Keresés

Részletes keresés

flugi Creative Commons License 2008.04.30 0 0 107
Érdemes talán visszatérni a �tiszta forráshoz�, azaz Pratkanis és Aronson: A rábeszélőgép című művéhez.

alapmű.

A topiknyitóhoz tartozó cikk meg egy nevetséges magyarázás.
Előzmény: _citoyen_ (106)
_citoyen_ Creative Commons License 2008.04.25 0 0 106

Az írás szemmel láthatólag Pratkanis és Aronson: A rábeszélőgép című művét alakítja át a maga ízlésének megfelelően, mintegy sugallva az ingroup-outgroup ördögi logikája alapján a „másik oldal” sátáni manipulációit... Hogy melyik ez a másik oldal? Forrásként a magyar Nemzet című bártbrossúra van megadva, így aztán nagy meglepetés nem érhet minket...

 

Noha a politikai manipuláció szekértábor-független, csakúgy, mint az emberi hülyeség.

 

Érdemes talán visszatérni a „tiszta forráshoz”, azaz Pratkanis és Aronson: A rábeszélőgép című művéhez. Azonbelül is különös tekintettel A szektavezérek hétparancsoléata című részhez...

 

(röviden)

1. Teremts sajátos társadalmi valóságot.

2. Képezz vakcsoportot.

3. Teremts elkötelezettséget a disszonancia csökkentésével.

4. A vezető hitelességének és vonzóságának megteremtése.

5. Küldd híveidet hittéríteni.

6. Tereld el a szektatagok „nem kívánatos” gondolatait.

7. Érd el, hogy a szektatagok egy fantomra összpontosítsanak.

 

(kibontva: szépen lassan egymás után...)

 

::::::

 

7|1. Teremts sajátos társadalmi valóságot.

 

A szektateremtés első lépése az, hogy elvágjuk a kívülről érkező információk útjait, s megteremtjük a szekta saját társadalom- és világképét. A szekta székhelye legyen eldugott helyen, egy oregoni farmon, egy guaya­nai őserdőben, egy külvárosi házban. A tagok postáját cenzúrázni kell. A nem tag rokonok ne jöhessenek látogatóba. A „hívők” és a többi ember között szigorú határvonal húzandó, méghozzá lehető­leg fizikailag is, szellemileg pedig minden kívülállót „sátáninak” kell tekinteni.

 

A szekta nézőpontjából megteremtett világkép eligazítja a hívő­ket az élet eseményeinek megítélésében. Jim Jones például azt ta­nította a híveinek, hogy a nukleáris háború minden pillanatban ki­törhet, s az országban tombol a rasszizmus. E borzasztó világban csak úgy élhet az ember, ha minden pillanatban készen áll a halál­ra. Öngyilkossági gyakorlatokat tartottak. Moon az Isteni Alapelv­ről prédikált a nyájának, eszerint az isten kegyelem csak bűnbánat­tal, áldozatokkal és az új messiás (Moon) imádatával nyerhető el. David Berg, akit a hívei Mózesnek neveznek, számozott levelek­ben írta le a szekta ideológiáját és világképét, kifejtvén például, hogy a tagok a törvény fölött állnak, semmi akadálya tehát, hogy lopjanak és hazudjanak a templom érdekében - a világ amúgy is rothadt; mellesleg a Berggel folytatott nemi élet is üdvözítő.

 

Ha egy pillanatra elfogadod egy szekta hiedelmeit, érezheted, milyen hatalmas kényszerítő erővel rendelkeznek. A szektatag szá­mára értelmetlen világ először akkor tűnik logikusnak, amikor a mozgalom álláspontját magáévá teszi.

 

Segíti a szekta világképének kialakítását a saját nyelv és zsargon alkalmazása is. A Divine light Mission tagjai egymást „satsang” -nak és „darshan”-nak nevezik. Moon az elkárhozottakat (a kívülállókat) „égi eltévelyedettek” -nek hívja. A szientológia hívői szerint a lélek („thetan”) különböző életek során különböző eltévelyedésekbe (wengram" -okba) keveredik. Egy jól szövegezett „szótár” kliséi („polgári mentalitás”; „Krishna öntudat”; „Isten nevében”, stb.) se­gítenek a dolgok pozitív és negatív címkézésében, s eltompítják a kritikus gondolkodást. Van még egy ismert szabály, melyet érde­mes betartani a világkép kialakításakor: ismétlés a tudás anyja, s a kitalálást valósággá változtatja.

 

(Pratkanis és Aronson: A rábeszélőgép)

Előzmény: Sanyi bácsi (-)
elemes2 Creative Commons License 2008.04.21 0 0 105
Asszem a fidesz jól megtanulta a leckét.
Előzmény: Sanyi bácsi (-)
GALA Creative Commons License 2001.05.22 0 0 103
Ha már manipuláció :
Simicskó hanyadszor TUDJA ,hogy éppen melyik aktuális magyarországi baloldali rendezvényre készül szervezetten egy titkos baloldali gerillaszervezet ? Amiből aztán sosem lesz semmilyen rendzavarás , de ez őt nem zavarja , hogy újra és újra minden alkalommal , nagyon hozzáértően és kicsit sem elfogultan vagy manipulatíven belenyilatkozza a TVbe , rádióba , hogy megint SZERVEZETTEN támadnak a balosok ...
EHHEZ KÉPEST A TV2 SMAFU...
Előzmény: nyman (90)
GALA Creative Commons License 2001.05.22 0 0 102
Már bocsika de Danone ügyben tudja valaki KONKRÉTAN , mit lépett a kormány , ami véletlenül persze nem lett leírva ? Tudjuk mit ígért ? Vagy mit kell MEDDIG BETARTANI ?
Utánunk az özönvíz ?

neonfeny Creative Commons License 2001.05.22 0 0 101
Nem bántásból mondom, de én ebben inkább a Fideszt vélem felfedezni a baloldal helyett.

Előzmény: Sanyi bácsi (-)
bloki Creative Commons License 2001.05.21 0 0 100
Kedves bullseye,

nem a kormány akarta a Győri kekszet talonba tenni, baj talán, hogy tett valamit a gyárért, emberekét, hogy beállt a szimpatizálók sorába? (A szocik most is csak bohóckodni tudtak a Télapójukkal. :-))

Itt nem rosszszándékú, megtévesztő propagandáról, manipulációról van szó* - legalábbis eddig úgy tűnik -, ha szerinted mégis, akkor lássuk a medvét!

A szoclibtól tudsz pozitív példát, mikor az önöst háttérbe szorították a nemzeti érdek javára?

-----------------
*ilyen is van.

Előzmény: bullseye (99)
bullseye Creative Commons License 2001.05.21 0 0 99
ez az ügy óriási propaganda-pozitívumot rejtett magában, hiba lett volna nem kihasználni

Vs.

manipuláció, trükk és ármány.

Csak nem aszondod, kedves bloki, hogy ez oldalfüggő? Ugye csak elírtad, csak lemaradt a asor, hogy "Na, ha ez igaz, az megint példája a lelkiismeret nélküli, szenzációhajhász ocsmány manipulációnak" vagy ilyesmi.

bloki Creative Commons License 2001.05.21 0 0 98
Kedves TaNGó,

ez az ügy óriási propaganda-pozitívumot rejtett magában, hiba lett volna nem kihasználni. A kormány vette a lapott, és lépett. Nem tudni, hogy mit. Soraidból azt veszem ki, hogy semmit, csak a népharag hullámára ült fel és vitette magát a növekvő népszerűség irányába. De, biztos vagy te a semmittevésben? Direkt ráhatás valóban nem történhetett - ezt nyiltan el is ismerték - ám, dolgokat intézni közvetett módon is lehet. Egy ilyen "publikus" mód volt a szimpátiatüntetők mögé állás. Ez már magában unikum, és gerjesztőleg hatott, így lett országos mozgalom, méghozzá eredményes.
Az eredeti szerződés pontjaiba a tömegek nem olvashattak bele, az ezekkel való operálás szűkebb kör végezhette csak, pl. a kormány. Te ismered ezeket a pontokat (a műsorban volt szó konkrátan a pontokról?)?

Az internet szerepét nem lebecsülve - nyman-nal épp a 10%-on "kesergünk", de: a háziasszonyok zöme nem itt olvasgatva alakítja "piacpolitikáját", a sulinetes diákság meg inkább mirc-el. Magam inkább a televízió ellenpropagandájának tudom be a forgalomcsökkenést. (Hogyan mérhető le az internetes támadás volumene, hatásossága?)

Előzmény: Törölt nick (94)
Hi Creative Commons License 2001.05.21 0 0 97
Ki, nem sz.rja le a MN szélsőjobbos hazuorgánumot!
Előzmény: Sanyi bácsi (-)
bloki Creative Commons License 2001.05.21 0 0 96
Kedves nyman,

magam üdvözítőbb jövőt kívánok a fiataloknak: ne a hírek* különböző aspektusaival kelljen bajlódniuk, a hírek a lényegről szóljanak, és igazak legyenek! Legalábbis tudatos félretájékoztatással ne kelljen számolniuk!

Természetesen abban igazad van, hogy az internet elterjedése nehezíti a hazug hírek gyártóinak a ténykedését, de számolni kell azzal is, hogy a hazug hírek gyártói is használják az internetet. Új front nyílt, kétségkívül a tömegeknek nő a mozgástere itt - interaktivitás -, de az ármány a neten is szépen terjed, a Politikában remek példákat találni erre.

--------------
*itt most a dolgok, események egy speciális megismertetési formájáról van szó, a legfőbb mérce az igazságtartalom.

Előzmény: nyman (93)
nyman Creative Commons License 2001.05.21 0 0 95
Tudod ebbe az a szar, hogy meg most atlatni a szitan, de ha ezt folyamatosan ismetelgetik egy ev mulva sokan mar alig fognak emlekezni a tenyleges dogokra.
Előzmény: Törölt nick (94)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.21 0 0 94
Sokan vádoltak már engem, hogy nem szeretem Orbán Viktort, ami igaz is,
és tudomásom szerint még nem bűn. Valóban nem szeretem, de amikor olyan
dolgokat tesz, ami méltánylandó szívesen elismerem.
Ám most nem éppen erről kell szólnom.
A Magyar Rádió " Vasárnapi Újság" c. műsorában ismét olyan " kicsi kis
Fidesz féle propaganda stikli"" történt az Orbán Viktorral történt
riportban, ami nagyon jellemzi a Fidesz félrevezető, és mások
eredményeit kihasználó politikáját.
A miniszterelnökkel történt riportban szóba került a Danone ügye, ahol
legnagyobb megdöbbenésemre Orbán Viktor kijelentette Lakatos Pálnak,
hogy a Danone azért hátrált meg a Győri Kekszgyár bezárása elől, mert a kormány
közbelépett és a EREDETI SZERZŐDÉS pontjaira felhívta a Danone
figyelmét.
Hááttttt......a kormányfő bizony füllentett egy kicsit, és az egyébként
igen kritikus Lakatos Pál sem csapott le erre a dologra.
1. A fenti Orbán állítás azért nem igaz, mert a Danone nem az államtól,
vagy az ÁPV RT-től vette meg a gyárat, hanem egy angol cégtől, aki az
eredeti tulajdonos volt. Ebből kifolyólag Danone-nek semmi köze nincs,
és nem is volt az eredeti szerződéshez, azt nem is írta alá, és nem is
köteles
betartani. Éppen itt volt a trükk. Tehát Orbán Viktor és kormánya bizony

SEMMIT sem tehetett a Danone ellen, hiszen a Danone semmiféle
szerződéssel
nem kapcsolódik a kormányhoz, vagy annak bármilyen hivatalához.
2. Érdekes, hogy Orbán Viktor is csatlakozik a Szakszervezetekhez, és
mennyire szeret mindkét cég a más tollaival ékeskedni, és a más
eredményeit
kisajátítani. Tény ugyanis, hogy a Danone nem azért hátrált meg, mert
bármennyire is félt volna a magyar kormánytól, ám attól már félt, ami
kialakult Franciországból kezdve, egészen magyaroszágáig. Ez pedig a
Danone
termékek elleni bojkott, ami Franciaországban egyetlen hét alatt 35%-os
forgalomcsökkenést eredményezett, és hiába tagadják Magyarországon is
hasonló volt a tendencia.
3. Ezt az eredményt pedig nem a kormány, vagy a szakszervezetek érték
el,
de még csak nem is a tüntető dolgozók, hanem az INTERNETES LEVELEZŐK
ismeretlen tábora, akik pillanatok alatt óriási és a történelemben még
példátlan tiltakozást kavartak az Interneten. Amikor azután eredmény
jelentkezett, mind a szakszervezet, mind a kormány, de még a Győri
polgármester is saját tevékenységének tudta be az eredményt, és eszük
ágában sem volt még megemlíteni is az Internetes támadás
eredményességét.

nyman Creative Commons License 2001.05.21 0 0 93
Kedves bloki,
Irod: "Kell még egy kis idő a hiteles tömegtájékoztatás térnyeréséhez".

Ugy latom, hogy a sokan eszkozkent is hasznaljak az internetet, tehat a hirek talalasanak akar tobb aspektusat is pillanatokon belul el lehet olvasni. A fiatalabb generacionak ez mar termeszetesebb lesz. De sajnos szuleimet ott szivatjak ahol akarjak.

Sajnos meg Mo-n 10%-k alatt van az internethasznalok. Ehhez kell az ido...

Előzmény: bloki (91)
Geyza Creative Commons License 2001.05.21 0 0 92
Köszi!
Remek!:)))))))))))))
Előzmény: Zmac (87)
bloki Creative Commons License 2001.05.21 0 0 91
Kedves nyman,

valóban, a jéghegy csúcsáról írtál.
A legnagyobb "trükk"*, amivel a tv2 is él, a lényeges dolgok a lényegtelenek mögé bújtatása.
Ha fontos dolgok szóba is kerülnek - elkerülhetetlen -, akkor az ok-okozati összefüggések, a lehetséges hatások nem kerülnek szóba, vagy csak tévesen (finoman fogalmazva).
Egyszóval, a társadalmi átalakulás folyamata, annak kiváltó oka, iránya, "sarokpontjai", szereplőinek (benne a kerékkötőkkel) ténykedése egyes médiák munkálkodása révén "jótékony homállyal" fedett.
De rávilágítva ellentmondásaikra -és önnön butaságaik hatására is - egyre tisztábban látható az ármánykodás.
Kell még egy kis idő a hiteles tömegtájékoztatás térnyeréséhez.

-----------------
*ami az általad is megvilágított kicsikből áll össze

Előzmény: nyman (90)
nyman Creative Commons License 2001.05.21 0 0 90
Nehany pleda a TV2 tenyekrol.

1. Az Orban fele terepjarorablo es a cse ugyenek egymasutani talalasa, ugy hogy kozben elhalgatja, hogy valojaban miert is (buntetett eloelet, minositett eset, tobb fegyveres cselekmeny stb) kapott a tag 9,5 evet. Azt sugalva, hogy azert kapott ennyit, mert Orbane vot a terepjaro

2. http://korridor.hu/cikk.php?cikk=100000009532 Prága-szindróma - Háborús csatatérré változhat Budapest? cikk illetve riport talalasa. Olyan durva kepeket hasznalnak, amik korabbi tunteteseken lehetett latni, anelkul, hogy ezeket megmagyaraznak, azt sugalva, hogy ez fogg tortenni.

3. Aki latta a TV2 tegnapi Tenyek c. musorat es a ma reggeli hirblokkot, akkor az elsoben lathatta hogy miert serult meg a cseh rekordonto erospista. A reggeliben csak az elso - szerencsesebb kimenetelu - balesetett mutattat, majd rogton utana bevagva azt a kepet amint a korhazi agyon bekotozve fexik. Azt sugalva, hogy attol a balesettol serult meg sulyosan.

4. A kerdesek feltetele a Naplo c. musorban. A nagyreszukon mar erezheto, hogy mi lesz a telefonon szavazok velemenyek.

Nem vagyok mediaszakos, de ezeknek a trukkoknek nagyreszerol mar sokat olvastam, es sajnos nap mint nap mint atlagszemlonek feltunnek a kulonbozo helyeken. De gyanitom a jeghegy csucsa, amit eszreveszek.

fenevad Creative Commons License 2000.09.25 0 0 89
Hát ez is a topiktémához tartozik:

"- Meghatározó volt, amikor Fényi Tiborral s Haraszti Miklóssal megcsináltuk az Eörsi-Kuncze-féle, a Fidesz közeli cégek ügyeit lajstromozó, négyrészes sajtótájékoztatót. Nem hiszem, hogy lett volna még egy hónap az életemben, amikor annyit tanultam volna, mint a két „öreg" mellett..."

Nyilatkozta Ónody Tamás, de genere SzDSz, a HVG portrérovatában, 2000. március 18.-án.

szalonna Creative Commons License 2000.09.25 0 0 88
"Bármire tanítsa önöket Darwin, higyjék el nekem, az a szomorú valóság, hogy az állatvilágban az boldogul, aki rakoncátlankodni, lármázni tud s erőszakoskodni tud, de a gyöngeség leple alatt."

Kedves Zmac, ez egy igazi találat, ez a Farkasos cikk. Ady klasszis volt újságírónak is. Persze féktelen is volt.

De az entellektüel-póz egyik igen szép megfogalmazását kaptuk itt

Üdv

szalonna

Előzmény: Zmac (87)
Zmac Creative Commons License 2000.09.25 0 0 87
Kedves Szalonna, hadd válaszoljak másodszor is! :)

Most éppen Adytól találtam valamit, ami szerintem igen jól Márai mellé tehető:

19. A FARKAS NYILATKOZATA

A következő, nagyon sajátságos nyilatkozatot kaptuk:

Hosszú évezredek bárány-, sőt birkatürelme után végre is kénytelen vagyok megszólalni, mélyen tisztelt publikum. Én egy monstruózus ferdítésnek az áldozata vagyok. Mióta élő lények laknak a földön, senkivel olyan szörnyű igazságtalanság még nem történt, mint velem. Mindenek előtt bocsánatot kérek. Be kell mutatnom magam. Én vagyok az a bizonyos Farkas, kinek amaz ismeretes afférja volt a Báránnyal.

Kezdjük előlről a dolgot. Először is az én afféromat nem Aiszoposz úr írta meg, azaz hamisította meg először, hanem Pilpai hindu úr. Méltóztatik látni, hogy ez az ügy egy valóságos Dreyfus-ügy. Ezer ágú-bogú falzifikáció. Aiszóposz úr csak kiszínezte a dolgot. Ezt átollózta Phaedrus úr s azóta minden meseíró úr, egészen Fáy Andrásig, sőt Heltai Jenőig egyebet sem tett, mint ezt az én szomorú dolgomat ferdítette, fújta.

Azt hiszem, elég ideig tűrtem és hallgattam. Most már vége a türelmemnek és a némaságomnak. Az ügy eddig különben is állandó lovagias eljárás kényes leple alatt állott. A lovagiaskodásnak vége. Beszélhetek.

Ott állottunk a patak mellett. Én inni akartam. Nagyon szomjúhoztam. Nem volt sok víz a patakban, de pompás, tiszta víz volt. Feljebb állott a Bárány. Virágos jókedvvel, csúfondárosan ugrándozott a parton. Belehajolok a vízbe, ebben a pillanatban ő - beleugrik.

- Hagyj innom, Bárány!

Szelíden kérleltem. Láttam, hogy ő nem szomjas és tudtam, hogy mikor szomjas, akkor sem patakvizet iszik. Gúnyosan rám bégetett:

- Nem fogsz inni! Megmutatom, hogy nem fogsz inni!

- Hát talán te akarsz inni? Hát igyál, én nem zavarlak.

- Én nem iszom. Csak azt akarom, hogy te se igyál.

Kezdtem méregbe jönni.

- Vigyázz, mert meg találom cirógatni a kis bundádat!...

- Hadd lássam, hadd lássam!...

És bepiszkolta a vizet. Nem tagadom, egy kicsit bizony én megcibáltam. Bár ne tettem volna. Vesztemre tettem. Az egész bárány-világ összeállott. A papirusz-rovók, legelső sorban Pilpai úr, utána a többiek, semmivel sem voltak irgalmasabbak, mint mai író unokáik. El se tudták képzelni, hogy a Farkas és a Bárány úgy is összetűzhessenek, hogy a Farkasnak legyen igaza. Meg se kérdezték. Elítéltek, s veszett hírem költötték. Csupán csak azért, mert én - Farkas vagyok. De ez nem minden. Az egész állatvilágot ellenem bőszítették. Azóta a Farkasnak nincs nyugodalma. A Bárány akármit tehet, mert ő Bárány. A Farkas semmit sem tehet, mert ő Farkas. Amely Bárány gyönge, izgága és ambiciózus, annak egyebet sem kell tenni, mint nekirontani a Farkasnak. Hiába lehet a Farkas erős, komoly, becsületes. El kell veszni annak, akinek egyszer veszett hírét költötték.

Sőt tovább megyek. Önöknek fogalmuk sincs, hogy Pilpai óta a Bárány állandóan felfalja a Farkast. És ilyenkor még rendesen ő síránkozik. Bármire tanítsa önöket Darwin, higyjék el nekem, az a szomorú valóság, hogy az állatvilágban az boldogul, aki rakoncátlankodni, lármázni tud s erőszakoskodni tud, de a gyöngeség leple alatt.

Családom a teljes kiveszés előtt áll. A világ bárányizálódik egészen. Nem akarok úgy meghalni, hogy a pár évezredes hazugság egy tiltó hang nélkül fusson tovább az időbe.

Ezen nyilatkozatomat minden nemzet sajtójában meg fogom tenni. Mindenütt fogok szolgálni speciális, nemzeti esetekkel. Távol áll tőlem, hogy az aranybulla kivívására csak némi célzással is legyek. Eltekintek attól, hogy hányszor jutott Magyarországnak a kiállítottan véres fogú Farkas sorsa Bécs-Bárány ellen. Ilyen nagy dolgokat nem is illik talán egy szerény hangú nyilatkozatba bevenni.

Utalok egyszerűen a magyar választásokra. Kérem: tessék például megkérdezni - mondjuk - gróf Tisza István és báró Vojnics urakat, kik a többek között igen keserves adatokkal szolgálhatnak a Farkas és Bárány örök, egyenlőtlen harcáról s arról a szomorú sorsról, mely Pilpai óta egyre szomorúbb a szegény Farkas fölött.

Sumna summárum: a Bárány falja fel a Farkast, mélyen tisztelt publikum. Mély tisztelettel, fölfalva s egész fajommal pusztulásra szánva maradtam a helytelen információk legszomorúbb áldozata:

Budapesti Napló 1905. február 1.

a Farkas

Előzmény: szalonna (64)
bloki Creative Commons License 2000.09.25 0 0 86
Kedves bullseye,

rátapintottál gyengeségemre, valóban az a bajom, hogy nem tudom azt a behelyettesítést recsegés-ropogás nélkül (a valóság megsértése nélkül) végrehajtani. Ebben kértem a segítségedet. Korlátozott képességeim kompenzálásaként a gyakorlatból vett példákkal operálhatnál. Tényekkel, újságírónak ez nem lehet probléma.
A múltértelmezés eszközrendszere is erősen foglalkoztat.
Az általam sosem értett érveket is szívesen veszem.

Előzmény: bullseye (85)
bullseye Creative Commons License 2000.09.22 0 0 85
alátámasztanád, hogy a cikkben szereplő nemtelen módszerhalmaz oldalfüggetlen a mi kis hazánkban? (Azt még feltételezni sem merem, hogy ezek az oldalak szerinted egyenlő esélyűek jelenleg. A cikk ugyanis nem a jövőről szól - elsősorban -, hanem a történtekről.)

Ez esetben - márhogy a múltról van szó - teljesen igazad van, amennyiben az elmúlt években egy alternatív dimenzióban éltél, ahol csak baloldal volt.
Á, ma rossz napom volt, hagyjuk a fellengzős, és általad sosem értett érveket.
Ha a kezdő idézetben nem érzed behelyettesíthetőnek a baloldalt a jobbal, a baloldali neveket, fogalmakat, stb. Akkor a hiba a te készülékedben van.
Mondjuk a múlt értelmezése valóban más tészta, de azért ott is vannak már ötletes kezdeméynezésk, és mik lesznek még sok-sok év múlva.

Előzmény: bloki (81)
zebUlon Creative Commons License 2000.09.22 0 0 84
Bravo , bravo , bravo ! :))

zebUlon

Előzmény: bullseye (80)
bloki Creative Commons License 2000.09.22 0 0 83
Kedves névtelen,

szívesen veszem a te reagálásodat is a (75)-re és a (81)-re.

Előzmény: névtelen (82)
névtelen Creative Commons License 2000.09.22 0 0 82
A manipuláció muvészete

Aszittem, hogy egy jó kis manipulácót kiveséző fórumot találtam. láttam, hogy a topicindító egy szép hosszú cikket másolt be. Elkezdtem olvasni:
"...hogy kommunikál a baloldal..." vagy valami hasonló.

BAMMEG

megkésett 0.

Minden politikus manipulál mint állat, pártállástól függetlenül. Nyomatják ezerrel a süket blablablát, s közben nem történik semmi. Függetlenül a pártállástól.

Azaz, -szerintem- aki a manipulációt pártállás szemszögéből próbálja megközelíteni, az tuti mellébeszél.

bloki Creative Commons License 2000.09.22 0 0 81
Kedves bullseye,

azt a "hihetetlen konkrétumot" nem tudom kihámozni soraidból, már ami a kérdésemet megválaszolná. Kerestem a sorok között is... És hidd el, tudom mit kérdeztem.

Gondolati forgácsaidra a következőt reagálnám:
vannak a trükkök (nagyon trükkös e szóhasználatod!), vannak a trükköknek felhasználási módszerei, és vannak a trükköknek felhasználási céljai. Nem a trükk, hanem ez az utóbbi kettő az igazán érdekes. Mert a trükkből így lehet - ahogy korábban írtam - nemtelen módszerhalmaz.

Előzmény: bullseye (77)
bullseye Creative Commons License 2000.09.21 0 0 80
mindenkinek kell egy hobbi :)

Sajna a tudásommal kapcsolatban kissé túlzottan rózsalátsz. Egyet azonban tudok, te valahonnan ismersz engem, ozt azért kapom itt a backupot, mellyel attól tartok csak Verebes védem a kormányt szövegei vetekedhetnek. No offense. Manipulációs példának pölö remek. Scusi, ha csak rosszul értelmezem, de ilyen túláradó kedvességtől mindig kedvem támad beírni a god módot. Paranoia rulez da scene!

Előzmény: zebUlon (79)
zebUlon Creative Commons License 2000.09.21 0 0 79
Az Úr óvjon attól , hogy bármelyik kétes tisztaságú politikai csoporthoz csatlakozzál , hisz ismered Őket.:)

A Te felkészültségeddel, sokkal nemesebb feladatod van mint hogy valamelyik politikai szekeret toljad. El tudnám képzelni rólad azt , hogy minden politikai kányát ami látókörödbe kerül
a köz tudomására hozod , történjen az bármelyik párt vagy párton kívüli körben. Az pedig már csak hab lenne a tortán , ha az egyes tudomásodra jutott ügyeket bulldogként megragadva mint egy oknyomozó újságíró eljuttatnád arra a szintre , ahol már nem lehet elkenni a megoldást.
Bocs , hogy ilyen durván beletúrtam a privát szférádba de a Te tudásodat igazán ki lehetne használni.
/ahelyett , hogy itt az indexen bosszantod magadat:)/

Üdv: zebUlon

Előzmény: bullseye (77)
gligeti Creative Commons License 2000.09.21 0 0 78

A manipuláció (vagy finomabban és modernebbül a marketing és PR eszközök használata) pártsemleges, a stílusok különbözők. A baloldalé kicsit régiesebb és politikaibb, a Fideszé modern és üzletibb. Nagy átejtésből és manipulációból itt van mindjárt az a trükk amikor a 100 Ft fölé odaírja a bótos hogy 106 majd pirossal áthúzza (lásd még benzin jövedéki adója), és hát oldalakon keresztül lehet elemezni a "BEFEKTETÉS AZ ÚJ ÉVEZREDBE: a 2000. év költségvetése" című business prezentációt. Ami remek PR munka, amúgy csak a 2000. év költségvetését felejtették ki a fijjug. Másutt részleteztem jobban...

bullseye-val egyet kell hogy értsek abban, hogy nekem se köll egyik párt sem...

A nyugodt erő emlegetése a cikkben egyébként tényleg szexi :-))

Előzmény: bullseye (77)
bullseye Creative Commons License 2000.09.21 0 0 77
zebUlon

Nem is tudom. Sokat gondolkodtam ezen az orientáció dolgon és egyre kevésbé tetszik.
a bal a szociké, meg az SZDSZ-é (amit még mindíg nem értem, miért utálnak ennyire? Kivéve, hogy Torgyán mindenért őket ütötte a teljes koalíció helyett) egészen a vérbalig
a jobb meg a FIdesznél kezdődik (amit inkább hanyagolnék, mert kissé túlzás a stílusuk) aztán megyünk a keresztény jobbközép (még nemtom miért nem kérték ki Havast maguknak), végül kedvenc szélsőjobbom.
Na most akkor kérdem én, hova áljanak a Belgák, mert én egyik táborba sem szeretnék.

bloki
Mázlid van hihetetlen konkrétumot tudok hozni,
azon kívül, hogy aki ilyen alapvető trükköket nem használ a versenyben, az hülye, vagy szent, de semmiképen nem népszerű párt - a tömegeknek (én kedvelném)

Láttam az új SZDSZ plakátot. Hát undorító. Maga a plakát persze nem, mert nagyon profi, tudod a csonkolt alma, mint a munka gyümölcse, sok az adó, ejnye, stb.

Na most, talán nem meglepő, hogy minden ellenzéki párt RETTENETESEN védi az érdekeimet a maga felfogásában: jobb közbiztonságot, fizetést, életszinvonalt, iskolát, egészségügyet, kisebb adót, kormányzati kontrollt, szabad médiát stb.
Mostanra az a szerencsés helyzet állt elő, hogy minden párt volt már kormányon (tudom, és remélem ők soha nem is...). vagyis tudjuk, hogy akkor már mintha nem lenne olyan egyszerű ugyanaz a dolog, jön a globális stabilitás, az előző kormány hibái, a gonosz, visszahúzó ellenzék, stb. Aztán újra ellenzékben a világ megint eccerű és könnyű...

stb. stb. Márpedig a legjobb reklám ugye az, ha az emberlátja, hogy szegény kormányzásból kiszorult pártja hogy védi az érdekeit, stb. stb.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!