Keresés

Részletes keresés

RoyBatty Creative Commons License 2004.06.29 0 0 55

Még egy szavazat a Samsungra.

Csendes, alig melegszik, 3 évig garanciás.

Előzmény: Drake (53)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.21 0 0 54
Samsung.
Előzmény: Drake (53)
Drake Creative Commons License 2004.05.19 0 0 53
Milyen HD-t vegyek? Ár, méret nem számit, csak a megbizhatósága.
Sintér Creative Commons License 2000.10.20 0 0 52
Életem első winchestere egy 210 Mb-os Quantum volt 1994-ben. Gyönyörűen muzsikált, a maga idejében nagyon gyors volt az akkori WD, Seagate és Conner típusokhoz képest. Ma is folyamatosan és hibamentesen üzemel egy Commodore Amiga 1200-ben. :-) Pedig szegényem mit ki nem állt annakidején...
A következő egy 540-es volt, asszem WD. Nem húzta sokáig. :-(

"... A Quantum meg ha meg is hibásodik (bár kevesebbszer teszi, mint a Seagate), akkor azt általában 3 hónapon belül teszi, nem a garanciaidő lejárta után.
"

1997 novemberébem vettem egy Quantum SL 2,1 Gb-ost, január első hetében megadta magát. A kereskedő szó nélkül cserélt, állítólag szériahibás volt - valami fejleszakadást emlegettek. Kaptam helyette egy SE sorozatut, másfél év után sikeresen esett vagy 1 métert, ezzel az értéke is esett 0-ra. :-(
Azóta egy Quantum CX 12,7 Gb-ost használok, teljes elégedtséggel. Jelegzetesen Quantum, gyors és hangos.
Valaki már írta, hogy ez nem érzelmi kérdés. Így van. Quantum forever! ;-)

Abszolút Nulla Creative Commons License 2000.10.16 0 0 51
így már világos, de azért majd kipróbálom a dolgot, amikor lejöttem a netről:-) kösz az infót!
Előzmény: Attosz (50)
Attosz Creative Commons License 2000.10.15 0 0 50
Amit a BIOS "D"-nek vesz, az nem partítió, hanem HDD. Az már más kérdés, hogy az azon lévő aktív partíciót bootolja, ha van több is.

"E,A,SCSI" esetén a "harmadrendű vádlott" következik, "F,A,SCSI" esetén a BIOS által negyedrendűnek ítélt.

Viszont amikor már betöltődött az oprendszer, akkor "ő" belülről nézve a saját partícióját veszi "C"-nek, amin a rendszerfájljai vannak.

Előzmény: Abszolút Nulla (49)
Abszolút Nulla Creative Commons License 2000.10.14 0 0 49
Hát a gépet most nem fogom szétkapni, de az eszközkezelőben mindenesetre elsődleges és másodlagos ide-t ír a win:-).

„Ha a BIOS-ban átállítom a boot szekvenciát D A SCSI-ra akkor az "alsóbbrendű" HDD fog bootolni és azt hiszem mindegy, hogy az IDE1 Slave vagy IDE2 Master. ” Ezek szerint már eleve veszi az egyiket D-nek (márpedig az IDE1 Master utáni vincsit alighanem), szal nem tudom, működik-e ez, de majd a következő újrainstallnál kipróbálom.:-)

Előzmény: Attosz (48)
Attosz Creative Commons License 2000.10.14 0 0 48
Az "ide secondary" azt hiszem nem túl szakszerű, illetve megtévesztő kifejezés. Secondary-nak partíciót neveznek.

Van: IDE1, IDE2 csatlakozó, azokon Master és Slave eszköz.

A BH6 gépkönyvben azt javasolják, hogy ha külön kábelre tenném a két HDD-t, akkor mindkettő Master legyen, a CDRom pedig IDE2 Slave.

Ha a BIOS-ban átállítom a boot szekvenciát D A SCSI-ra akkor az "alsóbbrendű" HDD fog bootolni és azt hiszem mindegy, hogy az IDE1 Slave vagy IDE2 Master.

Az első változat biztos, hogy működik és látják egymást oda-vissza, de a másik változatnak is működnie kell, gondolom.

Mindig az a C: amelyik éppen be van töltve. Ezért érdemes címkézni a lemezt, főleg több partíciónál, hogy áttekinthetőbb legyen és lehetőleg azt formázza az ember, amelyiket akarja...

Előzmény: Abszolút Nulla (47)
Abszolút Nulla Creative Commons License 2000.10.13 0 0 47
(bocs a némiképp off témáért)
két malomban őrölünk:-) Ha két vinyóm van, mind2 1-1 FAT32-es partícióval, akkor megoldható, hogy a win az ide secondaryn (D:) legyen, és mégis lássa mindkettőt?

és még 1-szer: én akárhány quantumot láttam, mindegyik szuperált lyól. az 1 seagate, amihez szerencsém volt, viszont döglődik ezerrel két év után.

Előzmény: xyron (33)
CSerfa Creative Commons License 2000.10.13 0 0 46
Kedves yplus!

Nálam Seagate, Nec, WD, IBM, Quantum, másik Wd és Maxtor vincsik működtek. Utóbbi öt most is. Ezekből a Seagate, meg az IBM hibásodott meg (előbbi teljesen, utóbbi bad szektoros)
Az iskolában (Petrik) közel száz gép van, a korszerűbbeket értve csak, java részükben Seagate vinyó. Csak elvétve hibásodott meg belőlük több, mint 2 év alatt, ha jól tom tán egy, vagy kettő.
Az egyik szerverben SCSI-s Quantum volt, 10 hónapot sem bírt. Kollégáim Quantumjainak többsége is meghibásodott. Több diákkal beszéltem vincsikről, bizony, elég jelentős a Quantumok meghibásodása (30-40 %-ra saccolom a diákoknál). Informatikus palántákról van szó, sok (szinte mindegyik) diáknak van szgépe.
Amit a Neuro2000 ír, nem piskóta.
A csak egy év garancia sem.
És, ahogy nézem, a Quantum a drágább, sőt, az idokolatlanul drága vinyómárkák közé tartozik. Nem tudok másra gondolni, mint hogy a kereskedőknek ezen a márkán lehet a legnagyobb haszna.

Ezeket tudom hozzátenni gondolataidhoz...

CSerfa

Előzmény: yplus (45)
yplus Creative Commons License 2000.10.13 0 0 45
Szia,

Érvek, ellenérvek. Én 3 éve ismerkedtem meg 1 WD-vel (1G), amit jónak, de nagyon hangosnak találtam. Első saját gépemben 540-es Q volt, ami azóta is jól muzsikál, ha jól tudom. A mostani gépben 3.2-es Q van, 2 éve abszolút hibamentesen műxik, szupercsendesen. Fura, hogy akik dícsérnek más típust, mégis majd' mind Q-t használnak. Hmmm. Más márkák ellen nem akarok érvelni, akár érzelmi, akár nem a topic. Ha jobban belegondolsz, a gép is ember. :-)))))

drotmalac Creative Commons License 2000.10.11 0 0 44
Hmm...a Neuro egyenesen beszüntette a Kvantumok forgalmazását a sok meghibásodás miatt...elgondolkodtató.
Laslow Creative Commons License 2000.10.11 0 0 43
No, nekem voltak Seagate vinyóim, mind meghibásodott és értékük a 0-ra esett. Ismerősi körömben a Seagate nem is számít vinyónak. A szervízben, ahová bevittem az 1.7GB-os Seagate-t, egy pillantást vetett rá a szervizes és mondta, hogy elképesztően sok ilyen Seagate vinyót vittek már neki szervizelésre...
Na, az enyém nem is lett jó, újat kellett venni. 10GB alá nem akartam adni, ha már veszek. Választhattam, hogy Seagate 3 év garival vagy Quantum 1 év garival és 1 ezer ft-tal többért. Kikértem a szervizesek tanácsát, ezt mondták:
A Seagate-re csak azért adnak 3 év garit, mert az utóbbi években úgy lejáratta magát a Seagate cég a vinyóikkal, hogy másként a kutya sem venné meg őket és a 3 év garival próbálják a vásárlókat visszacsalogatni a márkához... A Quantum meg ha meg is hibásodik (bár kevesebbszer teszi, mint a Seagate), akkor azt általában 3 hónapon belül teszi, nem a garanciaidő lejárta után.

No, nekem ezt mondták, végül Quantum LM 10.2-eset vettem, elégedett vagyok vele, bár az UDMA66-ot mintha nem kedvelné, akadozik vele, persze lehet, hogy csak én vagyok béna, na meg hangos is, de akkor is elégedett vagyok vele. 3 hónapja van meg. Egy a gond csak: kicsi már, nincs helyem rajta...
Elmondásotok alapján a Maxtor nagyot nőtt a szememben, tény, hogy eddig szinte csak jót hallottam róla. Majd a következő upgradekor gondolok rá.
Összegzés: igazából nem tudok tanácsot adni, de a 15GB télleg a minimum kapacitás terén.

Laslow

CSerfa Creative Commons License 2000.10.10 0 0 42
Kedves drotmalac!

Mint írtam már, a neuro2000 honlapján, azaz a http://www.extra.hu/neuro2000/.
Egy másik cég: http://www.5dimenzio.hu/

De legjobb cég tán a Compgroup (www.compugroup.hu). Mert olcsóbb.
Mindhárom cég természetesen 3 év garanciát ad a Maxtorokra (és a Quantumokra egyet).
És ide asszem a legrosszabb árakat pasztáztam, azaz a télleges helyzet még szebb.
De, ahogy meggondolom, a többi vinyó sem drágább a quantumoknál, igaz, ennek nem számoltam nagyon utána, de így hirtelen a WD is jobb MB/Ft arányú szvsz.

Kedves dragonman!
Bizony, igazad van a Miklandos szervizesekkel, de pl. a Pocsék Áruk Fórumát (és a róla elérhető vincsi statisztikát) nem piskóták írták. Igaz, hogy ez elavult, de a régebbi vinyók közt is kirí megbízhatatlanságával a Quantum (mint márka), hasonlóképpen kirí megbízhatóságával (és sebességével) a Maxtor.

És az bizony egyáltalán nem utolsó szempont, ha egy vinyó márkából több száz példány után egyetlen egy sem hibásodott még meg (neuro2000), sem a 3 év gari. Ezek bizony tények, nem érzelem.

CSerfa

Előzmény: drotmalac (40)
xyron Creative Commons License 2000.10.10 0 0 41
A miklandos szervizeseket inkább hagyjuk.
Előzmény: CSerfa (39)
drotmalac Creative Commons License 2000.10.10 0 0 40
CSerfa!!!!!
Hol kapom meg ezt az üzletet vagy mi ez???
Ird meg kérlek!
Előzmény: CSerfa (39)
CSerfa Creative Commons License 2000.10.09 0 0 39
Kedves netizen!

A Quantum éppen nem olcsó!
Csak rossz, de nem olcsó, hanem drágább a Maxtornál ár/MBban.
Most néztem éppen a neuro2000 árlistáját, nézd csak, mi van rajta?
Azért a 30GB-os vinyó 3 év garival 30 ezer HUF, nem olyan rossz!

Merevlemezek
Maxtor >>> 3 év garancia <<<
13Gb (5400 rpm) 20 500
15,3Gb (5400 rpm) */
15,3Gb (7200 rpm, 2Mb buffer) 26 200
20Gb (5400 rpm; ATA-100) 27 200
20Gb (7200 rpm, 2 Mb buffer) 32 800
30Gb (5400 rpm) 29 980
30Gb (7200 rpm, 2 Mb buffer) 41 100
40Gb (5400 rpm, 2 Mb buffer) AKCIÓ!! */
Quantum > 1 év garancia <

Nem értem, nekem 3 (olykor) négy féle vinyóm üzemel, leggyorsabb, leglassabb, legolcsóbb (teljesítményhez képest, igaz, 23 GB), legmegbízhatóbb (ha a szervizeseknek, Mikland, meg euro2000) hinni lehet) és leghosszabb garanciaidejű a Maxtor.
Hol jön ehhez a Quantum? Persze érzelmi alapon szóba jöhet, de ez érzelmi topic?

Mindenestre érdemes elnézni egy-két nagyobb kereskedő cég honlapjára, (persze, amelyik nem csak Quantumot árul), egyáltalán nem drágák...

CSerfa

Előzmény: netizen (24)
Clemike Creative Commons License 2000.10.09 0 0 38
Cső !

Pro.
Én egy éve használok 1 IBM 15GB - s vasat, napi 24-ben pörög. No problemo.
Igaz az elején megijesztett a kis helyes. Reggel megyek be wincsi kattog mint az állat, szép fémes hangon.
Természetesen tele volt anyaggal, mentés nuku.
Nedves homlok->remegő kéz->ujraindít->feláll->megkönnyebbül->szalad CD-t írni (-:

De van még 1 Maxtor 1GB is, jó békebeli darab lehet vagy 4-5 éves, leginkább cipelve volt, nem gyors (mai szemmel nézve) de dolgozik szépen.

Előzmény: drotmalac (36)
Yfel Creative Commons License 2000.10.09 0 0 37
Fujitsu: Nekem ebből van egy 8.4-es és Seagate-ből egy 1.96-os. Nem akarom a Fujitsut lehúzni, de szerintem egyáltalán nem halk. hangosabb mint a 3 éves seagate-em...
Egyébként mindkettő kifogástalanul működik, majd ha veszem a második gépem akkor abba valószínűleg egy nagyobb Maxtort fogok rakni, mert nem olyan félelmetesen drágák ahhoz képest, hogy ebben a fórumban miket hallottam róla.

Jó topic, csak így tovább!

Üdv
Yfel

drotmalac Creative Commons License 2000.10.09 0 0 36

Na az Ájbiemm fel sem merült idáig.
Pro-kontra?
Előzmény: Pontifex Maximus (35)
Pontifex Maximus Creative Commons License 2000.10.09 0 0 35
Sziasztok!

Kb. 1 éve vásároltam egy 15 Gb-os IBM Deskstar winchestert. Csak dicsérni tudom, gyors
és megbizható. Kompatibilitási problémák nincsenek vele, a 2 Mb cache pedig igen meggyőző.

TurboAce Creative Commons License 2000.10.08 0 0 34
Nekem egy 3,2-es Seagate Medallist-om van már kb. 2 éve, 100 Mhz-es FSB-t (AMD K6-2 450+Soltek VIA)hiba nélkül bírja , (igaz, én az explorert használom). Egyszer kellett újraformázni, mikor nem kellő körültekintéssel szedtem le a LINUX-ot.

Amelyik márkával találkoztam, azok közül láttam már mindegyikből meghalt pélgányokat..

Végül egy közhely: Nem biztos, hogy az a legolcsóbb, emelyik ára (Ft/Mb) a legkisebb....

Előzmény: Attosz (8)
xyron Creative Commons License 2000.10.08 0 0 33
De, pontosan. Amit írtam, az a felrakásra vonatkozik. Utánna mindenképp kell valami bootmanager amivel indításnál választasz a két op közül. Az ilyen progik többségében viszont már be lehet állítani, hogy az épp nem használt részt autómatikusan elrejtse.
Előzmény: Abszolút Nulla (32)
Abszolút Nulla Creative Commons License 2000.10.08 0 0 32
bocs, ha lamerkedem, de ha kiiktatod a primaryt, akkor automatikusan a secondary lesz a C, nem? Aztán ha a p.-t visszarakod, az lesz a C, és a sec. lecsúszik D-vé, és a Win, amit még C-ként raktál fel, lehal. Vagy ezek szerint nem?
Előzmény: xyron (31)
xyron Creative Commons License 2000.10.07 0 0 31
Üdv
A betüjelek annyiban keverednek össze, hogy a régi C: wines rész helyett az újatt látod C: -nak.
"Elrejteni vmi progival, vagy kiiktatni?"
Mindkettő jó megoldás, kiiktatásnál elég a bioszban az autodetect-et átállítani none-ra.
Előzmény: Abszolút Nulla (30)
Abszolút Nulla Creative Commons License 2000.10.07 0 0 30
És nem keverednek így össze a meghajtó-betűjelek? Elrejteni vmi progival, vagy kiiktatni?:-)
Előzmény: xyron (20)
Abszolút Nulla Creative Commons License 2000.10.07 0 0 29
a Maxtor mellett érvelő urak meggyőzőek voltak, de nekem soha semmi bajom nem volt a Quantumjaimmal. Van 1 (612 megás), amit 5 vagy 6 éve használok keményen, ráadásul laptopban, szóval sokat van mozgatva, és semmi. Valszeg szériafüggőek a problémák.:-)
xyron Creative Commons License 2000.10.06 0 0 28
Hát akkor felkérem a T. jelenlevőket, hogy szavazzun:-)
Részemről: Quantum
Előzmény: drotmalac (26)
HelpDesk Creative Commons License 2000.10.06 0 0 27
Üdv Mindenkinek!

Wincsitémában egy tanulságos történetet szeretnék Veletek megosztani, igyekezvén, hogy ne vétsek az etikai kódex ellen...
Tehát:
Kb 2 és fél éve vásároltam egy szgépet 2,1-es vinyóval+2 év garancia. (Mondjuk áfa nélkül, de ez még nem feltétlenül indokolja az alábbiakat) Tuning, tuning, mivel lassan már alkalmas lett a gépsas komoly "hangkezelésre", elhatároztam, hogy vásárolok egy mobil rack-et a stúdió, és a saját gépem közti kommunikáció céljából. Megtettem. Mivel kaptam már szét pár gépet, gondoltam, egy efféle kütyü beinsertálása nem jelenthet komolyabb problémát, megfogtam, betettem. Gép bekapcsol, vincsi fibrillál.
Szétkap, megnéz - hiba nincs.
Goto szerviz. A bambasági pótlékban fizetett degenerált "szakértő" első ránézésre megállapította:
Megcseréltem a pólust a betápon!!!!
Amikor bevittem a gépem, és mondtam neki, hogy ugyan már, helyezze be fordítva a 12/6V-ot, buzgó fejcsóválás közepette elkezdte ecsetelni, hogy a CPU AH regiszterének túlcsordulása kivágja a DMA-t, amitől az IRQ úgy elkezd kattogni, hogy megakad a nyomtató. (Ez nem szó szerinti idézet, de körülbelül hasonló mondanivalóval rendelkezett) Mivel én kaptam szét a gépet, garancia OFF.

Egy jóképű Quantumról volt szó...
Remélem nem voltam nagyon "off"...

Üdv mindenkinek: HelpDesk

drotmalac Creative Commons License 2000.10.06 0 0 26

Na bammeg most aztán tényleg olyan tanácstalan vagyok mint a pipe a szaxofonboltban.

Asszem előkotorom a jó kis 20 megás 5,25-ös Seagate-met ,az XT korszak zseniális alkotását.Bassza meg a kapitalizmus.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!