Keresés

Részletes keresés

Smithi Creative Commons License 2000.11.03 0 0 15
Sziasztok!

Visszatérve az eredeti problémához:
az is járható út, ha 2 vagy 3 primary +1 extended partíció lenne.
primary kell a dosnak, és a 9x-nek. az nt és a linux meg elmegy extendedről is.

gekmage Creative Commons License 2000.09.29 0 0 14
Lassan jó lesz ha vigyázunk, mer elég rossz reklámot csinázunk itten a Linuxnak...:--))

Tény ami tény..A Linuxos particiokezelők "bug" szempontából nem állnak
a helyzet magaslatán...
A Winfos az semmit sem tud, de azt tudja...:-)
A BeOS nálam 10-ből 10-et kap!! - ebben...
Indul Floppyról, amikor a hdc-k megváltoztak akkor is indult...
a Bootmanagere 100/100...indít bármit primary/logical...

gyors, egyszerű , szép, és HANGOS!!!

Egyszerre 3 mp3-ból egész jó kis "saját" "mix" jöt tki...---:-)

Hát igen!

Előzmény: Gona (13)
Gona Creative Commons License 2000.09.29 0 0 13
Nekem az eddigi legdurvább hasonló élményem az volt amikor megcsináltam egy disken 4 partíciót, a dos már full fenntvolt egy fat 16-on, a 95 is fennt volt egy fat32 partin, asszem volt egy OS/2-m is és utoljára fel akartam rakni a Red6 5.0-t. BootCD-ről szépen elindul jön az fdisk, csinálom az extend-be a party-kat nyomom neki a w-t (mint write) erre kiirja hogy hiba van a disk x szektorában kilép. Mondom nembaj, majd csinálom PQmagic alól és majd átcserélem ext2-re meg swap-re. Reboot, várom a bootmanagert, de nem jön helyette írja a bios hogy nincs boot lemez. A jó kis Red6-os fdisk eldobta az összes partíciót a már létező 3 rendszerrel együtt. Serencsére volt egy bootfloppim egy NDD-vel és avval vissza tudtam állítani a fat16-os dos-os partíciót (az volt a lényeg mert a legtöbb telepítő azon volt. Szóval jól megviccelt a Red6!
Előzmény: gekmage (12)
gekmage Creative Commons License 2000.09.28 0 0 12
De a 9Xes ekkel szemben legalább le lehet javítani egy kis sírás rívás után...

A legjobban egyébként az tetszett, amikor
a Linux újrarakása során a hdc1-es partíció eltünt...
Volt hdc2
hdc3/5
hdc4

Hdc1 nem ...:-))))))

Előzmény: Gona (11)
Gona Creative Commons License 2000.09.28 0 0 11
Még szerencsés vagy, hogy neked simán vissza lehetett detektálni! Ezekszerint a Mandrake-d mégis a biosba írt volna. Elég vadul hangzik!

Hát igen az NT már nekem is párszor megkeverte a meghajtóimat. Volt egy OS/2 hpfs partícióm, amit az NT Disk Administrator-a látott, és osztott is neki betüjelet, csak olvasni nem tudta szegény NT. Mindegy leosztom a betüjeleket, sojáig minden OK, csakhát fel kívántam rakni az egyik service pack-et, megtörtént. Újraindul, hibaüzenet hegyek, nem találja a swap-jét, amit az OS/2 partícióján ketresett ami C: volt E: lett, satöbbi. C:-t Z:-re újraindít; E:-t C:-re újraindít; Z:-t D:-re és mindenki mást a saját hejére. Szóval néha az NT-nek nemtetszik a leosztás és mindent jól összekavar.

Üdv: Gona

Előzmény: gekmage (10)
gekmage Creative Commons License 2000.09.27 0 0 10
Nekem egy szokványos AWARDom van...

Egyébként amint megláttam a 800 MB-t ..azonnal IDE HDD AUTO DETECTIONnal
"visszaírtam"... aztán eztán már a telepítő furamód nem nyavalygott...pedig gyakorlatilag
visszaállítottam a normál állapotot...

Azért bevallom őszintén hanyatt estem a székről mikor először megláttam..:)

A másik egy teljesen szokványos gond volt..nem is volt nehéz megoldani...
csak amolyan bosszantó

A 4esből (Mandrake, WInNT4, Win98se, BeOSV.)
amikro újratelepítettem a Be Boot Manager-t, a restart után az NT nyivákolt egy csöppöt..
Először is eltünt neki valami boot signature, meg valami 0, meg az egésznek az volt az értelme, amíg nem kattintok az OKra, addig nem működik rendesen a Disk Administrator..:)
És nem tudom átrendezni a meghajtóbetűjeleket, amiket NT összekevert!

2 restart, meg némi nyivákolás hogy nincs elég memória, meg növeljem a virt. memóriát (ugye a hülye rossz meghajtón keresgélte) de egyébként nem volt más gond...
A LILO telepítéskor, kernelfordításkor közölte hogy a /dev/hdc nem az első lemez, de aztán ment róla rendesen ...

Előzmény: Gona (9)
Gona Creative Commons License 2000.09.27 0 0 9
"inkább felülírja mint megkerüli..."

Ezek a bios által "detektált" értékek is magán a disk-en vannak eltárolva (ezért van az ha roszz a vinyó motorja, akkor nem detektálhatók az értékek). Azért az tényleg durva ha egy OPrendszer belematat ebbe. Én egyszer egy 1.2-es S-t raktam egy öreg AMI bios-os 386-osba, hogy majd másolgatok ide-oda. Hát csak 500 megát látott (a régi AMI-s bug). Nembaj semminél több, megcsináltam dos-szal az 500 megás partit, megformáztam használtam, másolgattam ide-oda. Műtét megvolt vissza 1.2-es az eredeti helyére. Csodák csodájára az AWARD-os 586-os alaplap is 500 megának detektálja! Hiába állítottam az eredeti értékeket 500-nál sehogysem lett több. Néztem egy dos-szos fdisk-et ugyanaz. Kínomban nyomtam egy low level format-ot, és azonnal megszűnt 500-asnak lenni az 1.2-es diszkem. Nálam az öreg AMI bios lehetett a bűnös (legalábbis nemhiszem hogy a dos-os fdisk ennyire brutális volna).

Üdv: Gona

Előzmény: gekmage (8)
gekmage Creative Commons License 2000.09.27 0 0 8
"a linux ezt ügyesen megkerüli"

inkább felülírja mint megkerüli...

A Mandrake egyszer szopatott, mikor a 8.4-es S-re tettem fel a partmagjával egy
3 gigás ext2-est aztán a LILO-t be akartam pakoltatni a telepítővel a "root partíció elejére"
Erre kiírt valami sírástrívást a cylinderrekkel 2-őt OK-ztam, egy restart,
és a BIOSban a 8.4-ből sima 800MB-t csinázott...

Előzmény: Gona (7)
Gona Creative Commons License 2000.09.26 0 0 7
Nem a win-ek nem "ertik/latjak" a 8 giga feletti részt, hanem a bios. A linux ezt ügyesen megkerüli. Én mindíg az adott OS-el formázom a saját partícióját. Ha csinálok egy extended fat16-ot, hogy "mindenki" lássa, akkor azt dos-szal formázom.

Üdv: Gona

Előzmény: netizen (3)
xyron Creative Commons License 2000.09.25 0 0 6
Szerintem a legjobb felállás:
3 primary az ms oprendszereknek + egy extended.
Az extended-en egy linux native és egy swap, esetleg még egy logikai FAT partíció a közös adatoknak.
Előzmény: xyron (5)
xyron Creative Commons License 2000.09.25 0 0 5
Üdv
A wincseszteren összesen négy bejegyzés lehet és tényleg lehet 4 primary(sorry, ezt nem tudtam, utánanéztem, a tanártól elnézést kérek). Az már más kérdés, hogy ezt a gyakorlatban nem nagyon haszálják ki, mivel a linux simán felmegy extendedre és így még a swap-nak is van hely(kevés embernek van elég memóriája), plusz egy (v. több) logikai rész a közös programoknak.
Előzmény: gekmage (2)
gekmage Creative Commons License 2000.09.25 0 0 4
Nekem egy 2.1Quantum+8.4Seagete van, é snincs vele semmi bajom...

I.
hda1: FAT16 (W98system).prim
hda2: Linux Swap.prim
hda3: NTFS 1.2.prim
II
hdc1:EXTFS.prim.(mandrake linnux7.0)
hdc2:Extended
hdc5:FAT32 (Programs) logic.
hdc3:$eb (bfs) prim. (BeOS)

boot man.BeOS BootManager

--------
Nekem is úgy rémlik hogy van többféle, asszem az LBA-sok (ha jól emlékeszem) nem mennek..

Előzmény: netizen (3)
netizen Creative Commons License 2000.09.25 0 0 3
Ez lehet hogy gazos lesz. Nekem olyba tunik, hogy a 8gigasnal nagyobb lemezen csinalt Fat(32) particiokra a windos-ok nem telepulnek, nem ertik/latjak azokat. Egyebkent Fat32-bol is nem egy, hanem tobbfele van legjobb tudomasom szerint. Ha a win(dos) particionalt akkor a Linux bootolasakor, olyanokat ir, hogy pl
hda: [PTBL][c/h/s] partociolista
mig siman csak:
hda: particiolista
Előzmény: gekmage (2)
gekmage Creative Commons License 2000.09.25 0 0 2
Én az alábbit javasolnám ...

Először csinázza meg Linux Telepítőből a particiókat
hda1: FAT primary (A)
hda2: FAT32 primary
hda3: FAT primary
hda4: EXT2FS primary...
Néhány Linux-telepítő a nem Linux Native-okat nem tudja formázni, ilyenkor a partició létrehozása után egy DOS-os , WInes indítólemezről kell a formázás megejteni...a particiók
létrehozásában nincs hiba...

---Itt lenne egy olyan megjegyzésem, hogy remélhetőleg a Linuxhoz a gépbe van elég memória
merthogy a SWAP particiónak már nincs hely...:)
itt lépjen ki a Linux telepítőböl...
---Rakja fel a DOS-t a hda1-re, arra a win3.1-et...
---Utána fdisk /Activ-ot tegye a hda2-re...restart
---Tegye fel a WIn98-at...majd fdisk/active-t tegye a hda3-ra..
restart,tegye fel az NT-t a hda3-ra CONVERT FS-to ntfs parancssal....
majd fel rá min 5. SP-t (A 4essel nekem már voltak 0e TRAP gondjaim)
---restart

Végül ismét indítsa el a Linux-os telepítő CD-t, és vígan fel fog menni, (SWAP-ért elég sokat
fog sírni, d ezért elmegy...:)
remélem segített.,..

gekmage, könyvelő

Előzmény: Senszey (-)
gekmage Creative Commons License 2000.09.25 0 0 1
I. PQMAGIC 5.01
II. BeOS V. PE
III. Linux...ezekkel bármikor lehet 4 primary -t csinánya...
---------------

Egy valamnire való bootmanagernek az extendedet is látnia kell, és ez már a primaryval
együtt min 2(!)
---------------------------

Előzmény: xyron (0)
xyron Creative Commons License 2000.09.23 0 0 0
Üdv
"A tanár megcsinálta a partíciókat (4 primary),..."
Megadhatnád a tanár mailcímét, szivesen tanulnák nála. Ugyanis eddig az emberisén nagyobbik hányada csak 3 primary partíciót tudott egy wincsin létrehozni:-))) Szerintem a tanár csak egy primaryt hozott létre és még 3 logikait, ez megmagyarázná, hogy a bootmanager miért csak 1 oprendszert látott.
A megoldás, hogy "csak" 3 primary részt csinál, a linuxnak ugyanis nem kell, beéri két logikaival.

"Még valami: a tanár otthoni gépén sikerült"
Ez nem sikerülhetett!, legfeljebb a tanár a további presztizsvesztesék elkerülése végett mondta.

PS.: Ehhez nem kellet volna új topic, itt van ez.

Előzmény: Senszey (-)
Senszey Creative Commons License 2000.09.22 0 0 topiknyitó
Sziasztok!

Egyik haverom sulijában nagy a gond. Van egy csomó új gép, de nem tudják használni. A gépek paraméterei közül csak az a lényeges, hogy mindbe egy WD 8,4-es HDD van. Ezekkel van a probléma.

A tanár szeretne 4 operációs rendszert a winyon:
1. DOS 6.22 + Win 3.11
2. Windows 98
3. Windows NT
4. Linux

A Western-es winchesterek nem hagyják magukat csak úgy formaázni. Állitólag van egy külön program erre, csak azt lehet használni.

A tanár megcsinálta a partíciókat (4 primary), és beállított egy bootmanagert (nem tudom a nevét). A bottmanager most csak 1 rendszer indítását kínálja fel, a többi partíciót DOS alatt lehet látni.

Még valami: a tanár otthoni gépén sikerült.

A kédés egyszerű: hogyan lehet megoldani a helyzetet?

Remélem nem 0 válasz érkezik....ez az első témám...

Senszey

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!