Keresés

Részletes keresés

wizardry8 Creative Commons License 2021.07.31 0 1 4644

Én szeretem a régi "hard-scifi"-t.

Valentyina Zsuravljova: Hóhíd a szakadék fölött 

Ez eddig kimaradt, de zseniális.

Előzmény: Eolomea21 (4639)
goshafan Creative Commons License 2021.05.22 0 0 4643

Üdv az olvasónak!

Segítséget kérnék egy novella címének és szerzőjének kiderítéséhez. Sajnos, csak elég homályos részletekkel tudok szolgálni.

Tartalom: Valahol a Plútón vagy környékén döntő csatára készül az emberiség egy inváziós faj ellen. Egy kisebb csoportban az egyik harcos Mózes Második könyvét olvasgatja, hogy erőt merítsen hozzá, a társai nem igazán értik, miért. Aztán a végére kiderül, hogy a túloldalon szintén van valaki a másik fajból, aki ismeri a művet és megfogta a szellemisége, fontosnak tartja az ellenség megértéséhez.

Más adat: Valamelyik antológiában jelent meg, melyben - ha minden igaz, - Kuczka P. írt rövid ismertetést a szerzőkről.  A novella írója talán skót volt.

Ha valaki tudja ki a szerző, mi a cím, és milyen kiadványban jelent meg, kérem, ossza meg velem.

beauvois Creative Commons License 2021.05.21 0 0 4642

A KFK 100000 körüli példányszámokkal futott. Lehet, hogy többre nem is kapott volna papírt (akkor ez is szempont volt). A ponyvából sem kelt volna el sokkal több.

A Galaktika is sok tízezres volt.

Még a 80-as években az ifjabbaknak szánt Robur is hasonló példányszámú volt.

 

 

Amúgy arra akartam utalni, hogy neki lehetősége volt egy hatalmas anyagból a legjobbakat kiválogatni. Az akkori olvasókat nem zavarta, hogy több évtizeddel korábbi műveket kapnak a kezükbe. Nyilván Kuczka szemléletén is sok múlott.

 

Mint minden hosszabb sorozatban, itt is voltak nagyon gyenge művek (Endogén expedíció, Itt a bobókat is megölik, a Stevenson-biozmagória, Surayana, Kozmikomédia, Éjszakai utazók, A kozmosz tüneménye)

És hát Sztrugackijéknak sem volt minden műve csúcskategóriás (ettől függetlenül örülök, hogy mostanában újra kiadják az életművüket).

Előzmény: Manic Miner (4641)
Manic Miner Creative Commons License 2021.05.19 0 1 4641

na de miért nem döntött úgy hogy ponyva scifit ad ki mert gyagyás bulvártudományos izéket? mert az akkor is nagyobb eladást generált volna, az tuti... hiszen akkor már párhuzamosan megjelentek ilyenek is regények tömegeiben...

Előzmény: beauvois (4640)
beauvois Creative Commons License 2021.05.18 0 0 4640

Kuczka még bőven válogathatott.

Ott volt előtte a korábbi pár évtized már modern sci-fi termése, magyarul még az egész kiadatlanul. Annak a krémje is bőségesen elég volt sok évre.

 

pl. Metagalaktika 9: az amerikai scifi aranykorából egy kötetre valót kellett összeszednie. Nem szenvedett anyaghiányban.

vagy a Galaktika spanyol száma: korábban nálunk nem is adtak ki spanyol sci-fit.

 

Persze Kuczka megszállott is volt, ami sokat segített.

Előzmény: Eolomea21 (4639)
Eolomea21 Creative Commons License 2021.05.08 0 1 4639

Igy van. Kuczka Peter egyszenelyben vallan vitte az akkor tudomanyos-fantasztikus konyvkiadast: szerkesztette a Galaktikat, Metagalaktikat, Kozmosz Fantasztikus Konyveket, Kossuth Fantasztikus Sorozatot - s mindezt elkepesztoen magas szinvonalon.

 

Kuczka a hazai fantasztikus konyvkiadast nem vilagszinvonalura hozta fel - annal sokkal magasabbra emelte. Errol akkor gyozodhettem meg igazan, amikor angol nyelvteruletre erkezve, deliriumosan elkezdtem felvasarolni kedvenc irom azidaig szamomra ismeretlen novellas-kotetetit. Azt a kovetkeztetest vontam le, hogy azokat az irasokat, amiket o anno nem valogatott be valamely' altala szerkesztett kotetbe, azt nem is erdemes elolvasni.

 

 

 

 

Előzmény: Manic Miner (4638)
Manic Miner Creative Commons License 2021.05.07 0 2 4638

kucka péternek nagyon sokat köszönhetünk, hogy a "régi galaktikában" milyen minőségi és értékes irodalmat válogatott

Előzmény: Eolomea21 (4636)
seci Creative Commons License 2021.05.07 0 0 4637
Előzmény: Eolomea21 (4636)
Eolomea21 Creative Commons License 2021.05.06 0 1 4636

"Gysrekkoromban meg csak.Lemet olvashattam magellanfelhoileg, nem volt rossz valasztas az akkori cenzoroktol hogy csak ot engedelyeztek."

 

Hat igen, valo igaz, az atkosban kizarolag Lem-nek jelenhetett meg konyve... es a lengyel iro milyen talalekony volt az iroi alneveivel?! "Ray Bradbury", "Isaac Asimov", "Arthur C. Clarke"... hogy csak nehanyat emlitsek a sok tucatbol...

Előzmény: pert2 (4605)
Manic Miner Creative Commons License 2021.04.29 -2 0 4635

mostani galaktika? de hát kit érdekel az? :)

Előzmény: beauvois (4634)
beauvois Creative Commons License 2021.04.29 0 0 4634

Ez a régi Galaktika japán számában volt (58. vagy 59. lehetett).*

Ráadásul az összevarrt rész elfelejtett űrhajót vezetni és egy földi prof gyorstalpalón megtanítja, hogyan kell a Vénuszon leszállni. Már minden rendben van, amikor ... jön az, amit írtál.

 

* tök jó lenne, ha mostani Galaktikákban is lenne ilyen és időnként bemutatnák egy-egy ország scifijét. Sajnos a META/HIPER is leállt pár szám után.

Előzmény: Manic Miner (4633)
Manic Miner Creative Commons License 2021.04.28 0 0 4633

megnéztem ezt a potyautas c. filmet, hát... 

na de mást akarok írni. régen olvastam egy novellát, hasonló szitu. a két szerepő úgy dönt, hogy az űrhajó orvosi robotjáva ketté vágatják magukat és a két felet összevarratják. így egy ember kevesebb oxigént fogyaszt :))

viszont mégis ugyanúgy fogy az oxigén! nem tudnak rájönni hogy miért, csak amikor már késő: az orvos robot a másik két felet is összevarrta, valahol a szemétben megtalálják :D

tippancs Creative Commons License 2021.04.18 0 0 4632

Keresek egy filmet, filmcímet. Van egy gyerek testvérpár, akik valószínűleg idegenek. A kislány uzsonnásdobozában van egy térkép ami lapján kell eljutni egy hegyhez, ahol felszedik őket az űrhajóval.

A Boszorkányhegy nagyon hasonlít rá, de nem az, régebbi film. Elképzelhető, hogy néhány dolog keveredik, mert régen volt már.

Köszönöm a segítséget.

tippancs Creative Commons License 2021.04.18 0 0 4631

Nehogy megnézzétek! Nagyon-nagyon rossz értelmezésű feldolgozása a könyvnek.

De könyvet feltétlenül olvassátok el. Nagyon jó, a kedvenc könyvem.

Herbert W. Franke: Az orchideák bolygója

Előzmény: Manic Miner (4630)
Manic Miner Creative Commons License 2021.04.18 0 0 4630
wizardry8 Creative Commons License 2021.02.14 0 0 4629

Biztos az Alien miatt :-D

 

Mennyit számít egy könyv magyar fordítója!

A.E. van Vogt-tól olvasom Az űrfelderítő fedélzetén-t. Vogt-ot jó írónak ismertem eddig Galaktikákból.

Na most ebben valami borzalmas a magyar fordítás. Előszedtem az eredeti angolt és kiderült hogy Vogt is elég furcsa (ponyva) stílusban írta, de ezt a fordítónak sikerült tovább rontani. A galaktikás magyar fordítások inkább javítottak a színvonalon.

Előzmény: tippancs (4628)
tippancs Creative Commons License 2021.02.02 0 0 4628

Jó kérdés.

A horrort miért a sci-fihez sorolják?

Előzmény: wizardry8 (4626)
hiper fizikus Creative Commons License 2021.02.02 0 0 4627

Ááá, ne izgazsd magad e miatt ! Ma már mindenki csak laptopozik .

Inkább tégy fel ide pár linket ...

Előzmény: wizardry8 (4626)
wizardry8 Creative Commons License 2021.02.01 0 1 4626

Láttam egy pakkot a neten, sci-fi és fantasy könyvek.

De miért keverik össze állandóan a két műfajt?

 

Mindig a haverom jut eszembe erről aki nagy sci-fi rajongó volt. Meg én is.

Bementünk egy Alexandra boltba és rengeteg szekrény tele volt fantasy könyvekkel. Az egyiknek az alján volt összesen 1(!) sci-fi könyv.

Erre én: - Ez hogy került ide? Nem lesz ebből keveredés?

Haverom meg rámutatott az rengeteg fantasy-ra és jó hangosan megkérdezte: - Most nézd meg ezt a rengeteg szemetet, ki veszi meg ezeket?

palacsintatorta Creative Commons License 2020.10.16 0 0 4625

DONALD A. WOLLHEIM
A Z I D Ő P E R E M É N
Galaktika 50.180.oldal

 

Előzmény: palacsintatorta (4597)
ab03 Creative Commons License 2020.07.23 0 1 4624

brutál jó blade runner fan film! sztori egyszerű, de látvány, hangulat marha jó, és más filmes szempontokból is profi munka! 23 perc!!!

https://youtu.be/uyn0cLCMKsM

mángorló Creative Commons License 2020.07.09 0 2 4623

 

egy ismerősöm írta ki FB re, nem emlékszik a novella címére, valaki tudja esetleg?

 

"Az egész mostani helyzetről egy (kb. 25 éve) a Galaktikában olvasott nyúlfarknyi novella jutott eszembe, ami szerint kb semmiről sem lehet már tanítani, mert minden amibe belekezdenének, valamely faji, nemi, politikai, közügyi stb csoport köreit sérti. Akkor csak röhögtem, ma meg lassanként ez a valóság."

beauvois Creative Commons License 2020.06.24 0 0 4622

Nem, a kordon stimmel, de A kozmosz korbácsában nincs légpárnás kocsi. Abban teljesen a mai (akkori) technika van.

Előzmény: 22lr (4621)
22lr Creative Commons License 2020.06.17 0 1 4621

Esetleg Nemere Istvántól A kozmosz korbácsa ? Csak tipp...

Előzmény: efef8 (4619)
Gentile007 Creative Commons License 2020.06.10 0 0 4620

Eddig nem ismertem.Nemrég néztem meg,nekem tetszik! (Szupernova 2000 Amerikai Sci-Fi)

https://videa.hu/videok/film-animacio/szupernova-2000-sci-fi-science-fiction-fqBjfAu7s73tysBR

efef8 Creative Commons License 2020.05.21 0 0 4619

Hello Mindenki!

Keresek egy novellát vagy regényt amiben egy ember egy légpárnás kocsival akar átjutni egy kordonon vagy uti ellenörző ponton, hogy elhagyhassa a járvány sujtotta várost.

Halottnak teteti magát és igy próbálkozik. Ennyi maradt meg , és nem tudom megtalálni. Valószinüleg a "70"-es években olvastam magyarul.

Köszi a segitséget.

Ati185 Creative Commons License 2020.05.16 0 0 4618

Sziasztok!

 

Sajnos amit keresek abban '90-es évek elején futottam bele.('85-ös vagyok)

Egy Fantasy képregény. - de nem emlékszem hogy 6oldálnál többlet volna....

Kincses kalandárium szerűben láttam/láthattam meg.

 

Sztori (emlékeim szerint): egy idő kapunk visznek át egy embert. Itt valamit meg kell találnia

Többen meg próbálták előtte, de mind meghaltak (képregény nem kendőzik, fekete-fehér igaz de szépen mutatja ahogy szikla falnak dőlve át döfi valakinek a mellkasát valami) Fináléb mintha egy barlangba végződne

Fegyverei valamiért "ilyen" kapszulákból tudja felhasználni.

Azt hiszem 3 volt neki: Dárda, kard, fejsze.... -ezekben biztos vagyok

efef8 Creative Commons License 2020.05.16 0 0 4617

Megtaláltam, Clifford Simac Város.

efef8 Creative Commons License 2020.05.15 0 0 4616

Hello Mindenki!

Keresek egy novellát, vagy regényt amiben a hangyák egy hangya nagyságu robothangyája egy nagy robotot ugy kerit hatalmába,hogy a lábán átfurja a burkolatot és bemászik a testbe és átveszi az irányitást. A hangyák végül a világukba bezárkoznak.

Egy másik részben a robotok épitenek egy épületet amiben a belső ajtók mind egy egy másik bolygora, világra nyilnak.

tippancs Creative Commons License 2020.04.30 0 0 4615

Köszönöm!

Előzmény: lyukas csokoládé (4613)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!