Keresés

Részletes keresés

xtl Creative Commons License 2019.03.14 0 0 4586

Még egy fejtörő, ha valaki esetleg olvasta.

Egy idegen világon egyetemi tanulmányokat folytató pikkelyes lények a szereplők. Egy másik bolygó humanoid lakóival találkoznak, akik közül az egyik, talán Yari nevű, előad egy történetet fiatal korából, aminek a lényege, hogy az emberek számára ő volt Jézus. Szerepet kap a történetben egy rejtélyes célpont, amire ha valaki elmegy űrhajóval, akkor csak nagyon sokára tér vissza, és nem marad belőle más, csak az ülése alatt egy beszáradt paca. Egy Targa nevű, öreg, tüskés bőrű lény elindul oda. Magyarul olvastam, de nem tudom, hogy magyar író műve volt-e. Többre sajnos nem emlékszem.

xtl Creative Commons License 2019.03.13 0 0 4585

Az az. Köszönöm szépen.

Előzmény: parszek (4584)
parszek Creative Commons License 2019.03.13 0 0 4584

Az általad keresett könyv A Túlvilág Szeme vagy annak a folytatása, a Démonpikkelyek. Ezek a Haldokló Föld-sorozat második és harmadik kötetei, a szerző: Jack Vance.

Előzmény: xtl (4583)
xtl Creative Commons License 2019.03.13 0 0 4583

Keresek egy fantasy könyvet, amit jó 20 éve olvastam, de lehet, hogy már akkor is régi volt. Inkább ponyva jellegű volt, mint valódi irodalom. A főhős utazgat a világban, és különböző kalandokba keveredik. A jellegzetessége, hogy egy háromemeletes kalapot hord a fején, amit rendszeresen ki is emelnek a könyvben. A borítón is ebben a kalapban lehet látni. Talán egy sorozat része volt. Emlékszik erre valaki?

beauvois Creative Commons License 2019.02.06 0 0 4582

Mégis vannak apokrif emberek?

 

https://index.hu/mindekozben/poszt/2019/02/06/a_lany_azt_hitte_egy_szellem_pakolja_el_mindig_a_cuccait_pedig_egy_idegen_ferfi_volt_az_aki_titokban_a_szekrenyeben_elt/

 

Nekem egyből Jasper FForde: Monokróm könyve jutott eszembe a cikkról.

lyukas csokoládé Creative Commons License 2019.01.14 0 0 4581

Ez meg talán a Moontrap?

Előzmény: zsaudio (4560)
lyukas csokoládé Creative Commons License 2019.01.14 0 0 4580

Egy évvel később, de válaszolok, hátha valakit érdekel. (Vagy ha esetleg te idetévedsz újra.)

 

Szerintem ez Csillagutasok (eredeti nevén Earth Star Voyager) című sorozatkezdemény, rágugliztam most, két részben adták le a pilot epizódot, de több nem lett belőle.

Előzmény: szerencséslegény (4566)
random seed Creative Commons License 2019.01.06 0 0 4579

 

hivatalosan felrakták a vimeora a cycle című magyar scifit! magyar és angol verzió is van!

 

https://www.facebook.com/cyclethemovie/

_kitsilatzi Creative Commons License 2018.12.28 0 0 4578

Mert a Galaktika egyenlő a magyar sci-fivel? Kiadásban, írókban, bármiben? Nem tudom, mit láttál, de attól már semmi nem lehet kínosabb, hogy az újkori Galaktika jó tíz éven át elfelejtett engedélyt kérni és jogdíjat fizetni a leközölt novellák után.

Előzmény: díplómáss (4577)
díplómáss Creative Commons License 2018.12.26 0 0 4577

basszus, ránéztem a galaktika weboldalára, ennyire mélyre sűllyedt a magyar scifi? :D

_kitsilatzi Creative Commons License 2018.04.02 0 1 4576

A némi lendületet mutató hazai képregény-kiadás több évtizedes hiányokat pótol klasszikus sci-
fik terén napjainkban, nehogy lemaradjon róluk valaki!

 

Jodorowsky soha el nem készülő Dűnéjének romjain született az Incal, aminek magyarul most jött
ki a második része, 35 évvel az eredeti megjelenés után. 2019 közepéig ki fog jönni mind a hat
kötet, 200 példányban alternatív borítós, limitált verziót is nyomnak mindegyikből.

Érdemes elolvasni a fordító cikkét, aminek az eredetije még évekkel ezelőtt íródott, mikor még esély sem volt rá, hogy az Incal valaha magyarul is megjelenik: 

https://geekz.444.hu/2017/12/09/incal-kultikus-kepregeny-a-dune-soha-be-nem-fejezett-filmadaptaciojabol

 

55 évvel az eredeti megjelenés után jelent meg magyarul nemrég, a Jean-Claude Forest által írt és rajzolt Barbarella, amiből később a Jane Fonda-féle film is készült. Naiv, Füles-hangulatot árasztó, fekete-fehér űrkaland, amiben Barbarella állandóan pajzánkodni akar. Nekem nagyon tetszettek az egyszerű, de stílusos rajzok, és a történeten is jókat mosolyogtam.

 

 

Az új Kockásban elkezdték folytatásokban közölni a Valerian egyik történetét, Az ezer bolygó birodalmát, ami az első 12 oldal után történetileg nem sok hasonlóságot mutat a tavalyi hasonló című Luc Besson-filmmel. Ez csak azért nem 50 év után az első magyar Valerian-történet, mert egy régi Metagalaktikában már jelent egyszer pár oldal fekete-fehérben, de teljes valójában mondhatni most tündököl először. Egyébként az új Kockásban van két klassz zsáner-paródia is, az egyik egy sci-fi (Cosmik Roger), a másik meg egy Star Wars-eredettörténet (Csillagok Háborgása) mindkettő kellemesen elmebeteg.

 

díplómáss Creative Commons License 2018.03.23 0 0 4575

az alapítványban minden fantasy...

Előzmény: _kitsilatzi (4572)
fertomi47 Creative Commons License 2018.03.22 0 0 4574

Megvan VHS-en!

fehergeza47@gmail.com

Előzmény: demusz (4563)
ChrisRea Creative Commons License 2018.02.26 0 0 4573

https://www.youtube.com/watch?v=PFosyakugBA

 

what a great scinece -fiction story is that...

Kirk -és Nasa kabala figurája között.

 

 

 

 

_kitsilatzi Creative Commons License 2018.02.10 0 0 4572

A Sötétség balkeze tényleg közelebb van a fantasyhez, de ha jobban megnézzük az Alapítványt, akkor az is csak a környezet, a körítés, a bolygók közti utazgatás miatt sci-fi, egyébként simán lehetne egy népek, uradalmak közti háború- és kémtörténet: az egyik frakció birtokolja a hajózás tudományát, más népek a szárazföld foglyai, jövendőmondók, látnokok, varázslók, stb. Asimovnál ez a szuperagyas dolog is eléggé meseszerűre sikeredett, a szintén szuperagyas Dűne, a fantasy-szerű külsőségek ellenére is sokkal inkább sci-fi.

 

Az is egyértelmű szerintem, hogy Asimov nem a pályája kezdetén, a negyvenes években írt a legjobban. Nyilván az Alapítvány meg a robotsztorik műfajteremtő jelentőségét nem érdemes vitatni, de a Baley-történetek a legunalmasabb krimis toposzokkal operálnak, A mezítelen nap vége pedig egy az egyben, mintha valami Agatha Christie-feldolgozás lenne, ahol a nagyon okos nyomozó összecsődíti a szereplőket a fináléban, egyenként végigmegy rajtuk, miközben fitogtatja páratlan logikáját, majd meglepő fordulattal rávilágít a gyilkos kilétére.

 

A Sötétség balkeze most nagyon aktuális a gender-téma miatt, kicsit szerintem túl is van lihegve, de Le Guin tényleg jobban írt a fiatal Asimovtól. Ennek ellenére az Alapítványt én is jobban szeretem, mint a balkezet.

Előzmény: beauvois (4571)
beauvois Creative Commons License 2018.02.09 0 0 4571

Olvasom az indexen, hogy az Alapítvány-trilógiát is fellőtték a Teslával. És morcos lettem.

 

"A cikk szerzője, Ryan Britt, a Luke Skywalker Can't Read (Luke Skywalker nem tud olvasni) szerzője azt reméli, hogy legközelebb egy olyan sci-fi regény vagy novella is eljuthat a jövőbe, amely az ötvenes évek után íródott."

 

Ryan Britt nem tud olvasni? a 2001-et már az egyik Apollo úrhajón felvitték.

Ja és szerinte a Sötétség balkezét (LeGuin) kellett volna felküldeni. Az nem is sci-fi, hanem fantasy. Hol van ez a Trilógiától?

demusz Creative Commons License 2018.02.09 0 0 4570

A Defying Gravity 8.és9. részét sehol se tudom megtalálni.Nincs meg valakinek ?

Ha igen,elküldené ?Cimem egy passzussal alább.

demusz Creative Commons License 2018.01.20 0 0 4569

Sajna ,csak feliratosan van meg.Ha érdekel,elküldöm.

demeter1948gmail.com

Előzmény: demusz (4563)
ferrreee Creative Commons License 2017.12.29 0 0 4568

azért az nem semmi hogy az apple a black mirror tévésorozatot reklámozza a "today featured" oldalán az appstore-ban! a sorozat nagyon súlyos scifi és társadalmi témákról szól. csodálkozom és örülök hogy az apple ilyet bevállal.

Dusk222 Creative Commons License 2017.11.27 0 0 4567

Elaód könyvek, bocs ha off:

Eladó könyvek:

Lovecraft összes művei 1
Az ikrek háborúja
A nyári tűz sárkányai 1-2
Az őszi alkony sárkányai
A tavaszi hajnal sárkányai
Az aranyszemű mágus sárkányai
A törpetárnák sárkányai
Új nemzedék
Rokon lelkek
A téli éj sárkányai
Az ikrek próbája
Az ikrek ideje
A hanyatló nap sárkányai
A sötét égbolt sárkányai

Frank herbert teljes science fiction uiverzuma
Kalibán
Infernó

Arany birodalom
A hold börtönében

Dermedt, Dacos Dexter
Dexter dühödt démonai
Drága, dolgos dexter (2 példány)
Dexter dicsfényben

 

 

érd:

 

anonymusx85@gmail.com

szerencséslegény Creative Commons License 2017.11.21 0 0 4566

Üdvözlet mindenkinek!

 

Egy kis (nagy) segítséget szeretnék kérni. Évek óta töprengek, de nem jövök rá, hogy mi is lehet a cím.

Nagyjából a nyolcvanas évek közepén ment ez a sorozat a magyar televízióban, de nem magyar sorozat volt.

A történet szerint a Föld (természetesen) lassan élhetetlenné válik, s találnak egy bolygót, ami jó messze van, s küldenek egy expediciót, hogy felderítse. Az expedició néhány felnőtt űrhajós mellett főleg gyerekekből (tanulókból) áll, hogy majd ők jönnek vissza. Viszont a kapitány már az elején egy merénylet áldozata lesz.

A történetben van valami beszélő számítógép is. Ha jól emlékszem négy részes volt a sorozat. Van valakinek ötlete, hogy mi is lehetett ez?

xtl Creative Commons License 2017.11.08 0 0 4565

Sziasztok! Egy könyvet keresek, amit régen olvastam. Egy epikus sci-firől van szó, a főszereplő valamilyen nyomozó, bolygók között utazgat egy misztikus ügy kapcsán, de részletekre nem emlékszem. Egyik alkalommal egy fába vagy más növénybe vájt üregben találkozik egy sámánnal, vagy valami hasonlóval. A könyv végkifejlete az, hogy az univerzum egy épp öntudatára ébredő gyermek, aki mocorogni kezdett és ezért történnek mindenféle anomáliák az érzékelhető világmindenségben. Lehet, hogy nem magyarul olvastam. Rémlik valakinek valami?

tigger6 Creative Commons License 2017.11.01 0 0 4564

Sziasztok!

 

Segítséget kérek, keresek egy régi sci-fi sorozatot, amiről nem tudok annyit, hogy Google-ban rátaláljak, mert nem nagyon ismert. Hátha itt valaki ráismer az alábbiak alapján:

- Kb. 90-es évekbeki a sorozat, kicsit gagyi, de játszották valamelyik magyar adón is, (amerikai vagy brit sorozat lehetett).

- A történet szerint az emberiség talált egy lakható Föld-szerű bolygót, ahova szeretne eljutni, letelepedni. Erre a célra építenek egy nagy és kényelmes, fegyvertelen űrhajót, amin sok kiválasztott embert visznek. Mivel az út 7-8 évig tart ha jól emlékszem, ezért addig az úton kényelmesen tudjanak élni. 

- Az epizódokban az út során adódó problémákkal küzdenek meg.

 

Előre is köszönöm, ha valaki válaszol :).

demusz Creative Commons License 2017.10.19 0 0 4563

Nincs meg valakinek A világvége után c.film (Rutger Hauer f.sz.) magyar hanggal ?

Sehol ne találom,nagyon klafa film.

Tiasz24 Creative Commons License 2017.09.01 0 0 4562

Úr isten én imádom a sci-fi filmeket 

istenostora58 Creative Commons License 2017.07.31 0 0 4561

Sziasztok!

Segítséget kérek!

 Elkezdtem nézni a spanyol El Ministerio Del Tiempo sorozatot. Nagyon tettszik, de csak az1. évadot tudtam letölteni. A 2. és 3. évadot honnan tölthetem le?

  Köszönöm előre is!

zsaudio Creative Commons License 2017.06.11 0 0 4560

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem, pontosabban keresek egy filmet.
Valamikor a '90-es évek elején, de talán még a '80-as évek végén láttam egy filmet. Halványan emlékszem a sztorira. Egy Hold expedícióról volt benne szó, akik találnak egy régi épületet a Holdon, abban egy szarkofágot és abban egy élő embert (egy nőt) aki vagy 10 ezer évvel korábbról egy már fejlett földi civilizációból származik. Azonban van a Holdon más is, valamiféle robotok vannak a Hold felszíne alatt és gyilkolnak. A Földre visszatérő űrhajó meg vissza is hoz egy ilyen fémszörnyet.
Tudja valaki, hogy mi lehet ez a film?

demusz Creative Commons License 2017.04.30 0 0 4559

"A pokolba tartó vonat" c.novelláskötetből ajánlanám a címadó elbeszélést(ha még nem olvastad volna) !

Előzmény: birgi74 (4550)
ZaphodBeeblebrox Creative Commons License 2017.03.20 0 0 4558

És itt mi a lényeg? Online meg is lehet nézni őket?

Előzmény: Tiasz24 (4557)
Tiasz24 Creative Commons License 2017.03.19 0 0 4557

Sci-fi filmek ezerrel 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!