Keresés

Részletes keresés

Csokis Creative Commons License 2007.03.25 0 0 156
jokedv Creative Commons License 2004.08.17 0 0 155
Van egy fiúnk, Gyurta Dani !!!!!!!!!
wzoli Creative Commons License 2004.08.17 0 0 154

Az Egyenlítõi Guinea-i Eric Moussambani hivatalosan is elveszítette a "világ leglassúbb gyorsúszója" címet, miután a fukuokai világbajnokságon 31,88 mp-cel a második helyen végzett az 50 méter egyik elõfutamában. Mögötte ért célba – többek között – a 13 éves Marshall-szigeteki Carlos Notarianni, a 14 éves szamoai Joshua Robert Marfleet, valamint az újsütetû "világ leglassúbbja", az antiguai Glyn Tonge. Az Angolna becenévre hallgató Moussambani, aki a sydneyi olimpián a 100 métert 1:52,72-es idõvel úszta le, nagyon csalódott volt.
– Négy hónapig Barcelonában készültem, szerettem volna 30 mp alatt úszni. Egy kicsit fáj a bal vállam, ez magyarázat, de ezzel együtt szomorú vagyok" – mondta ,,Angolna", aki a Speedo cég jóvoltából egész alakos dresszben tempózott a fukuokai medencében.

wzoli Creative Commons License 2004.08.17 0 0 153

Megvan , köszi!

Knézy tolmácsolásával nincs meg senkinek?

Előzmény: wzoli (151)
jokedv Creative Commons License 2004.08.17 0 0 152

Úszásban a férfiaknak kell az úszómez alá valamit húzniuk?

A mez gondolom csökkenti az ellenállást a vízben.

wzoli Creative Commons License 2004.08.17 0 0 151

Adjatok egy linket, ahonnan le tudom tölteni Moussambani vergődését. PLEASE!

 

wzoli

Csokis Creative Commons License 2004.08.10 0 0 150
Ezúton üzenem neki (gondolom olvassa ő is az Indexet), hogy akarja a faszom. És akkor még finom voltam.
Előzmény: Itep (149)
Itep Creative Commons License 2004.08.10 0 0 149
Eric, az Angolna kihagyhatja az olimpiát


A sydneyi játékokon a couberteni eszme egyik leghíresebb képviselője lett Eric Moussambani, aki a százméteres gyorsúszás egyik előfutamában indulva kis híján belefulladt a medencébe. Úgy tűnik, az Angolnának elkeresztelt versenyző adminisztratív hiba miatt nem lehet ott Athénban.


A négy évvel ezelőtti sydneyi olimpia úszóversenyeinek egyik legnagyobb sztárja lett egy olyan sportoló, aki kis híján belefulladt a medence vízébe. Az Egyenlítői Guineából érkezett Eric Moussambani az ausztrál városban látott először ötvenméteres medencét, addig egy otthoni szálloda húszméteres uszodájában edzett.

A couberteni eszme egyik leghíresebb megtestesítőjét 1:10 perces eredménnyel nevezték a százméteres gyorsúszásra, és előfutamában egyik ellenfele sérülés miatt nem vehetett részt, a másikat pedig beugrás miatt diszkvalifikálták. Így Eric egyedül úszhatott, és a sydneyi közönség legnagyobb megrökönyödésére az utolsó métereken szinte az életben maradásért küzdött.

Az Angolna névre keresztelt úszó azonban hős, lett, még úgy is, hogy ideje nyolc másodperccel maradt el a kétszáz gyorson győztes Thorpe idejétől.

Moussambani aztán bejárta a világot, a talk show-k kedvenc vendége lett, sőt, még Magyarországon is megfordult.

Egészen eddig arra készült, hogy immár Európában, edzők segítségével készülve, Athénban is ott lehessen. Azonban egyelőre nem tud Görögországba utazni, mivel hazájának hatóságai nem rendelkeznek róla fényképpel. Először nekikeseredett a kilátástalan helyzetnek, a visszavonulás gondolata foglalkoztatta, majd bizakodva azt mondta: "Remélhetőleg hamarosan elrendeződik a helyzet, mivel okvetlenül meg szeretném mutatni a világnak, hogy sokat javultam".

Az egzotikus olimpikon meg van róla győződve, hogy ott a helye a játékokon: "Az emberek viszont akarnak látni engem".


GarneTT Creative Commons License 2004.07.26 0 0 148
ott csak arról van szó h jönne. de jön-e is-e? :)
Előzmény: Csokis (146)
Badinho Creative Commons License 2004.07.19 0 0 147
Ez az Erik mekkora isten :)) ugya Aténban is indul?
Csokis Creative Commons License 2004.07.14 0 0 146
Ha a 130-as hozzászólást megnézed, akkor igen. (Azért remélem, hogy még egyszer nem lesz senki akkor f..., hogy ilyennel viccelődjön, és nem fogadják el a nevezését a csókának.)
Előzmény: GarneTT (145)
GarneTT Creative Commons License 2004.07.10 0 0 145
lassan itt az olimpia... jön az angolna?:)
zsombi Creative Commons License 2000.11.30 0 0 144
Én nem hallottam, hogy szintidővel nevezték volna (nem kell minden indulónak teljesíteni).
De ha igaz, akkor lehet, hogy az Eric által tervezett 50 méteres távnak szólt az 1,10-es idő. :-)
pancho Creative Commons License 2000.11.30 0 0 143
Bocs, tudtommal az olimpián is van hivatalos szintidő, és ezzel az idővel az ország egyetlen úszójaként _sem_ kerülhetett volna ki, de 1:10-es eredménnyel nevezték.
Ez annak fényében erős csalás, hogy azt mondta, sosem úszott még 100 m-t egyfolytában. Akkor lemérték a 20 m-es idejét, és beszorozták 5-tel? Ilyen alapon megint csak ott a helyem az olimpián, beugrom, a víz alatti sikással megvan 10 m, a maradékot meg lecsavarom 10 másodperc alatt, és már 1 perc körül is vagyok. Igaz, ha végig kell mennem a 100-on, az már közelebb lesz a 2 perchez.
Előzmény: zsombi (142)
zsombi Creative Commons License 2000.11.30 0 0 142
Persze. Hiszen a távot teljesítette.

Ami meg téged illet, magyar futók viszont vannak, meg magyar futó sport is, ebből adódóan szintidő is.
(A vállalkozásodhoz sok erőt és kitartást kívánok.)

Előzmény: Ernesto Serra (139)
Ernesto Serra Creative Commons License 2000.11.30 0 0 141
:-)
Előzmény: hobe (140)
hobe Creative Commons License 2000.11.30 0 0 140
Ernesto Serra

OK, akkor ezek szerint az Eriket is be lehet zavarni a vizbe, hogy gyakoroljon meg egy kicsit:-)

Előzmény: Ernesto Serra (139)
Ernesto Serra Creative Commons License 2000.11.30 0 0 139
Én láttam már fekete úszót:


Nem is akárki, ő Anthony Nesty, 1988-ban 100m pillangón 1 századdal megverte a legendás Matt Biondit, és ezzel olimpia bajnok lett.

zsombi! te komolyan gondolod amit írtál?

Egyébként arra készülök, hogy Athénban részt vegyek a marathonin, majd 2004-ben lemegyek naponta futni egy kört a közeli pálya körül, tudtommal nincs magyar futó ebben a versenyszámban, ez nem igazság!! Hát majd én indulok, a célom, hogy olyan 5-6 óra alatt sikerüljön teljesítenem a távot, aztán majd autogramot adok Maurice Greene-nek.

Előzmény: hobe (136)
rice Creative Commons License 2000.11.30 0 0 138
Fish, Te így is tudsz megnyilvánulni?? Nem térek magamhoz:))

rizsa

Előzmény: Fishtax (137)
Fishtax Creative Commons License 2000.11.30 0 0 137
Most mondjátok meg, mi a faszt irigykedtek???

Fishtax

hobe Creative Commons License 2000.11.30 0 0 136
Allitolag a feketek bore sokkal szarazabb a mienkenel es nem birjak a vizet annyira, hogy naponta leusszanak 10-20 km-t. Lattatok mar fekete uszot???
Szerintem jobban tenne a srac, ha inkabb valami futoszamra keszulne a kovetkezo Olimpiara...
KingaLany Creative Commons License 2000.11.30 0 0 135
ugy tudom, a nyolcvanas evekben egy nagyon meno nemet uszo is ugy erolkodott, hogy majdnem belefulladt, ugy kellett kimenteni. tehat ez nem csak a felkeszuletleneket erheti...
Előzmény: pancho (124)
zsombi Creative Commons License 2000.11.30 0 0 134
csupán annyi köztetek a különbség, hogy ő még előtte soha nem úszott egyszerre 100 métert. Az olimpia előtt egy hónappal tudta csak meg, hogy indulni fog (50 méteren). Naná, hogy erre kondícionálta magát. Ennek megfelelően az első 50 métert elég derekasan le is úszta.
Előzmény: Timna (133)
Timna Creative Commons License 2000.11.29 0 0 133
Egyetértek. Én is épp csak megtanultam úszni mikor már 100-on nem akartam megfulladni. Asszem kb 300-akat úsztam zsinórba, és akkor voltam kb. 6-8 éves :) IMHO rájáccik a gyerek :)
Előzmény: pancho (132)
pancho Creative Commons License 2000.11.29 0 0 132
Nem csak az arany számít, de amit Eric mutatott, az a másik véglet. Bármelyik hétköznapi, úszni tudó ember edzés nélkül úszik ennyit. Mégse jut ki az olimpiára, és nem vele van tele a világ(sport)sajtó.
Előzmény: Struccka_d (131)
Struccka_d Creative Commons License 2000.11.29 0 0 131
Szerintem nincs igaza a Nemzetinek. Ha Eric 4 évet készül és leússza 1 percen belül a távot, az én szememben igazolja a résztvételét.

Struccka

Mellesleg jó lenne, ha kinőnénk ebből a csak az olimpiai arany számít, mert attól boldog az ember magyar gyereke betegségünket.

Előzmény: Ernesto Serra (130)
Ernesto Serra Creative Commons License 2000.11.29 0 0 130
"A poén életre kelt

Eric Moussambani, a világ legrosszabb százas gyorsúszója hétfőn este „Az én mozim"-ban mosolyogva közölte Friderikusz Sándorral: ott akar lenni négy év múlva az athéni olimpián.
Na, attól mentsen meg minket az Isten!
A többi úszó érdekében.
Moussambani januárban kezdte az úszást. Sydneyben utolsó lett. Azóta ünnepli a világ. Dollárezreket kap az interjúkért, csak az úszószemüvege háromezerért kelt el egy árverésen.
Abnormális.
Moussambaninak egyben igaza van. Nem ő tehet arról, hogy az újságok címlapjára került. Arról az újságok tehetnek. A gond csak az, hogy „öntudatra ébredt".
A poén életre kelt.
Filozófiát gyárt („Az emberek a teljesítményt, a kitartást látták az úszásomban"). Hiba. Az pedig főleg, hogy ott akar lenni az athéni olimpián. Mindez a többi úszó megalázása lenne.
Moussambani január óta úszik. A többiek minimum tíz-tizenkét éve. Moussambani alig-alig edzett. A többiek naponta tíz-tizenhat kilométert tréningeznek. Sydneyben száz gyorson hetvenegyen úsztak. Hetvenen erre tették fel az életüket. Tudják, ki lett a másodikű Tudják, hányadik helyen végzett a magyar Zubor Attila?
Az utolsót viszont megismerte a világ.
Rendben, Sydneyben Moussambani „nyert". Azóta is abból él. Athéban viszont nem akarjuk látni. Nem kérünk belőle. Pedig félő, hogy ott lesz. Az athéni reptéren újságírók hada fogadja majd, kamerák kereszttüzében tartja az edzéseit, vacsorát ad a tiszteletére a görög államelnök és a sportminiszter, majd autogramot kér tőle Ian Thorpe. A száz gyors előfutamára az összes jegy elkel, Moussambani pedig egyéni csúcsot úszva ismét utolsó lesz.
Eric, ne menj Athénba!
Biztos hallottál már róla: egy viccnek nem lehet két poénja... "
[Nemzeti Sport 2000. november 29.]

Sok mindent nem tudok hozzátenni, csak azt, hogy maximálisan egyetértek a cikkel...

pancho Creative Commons License 2000.11.27 0 0 129
Letöltheted innen:Eric, az angolna, a kép alatti szövegre kattints (3,15 MB).
Előzmény: Laszlo- (127)
pancho Creative Commons License 2000.11.27 0 0 128
Amennyire emlékszem, a Spari 50 m-es (volt a 80-as évek közepén-végén leglábbis). Az említett nevek viszont Angolna Erictől eltérően nem csak napi 2 x 1 hosszt tettek meg benne, talán ezért is nem fuldokoltak még 200-nél sem.
Amúgy meg boldog névnapot.
Előzmény: Kataca (126)
Laszlo- Creative Commons License 2000.11.26 0 0 127
Sajnos en nem lattam ,de biztos nagy szam volt. Az az ember valoszinu uszni nem tudot.
Ha valaki fent tud maradni a vizen az barhogy is ,de vegigussza.
Előzmény: pancho (124)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!