Keresés

Részletes keresés

Elar Creative Commons License 2000.09.26 0 0 4
Köszi a tippet neked is :).
CEL333 tegnap sikerült feltennem 375-re és vmit javult....
Lehet hogy vennem kell egy erösebb procit?
Még felrakom a Win98 SE-t +még vmit próbálok állítani az alaplapon bár, sok mozgási lehetőségem már nincs. Sajna SEAGATE vinyóm van ami nem túl tuningbarát :(
Szóval egy erösebb proci kell...
Előzmény: Liquid_FX (3)
Liquid_FX Creative Commons License 2000.09.26 0 0 3
Hali!

Elar: processzorod milyen? A DF1-nek egy cel300-333 környékén már elvileg tűrhetően kell futnia 640*480-ban.
Megnyugtatásul: nálam DF2- (cel450, 128m ram, tnt) épphogy játszható az előbbi felbontásban, sőt hardveres gyorsitással az ÖSSZES poligonos objektum "villog" (értsd: másodpercenként el/feltűnik). Én még nem láttam olyan gépet, amin ment volna 800*600-ban, jó sebeséggel...
Próbáld ki talán a DF: Land Warriort- épp most néztem meg a demóját, van hardveres gyorsítás+ leváltották a régi "jó" voxeles engine-t valami normálisabbra (bár az épületeken belül azért ez is szaggat :)).

üdv: liquid

Elar Creative Commons License 2000.09.26 0 0 2
Akkor lehet, hogy visszarakom a régi full integrált alaplapomat a Riva 128ZX-el.
Ez azért röhej valahol.... Az ember vesz egy egész jó VGA kártyát erre a régi játékokon nem tudja használni... ehh. :(((
Azért köszönöm a kimeritő választ!!!!
Előzmény: Tamás (1)
Tamás Creative Commons License 2000.09.26 0 0 1
Na, akkor kicsit bővebben, mégis röviden - de érthetően. Az előbb a 0-t akartam. :-)

A Delta Force ugyanazt a voxeles engine-t használja, mint anno a Comanche. Erről annyit kell tudni, hogy alkalmas szép terepábrázolásra, illetve különféle kiemelkedésekre (pl. fűszálak), amikre a poligonos, textúrás technológia nem. Ezért viszont a 3d-gyorsítók (amik poliginokkal dolgoznak) nem gyorsítanak a grafikán semmit. Esetleg tereptárgyak (fák, házak, járművek...) vagy emberek ábrázolása történik poligonokkal, azaz gyorsítható módon, ez viszont viszonylag kis sebességnövekedést okoz - nem sokat.

Ez az engine világéletében arról volt híres, hogy az épp aktuális játék mindig szaggatott az akkoriban felső-középkategóriás gépeken is. Sajna.

Szóval, akármilyen 3d-kártyát beraksz, nem segít. Megoldás az, ha
1) a grafikai felbontást, részletességet leveszed a minimumra
2) lecseréled a procit egy erősebbre. Most olvastam, hogy nemsokára kint vannak az új Pentium 4-esek, 1,4 és 1,5 GHz-es órajellel. Talán az elég lesz neki... :-(

Előzmény: Tamás (0)
Tamás Creative Commons License 2000.09.26 0 0 0
Tudtommal a Delta Force-nak 0 a 3d támogatása, úgyhogy akár GeForce 2-t is rakhatsz a gépedbe, sz@rt sem ér. :-(
Előzmény: Elar (-)
Elar Creative Commons License 2000.09.24 0 0 topiknyitó
Sziaszok!

A segítségeteket szeretném kérni. Én még mindig az első részét nyúzom a játéknak. Most tettem be a gépbe egy Voodoo3-at, de szaggat. Élvezhetetlen. Mit tehetek ilyenkor? Milyen opciókat kell átállítanom?
Előre is köszönöm a helpet!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!