Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2020.12.23 0 0 1192

A lélek az egész ember meghatározója ugye bár. Kiegyensúlyozottság, nyugalom, megkönnyebbülés, pozitív szemszög, stb.

A lelki bajok, magunkba fojtott, ki nem beszélt problémák, lelki nyomás, tanácstalanság, rágódás és még sorolhatnám, a legtöbb be nem azonosítható betegség okozója (az orvosok csak találgatnak és félre kezelnek, amelyből még több bajunk lesz).

A mai kor depresszióhoz, kilátástalansághoz, cukorbajhoz, zaklatottsághoz és még sorolhatnám, vezető út, hogy nem kérünk segítséget, magunkba fojtjuk a bajainkat, nincs egy olyan személy akivel megbeszélhetem, nem félve attól hogy bajom lesz belőle és visszaél vele, kibeszélhetjük azt a hatalmas súlyt ami a lelkünket nyomja, beszívni a pozitív dolgokat és bevállalni azt, hogy akár nehéz sors vagy körülmények ellenére is élhetünk boldogan. 

Feldolgozni azt a bánatot, akár gyászt amelytől nem tudunk szabadulni és érezzük hogy a mélybe húz.....

Tegyetek érte, van segítség. A lélek egy olyan útvesztő, ahol ismerni kell az utat....

Segíts magadon és én is segítek.

darazs68@freemail.hu

Niki083 Creative Commons License 2020.11.21 0 0 1191

Horgász Csaba alapvetően kedves és jóindulatú terapeuta, de (leszámítva azt hogy rettenetesen pénzorientált. Ezt abból gondolom, hogy amikor jártam hozzá egy alkalommal le akartam mondani egy órát és konkrétan azt mondta hogy tartanom kell őt anyagilag. Hát ez eléggé megingatta a bizalmamat. Na mindegy) Lényeg az hogy  fontos tudni róla hogy nem TFP terapeuta! Ez azt jelenti amennyiben azt a diagnózist kaptad hogy érzelmileg labilis impulzív személyiségzavar akkor a legmegfelelőbb kezelési mód a TFP terápia! Bővebben ha érdekel keress meg a facebookon Pieskó Nikolett

pokemon21 Creative Commons License 2017.07.13 0 0 1190

megadhatod ide és akkor irok az emailedre és akkor válaszba megüzenheted a neveket

 

akik meg nem járnak therapyre és bipolar gyanus ,a raktáron van még némi ketamin adag

Előzmény: Dorien- (1189)
Dorien- Creative Commons License 2017.07.12 0 0 1189

Az enyém nyilvános.

Előzmény: pokemon21 (1188)
pokemon21 Creative Commons License 2017.07.09 -2 0 1188

megfelel, bár jelenleg vidéken élek, de hátha rájuk keresve neten megtudok róluk valamit és ha Bp.-en kellene élnem akkor már ennyivel is előrébb haladtam keresés ügyben..esetleg összehasonlítást tudok tenni másokkal, az is jó lehet..

 

bár annyit írok, h én ide nem írom ki az email címemet, tehát ha te megadod a tied itt akkor úgy jó... bár van ilyen nem használt kamu  emailem is aztszem azt talán ide tudom írni...blabla

kössz

Előzmény: Dorien- (1187)
Dorien- Creative Commons License 2017.07.06 0 0 1187

Bp-i terapeuta elérhetőséget tudok adni email-ben.

Előzmény: pokemon21 (1186)
pokemon21 Creative Commons License 2017.07.05 0 0 1186

Nektek miben segít a pszichoterápia? mert nekem mindegyik segíteni akar és nem terápiát tartani és rendes papírt kiadni és nem tudok egy szakit se rávenni, pedig megállás nélkül jelzem és mondom hogy ne dolgozzanak azt hogy segít mert nem azért vagyok itt. önök nem tanulták se segít szó eredetét, jelentését és a pszichiátria nem a segít szót jelenti és foglalja magába, hanem önök terápiát tanultak, de azt persze senki nem akar adni

és mindenki csak úgy segít hogy én hazudok, hogy én semmit nem érek és hogy ők nem fogják az én kedvemért betartani a jogszabályokat és szabályos ambuláns és egyéb papírt nem állítanak ki, mert ők segíteni akarnak, csak az épp nem a pszichiátria jelentése, az meg nekem nem kell. tehát még eddig senki nem értette a feladatát

aztán olyan nagy könyv nincs hogyan segítsünk az embernek, se olyan nagy könyv nincs hogyan gyógyítjuk meg az embert, sőt ilyet Magyarországon biztos senki nem olvasott, így a gyógyításukkal és a segítségükkel mindenki álljon le. a pszichiáter terápiát kellett volna megtanulnia, de mivel ő ahhoz nem ért, azt magyarázza gyógyít, segít, mikor én kifejtem az nekem nem kell, hanem a szakmáját mutassa fel, na olyannal még nem találkoztam.

ha valaki tud valódi terapeutát az ide nyugodtan leírhatja a nevét

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.09 0 0 1185

Igazán jó diagnosztával találkozhattok a Medcity Egészségközpont szakrendelésein. Ajánlom, hogy nézzetek utána: www.medcity.hu

gombóc63 Creative Commons License 2013.05.13 0 0 1184

Rossz szakembert fogtál ki. Én eddig két pszichiáternél jártam, egyik jobb mint a másik. Sose akartak bogyót adni és szakszöveg helyett a sok ökörséget amit gondoltam helyretették. Pozitív gondolatokkal láttak el, amiből egy-egy beszélgetés után sokáig "táplálkoztam" majd változáson is átmentem egy idő után. Ettől pedig jobban érzem magam a bőrömben.

Előzmény: Hidas Katalin (1183)
Hidas Katalin Creative Commons License 2013.05.13 0 0 1183

Sziasztok,

 

Nagyon sokáig jártam pszichológushoz, pszichiáternél is voltam, de nekem nagyon nem tett jót. Előjöttek mindenféle szakszövegekkel, mi minden bajom van, elhitették velem, hogy mennyire szar paszban vagyok (rosszabban, mint egyébként voltam). Nekem a mentálhigiénikusok jöttek be, elég volt jól átbeszélni a dolgokat, és egész más megvilágításba helyezni, nem kellett gyógyszereket szedjek. Akihez legutoljára jártam, nekem ő volt a legszimpibb, ha nincs kedved keresgélni a sok szakember között, akkor szólj és megadom az elérhetőségét.

Törölt nick Creative Commons License 2013.02.18 0 0 1182

Köszi a válaszokat. 

Törölt nick Creative Commons License 2013.02.18 0 0 1181

Ezen kívül pedig a közmegegyezés szerint gyermekkorban csak a nagyon súlyos problémákat nevezik "pszichiátriai" problémának. Ennek az az oka, hogy a gyerek nagyon rugalmas, az idegrendszere amúgyis fejlődésben van és egy zavar nagyon sokszor elmúlik szinte magától, pl. úgy, hogy utoléri magát a gyerek a fejlődésben.

 

Előzmény: Törölt nick (1180)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.18 0 0 1180

Ez nagyjából az előző linked utolsó eleme.

Sajnos nem írnak ilyen összefoglaló műveket, egyrészt azért, mert továbbment a tudomány és sokféle megközelítése van már, neuropszichichiátriai, neveléslélektani, fejlődéslélektani, kommunikációelméleti stb. Másrészt pedig mégiscsak 4-5 éven tanítják a szakképzésben, és egy könyvvel túl olcsó lenne a képzés .-)

Előzmény: Törölt nick (1179)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.18 0 0 1179

http://www.animula.hu/index.php?page=list&csoportid=7

 

Itt a Gyermekpszichoterápia c. könyvet nézd meg. 

 

Ilyesmire gondoltam, csak felnőttben. :)

Előzmény: Törölt nick (1178)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.18 0 0 1178

Isolde nagyon jókat szokott írni.

Sajnos olyan összehasonlítás nem nagyon van, ami a paciens szempontjából hasonlítja össze az irányzatokat. Egy-egy irányzatnak vannak jó ismeretterjesztő könyvei.

Nagyon ritka az a paciens, aki mindegyik terápiát kipróbálja és utána összehasonlító elemzést és ismeretterjesztést ír róla másoknak. Szakember pedig mégritkább. Ennek az az oka, hogy ahogyan azt te is tapasztaltad, ezek időigényes műfajok, és senki nem szán rá 3-3-3-3-3 évet, hogy ugyanazt a baját elvigye egyszer analitikus, utána rogersi, majd még után kognitív, aztán csoportterápiába, és utána még le is írja, hogy mit tapasztal.

 

Meg remélhetőleg az a baj, amit először visz, azzal is történik valami :-),

Előzmény: Törölt nick (1177)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.18 0 0 1177
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.18 0 0 1176

Ja, értem, köszi. 

Előzmény: Törölt nick (1175)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.18 0 0 1175

Azon az oldalon, amit belinkeltél az Animulától a legutolsó (legalsó).

 

Előzmény: Törölt nick (1174)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.18 0 0 1174

Melyik a legutolsó? Hol a legutolsó?

 

Ahogy írtam, LAIKUS vagyok. 

 

 

Előzmény: Törölt nick (1173)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.18 0 0 1173

Ezesetben a legutolsót mondanám, az csak egy pszichológiai vagy orvosi MA diplomát feltételez.

 

 

Előzmény: Törölt nick (1172)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.18 0 0 1172

Értem. Köszönöm. Nekem valami olyasmi kellene, ami a teljesen laikusnál kicsit vájtfülűbb számára használható. Szóval elég sokat olvastam már a témában, az az igazság. 

Előzmény: Törölt nick (1171)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.18 0 0 1171

Laikus számára én olyan írást javaslnék, amiben nem követelmény a szaknyelv ismerete.

A Symington házaspárnak van egy könyve, az a címe azt hiszem, hogy "Hogyan válasszunk pszichoterapeutát", illetve van egy másik könyv "Hogyan éljük túl a családot". Ezek szórakoztatóak és közérthetőek.

 

Az Animula oldalán feltüntetett könyvek feltételeznek 4 vagy 8 év által megszerezhető szaknyelvi értést, és ez gyakorta megkeverei a terápiás értést, és feleslegesen komplikálják a terápiás helyzetet.

Előzmény: Törölt nick (1169)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.18 0 0 1170

Persze, megkérdezheted.

Már nem.

 

 

Előzmény: Törölt nick (1168)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.18 0 0 1169

Szeretném megkérdezni, hogy melyik könyvet ismeritek, javasoljátok, amiben a pszichoterápiás módszereket mutatják be?

 

Esetleg ezek közül:

 

http://www.animula.hu/index.php?page=list&csoportid=19

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.02.18 0 0 1168

És megkérdezhetem, hogy te jársz-e terápiába? 

Előzmény: Törölt nick (1167)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.18 0 0 1167

 jaj, ne haragudj!

 

 Tudod - mondtam - a topicot én nyitottam, és szoktam olvasni, hiszen én vagyok a házigazda. De nyiss nyugodtan te is topicot és akkor megígérem, hogy nem megyek utánad.

 

 Aránylag ritka ám, mikor valaki vendégségbe megy, és sértegeti a házigazdát azért, mert ott van.

Előzmény: Törölt nick (1162)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.18 0 0 1165

Szerintem marad a mél... 

Előzmény: Törölt nick (1164)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.17 0 0 1163

Szerintem ilyenekről zárt topikban lehet beszélgetni. Az indexen van ilyen? 

Előzmény: Törölt nick (1162)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.17 0 0 1161

 :-)

Előzmény: Törölt nick (1160)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.17 0 0 1160

Köszi! Igyekszem! :)

Előzmény: Törölt nick (1159)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!