Keresés

Részletes keresés

Abszolút Nulla Creative Commons License 2001.05.26 0 0 16
Az olasz infó téves.
Előzmény: MAgnes (5)
Qfwfq Creative Commons License 2001.05.26 0 0 15
Azt hiszem, ismerem ezt a rendszert. Ez az, ami felajanlja, hogy akarok-e a merevlemezen levo telepitokeszletrol masolatot kesziteni. Ha igen, akkor ker mintegy 50 floppylemezt. Talan egy telepito CD megis egyszerubb lenne...
Előzmény: tangerine (14)
tangerine Creative Commons License 2001.05.20 0 0 14
Jogtiszta a Win98 rajta. A bátyám is kapott ilyen gépet, és rajta van a házon a Win98 hologramos matrica, amit az OEM win-hez adnak. Ha jól emléxem nem telepítő CD-van hozzá, hanem valami image van a CD-n, ami egyből helyreállítja a rendszert. Persze ekkor minden addigi cucc elveszik a gépről.

Előzmény: Qfwfq (13)
Qfwfq Creative Commons License 2001.05.19 0 0 13
Az Index nemregiben kozolt egy cikket, miszerint "Kispenzu ertelmisegiek kaptak Csaladinet PC-t".

A cikk reszletezi - kormanyzati forrasok nyoman (vagy nyomasara :-) - a nyertesek megoszlasat kor, nem, foglalkozas, jovedelem, stb. szerint, mintegy ezzel is kidomboritva az akcio jolsikerult voltat.

Ami nekem az egeszben a legjobban tetszett, az egyetlen mondat volt:
"Hiányzott a telepítő lemez is, amely jogtiszta szoftver esetében valóban elvárható."
Ha jol emlekszem, anno arrol volt szo, hogy egy nagynevu ceg markas gepeit kapjak a szerencsesek, egy masik nagynevu ceg operacios rendszerevel. Csak nem tortent valami atveres?

Szinte latom, amint a BSA hazkutatast tart az akcio nyerteseinel es illegalis programokat koboz el tomegesen :->

blr Creative Commons License 2001.01.14 0 0 12
Gyöngyöt a disznók elé...
Ez az egész buli bűzlik. Már korábban leírtam, hogy miért.
Ez ilyen - sajnos manapság mindennapos - a pofádat befogod akció volt...
Qfwfq Creative Commons License 2001.01.13 0 0 11
>>a program nem számítógépzseni rózsadombi >>jampiknak lett kitalálva...
Ebben teljesen igazad van. Masreszt, ha jol emlekszem, nem szerepelt a celkituzesek kozott, hogy kifejezetten _csakis_ azon csaladokat kivanjak tamogatni, ahol testi fogyatekos gyermekek vannak. Igy aztan felteheto, hogy
tobbseguk be sem kerult az 1400 kivalasztott
koze.
Előzmény: Alexa (10)
Alexa Creative Commons License 2001.01.07 0 0 10
Bocs, hogy közbeugatok...
De ez spec nem noname gépet tartalmaz, hanem egy compaq gyártmányt. Az igaz, akármilyen szart sokkal olcsóbban is lehet kapni -bárhol.
Nekem egy elsőszériás Compaq presariom van, lassan 1.5 éve vettem, azóta sem volt problémám vele.
A másik, én sacc /kb tisztában vagyok azzal, manapság két keresetből, 2-3 gyerkőccel az ember nyakán, nem lehet pattogni és jó minőségű pc-t venni, kp-ra.
Ez a program nem számítógépzseni rózsadombi jampiknak lett kitalálva. Hanem pl. egy süketnéma srác szüleinek, akik megint csak nem tudtak volna ennyit egyszerre kipengetni. (amúgy meg a srác tehetséges, országos tanulmányi versenyeken vesz részt)
Előzmény: ForestGoku (1)
blr Creative Commons License 2001.01.07 0 0 9
Innen is látszik, mekkora siker lett a dologból...
Egyetlen hozzászólás sem érkezett a témában, pedig párszázan mégis hozzájutottak a cucchoz, itt mégsem kerültek elő...
Csak nem azért, mert a 20 óra semmire sem elég?!
Előzmény: Qfwfq (8)
Qfwfq Creative Commons License 2001.01.06 0 0 8
Mi ez a nagy csend a CsaladNet program korul?
Osszel meghirdettek a programot, kozben megvolt a sorsolas is.
Azota nema csend. A program oldalain (http://www.csaladinetpc.hu/) uj informacio honapok ota nincs. Amennyire tudom, a sajtoban sem jelent meg mostanaban semmi a temaban.
Ez azt jelenti, hogy a kormany a maga reszerol az ugyet lezartnak tekinti, es nem is akarja folytatni?
texaner Creative Commons License 2000.11.03 0 0 7
Csak hogy érthető legyen van négy gyerekem.

Körbe jártam az ajánlatot, és azt kell mondjam: reklámtrükk! Alapvetően csak a Compaq-nak és a Matávnak jó üzlet.
Gazdaságosabb és sokkal kevésbé kiszolgáltatottab az ember ha, valamelyik supermarketben (Metro, Auchan, Cora) részletre vesz egy gépet és keres egy becsületes szolgáltatót +, mert nincs más alternativa, Matáv mindenkinek csomag. Sokkal előnyösebb.

Vandorr Creative Commons License 2000.11.02 0 0 6
Fidesz tagsag kotelezo! + mind a 4 gyereknel!
MAgnes Creative Commons License 2000.11.01 0 0 5
Nehany informacio a temarol:
1. Svedorszagban egyes vallalatok szamitogepet adnak otthoni hasznalatra a
dolgozoknak, mert az ottani adozasi szabalyok miatt ez a vallalatnak elonyos.
2. Olaszorszagban az Internet hasznalata ingyenes, csak a telefonszamlat
kell kifizetni. A telefon percdija a magyar percdijnal kedvezobb.
3. Mar tobbszor, tobb helyen megjelent, hogy Magyarorszagon az
internetezes dragabb, mint Europa mas orszagaiban. Hogy hanyszorosan
dragabb, arra vonatkozoan kulonfele szorzok lattak napvilagot (ketszeres,
negyszeres).
4. Az, hogy az atlagfizetes fizetes nalunk kevesebb, mint Nyugatabbra, mar
kozhelyszamba megy.
5. Az otthoni Internet hasznalok aranya Magyarorszagon sajnalatosan keves.
6. Folyo ev oktobereben a magyar kormany illetekes szerve latvanyos
keretek kozott (sajtokampany, sajat web site, stb.) programot inditott
"a csaladok internethez valo hozzaferesenek megkonnyitesere". A program
kereteben az orszag kb. 10 millios lakossagbol 1 400 (egyezernegyszaz)
csalad juthat szamitogephez es Internet hozzafereshez. A csaladtagokat
figyelembe veve ez kb. 10 000 (tizezer) embert, azaz a lakossag 0,1
(egytized) szazalekat erinti.
A kovetkezteteseket ki-ki vonja le maga!
blr Creative Commons License 2000.10.29 0 0 4
Igaz, nem 4000, hanem 3740 (2990+ÁFA!)
Előzmény: szeal (3)
szeal Creative Commons License 2000.10.28 0 0 3
Az Interware már csak 2990 Ft-ért adja a korlátlan hozzáférést!
blr Creative Commons License 2000.10.28 0 0 2
Azért ez így, ebben a formában nem igaz.
Ha kiszámolod, akkor a 6800 Ft a jelenlegi árakon pont a telefon- és net-hozzáférés díját fedezi (ha nem a matáv 3300-as, hanem az Alarmix 2375 Ft-os 20 órás csomagjával számolok).
Tehét a gépet gyakorlatilag 29000 Ft-ért lehet megvenni.

Ettől függetlenül elég tisztességtelen a dolog a következő szempontokból:
A havi 20 óra gyakorlatilag semmire sem elég, és három évre a jelenlegi telefonszolgáltatójához (Matáv/Vivendi) és a MatávNet-hez, mint net-szolgáltatóhoz köti a delikvenst.
Ha korlátlan hozzáféréssel számolok (4000 Ft - Interware) és hozzáveszem a Matáv Mindenkinek csomagját (4000 Ft), akkor ez mindössze 1200 Ft-tal lenne több, mint a 6800 Ft.
Ha egy kicsit továbbmegyek, és azt mondom, hogy odamegyek egy net-szolgáltatóhoz, és azt mondom, hozok 1400 dial-up ügyfelet legalább 3 évre, engedjen el a díjból 30%-ot, szerintem nincs olyan cég, aki ne kapna az alkalmon. Ugyanez igaz a gépbeszerzésre is, nem hiszem, hogy fogyasztói áron adnának el egyszerre 1400 gépet. Ráadásul mind a gépek szállítójának, mind a net-szolgáltatónak elég jó reklám.

Tehát a dolgot semmiképpen sem tekinteném csalásnak, mindössze ismételten egy jó ötlet magyar megvalósításának.

Előzmény: ForestGoku (1)
ForestGoku Creative Commons License 2000.10.27 0 0 1
Átverés az egész. Vagyis inkább az adófiztők pénzéből töténő csalás. Mert:

Forrás:http://www.csaladinetpc.hu/
Idézet:"Az 1400 csomagot a kedvezményes fizetési konstrukció keretében 29 000 forint befizetése és három éven keresztül havi 6800 forint törlesztés mellett lehet megvásárolni. (Amennyiben valaki az akció keretein kívül, piaci áron szeretne hasonló csomagot összeállítani, akkor ennek az összegnek közel a kétszeresét kellene fizetnie.)"
Ez 273800 ft. Ha a 273800 ft-hoz hozzáadjuk az állami támogatást (125000000ft/1400család) akkor ez 363086 ft.
Ha csak a 273800ft-t nézzük, akkor ennek a kérszerese: 576600ft.
kicsit körbenéztem a neten:
hasonló konfig (Cel. 566, 10Gb Hdd,alaplap, ház, CDrom, 15" monitor, hangfal, bill, egér, modem, W98oem):
245575ft, igaz nem részletre és internet nékül.

zuzmo Creative Commons License 2000.09.30 0 0 0
c0mpaqok lesznek
Előzmény: Grones (-)
Grones Creative Commons License 2000.09.30 0 0 topiknyitó
Az Origon olvastam róla egy cikket. Tud róla valaki többet? Milyen gépet adnak majd? Nem lenne rossz ez az ár ha mondjuk egy PIII 800-as konfigot tartalmazna, de félek nem így lesz.
Link: http://www.origo.hu/internet/trendek/000927csaladnet.html

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!