Keresés

Részletes keresés

CargoofSingularCrew Creative Commons License 2012.08.29 0 0 46

Hello!

 

Szeretnék ajánlani nektek egy jó kis blogot:

 

http://tehernaplo.blog.hu

Előzmény: WhiteWolf (42)
leonofsgr Creative Commons License 2010.08.06 0 0 45
gyertek fb-re...

http://www.facebook.com/group.php?gid=116170131767329&v=info#!/group.php?gid=116170131767329&ref=mf
leonofsgr Creative Commons License 2008.11.29 0 0 44
Halihó!

Ha bárkinek kérdése van Newcomerrel kapcsolatban, esetleg elakadt volna, szívesen segítek bárkinek! Írjatok bátran!

(leonofsgr (at) ajkanet (dot) hu

Üdv:
Leon (a magyar és angol nyelvű Newcomer egyik tesztelője)...
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.27 0 0 43
Ez elég kiábrándító.

Eltűnt a domain (www.newcomer.hu), a fejlesztés lassan 5 éve nem ad hírt magáról (rebesgetnek valami 2007-es információt, de az aminet.info oldal is halott, amin elvileg volt), a legutolsó információm hogy valami olyan buggal kerültek szembe a fejlesztők, amit éveken át képtelenség megtalálni és kijavítani.

Sokat akart a szarka, de nem bírta a farka, ugyebár... Kellett új harcrendszer meg új gyorstöltő meg istenharagja minden. Ha jól tudom a v2 scriptben volt egy végzetes hiba, ami miatt nem lehetett a hosszú megoldást végigvinni. Azt ki kellett volna javítani, kiadni mint v3, aztán neki lehetett volna állni a v4-nek és azzal ellenni nagypapa korunkig.

Jó lenne valami hír arról, hogy mi is történik... Történik-e valami. Mert kicsit az az érzésem, hogy mostanra a fejlesztők már inkább a családjukkal, a hawaii nyaralással meg a vezérigazgatói állásokkal vannak elfoglalva, a projekt meg eltűnt a süllyesztőben.


Ha meg már felbosszantottam magamat, pár észrevétel. A játék érdemeit sokan leírták, íme ami engem nagyon idegesített benne:

A történet kezelése úgy van megoldva, hogy egy bekötött szemmel játszott sakkjátszmához hasonlítható. Ezer és egy mód van arra, hogy zsákutcába jussunk - pl. eggyel több szintet tanulunk meg egy képzettségből mint ami abszolút szükséges lenne...
(A szörnyek nem respawnolnak, úgyhogy az XP a legértékesebb fogyóeszköz a játékban, ráadásul kifejezetten bosszantóan FOGYÓ eszközről beszélünk... Az elpazarlására pedig ezer és egy mód létezik, pl. túl sok csapattaggal menni egy harcba. Csapattagot persze csak véglegesen lehet elküldeni, ha felvettük akkor örökre vasalva.)

Így aztán ahelyett, hogy az ember a nyomozással törődhetne, az XP-vel kell sakkoznia.

Az sem mindig előny, ha haladunk a történettel. Egy event után normális esetben az az ember reakciója, hogy "de jó, megtaláltam valamit". A Newcomerben némi hozzászokás után a reakció más: "úristen, mit hagytam ki amit meg kellett volna előtte csinálni?"

Ráadásul gyakran úgy vágja ki maga alatt az ember a fát, hogy az csak hetekkel később derül ki. Megtanulta Kovács Jancsika a zárnyitás 7-et, mikor az elektronika 7-et kellett volna neki, mert a zárnyitás 7 már megvan Pityi Palkónak, akit később fel lehet venni a csapatba? Hát, ez van, a végjátékban kelleni fog az elektronika 7, ráadásul limitált az xp, és egyedül Jancsika képes az elektronika 7-et megtanulni... Lehet visszatölteni a legelejét, ahol Jancsikával rossz útra tértél...

... eeee!
WhiteWolf Creative Commons License 2006.04.18 0 0 42
Ha valaki még idetévedne ebbe a halott topicba: http://www.bithunter.fw.hu/newcomer.htm
_Gary_ Creative Commons License 2003.03.29 0 0 41
Assz'em René kaszinójában a kártyaszoba falán lesz a jelszó a vadásztáborba. Ez, mintha nem derülne ki a CoV leírásból...

Valahol említették, hogy ennek a verziónak is van alternatív befejezése, sikerült így végigvinni?
Én csak az űrhajós szökést a magyar csajjal tudtam megcsinálni.

Előzmény: Ave (40)
Ave Creative Commons License 2003.03.28 0 0 40
Jobb későn, mint soha! :)

Én a rocker negyedben kiszoktam nyírni a sztriptíz báros bandát (kiszabaditom a lányokat).
A lejáratnál kinyitom a ládát amiben találok egy kincses térképet. Azzal elmegyek a vasásztáborba mondom nékik business ajánlatom van :). A főnöknek kezébe nyomom a cetlit kis idő múlva vissza jönnek az emberei és már szabad a pálya.

Ahhoz, hogy mind ez zökkenő mentesen menjen Zárnyitási 4-es szintre képzem a Neil-t.
Álkulcsot a temetőben találsz (szemétdomb).

Ave

Ave Creative Commons License 2003.03.25 0 0 39
http://dreamwar.freeweb.hu/
Ave Creative Commons License 2003.03.25 0 0 38
Hello!

Én is még c64-en játszottam ezzel a játékkal. Anno találtam egy újságot commodorevilág, melyben majdnem az összes térkép megtalálható rajta bejelölve minden. Sajnos már nem emlékszem hol lehete megtudni a jelszót, de TNT-vel is bekopoghatsz :)!

Ha gondoljátok begscannelem az egészet midössze 4-6 A4-es oldal.

Ha adtok mail címet elküldhetem, de még jobb lenne, ha valakinek a honlapjára feltehetnék azt a pár képet!

Bye

HaTi Creative Commons License 2002.11.12 0 0 37
Sziasztok!

A Newcomerhez kéne egykis segítség. Honnan lehet megtudni a jelszót a vadásztáborba?

waces Creative Commons License 2002.07.15 0 0 36
Sziasztok

Az Idoregeszhez kellene egy kis segitseg.
Azt hiszem minden lehetseges dolgot osszeszedtem, es ugy emlexem, hogy az oregember kunyhojaban meg kell gyujtani a lampat.
Node, hogyan? Vagyis mivel?
Ami idaig megszerzesre kerult:
Aso, Nad, Lohere, Korso, Lampa, Balta, Kard es Gyuru.

Koszi elore is.

Waces

Sheme Creative Commons License 2001.09.29 0 0 35
Mivel a PC-n szinte nincs egyetlen játék, ami játék lenne: 3D lassító, 16 hangszórós, lábpedálos-kézifékes szarok nélkül nem megy. Ha meg igen, bűn rossz.
Előzmény: rayn (34)
rayn Creative Commons License 2001.09.29 0 0 34
Még mindíg menő téma a C64. :)))
Sheme Creative Commons License 2001.08.17 0 0 33
Nincs lehetőséged.
Előzmény: e_laca (9)
dreamworld Creative Commons License 2001.07.24 0 0 32
Hi all

FIGYELEM

elado C-64est keresek (ha van, tartozekokkal),
SURGOS..

emil: dreamcast@freemail.hu

Laza

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2001.07.22 0 0 31
Sziasztok!
C64 programok megfejtéséhez kellene segítség.
Valamikor 1993-ban kölcsönkaptam egy órára egy olvasóprogit dróttal, és rohammunkában lementettem a programjaimat PC-re, de már semmire nem emlékszem. Háromféle kiterjesztésű állományom van: asc, bin és c64. De ami most nagyon kellene, az csak az első kettőben van meg, talán lemezhiba történt közben. Hogy lehetne ezeket text file-ba konvertálni? Próbálkoztam a Sta.c64-org-ról letöltött c64copy programmal, de nem ismeri fel, és nincs text opciója.

A BASIC tokenek listája megvan nekem, de a BASIC program szerkezete meg a számábrázolás már nincs. Az Úry-féle kétkötetes szivárványosban megvolt, de azt elajándékoztam. :-(
A fent felsorolt állományok szerkezetét sem ismerem.
Ha kell, magam is megírok egy konvertert, de nagyon kellene a szintaxis.

Bassman_ Creative Commons License 2001.07.22 0 0 30

Megsugom emailben.
Egyebkent kb. 3 helyen van ra utalas a jatekban. :))

A tortenetszalakra gondolsz? A story inkabb egy nagy halora emlekeztet, tehat nem hinnem, hogy erdemes lenne ilyen terkeppel foglalkozni.

Előzmény: dave2 (29)
dave2 Creative Commons License 2001.07.21 0 0 29
És megsúgnád, mi az a szó? [azt tudom hogy a bitck meg a slave nem, de hogy mi?]
Ha nem akarod elvenni másoktól a felfedez és örömét ;> nyugodtan megmondhatod emailben is! [daveii@freemail.hu] Csak pls. minél elôbb mert már egy hete ott dekkolok és nagyon rossz! [mindenféle más játékokkal kell töltenem az idöm;]
Egyébként érdekes lenne egy ilyen "száltérképet", látni, nem tudsz ilyenrôl? Persze csak ha már +csináltam a gamet :)))
Hello

dave2.

Előzmény: Bassman_ (28)
Bassman_ Creative Commons License 2001.07.20 0 0 28

Ezek szerint neked az a szal van meg, hogy a martalocvezer a kiralynonel dekkol? Mert akkor be kell neki nyogni valami okossagot ott helyben :))

Ha nincs ott a csaj, akkor a kiralynot el kell tenni lab alol. Erre, az eredeti verzioval ellentetben, tobb megoldas is rendelkezesre all. A kiralynos szituaciot azt hiszem vagy 4 felekeppen meg lehet csinalni.

Előzmény: dave2 (27)
dave2 Creative Commons License 2001.07.19 0 0 27
Sziasztok!
Elakadtam, légyszi segítsetek! A királynônél mire odaérek Russ mindig halott... Mit lehet csinálni? (ugye nem baj hogy nem öltem megy a martalócvezért? ;)
Egyébként gratulálok a játékhoz, itt is!

dave2.

Előzmény: Bassman_ (26)
Bassman_ Creative Commons License 2001.07.18 0 0 26

Igen, jol sejted, c64-re kotheto hard disk-rol van szo.

A folytatas sem lesz elkapkodva :))
Szoval nehany evre saccolom a munkat.

Előzmény: _Gary_ (25)
_Gary_ Creative Commons License 2001.07.17 0 0 25
Egen, játszottam Interplay és SSI játékokkal, onnan volt ismerős nekem is...
Még aznap este ki is derült, hogy csak poén/szívatás - én meg megint beleestem! :))
A vak fickótól kérdeztem meg, a ládát is. Tényleg minden RPG-ben van láda, a rajta lévő szöveggel még nem boldogulok, majd idővel...

NC2 - HD-ről?
Kicsit elbizonytalanodtam, ez vinyót vagy HD-s lemezt takar? Én most is vinyóról játszom :)

Ok, csak bosszantás! :) Gondolom, a C64-re köthető vinyókról van szó.

"Egyelore csak az elejen tartunk." - sz'al már elindult, aminek el kellett indulnia! :)

Új GFX-man? Megúnta 10 év alatt? Nem is csodálom... Minden elismerésem a Tiétek a kitartásért! Csak hogy a baráti vállveregetés nem elég, küldöm a csekket! :))

Előzmény: Bassman_ (24)
Bassman_ Creative Commons License 2001.07.13 0 0 24

Igen, ebbe a paragrafus dologba masok is beleakadtak. Szoval, ha jatszottal Interplay jatekokkal, akkor tudod, hogy azok tele voltak paragrafusokkal. Itt csak poenbol van egyszer (vagy ketszer nem tudom) :))

Az NC2 magyarul nem hinnem, hogy lenne, mindenesetre abszolute fog mukodni c64-en, remenyeim szerint egy kicsit a gyorstoltot megreformaljuk, hogy NTSC kompatibilis legyen, sot igy akar majd HD-rol is jatszhato lesz. Ezek csak az almaim, nem tudom, mi lesz belole. Egyelore csak az elejen tartunk. Grafikusokat is szerezni kellett, mert a mienk nem akarja megcsinalni. :))

Előzmény: _Gary_ (23)
_Gary_ Creative Commons License 2001.07.12 0 0 23
Na igen, az 1-ben én is többször futottam neki 1-1 csatának, hogy mindenki életben maradjon...

Most merült föl +1 kérdés: szintén Agro Szekció, ott, ahol a szállítószalag kígyózik, van egy ajtó. Itt le lehet menni a föld alá. Lent találok egy ládát és attól nem messze egy régi szállítószalagot, ha itt keresek (vagy csak nézek?), akkor valami 2. paragrafust emleget, amit olvassak el (:-o) ez is csak szívatás, vagy később majd megértem?

A site-ot amúgy is látogatom, de ha frissülés van, úgy is értesülök.

"Lesz c64-es Newcomer 2. ha minden igaz. Mar tettunk lepeseket ez ugyben :)" - Magyarul is? Az emulátorokat lehet bővíteni memória szempontjából... vagy ez is teljesen kompatibilis lesz a valódi C64-gyel?

Előzmény: Bassman_ (22)
Bassman_ Creative Commons License 2001.07.11 0 0 22

Egyes csatakat ugy lehet majd tulelni, hogy ravaszul el kell kerulni oket. Ezek az opciok csak single modban jonnek elo.
Ennek ellenere ismerek 1 embert, aki az osszes csatat tulelte egyedul, de volt amelyikkel 1 hetig probalkozott, mire jol megdobta neki a gep :))

PC-re fejlesztunk egyelore nem akarom mondani, hogy mit. Majd ha idoszeru lesz. A site-on is lesz rola info szerintem.

Lesz c64-es Newcomer 2. ha minden igaz. Mar tettunk lepeseket ez ugyben :)

Előzmény: _Gary_ (21)
_Gary_ Creative Commons License 2001.07.11 0 0 21
Bassman_: Kösz az infót, megúsztam egy csomó kötél-pazarlást! :))

A Single-módban hogyan lehet túlélni, ha lézerrel támadnak egyszerre többen? Az 1-ben a vége felé volt pár izzasztó csata, még teljes létszámmal is!

Mily' platformra fejlesztetek és mit? Vagy ez még abszolut titok?

Előzmény: Bassman_ (20)
Bassman_ Creative Commons License 2001.07.11 0 0 20
_Gary_

"és akkor jön a GameMaster és kigúnyol, hogy ezt még nem tudhatom."
Ilyen lesz meg benne dogivel. Sajnos nem mindenhol, de a folytatasban tuti
mindenhol lesz :))
A magyarban ilyesmi nem volt asszem.

A kutat hagyd beken :)) az csak szivatas

"Játszátok vagy írjátok?"
Termeszetesen irjuk.

Előzmény: _Gary_ (19)
_Gary_ Creative Commons License 2001.07.10 0 0 19
Bassman_: Nem tudom, milyen negatív visszhangja lehetne, különben is mi rosszat lehetne mondani a játékról? (angol! :))

A magyar verzióban is voltak olyan "védelmek", mint pl.: tudom valakinek a nevét, amit valaki másnak kell mondani, de még nem voltam ott (vagy ha voltam is, nem beszéltünk erről a témáról) és akkor jön a GameMaster és kigúnyol, hogy ezt még nem tudhatom. Mnogo gyors beszervezése így hiúsult meg.
Az Agro Szekcióban a kútnál (volt ez az 1-ben vagy hogyan is nevezzem a magyar kiadást) le tudok mászni? Gondoltam kötél kell, mert simán mászni nem akart. Hoztam a kötelet, erre az átok széles mozdulattal beledobja... Gondoltam egyedül nem megy, elszaladtam Mnogo-ért, neki alapból volt kötele, de az sem járt jobban! Ezek szerint tele kell dobálni kötéllel? :)) tána már úgy sem lehet majd lemászni! :)

A PC-s verziót türelemmel várom, most úgy is van elfoglaltságom!
"Elobb mas jatekokat kell befejezni." - ezt hogyan kell érteni? Játszátok vagy írjátok? :)

Előzmény: Bassman_ (18)
Bassman_ Creative Commons License 2001.07.09 0 0 18

_Gary_

"Jó kis munka lehetett, hiszen végig játszani sem egyszerű, hát még megalkotni!"
Megalkotni oly merteku szivas volt, hogy azt nem kivanom senkinek. :)
Tudom, vegigjatszani is az. :))
Eddig meg nemigen kaptunk negativ visszhangot.

PC-re szeretnenk egyszer megcsinalni, es valoszinuleg majd akkor is hozzateszunk ezt-azt a tortenethez. Hogy mikor lesz, azt ne kerdezd, de majd tudni fogod. Elobb mas jatekokat kell befejezni. :))

Előzmény: _Gary_ (17)
_Gary_ Creative Commons License 2001.07.09 0 0 17
Nah, csak most néztem az e-mail címedet, így már értem! :))

Jó kis munka lehetett, hiszen végig játszani sem egyszerű, hát még megalkotni!

Assz'em, én (mi) tartozunk köszönettel!

Ja, a Newcomer Gold-ból - előre láthatóag - lesz valami?

Előzmény: Bassman_ (16)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!