötve :-)))

A startup-logóval is lehet bűvészkedni, nekem pl. egy fénykép van bent két kéz helyett :-))

Ráadásul az opposite felüdülés a kígyó meg a memória után.
A két-játékos, labirintusos rendszer pedig piramidális :-)

Ja, amit még nem mondtam el:

95.000-ért vettem, 6 hó garanciával, hálózatfüggetlenül, gyári újjonnan, 4.08-as szoftverrel :-)
Persze magyarul is tud a szoftvere.

Irishman

bocimobil Creative Commons License 2001.02.19 0 0 22
Sziasztok!

Én is új tulaj lennék. Nekem is a megvilágítás furcsa így elsőre. Tényleg alulról van csak megvilágítás? (Meg oldalról ha jól emléxem. Most nem kapcsolom be, töltőn pihen.) Felülről viszont tuti nincs LED. Így is látni rendesen, csak nem egyenletes így a megvilágítás.

FatMo Creative Commons License 2001.02.16 0 0 21
Most vettem meg a 6210-esemet. Kérdésem a következő:
Nektek is valami beárnyékolja a kijelző bal oldalát? Inkább az alján látható. Olyan, mintha valami eltakarná a kijelzőt megvilágító lámpácskákat.

Köszi:

FatMo

concretebush Creative Commons License 2001.01.02 0 0 20
Majdnem ket hetig birta a 6210-es :)) Most epp tajfoldon vagyok ugyhogy nem tudom sajnos mi lehet a baja, de az lcd-n nehany "vak csik" lett.. vizszintes 1 pixel szeles csikok ahol tok halott az egesz, nem mutat semmit (van belole harom). az elejen csak egy ilyen csik volt rajta aztan szaporodott szepen (anelkul hogy akar csak megmozditottam volna a telefont) - ugyhogy vagy kontakthibas oldalt az lcd erintkezoje (mar ha van ilyen, kb fogalmam sincs:) vagy behalt a display rajta.. ha hazamegyek kideritem :)
remelem van alkatreszuk.. persze garim nincs ra, hacsak ki nem viszem hollandiaba :(

--
cb

zazike Creative Commons License 2000.12.17 0 0 19
Nekem már egy hónapja van 6210-m, az akkori ára miatt majdnem seggre űltem (száz fölött kiártya nélkül), de hamar megszerettem. Teljesen jó a kocsikihangosító-töltő. Egy igazi zsebtelefon, nincs kiálló része, könnyű, funkcióbő. Tetszik a hangra való tárcsázás, viszont tényleg lassúbb az elődjéhez képest.
concretebush Creative Commons License 2000.12.17 0 0 18
Nekem 2 napja van 6210-esem es eddig nem sikerult lefagyasztani - sosem hasznalok sms jelenteseket.
Jo lenne ha valaki meg tudna mondani a legujabb sw verziot, az enyem V03.01 21-08-00 NPE-3 (csak angol/nemet/francia/holland). Ha van belole ujabb akkor megyek upgrade-eltetni.
A kijelzoje elsore tenyleg eleg furcsa (a hattervilagitas bekapcsolasakor pontracs latszik nagyon erosen) - de kezdem megszokni.. van akinek kifejezetten tetszik. Megprobaltam lefenykepezni, ez adhat valami kepet annak aki meg nem latott ilyet:


Vannak kis aprosagok a software-eben amik annyira termeszetesek hogy fel sem tunnek, pl sms iraskor pont utan meg mondat elejen elso betu nagy a tobbi kicsi - nem kell kezzel valtogatni.
A regi FBUS (5110/6110) kabel sajnos tenyleg nem megy vele - habar a csatlakozoja stimmel. A nokia fele gyari kabel amirol itt szo volt az csak fbus vagy m(2)bus kabelkent is mukodik?

Macika Creative Commons License 2000.11.16 0 0 17
1. Rövidesen letölthető a nokia oldaláról a DataSuite for 6210. Legalábbis a Nokia szerint.
2. A 6110-es szervizkábel továbbra is jó, látja, de unlockolni nem lehet vele.
Adatkábelt (DLR-3) tényleg újat kell venni, de jó a 7110-esé is. Kb. 5 percet kerestem a terminal.hu-n, míg találtam helyet, ahol kapható. már a zsákban van, kiválóan megy. Igaz, a régebbiekhez képest kicsit húzós (8.000 Ft), de láttam már 13.000-ért is.
Kiválóan működik a telcsi viszont kábel nélkül is minden olyan alkalmazással, ami tud Infrát kezelni.
4. Nálam kiválóan meg 14400-an a W@P (Pannon).

Negatívum, hogy ha SMS-jelentést törölsz, sokszor (40-50%-os gyakorísággal) lefagy.

Előzmény: Bandyta (10)
Jaan Creative Commons License 2000.11.15 0 0 16
A 3210esem gond nelkul elcserelnem akar egy 3310re, akar egy 6210re. :))))
Azt hiszem a 3210esen, a 8210esen es a T28as Ericcsonon kivul ez az a ket telefon, ami ugy teccik... (Na jo, a 3210es kezd kiesni a pixisbol)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!