Keresés

Részletes keresés

vaszkez Creative Commons License 2005.12.18 0 0 37
PVC, LÁGYUL AZ A HŐRE?
Előzmény: Pdictus (32)
aromó Creative Commons License 2003.12.07 0 0 36
Felhozom, hátha érdekel valakit.
Előzmény: akinemhazudik (35)
akinemhazudik Creative Commons License 2002.10.27 0 0 35
Bizony! ez legalább akkora f***ság, mint bárdossy lelkiüdvéért misét mondatni.. :))
Előzmény: Tiborc (34)
Tiborc Creative Commons License 2002.10.27 0 0 34
Dobozon nem sok változás történt.
http://www.netlap.hu/vasarnapiujsag/10t021013.htm
Ízelítő:
"Balogh Lajos Barna: A vörös csillagos emlékművet közköltségen felújították, újrafestették,
virágágyásokkal látták el, és e hó ötödikén most már nem tagadva, mert idáig tagadták, az
önkormányzat megkoszorúzta. Idáig azt mondták, hogy nem tudták ki volt az, valami idős hölgy
lehetett. Most vállalták, hogy meg is koszorúzták. Ahogy mondani szokták, a birodalom visszavág."
Ez is történelem.
Tiborc
Tiborc Creative Commons License 2001.08.22 0 0 33
Dobozon nem sok változás történt.
A Vörös Hadsereg még létezik
Tiborc
Pdictus Creative Commons License 2000.12.04 0 0 32
Pévécé,
"Ne viccolj má, Martin" - hogy egy klasszikust is idézzek.

Ki a fenét érdekel, hogy ki kit támadott meg?

Ha azt gondolod, hogy az állatságot mentegetni kell, akkor csak folytasd.

Előzmény: Törölt nick (31)
Pdictus Creative Commons License 2000.12.04 0 0 30
gabinagy, pvécé és akinek még kedve az állat magyarokat emlegetni:

-adatok, tények?

nekem csak az a tény egyenlöre, - azon túl persze, hogy mindenhol vannak és voltak atrocitások- hogy a magyar katonákra nem az állatság és a kegyetlenség volt jellemzô.

Édesanyám falán ma is ott füg apám katonakori portréja, amit egy hálás orosz festôtöl kapott, mert SZERETTÉK !! Nem parancsra és nem kényszerbôl lett festve! (ja, a kép egész jó, nem egy gonosz hódítót ábrázol)

Előzmény: gabinagy (27)
Tiborc Creative Commons License 2000.12.04 0 0 29
Tisztelt asztaltársak!
Minden topicnak van utóélete. Nem én, az élet hozta így, meg az életünkben jelenlévő retrográd erők.
Moldova György, a kádári korszak ünnepelt, merész, szókimondó sztárriportere írt valaha egy megrendítően szép novellát: „Aki eltemette a halottakat.”
A novella hőse tragikusan fizetett 1945-ben végrehajtott ”közigazgatásilag, és KÖJÁLilag jogos tettért”, amikor eltemette Kőbányán a halottakat. Felesége, barátai elhagyták, a pontos történetre már nem emlékszem.
Az élet mindig ismétli önmagát, sajnos, Moldova György nem emlékezett meg napjaink temetéséről, így más tette meg, és a szomorú befejezésről egy már sokszorosan leszerepelt történelmi retrográd erő gondoskodik.
A befejezés itt olvasható.
Tiborc

Tiborc Creative Commons License 2000.10.09 0 0 28
Kedves nori!
(5. bejegyzés)

Köszönöm, engem is hasonló érzelmek vezettek.
Polcz Alaine megemlítését is köszönöm.

A többiek bejegyzéseit is szeretném itt megválaszolni.
Undoc (3)
„Kar, hogy ez MIEP-es akcio. Igy eleg hiteltelen.”
Válaszom: „Kár, hogy a szovjet hadsereg tette, mert így eléggé hiteltelen.”

Kedves sumér! (7)
Nem kívánok ilyen sokat, ezt a későbbi bejegyzésekben fogom indokolni.

Kedves Tomboló Hold! (10)
Nem vagyok dobozi, ezért nem tudom a kérdésre a választ.
Nem szeretném sem el - sem megítélni az ottani embereket. A változáshoz idő kell.
Eltérek a topic témájától, és valószínűleg ismétlem egy régebbi beírásomat: az 1988. október 23.- a előtti napokban, anyósom exhumálása és újratemetése után szerettem volna megmutatni feleségemnek a 298-300. számú parcellákat. Nem sikerült. Megjátszottuk az eltévedt gyászolót, mert a környék hemzsegett az „illetékesektől”. Lehet gyávának nevezni, nem magamat, az asszonyt féltettem. Nem mertem akkor odavinni, csak két évvel később adódott erre lehetőségünk.
Senki közvetlen hozzátartozóm nem fekszik a 298-300. számú parcellákban, de tisztelem azok fájdalmát, akik még kegyeletüket sem róhatták le akkor az ott nyugvók előtt.
A dobozi 19 halott élő hozzátartozói még tíz évet vártak erre.
Most, 2000. október 6.- án voltunk anyósom sírjánál. Emlékezetként, tiszteletként még két gyertyát gyújtottam. Az egyik a dobozi áldozatokért égett.
Elnézést kérek a témától való eltérésért.

Kedves pvcpadlo! (11), (14), (17), (19)
Ez a topica nem erről akart szólni. Ellenőrizhető vagyok, valahol nem adtam igazat egy háborús bűnösként elítélt embernek. Nemeskürthy tanár úrnak adtam igazat.
Itt Cseres Tibornak, a Hideg napokért, és a 30 évvel későbbi folytatásért adok igazat. A felsorolt áldozatok valóban áldozatok, és az eltemetés szokása, kultusza, szertartása évezredekre nyúlik vissza. A halottakat - még a kivégzetteket is el kell temetni. Mert visszajárnak kísérteni, és kísértet járja be Európát…
Tessék eltemetni.
A megemlékezést, és a megítélést pedig nem szabad összekeverni.
Jókai Mórnak van egy szép elbeszélése abból az időszakból, amikor a „retrográd, soviniszta, nacionalista Magyar Köztársaság” galádul megtámadta Miklós cár birodalmát. Mégsem lesz belőle tekintetes asszony a címe, novella, vagy kisregény az írásmű.
Abban nem garázdálkodik a dzsidás tiszt a debreceni vendéglátóival, igaz, nem is orosz, hanem európai műveltségű lengyel kényszersorozott a tiszt úr, és Jókai pedig lelkes romantikus, és liberális regényíró. Azóta semmi sem változott?

Kedves kilgoretrout! (12)
Köszönöm a figyelemfelhívást.

Kedves Nikosi! (13)
Mit várjunk egy katonától, akit a történelem kiragadott a családi kötelékből?
Valaha részt vettem egy kísérletben: egy hétig elzárva élni a külvilágtól. Elviselhető volt, tudtam, vége lesz. Nem éltem át ugyanezt háborúban. Nem akarok rossz szót mondani a partizánokról sem, ők is a politika eszközei voltak. A kommunizmus áldozatai közé soroljuk őket is, nem kárhoztatom, hogy esetleg Sztálint éltetve haltak meg.
„Bizony, kéjjel ölt”, és nem tudom, én mit tettem volna, akkor és ott, az ő helyében.
Ők is temetésre várnak.
Meg a civilek is.
Kurt Vonnengut: Az 5.-ös számú vágóhíd című könyvét nem láttam 90 óta kiadva, igaz, még korai, mert Rambo még most hozza vissza a vietnami, és afgán háború amerikai foglyait.
Előzménye volt: „Ütközetben eltűnt.”
Itt, ebben a megemlékező rovatban csak az áldozatokról szeretnék megemlékezni.
Elnézést, de most befejezem.
Az aradi mártírokért való otthoni gyertyagyújtásra várnak.
Tisztelettel
És tisztelgő megemlékezéssel
Tiborc

gabinagy Creative Commons License 2000.10.03 0 0 27
Tényleg szörnyű ami történt Dobozon. De pvc-nek igaza van. A magyarok legalább ennyire állat módjár viselkedtek Ukrajnában. A kulturált mémetek is. És mind a két oldalon voltak tisztességes emberek is, akik nem tettek ilyeneket. Az ilyen embereknek talán meg tudom bocsátani, hogy katonák. A többi meg állat, függetlenül attól, hogy orosz, magyar vagy német.
GanxtaL Creative Commons License 2000.10.03 0 0 25
Off
Most mért nem hagyjátok a pvc-t békiben?
Benyalta a maga Pálmatex adagját, se lát, se hall, csak nyomja a hülye ortodox kommunista dumáját, amit még aktív pártmunkás korában valahogy nagy nehezen belevertek az elvtársai. Nem tehet róla, biztos a körülmények áldozata. Azért biztos őt is szeretei valaki. Ilyennek.
On
Előzmény: BaSand (24)
BaSand Creative Commons License 2000.10.03 0 0 24
pvcpadló !

Nem összekeverhető két dolog.
1. A hadban álló reguláris hadseregek harci cselekményeinek következményei
2. A a reguláris hadsereg kegyetlenkedései az általuk megszállt területeken a polgári lakóssággal szemben.

Ezt a két dolgot nem szabad összekeverni. Lehet azon vitatkozni, hogy az orosz győzelem érdekében szét kellett-e lőni Budapestet, ami (természetesen) ártatlan áldozatokat is követelt, vagy lett volna más lehetőség is. Lehet azon vitatkozni, hogy hatásos volt-e a Duna hidak németek általi felrobbantása, megérte-e az oroszoknak okozott időveszteség az okozott anyagi kárt. Egyet nem lehet. Összekeverni a lányok megerőszakolásával, a lakosok kifosztásával, vagy éppen katonák által elkövetett gyilkossággal.

Ha egy figyelnél - észrevehetted volna, hogy gyilkosokat, gyilkosságot mentegetsz - nem is értem, hogy milyen okból.

Mintapolgár Creative Commons License 2000.10.03 0 0 23
Kedves pvcpadló!

1. egy kicsit off vagy, de sebaj
2. a baj az, hogy gyilkosságokat mentegetsz (ki tudja milyen indokokból)
3. konkrét ügyben, konkrét vád merült fel, te meg csak úgy általánosságban beszélsz össze-
vissza

Nem értem mi bajod van? Vagy szerinted nem lehet beszélni az áldozatokról? Hallgassunk, mint eddig negyven évig?

Egyébként: Szovjetúnió=Szovjetunió

Üdv: MP

Előzmény: Törölt nick (11)
kilgoretrout Creative Commons License 2000.09.29 0 0 21
Az amerikaiak is ugyanolyan mocskos aljas módon irtották a civileket, mint a fasiszták és a kommunisták.
Előzmény: Törölt nick (19)
Tomboló Hold Creative Commons License 2000.09.29 0 0 20
Azé civilek vótak itt is, meg ott is!
A háború már csak errő cól!
Tán nem kéne belfolyni, vagy legalábbis nem a rossz oldalon!
Lajos bácsi Creative Commons License 2000.09.29 0 0 18
Azt hiszem, nem tudod neki megmagyarázni.
Nem érti.
Előzmény: waxxablaze (17)
waxxablaze Creative Commons License 2000.09.29 0 0 17
1!! EMBEREKRŐL van szó
2!! Civilek voltak
Előzmény: Törölt nick (16)
waxxablaze Creative Commons License 2000.09.29 0 0 15
..a dicsőséges Német hadsereg mektámadta a védekező oroszokat,
.
És erre a dicsőséges felszabadító szovjet hadsereg Dobozon lövi agyon az ártatlan ciliv embereket.
Ugye?
Előzmény: Törölt nick (14)
Nikosi Creative Commons License 2000.09.29 0 0 13
Bocs, hogy bel kotyogok. Na erdekes modon az Ukranok es egyebb orosz (szovijet) rabiga alat senyvedo orszagok nepei nem nagyon sajnaltak a dicso orosz hadsereg vereseget. Persze most elohozakodhatnal, hogy akkor kik voltak a partizanok. Nahat kerlek azok nem voltak masok mint fanatikus elvadult kommunistak akik talan kegyetlenebbek voltak mint a hivatasos katonak. En nem allitom, hogy a nemetek es szovetsegeseik nem pusztitotak romboltak, de azok a pusztitasok ossze se merhetok azzal amit a szovijetek es a nyugat is vegzett (pl.: A nyugat reszero sok nemet varos jobbara porig rombolasa, ahol a celpont a lakosag volt es nem a hadiipar.). En meg emlekszem arra amit egy ember meselt nekem arrol, hogy vonultak az oroszok vegig a varoson. A tok reszeg orosz katon lovon kezeben a davajgitarral adig lovoldozott ossze vissza amig az osszes tolteny el nem fogyott, midegy volt neki kit ol meg ki hal meg. A nemetek raboltak es pusztitotak, de az oroszok ugy viselkedtek mint egy allati barbar bagazs. Az orosz katonak nagyresz nem viselkedet semivel sem mint egy csimpanz, a szellemi szintje is ott volt, gonoszsaguk, kegyetlenseguk pedig vegtelen. : (((

Udv, Nikosi : ((

Előzmény: Törölt nick (11)
kilgoretrout Creative Commons License 2000.09.28 0 0 12
Nem akarom elölről kezdeni (Április 4. Tényleg felszabadulás?), csak azért másolom be, hogy ne kelljen keresgélni:

G-i körorvostól
5/1945. sz.

Főszolgabíró Úr

G.

Jelentem, hogy K. B. 62 éves h-i lakos uradalmi ispán f(olyó) hó 3-ról 4-re virradó éjjelen éjfél körül súlyos lövési sérülést szenvedett. A golyó a bal comb fölső részén a csípőizület közelében hatolt be, és a combcsontot, valószínűleg a medencecsontot is, összezúzta. Kilövési seb nincsen. Combcsonttörés kétségtelenül megállapítható. Elsősegélyben részesítettem, és kórházba szállítását ajánlottam.

Elbeszélése szerint éjfél körül zörgettek az ispánlakás (ahol egyedül lakik, mert családja K-n van) ajtaján. Kiszólt, orosz beszédet és igen erélyes zörgetést hallott. A hátsó (a református templom felé eső) ablakhoz ment, és segítségért kiabált a polgárőröknek. Megfordult és ismét az ajtóhoz akart menni, mikor lövés dördült, és ő összeesett. A bezárt ajtón keresztül érte a lövés.
A polgárőrök állítása szerint 7 orosz tartózkodik a községben, akik a lakosságot állandó rettegésben tartják, és állításuk szerint a K-ról menekülőktől pénzt, stb. elvesznek. Ebben az időpontban más orosz nem volt a községben.

Kértek, hogy tegyek jelentést.

Zs. 1945. márc(ius) 4.
Dr. N.Gy.
körorvos

Tomboló Hold Creative Commons License 2000.09.28 0 0 10
Csak úgy halkan szeretném megkérdezni, hogy ki választotta meg a polgármestert?
És 10 éve ugyanaz a szoci polg. mester van?
Előzmény: Tiborc (0)
Törölt nick Creative Commons License 2000.09.28 0 0 9
Woland!

Nem tudok róla, pedig erre már tíz éve, mióta szabadságunk volt rá kötelességünk lett volna gondolni!

Mindannyian bűnösök vagyuk velük szemben, ha nem teszünk azért, hogy mártíromságuk soha ne merülhessen feledésbe! Mint ahogyan annak a többszázezer magyarnak (férfiaknak, asszonyoknak, leányoknak, fiatal, szinte még gyermek fiúknak) az emléke sem, akiket a háború befejezése után hurcoltak el kényszermunkára és akiknek töredéke térhetett csak haza, és még itthon is bélyeggel a homlokukon, bűnösként kellett éljenek.

Még nem késő, még élnek köztünk az "emlékezők"!
Hogy ne váljanak utódaink megannyi mankurttá!

Előzmény: Woland (8)
Woland Creative Commons License 2000.09.28 0 0 8
Lehet valahol adakozni e nemes célra?
Törölt nick Creative Commons License 2000.09.28 0 0 7
Minden magyar községben emlékművet kell felállítani a megszállók által meggyilkolt férfiaknak, asszonyoknak, gyerekeknek, a megbecstelenített, egy életre tönkretett asszonyoknak, akik közt nyolvan éves öregasszonyok éppúgy voltak, mint nyolc éves gyermeklányok. Tízezerszámra! Soha ne feledjük őket! Ennyivel tartozunk az emléküknek.
Gurg Creative Commons License 2000.09.28 0 0 6
ekkora eloiteletet!
Előzmény: undoc (3)
nori Creative Commons License 2000.09.28 0 0 5
Sok szörnyűséget követtek el a "hős felszabadítók", mindenkinek figyelmébe ajánlom Polcz Alaine Asszony a fronton című könyvét. Az egyik legnehezebben megbocsátható dolog számomra az, hogy mennyi hazugságot hitettek el velünk az iskolában és mindenfelé.
Egyáltalán nem érdekel, hogy a MIÉP karolta fel ezt a rendezvényt, teljesen egyetértek, hogy az áldozatoknak meg kell adni a végtisztességet.
Mintapolgár Creative Commons License 2000.09.28 0 0 4
Biztosat nem tudok, de talán az Odeonban érdemes próbálkozni.
Előzmény: BOB (2)
undoc Creative Commons License 2000.09.28 0 0 3
Kar, hogy ez MIEP-es akcio.
Igy eleg hiteltelen.

Undoc.

BOB Creative Commons License 2000.09.28 0 0 2
Hol lehet hozzájutni? Jöhet emilben is.
Előzmény: Mintapolgár (1)
Mintapolgár Creative Commons License 2000.09.28 0 0 1
Kedves Tiborc!

Valóban szörnyű, amit a "felszabadító" orosz katonák műveltek Magyarországon. Csak nemrégiben láttam Sára Sándor "Vád" c. filmjét: megdöbbentő, lesújtó élmény volt. Nyugodjon békében a szovjet megszállás összes ártatlan áldozata!

Előzmény: Tiborc (0)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!