Keresés

Részletes keresés

skysrác Creative Commons License 2010.07.23 0 0 122
Nnna, az első kommentemet sikeresen elszúrtam, szóval akkor újra: Egyetértek azzal, hogy ez elveszi a tánc örömét, hogy est és lélek együtt mozogjon. Persze azzal nincsen gond, ha ezt a sima tánc mellett műveli az ember, csak, ha már táncolni akar, akkor ne ezt a formáját válassza... max unaloműzésként.
Egyébként nézegettem youtubeon, rohadt jópofák, akik csinálják, nekem nem megy, szóval maradok a hip hopnál :D
skysrác Creative Commons License 2010.07.23 0 0 121
Na, ezzel egyetértek. Teljesen elveszik az élményt, hogy testéve-lelkével táncoljon valaki. Persze azzal nincsen semmi gond, ha táncol valaki, és emellett ezt is műveli, csak -ha már a táncal akar foglalkozni valaki, akkor tényleg ne csak az ujjaival csinálja, hanem mindenével. Egyébként ez az egész dolog marha jópofa, csak nekem nem megy:D
Maradok a sima hip hopnál :P
csukaviv1 Creative Commons License 2010.07.23 0 0 120
Ezzel a kéztánccal nekem csak annyi bajom van, hogy elveszik a mozgás öröme. Én régebben jártam táncolni (mostanában sajnos nincs túl sok időm), de akkor egyfajta sportolási céllal jártam. Na most ez itt nincs meg. Egyébként jó ötletnek tartom, meg bevallom már próbálkoztam is már vele:D
Előzmény: magyardenes5 (119)
magyardenes5 Creative Commons License 2010.07.23 0 0 119
a neten ha rákeresel abban bizonyos "g" betűs keresőben, akkor elég sok olyan videot fogsz találni, amiben le vannak írva az elejétől fogva a kezdeti részletek.tehát ahol ilyen bemutató videók szintjén végig leírják és bemutatják az alap lépéseket, és hogy mit és hogyan kell csinálni.szerintem nagyon hasznos egy ilyen oldalt végigböngészni és azokon az alapokon elindulni, hogyha komolyan akarsz ezzel foglalkozni.
illetve rengeteg oldal foglalkozik ezzel az ujjtánccal konkrétan.szóval érdemes egy kicsit beleolvasgatni.
Előzmény: Csucsubi (117)
trancesound Creative Commons License 2010.07.21 0 0 118
tükörtánc 2 kézzel, mondjuk ballal utánozod a jobb kezed mozgását, mintha tükrözve lenne, tuti nyernél vele, csak győzd megtanulni, nincs az az agy, aki képes erre :D
Előzmény: Csucsubi (117)
Csucsubi Creative Commons License 2010.07.21 0 0 117
Nekem még egy kézzel sem megy, itt a fórum hatására, én is kipróbáltam otthon, egy unalmas pillanatomban, de inkább hagytam is a dolgot.
Előzmény: kabalaa (116)
kabalaa Creative Commons License 2010.07.21 0 0 116
Azért ahhoz egy kicsit sokat kellene gyakorolni, hogy két kézzel nyomd! :)
Szerintem és sosem lennék rá képes!
Előzmény: bertike5 (115)
bertike5 Creative Commons License 2010.07.19 0 0 115
Én még csak kezdő vagyok, de lelkes. Rengeteg videót találni, amikben az ujjukkal break-elnek az emberek, ezekből sokat lehet tanulni. Igen egy koreográfiát tudsz belőle felépíteni, amit akár több kézzel is lehet csinálni. Persze te kettőre vagy limitálva.
Előzmény: Csucsubi (114)
Csucsubi Creative Commons License 2010.07.19 0 0 114
Te is űzöd ezt a "táncot"??? Mert itt nemrégiben kérdeztem egy srácot, de sajnos nem válaszolt... Milyen trükkök vannak benne, mert én teljesen nem tudom elképzelni, hogy erre vannak előre kidolgozott koreográfiák.
Előzmény: bertike5 (112)
trancesound Creative Commons License 2010.07.19 0 0 113
szerintem ŐT kérdezd! :) Én nem tudok róla, de el sem tudom képzelni, mert tudom milyen amikor a breakesek battle-be hívogatják egymást.
Előzmény: bertike5 (112)
bertike5 Creative Commons License 2010.07.19 0 0 112
Nem gondolsz rosszra szerintem, tényleg csak tánc az ujjaiddal. Csak keress rá videókra, és rájössz, hogy miről van szó. Egyébként indul most egy verseny is, nem tudom arról mennyire tudtok.
Előzmény: trancesound (111)
trancesound Creative Commons License 2010.07.19 0 0 111
Mi a halál az a fingerdance?! Sok táncstílusról hallottam már, de fingerdance tudtommal nem létezik. Megköszönném ha felvilágosítanál, bár a nevéből némi következtetésre jutottam azért, de hátha rosszra gondolok.
Előzmény: eatmer (107)
Ottóka25 Creative Commons License 2010.07.13 0 0 110
a basszus üteme és változása a lényeg..arra vannak építve az egyes tánc elemek, és a ritmusok változásai.nagyon jó dolog nézni ezt a hip hopot..főleg amikor battleznek
gedegomba Creative Commons License 2010.07.12 0 0 109
Break a hip-hop-hoz van közelebb minden szempontból. Tehát egy alap hip-hop tökéletes, de ne valami lassú RnB-t válassz, hanem valami pörgősebbet. A zene alapja a lényeg az adja meg az egész tánc ütemét.
Előzmény: sennsei (108)
sennsei Creative Commons License 2010.07.12 0 0 108
Brékzenét nem tudok mondani, de dnbt igen:D Tényleg, milyen egy brake zene?
Dnbhez:
Pendulum - hold your color http://www.youtube.com/watch?v=nfFnU0FUGno
Lazee Ft. Neverstore - Hold On (Matrix & Futurebound Terrace Tantrum remix) http://www.youtube.com/watch?v=ShJmz29HQY4
Előzmény: eatmer (107)
eatmer Creative Commons License 2010.07.12 0 0 107
Ha már ez a téma, lehet, hogy tudtok segíteni... fingerdancelek, és egy nyereményjátékos témáról van szó.. a lényeg az, hogy breakelek, és ha tudnátok olyan zenét mondani, amire frankó videót tudnék felvenni, azt megköszönnéééém! Nagyon szeretnék nyerni :$$ :D
Töhötömke Creative Commons License 2010.07.07 0 0 106
micsoda kidumálós szöveg:D Én magyarázzam meg egy tanárnak hogy mi jó neki... hááát merész:D Nem tudom elképzelni a matek tanáromat hogy fingerdancel a kezével:D Túl merev a keze a sok írástól a táblára:D
Előzmény: tetrisman (105)
tetrisman Creative Commons License 2010.07.07 0 0 105
Elmondod, hogy egy új tanulási módszert fejlesztettél ki, amelynek a mozgáskultúra az alapja és rendkívüli módon felkészíti az agyat a tanulásra és igazán a tanárnő is használhatná ha jót akar magának:)
Előzmény: Töhötömke (103)
Csucsubi Creative Commons License 2010.07.07 0 0 104
Először is: rövid u az ujj:) De nem beszólni akartam, hanem kíváncsi vagyok, hogy milyen trükköket tudsz?
Előzmény: Cukker111 (101)
Töhötömke Creative Commons License 2010.07.07 0 0 103
Csak az a ciki ha a tanár észreveszi és bolondnak néz, mit mondanál neki hogy mit csinálsz?:D A mozoghatnék az rám is rám szokott jönni de akkor a lábammal próbálok valamit kezdeni azt meg aztán tényleg nem látja senki:)
Előzmény: Törölt nick (102)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.07 0 0 102
HHáh. Én is dnbzni szoktam velük:DDD Bár most ahogy így gondolkodom, néha egy kis jako-s moonwalk-ot is beficcentek:) Ha egyedül vagy hátul suliban az előadóban, unalmas az óra, és a füledben is dárenbéz szól, akkor marha jó tud lenni. Én pl sokszor vagyok úgy hogy nagyon táncolhatnékom van, de ehhez rosszkor vagyok rossz helyen, az ujjaimat viszont nem nagyon látja senki, szóval jól el tudok velük lenni:))
Előzmény: Cukker111 (101)
Cukker111 Creative Commons License 2010.07.07 0 0 101
én nem breakelni szoktam az újjammal hanem dnb-zni és az is marha jó! :D és a break is szerintem hasonló, néha ahogy nézegetem az újjam miközben tolom annyira el tudok merülni benne és szerintem nagyon jól mutatnak ezek a kis mutatványok újjal, ill kézzel is. persze sokkal jobban néz ki, ha normálisan csinálják, (ez természetesen a breakre is vonatkozik) de akkor is időtöltés, szerintem ebből is lehetne valamilyen versenyt csinálni és a közönség döntene, hogy melyik volt a legjobb! xD
Bégé69 Creative Commons License 2010.07.02 0 0 100
Egy kis pihentető finger dance után biztos nem fájna az ujjad:D Amúgy tényleg meglepően nehéz egy idő után. Fizikailag és technikailag is. És ez egyáltalán nem látszik egyik videóban sem. Pedig 2-3 perc után azért elég rendesen elfárad benne az ember keze. Nem tudom hogy erre hogy lehet rágyúrni, de valahogy ki szeretném tolni ezt a 2-3 percet többre is. Olyan youtube videó persze nincs ami ezt mutatná:D
hastetheday Creative Commons License 2010.07.02 0 0 99
szerintem maximum egy enyhe ínhüvelygyulladásod lehet, de ahhoz is elég jól kell csinálni, szinte "spárgába" kell lennie az ujjaidnak! :D én nem tudom, hogy sokáig tudnám csinálni, mert 2szer törtem el a bal-gyűrűs és a jobb- mutató ujjamat, és egy idő után már gépelés után is fáj. :D
havasar Creative Commons License 2010.07.02 0 0 98
Hát azért a fingerdance is tud megerőltető lenni, ha nagyon sokat csinálod :D, én nem rég hallottam róla, de azóta a rabja lettem, azért kényelmesebb mint breakelni és mindenhol lehet rá gyakorolni, akár a munkahelyen is :D

Azzal pedig egyetértek, hogy a tánc lényege a mozgás, aki nem akar mozogni az fingerdanceljen :D
Előzmény: nandika87 (97)
nandika87 Creative Commons License 2010.07.01 0 0 97
Most mondanám azt, hogy fingerdance-elj, de az mégsem tánc ;) Viszont biztosan van valamilyen megoldás, ami neked tetszene. A tánc lényege pont a mozgás, úgyhogy nem teljesen értem a problémádat...
barhelg Creative Commons License 2010.07.01 0 0 96
A break és a hip-hop szerintem elég megerőltető táncok, már amennyire ezt ránézésre meg tudom állapítani. Egy barátnőm mondjuk hip-hopozott, de ő amúgy is sportos csaj volt.
A klasszikus táncok nem érdekelnek? :P Azok talán picit kevesebb erőfeszítést igényelnek..
Előzmény: Ottóka25 (95)
Ottóka25 Creative Commons License 2010.07.01 0 0 95
ahogy látom a topic egy kicsit lecsúszott de nagyon jó a téma, úgyhogy abszolút megéri visszahozni..én is nagyon szeretnék táncolni, de valami olyan megoldás érdekelne, ahol nem nagyon kell sokat mozogni.annyira azért nem akarom magam túlerőltetni.tudok valami ötletet?
Mazsyallstars Creative Commons License 2010.02.01 0 0 94
2010. Február 13.-án Szombaton Ritmuscsapatok Országos Táncversenye a Pestszentlőrinci Sportcsarnokban !!
Hip-Hop , Break, Show Tánc, Eletric Boogie, Fitness, Akrobatikus látványtánc stb..
Nyeremények: Értékes CONVERSE ajándékok a MAZSY ALL STARS DANCE CREW felajánlásával, és a CONVERSE-SHOP.HU TÁMOGATÁSÁVAL. tOVÁBBI INFO: www.mazsyjazztanciskola.gportal.hu
Mazsyallstars Creative Commons License 2010.01.21 0 0 93
Meg újult a Mazsy AllStars Dance Crew honlapja. (Folyamatosan fejlesztés alatt) Új képeket is találtok rajta a Csillag születikből a Breakes Fiúkról, és egy csomó hasznos infót a modern táncokról, a HIP-HOP -ról, TÁNCVERSENYEKRŐL... és KÜLFÖLDI ÉS hazai workshopokról.
Továbbá FEBRUÁRTÓL CONVERSES JÁTÉK is lesz a honlap felhasználói között. Tehát érdemes nézegetni!!! Ajánlom minden Hip-Hopot kedvelőnek!
www.mazsyjazztanciskola.gportal.hu

(de ha beírod a keresőbe hogy Mazsy All Stars egyből kidobja)


Jó barangolást mindenkinek! Szép napot!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!