Van eladó földem, azt vinném apportként.
Szerintem elég lenne egy részvénytársaság isss, a tóhoz rögtön lophatnánk egy hajót harosszatis, tenger isss van, roncs is; lakosságot importálnánk, van néhány bünöző isssmerősöm, a nyelv tökmindegy, úgysem ért minket a kutya sem.
Alakuló közgyülés valami csendes, kihalt helyen, legjobb a Fradi-stadion, ott a madár sem jár...
"Magasak az adók,
a kormány folyamatosan mellébeszél, az emberek rosszul érzik
magukat. A megoldás: alapítsunk egy országot!"
Tényleg jó ötlet, a Duna deltában kéne egy kommunista tanácsköztársaságot alapítani!
Nem lenne adó, egymástól lopnánk, meg minden...
Nagyon kirájj lenne!
Jöjjön az összes szoci szavazó velem!
Németh-Horn-Kovács trojka lenne a kollektív államfői testület, csak az a baj, hogy az itthon maradtaktól nem tudnánk többet lopni! Ez egy kicsit gáz...
OK, tó lesz, mertén is búvárkodom.
Mondjuk legyen legalább 40 méter mély, és benne egy klassz roncs.
Na de komolyan! Szerintetek mi a jogi helyzete egy ilyen vállalkozásnak? Mi az, ami miatt nem lehetne?
De én mint pénztáros, egy vidámparkot is akarok, meg tehéncsordát, meg struccfarmot, meg egy kisebbfajat tavat bálnavadászatra.
Ha ez nem fér bele, mentek pénz nélkül, mert én nem megyek.
Jaj, mit kell itt pöcsölni az adóval? Legyen olcsón kitermelheto olajkészlet oszt jól van. Államforma? Emírség? Én vállalom emírünk elso feleségének a szerepét. Vagy noi emír nincs?
Tenger nem kell. A kikötő drága.
Mondjuk kis hazánk egy nyugodt szegletében, ahol közutak is közel vannak (keveset kell építeni).
AZ autópálya közelsége a legjobb.
A hivatalos nyelv lehetne a magyar és valamelyik kölföldi világnyelv (angol?)
Uraim, jelentem bepöccentem. Magasak az adók,
a kormány folyamatosan mellébeszél, az emberek rosszul érzik
magukat. A megoldás: alapítsunk egy országot!
Vegyünk közösen egy bazi nagy területet, és alapítsuk meg
függeteln közösségünket. Az adószabályokat kedvezővé tesszük,
ezért bankok és nagy cégek bejönnének. Kis területen ez el tudna
tartani egy fejlett infrastruktúrát, és egy jóléti államot.
Nem tudom azonban, hogy ehhez mi minden kell. Nincs véletlenül a
közelben egy jogász aki ebben tudna hasznos tanácsokat adni?
Enklávé. Mi kell ehhez? Hogyan kell elismertetni az ENSZ-nél egy
újonnan alakult államot?
Ötleteket is szívesen veszek!
Mondjuk nem csak adóparadicsomot, hanem bevásárlóparadicsomot is
lehetne kialakítani? AHol az áruk adótartama alacsony, de a belépésnél
instant vízumot kérhetnénk mint sok állam? Mondjuk 10USD?
Aki sokat vásárolna, annak megérné.