Keresés

Részletes keresés

MorMóta Creative Commons License 2001.05.21 0 0 38

12qper Creative Commons License 2001.02.26 0 0 37
Y
polar bear Creative Commons License 2000.09.28 0 0 36
Ed a Sas sportoló volt!! Eric pedig egy paródista. Azért kicsit más leugrani egy sísáncrol mint "pacsolni" 100 métert.
Nem valami nálunk végzett fogorvos vagy mérnök az apukája? Mert az ötlet zseniális. Januárban megalapítjuk az Egyelítői Guineai Úszószövetséget, szólunk a gyereknek, hogy tanuljon meg úszni, azután irány Sydney! Világot látunk, szórakozunk és a végén még keresünk is vele. Gratulálok Eric!!
Kataca Creative Commons License 2000.09.27 0 0 35
off
HELLOO!!! :)
on

valoszinuleg csalas volt

Előzmény: Willie (34)
Willie Creative Commons License 2000.09.27 0 0 34
En csak azt nem ertem, hogy hogyan kvalifikalta magat 1:10-zel, ha egyszer alig tudja vegiguszni a 100 metert. Vagy akkor ez csalas volt? Most akkor hol van az olimpiai eszme a jatek tisztasagarol?
off
Szia Kataca! Udvozol egy volt csoporttars!
On
Wazull Creative Commons License 2000.09.21 0 0 33
Mit is mondott annak idejen Montecucolli? Az olimpiahoz marpedig harom dolog szuksegeltetik: ..., ..., ..., :-)))
ildy7 Creative Commons License 2000.09.21 0 0 32
Elsőre valóban mulatságos volt, de igy belegondolva ez az olimpia megszégyenitése.
Halál a zöldkártyára. Amikor pl. szegény Kirsner Erika összeomlott, mert egy élete munkája veszett kárba azzal, hogy csak 15 kézilabdás mehet a játékokra, akkor mindjárt másképp gondolkodik az ember. De ezer más példát is lehetne mondani.
Előzmény: Ernesto Serra (30)
Dr. Lecter Creative Commons License 2000.09.21 0 0 31
Most, ahogy olvastam a fickó sztoriját, kissé másképp látom én is. Amit írtál, az OK.
Előzmény: Ernesto Serra (30)
Ernesto Serra Creative Commons License 2000.09.21 0 0 30
Szerintem a báró nem erre gondolt, amikor elképzelte az újkori olimpiákat, valószínű arra, hogy aki éveken át gyötri magát, az mutassa meg, hogy mit tud, ha nem nyer hát nem nyer, de tiszteségesen felkészült, nem pedig arra, hogy valaki fél éve megtanult úszni, de 20m-nél többet soha nem teljesített. Nem hiszem el, hogy ennek az országnak nincs olyan polgára, aki ne tudna leúszni 100 m-t úgy, hogy ne kelljen a közönségnek azon izgulnia, hogy bele ne fulladjon. Minden tiszteletem azoké, akik egy fejlődő országból jönnek és utolsók lesznek, de látszik rajtuk a munka, de amit emberünk művelt az éppen az olimpiai eszme kicsúfolása volt, és én kérek bocsánatot a régimódi gondolkodásomért.
Előzmény: Dr. Lecter (28)
Ernesto Serra Creative Commons License 2000.09.21 0 0 29
de, bírjon el ennyi humort, és tőlem legyenek ilyenek is, de pl. a www.olympics.com -on ne legyen már benn a nap 3 sportolója között, amikor a 4000 m-en 4 percen belül kerülő német biciklisek, a 2 világcsúcsot úszó van den Hoogenband stb. nincs benne
Előzmény: Törölt nick (27)
Dr. Lecter Creative Commons License 2000.09.20 0 0 28
Annak idején egy Pierre Coubertin nevű ember mondott néhány dolgot, hogy szerinte miért is kellene újra olimpiai játékokat rendezni. Ennek fényében nem biztos, hogy feltétlenül kikacagni kell az említett sportolót. Tudom, most szánnivalóan elmaradott hülyeségeket beszélek.
Ernesto Serra Creative Commons License 2000.09.20 0 0 26
Ja, jót nevettünk rajta, de én az olimpián olyan teljesítményekre vagyok kiváncsi, amire én (és a legtöbb ember) nem vagyok képes. Azt nem mondom, hogy a győzelem a fontos, de az nagy hülyeség, hogy a részvétel, szerintem.
Előzmény: Törölt nick (25)
Ernesto Serra Creative Commons License 2000.09.20 0 0 24
Az olimpia szellemiségéről meg annyit, hogy ezzel az ismertséggel annyi pénzt kereshet, ha van egy kis esze, amennyit nem szégyell.
Előzmény: BZoltan (19)
Ernesto Serra Creative Commons License 2000.09.20 0 0 23
a pofa (Eric Moussambani) januárban kezdett el úszni (akkor tanult meg?), de még soha sem úszott 100m-t eddig, az edzője beszélte rá, hogy induljon, ő nem akart... Büszke magára, hogy végig ment.

Én azért többre becsülök egy Darnyit, van den Hoogenbandot, Popovot, Egerszegit és még sorolhatnám, akik 4 éves koruktól nem csinálnak mást mint faltól falig úsznak, hogy megismerje őket a világ, ez a fickó meg idejön és eddig ő a hőse az olimpiának. Szép gondolat, hogy mindenhonnan indulhassanak az olimpián, de nem hiszem, hogy Egyenlítői Guineában ne tudna senki úszni normálisan.

Dr. Lecter Creative Commons License 2000.09.20 0 0 22
Így van. Vass I. Z. pedig egyszerűen tahó volt, de erre van másik topic.
Hancu Creative Commons License 2000.09.20 0 0 21
Az a novella akkora telitalálat, hogy az valami félelmetes! Pár év múlva talán a szöcskeláb-kivonat, meg a műlábba épített csónakmotor is bejön... :(
Előzmény: Matyika_ (14)
Bure Creative Commons License 2000.09.20 0 0 20
Kellenek a szintidők, viszont kellenek a szabadkártyák is, mert ezzel lehet korrigálni azt, hogy minden kontinens képviseltesse magát pl úszásban.
BZoltan Creative Commons License 2000.09.20 0 0 19
a GEQ uszoja szerintem teljes mertekben fogta az olimpia szellemiseget. Elment es minden erejet bedobva kuzdott, hogy az orszagat kepviselve a leheto legjobb eredmenyt erje el. Valoszinuleg nem volt hulye es ismerte a "konkurencia" teljesitmenyet.
En egy bizonyos szempontbol tobbre tartom mint az 53-as labu szteroidokkal teletomott uszogepnek idomitott teljesitoautomatakat.
z
Bekka Creative Commons License 2000.09.20 0 0 18
Szerintem a szintidokkel megölik az Olimpia szellemiségét. Én becsülöm a GEQ úszóját. Mert leúszta a távot. És ennyi ember elött az sem semmi.
Wazull Creative Commons License 2000.09.20 0 0 17
Ja, Panem et Circenses! Hadd kapjanak a kis orszagok is szabadkartyat! Legalabb a NOB-illetekesek is nevethetnek rajtuk (persze csak a bajszuk alatt)
Ed a Sas azert Butragueno-nal nagyobbat tudott ugrani. Igaz, a nagyobbik sancot mar meg sem probalta, mert bevallotta, hogy onnan fel leugrani....
Előzmény: Kataca (16)
Kataca Creative Commons License 2000.09.20 0 0 16
nem Keselyu, hanem Sas

madar, madar :)

egyebkent igazad van (Butragenot neveztek Keselyunek)

Az igaz, hogy bevezetik a szintidoket, de a nagyon pici orszagok zoldkartyat kapnak, legalabb 1-2 versenyzot indithassanak. A NOB galans ..

Előzmény: Wazull (15)
Wazull Creative Commons License 2000.09.20 0 0 15
Kataca,

az a sielo nem Keselyu, hanem Sas nevre hallgatott: Ed a Sas (The Eagle).
A gond csak az, hogy bevezetik mindenhol az indulasi szinteket amiket ha nem teljesiti az ember, akkor nem bizonyithat az olimpian. Tobbek kozott ezert is kisebb az olimpiai kuldottsegunk. Es sajnos varhatoan egyre kisebb lesz a kovetkezo olimpiakon :-(((((

Előzmény: Kataca (13)
Matyika_ Creative Commons License 2000.09.20 0 0 14
Szó ami szó, erről a Thorpe-ról már csak az oxigénpalack hiányzik, egyébként tiszta Cousteau a srác (úgy persze lassabban úszna). Olvasta valaki az Istók, a vizek királya c. Moldova-novellát? Kezdek hinni O'Niess-ben...
Kataca Creative Commons License 2000.09.19 0 0 13
Hogy ha nekem sok penzem lesz, felulok a repulore.
Ugy elszallok messzi foldre, ahol hire-hamva sincs az elsportnak.
Allampolgarsagot szerzek, leigazoltatom magam, beneveznek az olimpiara, s en leszek a sztar. :)
Gondoljunk csak a teli olimpiak hosere, a siugro Keselyűre, vagy most erre az afrikai uszora. Mert ez az igazi olimpiai eszme!
Előzmény: Kataca (12)
Kataca Creative Commons License 2000.09.19 0 0 12
olvasd el ezt, fotoval illusztralva
Előzmény: Ernesto Serra (11)
Ernesto Serra Creative Commons License 2000.09.19 0 0 11
Na és akkor mi van azzal a faszival aki valami 1:54-et úszott 100 m gyorson :)? Tényleg, nem látta valaki, sajnos én olyan helyen láttam, ahol le volt halkítva a TV, csak azt láttam, hogy valaki egyedül úszik a medencében, eszméletlenül lassan, mi volt az, ki volt az?
Kataca Creative Commons License 2000.09.19 0 0 10
Igen. Ez nekem is feltunt mar a helsinki Eb-n. Raadasul ez az uj dressz annyira randa, elcsufitja az uszok (fiuk, lanyok) alakjat teljesen. :(
Előzmény: Bure (9)
Bure Creative Commons License 2000.09.19 0 0 9
Én kitartok a medence-elmélet (na meg a jobb dopping mellett). Van Hoogenband sima úsznaciban verte le a Thorpe-ot, és majd nézd meg Popovot 50 meg 100 gyorson: min. 3 centis haj, sima Speedo úszónaci, és mégis ő a legjobb. Bár biztos van akinek segít az "űrruha" is...:-)
Előzmény: amphora (8)
amphora Creative Commons License 2000.09.18 0 0 8
A megoldás egészen egyszerü: ez az elsö nagy világverseny, ahol az új anyagból készült úszóruhákat használhatják.

Nem véletlenül mondtam ruhát, többen lent bokáig, fennt csuklóig érö ruhában úsznak, ami az anyagon kívül az izomcsoportoknak megfelelö varráselrendezéssel bír.

Az elsö tesztek, amiket ellenörzött körülmények között csináltak tavaly télen a németek a FINA engedélyezése elött 100m-es úszásnemtöl és technikától függöen 0.3-0.8 sec javulást mutattak.

Ez kb. ugyanannyi mint egy normálisan nem borotválkozó és egy leborotvált úszó között van.

Bure Creative Commons License 2000.09.18 0 0 7
A megoldás állítólag az (természetesen a high tech doppingolás mellett), hogy nem 8-sávos a medence, hanem 10, és az 1-es és 8-as sávban úszók nem a fal mellett mennek. A szélső sávokat így nem használják, és kisebb a falról visszaverődő hullámzás meg örványlés meg stb. Így mivel nyugodtabb a víz, gyorsabban lehet haladni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!