Keresés

Részletes keresés

Triste Creative Commons License 2000.10.09 0 0 148
"Én még Petőfi Sándort is idesorolom."

Hasonló párhuzam alapján, mint SzSzP-t?

Előzmény: Tiborc (146)
Tiborc Creative Commons License 2000.10.09 0 0 146
Kedves Petya!
„őt is ugyanazon írók közé sorolom, akinek nem célszerű politizálni.”
Én még Petőfi Sándort is idesorolom.
Politizálás alatt viszont tennék megkülönböztetést: a költői, írói megnyilvánulást nem kifogásolnám, a gyakorlati politizálásba viszont profiknak kellene tenni valamit, de ilyenek nincsenek.
Csodálatos írók, jogászok, közgazdászok, mecénások, (grófok!) márciusi ifjak, és öregek, reformerek, és konzervatívok, és ne soroljak mindenkit, de minden kezdeményezés, jó szándék, reform, és forradalom kifulladt, elbukott, zsákutcába került.
Miért?
Ne én adjak választ rá.
Hol a polgár?
Tiborc, a XIII. századi atavizmus lelkesen kubikol azért, hogy a XXI. századi utódai utolérjék azt az Európát, amelyet egykor lehagytak. ( Megjegyzés: az az Európa nem a mai Európa.)
Ma sem érzem vállamon a fellépő polgárok cipőinek súlyát, ma is vasalt csizmák taposnak vállamon, gerincemen.
Addig jó, ameddig ilyen finoman fejezem ki magam.
Még egy észrevétel: „Hát, kérem: Hazaáruló, aki mondja! (megj. az ilyen SZSZP - féle duma már Kövér Lacának sem jött be ...) „ (idézet Petyától)
Nem lehet a magyar nyelv minden szava mögé törvényt, és bírói ítéletet tenni. Keveslem SzSzP kifakadását, mert az én megfogalmazásomban a „hazakiárusítók” megfogalmazás szerepelt volna. Nem kell keresni a fogalmat a szótárakban, egyszer oda is bekerül.
(Kissé erős volt a vége, azt nem kellett volna leírni.)

Tiborc

Ui. Lovas István csak az IRL fenyegetésekre indul be, én pedig csak IVC védelmezem. ... -:)
Kövér Lászlóval pedig ki kezdett párbeszédet? Benne volt hajlandóság, valószínűleg az indexes törzsgárda kiművelt emberfőinek nem felelt meg.
Na most én kapok a fejemre egyet. ... -:)
T.

Előzmény: Petya (141)
Tiborc Creative Commons License 2000.10.09 0 0 145
Kedves Pixy!
Bocsánat, hogy félreérthető voltam!
„Azt” a pixit (ld. 1./) ismerem, tetszett is a névválasztása.
Arra a virtuális Pixire gondoltam, aki a neten írogat, akárcsak én, és könyvek dolgában sokkal jobban tájékozott, mint én. Az Ő segítségét hiányoltam.
Bizony, erről én sem tudtam: „az oszk.hu - telnet - nektar alatt.” Remélem, sikerül néha találni valamit ott is.
Köszönöm, és az OSZK dolgozóit illető sorait is. Náluk találkoztam a segítőkészséggel, szeretettel, megértéssel, és azzal a tudással, hogy részinformációimból megtalálták a keresett anyagot. Nem régen, hanem ma. Nem köptek le, nem küldtek el, hanem szolgáltattak - hogy a mai kor divatos szavát használjam.
Ők, a kiszolgáltatottak.
SzSzP - t méltató sorait is köszönöm, mert tárgyilagosabban ítélte meg, mint én. (ld. 3./ alatt)
Köszönöm
Tiborc
Előzmény: Törölt nick (138)
matachut Creative Commons License 2000.10.05 0 0 144
Kedves Linóleumutánzat!

"..hazud........takarékosan bánsz az igazsággal!

mást sem csináltok.."

Ki az a Ti?

Hol olvastál Nálam ilyesmit?

Hol olvastál Csurkánál ilyesmit?

Ha csak azért indítottad a topicot, hogy sértegesd a benne publikálókat, valamint azokat, akik vállalják nemzeti elkötelezettségüket, jobb ha a "Hölgyek, urak, szex" rovatban b...od az asztaltársakat...

Üdvözlettel:
Matachut

Előzmény: Törölt nick (143)
matachut Creative Commons License 2000.10.05 0 0 142
Kedves Linóleumutánzat!
Az a baj, hogy Te nem érted.
A kérdésem nem fizikai valódra irányult, hanem a topicindító címre, amit voltál szíves megfogalmazni...
Szentmihályi Szabó Péter KISZ múltjának felemlegetése "kisztílű" oldalcsapásnak tűnik, ezzel az erővel Esterházytól Konrádig lovagolhatnánk a kollaboráns múlton...
Előzmény: Törölt nick (140)
Petya Creative Commons License 2000.10.04 0 0 141
Kivételesen megvettem a múlt heti Demo-t, mert egy jó barátom - akit mellesleg e fórum hasábjain ismertem meg, előbb virtuálisan majd később személyesen is - cikke megjelent benne. Közben elolvastam a Szentmihályi portrét is. Szentmihályi irodalmi érdemeit nem vitatom, de őt is ugyanazon írók közé sorolom, akinek nem célszerű politizálni. Időnként irodalmi alkotásait is zavarosnak érzem, de az semmi ahhoz képest amit politikusi minőségében előad időnként.

Csak egy kiragadvány (melyre volt már e topicban is utalás) említett Szentmihályi-interjúból:

"Kezdettől a Magyar Demokrata Fórumot támogattam, az Antall-Boross-kormány idején a Külügyminisztérium sajtófőnöke is voltam. Amikor azonban jött a Horn-Kuncze-kormány, életem legnagyobb csalódását éltem át. Komolyan mondom, hogy lelkibeteg lettem. Egyszerűen nem tudtam elképzelni, hogy ez a nép visszaszavazza a saját megrontóit. Hónapokig úgy jártam az utcán, hogy néztem, vajon ez is hazaáruló, ez is, ennyien? ..."

Hát, kérem: Hazaáruló, aki mondja! (megj. az ilyen SZSZP-féle duma már Kövér Lacának sem jött be ...) Cseszd meg, Szentmihályi!

Petya

ui. Amúgy meg ne báncsuk szegényt ... csúnyán ráfázhatunk ám! Mert jön Lovas a felesleg nélküli 120 kilójával és mindenkinek beüt lyól, aki bántani meri a vékonycsontú, halkaszavú, szelíd költőkurátort ... -:)

P.

matachut Creative Commons License 2000.10.04 0 0 139
Kedves Pvcpadló!
Megírnád magyarul is, mit akarsz közölni Velem?

Köszi:

Matachut

Előzmény: Törölt nick (89)
Szabadelvue Creative Commons License 2000.10.03 0 0 137
Előzmény: Fuly (33)
Tiborc Creative Commons License 2000.10.03 0 0 135
Kedves pvcpadlo!
Nem hiszem, hogy megtagadta volna, csak nem dicsekszik vele.Idéztem az 1985 évi méltató szavait a kongresszusi eredmény méltatásáról.
Tiborc
Előzmény: Törölt nick (129)
Tiborc Creative Commons License 2000.10.03 0 0 134
Kedves Pixy!
Elnézést kérek, nem gonoszság volt.
Sok írót nem is ismerek, de ha utalást kapok, utánanézek.
Én is rá vagyok szorulva sokszor a segítségre, ezért szoktam megosztani a megszerzett adataimat az asztaltársasággal.
Segítsen rajtunk, mert "professzorok" (?) lehetnénk, ha tudnánk, hol a Pixy, aki könyvadatokban tájékoztathat minket!
Kedves Pixy, azért ne legyen azért olyan gonosz, hogy: " minden, magát írónak nevező ember" kitételt alkalmazzon. Sokak ismerik el az embereket, mire íróvá válik. Kedvelem ezt is, azt is, kit ezért, kit azért. Rangsorolás nélkül, mert a zsürizéshez nem értek. /Végh Antalnak van egy ilyen besorolása kb. 1992 tájékáról, az bizony nem tetszett./
Köszönöm
Tiborc
Előzmény: Törölt nick (126)
Tiborc Creative Commons License 2000.10.03 0 0 132
Kedves pvcpadlo!
Más topicban leírtam, nem ismételhetem.
Tiborc
Előzmény: Törölt nick (125)
Törölt nick Creative Commons License 2000.10.02 0 0 131
valszeg a "kiváló árúk fóruma" cimkét...

(ha már... :))) )

Előzmény: Törölt nick (130)
Derek Creative Commons License 2000.10.02 0 0 127
"..a Szovjetúnió c. fergeteges "újság"-beli tevékenység kimaradt.. mint Fekete István "Kék sziget" c. kommunista
utópiája a saját remekműveinek felsorolásából..:( "

A Kek szigetet nem Fekete Istvan irta.

Előzmény: Törölt nick (125)
fordfairlane Creative Commons License 2000.10.02 0 0 124
Kedves Tiborc kollega!

Koszonom szepen avalaszokat. Annyit mindenesetre sikerult leszurnom az eszmecserebol, hogy nagyon sok dologban egyetertunk, viszont meg eleg sok dologban eltero velemennyel rendelkezunk. Sebaj! :-)

Szevasz!

ff

Ui.: Azert itt megjegyeznem, hogy az illetovel keszitett internyul kerdesein meg lett volna mit csiszolni. :-)

Előzmény: Tiborc (121)
Tiborc Creative Commons License 2000.10.02 0 0 123
A harmadik – mezei – KISZ – titkár életrajza valamilyen indok miatt hiányzik az 1990 – es Ki Kicsodából.
Talán elég lesz egy fülszöveg valamelyik könyvéről:

„Szentmihályi Szabó Péter művei
(a Mundus - Új Irodalom sorozatban)

Költészet

1. kötet: Ének a civilizált emberről (1972), Leírhatatlan (1975), Az ész álma ( 1977)
2. kötet: A nagy számítógép (1980)
3. kötet: Megmondtam előre ( 1984), Minden eladó ( 1987)
4. kötet: Politikai versek (A falak düledeznek - 1989, Térdre magyar - 1996, más, kötetbe össze nem gyűjtött versek)
5. kötet: Nostradamus Hungaricus (1996) (új, bővített kiadás)
6. kötet: Requiem a New York Palotáért (újabb, kötetbe nem gyűjtött vagy kiadatlan költemények)

Prózai művek
(történelmi regények)

7. kötet: Avarok gyűrűje (1980)
8. kötet: Gellért ( 1982)
9. kötet: A látó és a vak ( 1983)
10. kötet: Édua és Kun László (1986)
11. kötet: Haláltánc ( 1988)
12. kötet: Kapisztrán és Hunyadi ( 1999)
13. kötet: Pázmány
14. kötet: Egy török basa emlékiratai
15. kötet: Thököly Imre
16. kötet: Deák Ferenc
17. kötet: 1956 (más regények)
18. kötet: A Robinson írója. Daniel Defoe élete ( 1971 )
19. kötet: Apát keresek (1980)
20. kötet: Anti regény ( 1989) (science fiction)
21. kötet: A sebezhetetlen. Elbeszélések (1978) (más regények)
22. kötet: A tökéletes változat. Regény ( 1983)
23. kötet: Antropomechanika (folytatásokban az Egyetemi Lapokban) ( 1971 )
24. kötet: Űrkrimi. Regény (1989)
25. kötet: Időkorrektorok. Regény (folyóiratban folytatásokban) ( 1993-1996) (mini elbeszélések)
26. kötet: 101 mini sci-fi (1988), 101 rettenetes történet (1988), 101 szerelmes történet (1998)

Színművek

27 - 28. kötet: Összegyűjtött színművek ( l0 színmű, két. kötetben)

Tanulmányok, esszék és más írások

29. kötet: Átvilágítás. Sz. Sz. P. politikai ABC - je
30. kötet: William B. Yeats ( 1978)
31. kötet: Az angol felvilágosodás háttere (kiadatlan)
32 - 33. kötet: Összegyűjtött cikkek, írások, kritikák és tanulmányok (két kötetben)”

Azt hiszem , a tények felsorolása kötelességem.
Írom ezt rezső beírására, Pixy (44) bejegyzésére, bár neki az adatokat hivatalból jobban kellene tudni, mint egy magamfajta amatőrnek, és matachut (35) jogos bejegyzésére.
Statisztikai adat: a SZSZP művek ismeretében az életmű tíz százalékát sem ismerem, bár a kötetszám alapján majdnem egynegyed rész jönne ki.
Volna mit pótolnom, van hiányérzetem.
Önöknek?

Kedves rezső!
Köszönöm a verset, nem mertem én passzolni az asztaltársaknak. Nálam valahol együtt van a Psalmus Hungaricussal, és nem tudom, miért. Két előadóművész volt döbbenetes hatással érzékeimre: Tompa László és Csurka László.
Elnézést a személyes érzések megjelenítéséért
Tiborc

Tiborc Creative Commons License 2000.10.02 0 0 122
Két KISZ titkár:

FEJTI György politikus.
Sátoraljaújhely, 1946. márc. 10. T.: BME, Pol. Főisk. A BME tanársegéde, 1976-79 a KISZ KB titk., 1979,80 az MSZMP KB párt- és tömegszerv. oszt.vez.h., 1980-84 a KISZ KB első titk., 1984-87 az MSZMP Borsod-Abaúj-Zemplén M. Biz. első titk., 1987,89 az MSZMP KB titk. (védelem, belügyek, áll.biztonság), 1980-89 a KB, 1989. jún.-okt. a PIB tagja, 1989. márc.-okt. a háromoldalú tárgyalásokon az MSZMP tárgyalóküldöttségének vez.h.

Nagy Imre matematikus, politikus.
Sárvár, 1957. nov. 16. Nagy József, Pánczél Zsuzsanna. Nős, 1982, Trapp Andrea. Gy. : Ildikó, 1985, Mariann, 1989. T. : ELTE TTK, matematika, 1977-82, MKKE, 1980-83. 1982- a BME villamosmérnöki Karának egy. tanársegéde, 1984-85 a KISZ munkatársa, oszt.vez.h., oszt. vez., az egy. és főisk. tan. 1985-88 titk., másodtitk., 1988-89 első titk., 1989 a DEMISZ eln., 1988 - 89 az MSZMP KB tagja, 1989 - az MSZP Eln.ség tagja.

Kik voltak, mit akartak?
Mit értek el?
Az adatok még az 1990 – es Ki – Kicsodából származnak.
Tiborc

Tiborc Creative Commons License 2000.10.02 0 0 121

Kedves fordfairlane !
Ad 83.

Remélem, archívból szedett html idézetem összejön.
válasz erre

Miért kommunistáznak? Mert még közel van a múlt.
-Bihari megjegyzései az elitre nagyon ülnek. Megjegyzem, őt kizárták. Bűn?
Jogosan írta a Kádár – rendszerről, hogy Kádár egyeduralkodását nem lehetett megkérdőjelezni.
Pedig mindenki ezt tette: a hallgatók, a lázadók, a helyére törekvők is.
-SzSzP 1985-ös fellépését valahol már megemlítettem; olyan mocskos támadást csak mostanában látni. Akkor az MSZMP tagjai mocskos fasisztázták. Tanártársai.
Lehet, nem tudott ezen „objektíven felülemelkedni”, bár szerintem visszafogottan ír.
A riportban megemlíti a szocializmus jó oldalait is, nem lehet véletlen, hogy ezeket hiányolja a mai csődtömegben. Én is.
-Az elit viselkedéséhez egy példa, off, mert valószínűleg már izzik a vita a megindult topicban (2000. október 1. 10 órakor írom ezeket, netkapcsolat nélkül.)
Bejátszották a vasujsban a „Körmös Bauer” parlamenti hozzászólást, és a válaszokat.
/Ha nem tévedek, itt újságcikk is olvasható:
válasz erre/

Lehet, hogy ebben megegyezik a véleményünk?

Az enyém ez: az kérdés feltevése jogos volt, az államtitkár válaszát személyes érzéseinek említésével együtt is korrektnek tartom, ami utána volt, arra viszont nem mondom, hogy helyes! Személyeskedve utánrúgni akkora marhaság, amit nem szabad politikusnak megtenni, /a kisgazda képviselőre utalok./
Nyert ügye volt, Egy köszönömöt kell mondani, és kész. Nem szereplésvágyból ökörségeket.

Ehhez kellene csillapodni, felnőni.

Szabad még egy offot?
Bihari Mihály általam oly sokat emlegetett Magyar Politika 1945 – 1995 című könyvét a 386 képviselőből hányan ismerik?
Talán jobb lenne a helyzetünk, ha a képviselőjelöltté álltás feltétele lenne legalább az ismerete a könyvnek.
Bocsánat.
Tiborc

Előzmény: fordfairlane (84)
Adder Creative Commons License 2000.09.29 0 0 119
>> Szenmihályi Szabó KISZ titkár vót :O((( <<
Mit vartal? Mint a legtobb jobboldali seggnyalo faszi. Lasd Csurka. O meg besugo kocsog is volt pluszban...
Diotallevi Creative Commons License 2000.09.29 0 0 117
Szia, Nagydo(lo)g (én is szeretek játszani
a nickekkel)!

Most már csak tényleg nagyon röviden.

"Tehat, szerinted a felelmeben anyjahoz bujo gyerek csipasszemu,
beszari szerencsetlen? Ugyan mar. Hiszen az anyja mindig megvedte, megvigasztalta."


Nem, természetesen a gyerek nem. De ha felnõttekre mondod,
hogy gyerek, akkor megfelelõ kontextusban jelentheti ezt.

Én próbáltam párbeszédet folytatni
veled. Azonban tényleg nehezen igazodsz el magyar szövegekben.

"Miert epitsunk szazegynehany kisebb-nagyobb homokvarat, ha epithetnenk
egy igazan nagyot?"


Én nem mondtam, hogy ne építsük a nagyot,
csak arra akartam célozni, hogy igazán nagy várat
nem lehet akármilyen alapokra építeni: az alapgödörbe
süllyesztett vasbeton cölöpök az egészséges
nemzeti öntudattal megáldott nemzetek
, erre, és
csak erre épülhet a te nagy testvériséged.

"Isten leteben nem hiszek, de nem is mernem hatarozottan kijelenteni,
hogy nincs, mert erre sincs semmilyen bizonyitekom. En az Ember(iseg)ben
hiszek. Azt hiszem kettonk kozul en valasztottam "nehezebb" hitet. :) "


Már megint olyan dolgokat minõsítesz és
rangsorolsz, amit nem lehetne, nem szabadna... Azonkívül én
nem mondtam egy szóval sem, hogy istenhívõ vagyok,
de ha te azt mondod
, hogy szavaimból ez világlik ki,
akkor annak nagyon örülök, hisz ezáltal egy bizonytalansággal
kevesebb lehet szaros kis életemben.


Részemrõl lezártnak tekintem egymás mellett
való elbeszélésünket. Harag nincs, csak értelmetlen.

Diotallevi

 

Előzmény: nagydog (101)
Törölt nick Creative Commons License 2000.09.29 0 0 116
Almaital,

tényleg...
piszok nagy bátorság kellett ehhez 96-ban

Előzmény: Almaital Returns (95)
Törölt nick Creative Commons License 2000.09.29 0 0 115
Rezső drága,

elég magasan ülsz a lovon?

Előzmény: rezső (96)
Triste Creative Commons License 2000.09.29 0 0 114
Azért jó lenne tudni, hogy SZSZP (egy újabb elnyomott a Kádár-koszakból) miként értette a Parasztok vagytok kitételt. Remélem, nem pejoratív értelemben, fejmosásban részesítve az SZSZP által nem kedvelt pártokra szavazó, egyszerű népet? Nyugtassatok meg, hogy rosszul értelmezem a verset!!
Előzmény: rezső (97)
Törölt nick Creative Commons License 2000.09.29 0 0 113
Kedves Rezső,

ez igen, ehhez kellett némi bátorság.
a másikhoz nem.

Előzmény: rezső (96)
Törölt nick Creative Commons License 2000.09.29 0 0 112
Kedves Gurg,

Big Clinton hazudik, mint a vízfolyás, de ez téged cseppet se zavarjon.
Több tucat lapnak és könyvkiadónak vagyok a "munkatársa" iazon az alapon alapn, hogy olykor fordítok nekik, sőt ha úgy veszem, akkor a Nemzeti Múzeumnak és a Régészeti Intézetnek ugyanezen az alapon a "főmunkatársa" vagyok, mivel évek óta rendszeresen csak nekik fordítok.
Ha szégyellném azt, hogy bárkinek fordítok, akkor nem adnám hozzá a nevemet (erre minden lehetőségem meglenne), tehát az, hogy a fordításaimhoz adom a nevemet azt jelenti, hogy cseppet sem szégyellem őket. De ez se zavarjon előítéleteid megalkotásában.

Csókoltatlak.

Előzmény: Gurg (107)
Almaital Returns Creative Commons License 2000.09.29 0 0 110
És neked ez a vers, meg a másik, tényleg tetszik? Ez a mekegő fűzfapoézis? Uramisten.

Miért, ez jobb?

Petri György: Apokrif


Zakatol a szentcsalád
Isten tömi Máriát,
József nem tud elaludni,
keres valami piát.
Nem lel, felkel. Pizsamára
húz fel inget gatyát,
lemegy a Háromkirályba,
hogy egy fröccs legalább - - -
- - - "Megint Isten?"
- - -"Az hát megint."
Sóhajt, nagyot húz, és legyint:
- - - "Különben,
múltkor kivertem a huppot.
Ha az orrom előtt dugtok!
- - - de így megmondtam a Marinak,
legalább tartsad a pofád,
úgyis szól mint a földrengés
mindig az a rohadt ágy,
közben - de komolyan! - ne halljak
több ha-ha-ha-halleluját!"

Előzmény: Törölt nick (109)
Gurg Creative Commons License 2000.09.29 0 0 108
kicsit off, de van koze SzSzP-hez
Dr. Szabo Karoly (SzSzP edesapja) konyvet olvastam, Etruszkok es magyarok cimmel
mindenkepp erdekes tanulmany
Előzmény: Gurg (107)
Gurg Creative Commons License 2000.09.29 0 0 107
macskakorom

BigClinton szolgaltatott nemi hatterinformaciot, ugyhogy hadd ne kezdjek bele egy bizonyitosdiba, miert is tett tobbet a magyarsagert SzSzP, mint barmelyik farizeus szdsz-es
te majd ugy is megmondod, hogy ennek az ellenkezoje az igaz (ismerve a Szombat c. lap eszmeiseget)

Gurg

Előzmény: Törölt nick (90)
Gurg Creative Commons License 2000.09.29 0 0 105
"Kedves Gurg!
Már voltam a mao klumpában is ..:O(
erre akartam válaszoln itt ni fönn...
Nem csoda , hogy nem értetted.
bocs pvc "

ja, most mar ertem!
ok
Gurg

Előzmény: Törölt nick (89)
-- Creative Commons License 2000.09.29 0 0 103
Nem is lehetne nagyobb dicsérete Szentmihályinak, minthogy a pvcdereknek nem tetszett, és a karmolászó nem ismeri.

nagydog Creative Commons License 2000.09.29 0 0 101
Kedves Diota!

En megis ugy erzem, nem igazan erted.

"hisz most is azt állítottad, hogy a nemzeti érzés és a hit (vallás helyett inkább használjuk mostantól ezt), csak kezdetleges pótlékok csipásszemű, beszari szerencsétleneknek ("Ez olyan egy kicsit, amikor a gyermek felelmeben az anyjahoz bujik")"
Hm. Erdekes ertelmezes.
Tehat, szerinted a felelmeben anyjahoz bujo gyerek csipasszemu, beszari szerencsetlen? Ugyan mar. Hiszen az anyja mindig megvedte, megvigasztalta. Aztan elobb vagy utobb rajon, hogy az anyja sem mindenhato, es nem ovhatja meg mindentol.

"el lehet képzelni egy tökéletes világot, ahol az emberek oly mértékben támaszkodnak kiváló értelmükre, hogy nem lesz szükségük többé sem Istenre, sem hazára, s tán családra sem"

Ez lenne a (szerintem) tokeletes vilag? Levi! En nem azt mondom, hogy romboljuk le az osszes hidat az emberek kozott, aztan onnan mindenki magaert! Ellenkezoleg. Miert epitsunk szazegynehany kisebb-nagyobb homokvarat, ha epithetnenk egy igazan nagyot?

Nem tudom van-e valami jelentosege, de en buszke vagyok a magyarsagomra, es szeretem ezt a kis orszagot. De ha esetleg logikus magyarazatot kersz, hogy miert, akkor nagy bajban leszek. Ez azt hiszem igy is van rendjen.

A hit. (Motto: Lehet, hogy a hit hegyeket mozgat meg, de en inkabb keresek egy buldozert.) Isten leteben nem hiszek, de nem is mernem hatarozottan kijelenteni, hogy nincs, mert erre sincs semmilyen bizonyitekom. En az Ember(iseg)ben hiszek. Azt hiszem kettonk kozul en valasztottam "nehezebb" hitet. :) / :(

Nagydög

Előzmény: Diotallevi (87)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!